Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

NN Night Run odstartuje v Ostravě. Zde je sedm důvodů, proč běžet

NN Night Run odstartuje v Ostravě. Zde je sedm důvodů, proč běžet
foto: NN Night Run

tisková zpráva | 23.03.2022 | přečteno: 1728×

Noční doba letních a podzimních měsíců již tradičně patří seriálu NN NIGHT RUN a v roce 2022 tomu nebude jinak. Města, kam běžci od dubna do listopadu zavítají, budou stejná jako loni, začíná se v Ostravě a končí v Olomouci.

„NN Night Run je jedinečný svou dobrodružnou a trochu tajemnou noční atmosférou. Proto jsme se rozhodli dát i letos tisícům lidí možnost proběhnout si s rodinou nebo přáteli česká města v závodě, ve kterém jde o víc než jen o vítězství,“ říká Tomáš Pavel ředitel závodů.

Běhat se bude i v dalších městech, kam často velké závody míří, jako jsou České Budějovice nebo Brno. Obvykle jde o města, která stojí za to navštívit i s rodinou a udělat si hezký víkend. Tomu napomůže i účast v nezávodním NUTREND Family Runu. Málokomu by se ostatně chtělo po závodě v noci cestovat domů.

Pozitivní je i přijatelná výše startovného. Za pět stovek má člověk veškerý servis včetně medaile a třeba i občerstvení v cíli, které letos bude opravdu pestré. Startovné se 8 let neměnilo! Loni předem přihlášené mile potěšil baťůžek od NN a bavlněné tričko u Nutrend Family Run, kde je startovné 200 korun. Děti mají start za 150 korun. Případně se může jeden dospělý a jedno dítě přihlásit v rámci rodinných týmů za osm set. Kromě toho si lze ještě za 400 korun pořídit funkční triko v originálním designu NN NIGHT RUN.

Dalším důvodem ke startu jsou medaile. Motiv kočkovité šelmy zůstává, černá šelma pro běžce na deset kilometrů však vypadá dravěji, motýlek čekající v cíli běhu pětky je naopak roztomilejší než loni. Hezké kousky dostanou i děti, pro ně budou medvídci, účastníci NUTREND Family Runu si pak doma mohou pověsit medaili s motivem lišky.

Specifická doba startu má také své výhody. Ti, kteří by nejradši závodili sedm dní v týdnu, nemusí kvůli startu na NN NIGHT RUN rušit jiné závodní plány. Není žádnou výjimkou, že si někteří borci dají noční běh po jiném sobotním nebo naopak před nedělním závodem. A když už nemají žádný další start během víkendu, mohou si zaběhnout pětku a poté i desítku v rámci NN NIGHT RUN.

Závody na pět kilometrů mají už roky charitativní podtext. Startující běží proti rakovině prsu, další informace jim mohou ve svém stanu poskytnout Bellisky, tedy mladé ženy s rakovinou prsu.

I když se na závodech objevují pořádně rychlí borci, do české špičky při vší úctě obvykle nepatří, o zahraničních vytrvalcích ani nemluvě. Ambiciózní běžci tak mají šanci proběhnout

se v přední skupině startovního pole čítajícího několik set účastníků a třeba i zaběhnout slušné umístění.

V početném startovním poli však stále převládají rekreační běžci, kteří si chtějí hlavně zaběhat a užít si večer. Proto je tento závod vhodný i jako první start pro začátečníky. Obavy z toho, že by snad mohli být poslední, obvykle snadno rozptýlí pohled do výsledků loňského ročníku. O výsledky prostě většině účastníků vůbec nejde, chtějí si závod hlavně užít.

Pravidelní účastníci by jistě vyjmenovali i další důvody, proč nedají na závody NN NIGHT RUN dopustit. Můžete se jich na ně zeptat, ještě lepší ale bude přihlásit se a najít si vlastní. „Počet účastníků každý rok roste. Těší nás, že se známé tváře vrací a k nim se stále přidávají noví běžci a běžkyně,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. Seriál je největším nočním seriálem v Evropě a možná i na světě.

NN NIGHT RUN A BĚH PROTI RAKOVINĚ PRSU

9.4. Ostrava

16.4. Liberec

23.4. Hradec Králové

14.5. Brno

13.8. Most

10.9. Praha

1.10. České Budějovice

www.night-run.cz

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 23.03.2022 17:06:39

Noční doba letních a podzimních měsíců již tradičně patří seriálu NN NIGHT RUN a v roce 2022 tomu nebude jinak. Města, kam běžci od dubna do listopadu zavítají, budou stejná jako loni, začíná se v Ostravě a končí v Olomouci.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.