Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Nesvazuje vás strach? Dost možná i vám maří běžecké sny [článek]

Nesvazuje vás strach? Dost možná i vám maří běžecké sny [článek]

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Dda muž 25.07.2023 13:53:46

Strach. Každý jej máme. Ale dokážeme si přiznat, že nás ovlivňuje i v našem koníčku jménem běh? A pokud ano, jak s ním pracovat, aby nás zbytečně neparalyzoval. Proč donekonečna snít o tom, jak běžím ve velehorách, když nejsem schopný se přihlásit ani na závod v českých horách? Fakt chceme čekat na to, že nám doktor sdělí fatální diagnózu a na realizaci životních snů máme poslední týdny života?
Odkaz na článek

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21106,64 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.07.2023 16:09:27

V situaci, kterou popisujete na skále, mi fungovala prostá racionální úvaha: pokud nebudu dělat nic, spadnu určitě (nulová šance na úspěch), pokud se to pokusím byť s rizikem přelézt, je tu šance, že nespadnu (nenulová šance na úspěch). Takže jsem počítala s tím, že patrně spadnu, protože blbé chyty atd…, ale nic jiného nemá smysl. Plus tedy tady a teď = opravdu se soustředit na skálu a tělo, zahodit všechno ostatní.

Při běhání v horách se mi tak krajní situace nedějí. Maximálně propadám lehce trudnomyslnosti, když zabloudím a je jasné, že do civilizace je to o hodinu dvě tři déle, než mělo být. To má stejné řešení: když zůstanu stát, nezlepší se to.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

skorobezec muž 25.07.2023 17:36:05

>> MartiNo, 25. 07. 2023 16:09:27

Asi tak, situace, která je do běhání jen těžko přenositelná, takže i typ strachu, který se ve spojení s během dostaví asi dost nepravděpodobně.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.