Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Tuhnutí lýtek, kotníků, chodidel při běhu

Tuhnutí lýtek, kotníků, chodidel při běhu

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

s.Prichystal muž 16.03.2012 19:32:18

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s výše popsaným problémem. Asi 3 měsíce trénují na 10 km (různé úseky, různě rychle ale i delší běhy – 20km) + běhám rekreačně celoročně. A mám takový dlouhodobější problém, že když něběžím úplně klusem, ale trochu v tempu nebo i rychle tak me cca po 300 – 1500m začnou tuhnout svaly od kolena dolů a hlavně jakoby v kotníku, kde mám pocit jakobych ho neměl vůbec uvolněnenj, ale je úplně ztuhlej ⇒ pak se dost špatně běží. Někdy to přijde třeba po 3–4km někdy vůbec. Jinak snažím se před během dobře rozcvičit hlavně zakopávání předkopávání a pod. dynamické pohyby. Strečink ne ten až po běhu v délce cca 5 min. Myslím že malou natrénovaností to není, už jsem přemešlel i nad tím jeslti nemám utažené moc kaničky nebo me nestahujou moc kraťasy (elastaky) pres stehna. Diky za jakoukoliv radu

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.03.2012 20:49:00

nemas ziadne problemy so spodnou castou chrbtice, nebolieva ta nic v spodnej casti chrbta ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

s.Prichystal muž 16.03.2012 20:58:46

No pravda je ze behem dne dost sedim a v sede me boli bedra a mezi lopatkami. A kdyz stojim tak me bedra zacnou bolet temer hned, natoz pak kdyz mam zatez na zadech nejakou. Praveze posledni dobou jsou ty zada horsi a za mesic jsem obednanej k doktorovi. Myslis, ze by to mohlo met nejakou souvislost?

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.03.2012 22:14:03

>> s.Prichystal, 16. 03. 2012 20:58:46

tamer na 99% som si isty

najleise riesenie je sa zapisat na jogu skusit roznych ucitelov a vysvetlit svoj problem s chrbtom aj ked jego je zamarana vzdy na riesenie a prevenciu chrbtice je pre istotu dobre si vydebatit s roznym ucitelmi jogy svoj problem aby si mal istotu ze to nie su hodiny kde sa lezi a spi, sniva a chrape.

dalsia otazka je strava pretoze oslabenie svalov a nespravna poloha pri sedeni atd je jedna vec ale strava prispieva ku bolestiam a zapalom. zakladne veci v strave ktore si treba pozriet je : lepok, fruktoza, umelo vyrobene tuky margariny rastlinne masla) tepelne znicene tuky… mliecne vyrobky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

s.Prichystal muž 17.03.2012 07:26:21

Jinak jeste abych doplnil tak zadove a brisni svaly dost posiluji (prave kvuli drzeni tela). Tu stravu tu zanedbavam to je pravda. A jeste mam totalne ploche nohy a zadne specialni bezecke boty (jen orotopedicke vlozky ale ty nosim mimo behani) tak by to mohoo byt castecne i tim. Kazdopadne diky za rady.

avatar

Celkem 1333 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:00 (2011)

Kathleen žena 19.03.2012 12:40:36

Svezu se s timhle vlaknem, snad to nevadi. Psala jsem uz nekolikrat kvuli problemum s pravou nohou. Uz skoro rok pri behu tuhne a poboliva. Byla jsem na ct a ukazalo se, ze mam bulging plotynky. Nic svatoborneho, ale asi to staci… Boli me dost i bedra – mam sedavy zamestnani -, ale hlavne se ta bolest projektuje do prave nohy. Nejvic citim hamstring a vnitrni kotnik. Byla jsem – na vase doporuceni:) – u fyzioterapeuty a uz dva mesice pravidelne cvicim serie cviku, ktere mi byly doporuceny. Kombinuju to i s SM systemem. Cvicim denne asi hodinu a pul – branicni dychani,posilovani core a sikmych brisnich svalu, cviky na balonu, jogu… Beham jen velmi, velmi regeneracne – jenom obden a cca 4–5 km, rychlosti kolem 7 min/ km. Bojim se vic, abych si to nezhorsila. Doplnkove delam rotoped a orbitrack, prochazky se psem… Snazim se to brat opravdu rozumne, zadne vykony,pomalinku se vracet, i kdyz je to fakt tezke…, ale obcas – tak jako dnes – na me padne depka, ze se to vubec nelepsi. Ze prestoze denne cvicim a opravdu se snazim vedome si vetsi zatez zakazovat, abych si neublizila, lepsi se to jen velmi, velmi pomalu a nohu vlastne porad citim. Neni to silna bolest, spis takova chronicka tupa bolest, obcas mravenceni, mirne paleni (hlavne ten vnitrni kotnik, nart a hamstring), nic svetoborneho, co by me omezovalo, ale proste tu nohu furt citim. Pri zatezi o neco vic. A tak se ptam, vas, co maji jakoukoli zkusenost se zady, plotynkou, dlouhodobejsim chronickym zranenim – mate nejakou radu, co jeste pro to muzu udelat, vyjma trpelivosti:)? A jak dlouho myslite, ze to muze jeste trvat, nez bolest ustoupi. Uz nejsem tak naivni, abych si myslela, ze v radech tydnu, ale nemuze to prece bolet furt?? Nebo jo?! Jinak beham v minimalisticke obuvi, doslap pod teziste, na predni cast chodila, zada rovna, fakt se snazim drzet dobry postoj, ktery mi doporucila fyzio. Mate nekdo zkusenost, ze by vas treba jedna noha bolela vic nez druha? Treba v dobe, kdy jste menili techniku behu ci presli na minimalistickou obuv? Jsem uz fakt zoufala, takze asi potrebuju jen slyset uklidneni, zkusenosti zkusenejsich:) a povzbuzeni, ze kdyz budu trpeliva a vytrvam ve cviceni, bude zase fajn… Diky moc.

Motto: Všechno se ztiší a zůstávám jen já a pohyb.
avatar

Praha

jaja7958 žena 19.03.2012 13:38:38

>> rudo, 16. 03. 2012 22:14:03

S temi margariny souhlas, ale co mas proti mlecnym vyrobkum ? A mj. lepek taky nasi predci jedli po tisicileti .. je docela zajimave, cim to bude, ze najednou se zcista jasna u lidi objevuje alergie na veci, na kterych nasi predci takrka vyrustali … Protoze krome chleba, mleka, mlecnych vyrobku a lustenin uz toho moc k dispozici nebylo samozrejme nejaka zelenina, ovoce atd. …

avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 19.03.2012 14:21:55

>> jaja7958, 19. 03. 2012 13:38:38

Je rozdíl ve stravě kdysi a teď. Co se týká lepku – v obilovinách ho bývalo mnohem méně, mouka se ani nebělila. Dneska je in mouka vysokolepková, bělená. Vysokolepková mouka lépe drží pohromadě a líp kyne (pokud to takhle laicky můžu říct). Otázka je, jestli to, co nám usnadňuje práci, je také lepší pro nás. I když nejsem člověk s nesnášenlivostí lepku nebo alergií na lepek, tak po bezlepkovém pečivu je mi mnohem líp. Nemám pocit těžkého břicha a mám víc normální energie. Nedodržuju nijak striktně bezlepkovou dietu, ale nejsem závislá na pečivu a pečivovitých svačinkách a pod.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Praha

jaja7958 žena 19.03.2012 14:35:03

>> Kateřina G., 19. 03. 2012 14:21:55

ok, díky za vysvětlení, tohle jsem třeba nevěděla … ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.03.2012 23:21:54

>> jaja7958, 19. 03. 2012 13:38:38

v skratke, su to vsetko potraviny co podporuju zapaly v tele roznymi mechanizmami.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.03.2012 23:23:41

>> Kathleen, 19. 03. 2012 12:40:36

skoda ze sa teraz jednoducho neda posielat sukromne spravy alebo nie su mailove kontakty. napisal by som ti nejake veci co by sa dalo robit ale len striktne mimo forum ak chces daj mailovu adresu.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 1333 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:00 (2011)

Kathleen žena 20.03.2012 09:50:34

>> rudo, 19. 03. 2012 23:23:41

Diky moc!! mail je: running.kathleen@gmail.com

Motto: Všechno se ztiší a zůstávám jen já a pohyb.
Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.