Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » beh 800m

beh 800m

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 13.03.2007 03:23:37

Zdravim, Ospravedlnujem sa, ak sa uz tato tema rozoberala, snazil som sa prejst si vsetky diskusie na fore a pozrel som aj dve suvisiace otazky v poradni, ale i tak som dospel k tomu, ze zalozim novu temu.

Mam 23rokov, cca 178cm a vazim 75kg (s tym bruchom nieco musim spravit : o)) ) Nevenujem sa ziadnemu sportu zavodne, vsetko skor rekracne (aj ked pomerne casto) Prakticky kazdy den som na biku, i ked nie dlhe trate a ani nejake zarazajuce tempo (cca 30km volnejsim tempom)…

No to tak na uvod nieco o mne, aby ste mali cca predstavu ako by sa mohol moj cas na 800m uberat ak vam to pomoze a teraz samotna otazka:

Dnes som si bol po velmi dlhej dobe zabehat (niekolko mesiacov) Zmeral som si cas na dve kolecka (2*400m). Uz asi po 3/4 1.kola som mal pocit, ze to nezvladnem a zacal som uvazovat ze to po dokonceni 1. kola zabalim : o)) … ale zatal som sa a dobehol som to.

Vysledny cas na tu 800ku bol 02:35:00 (presne! :d) (… i ked som bol predtym cvicit v posilke, tak neviem ci by som to inak zabehol o nieco rychlejsie, lebo by som bol menej unaveny, alebo pomalsie/rovnako lebo by som nebol „rozhybany“ : o) )

Zaujimal by ma vas nazor na ten cas vzhladom ku veku/postave a tomu, ze som len rekreacny sportovec, nejake rady ako cas zlepsit , na aku hodnotu by sa podla vas dal cca zlepsit (asi je to velmi individualne, ale napr. by ma zaujimalo, kde zacinaju casy aktivnych bezcov) a aky je taky nejaky priemerny 800-kovy cas cloveka v mojom veku, ktory sa behu nevenuje aktivne.

Je to v pohode, alebo naopak nic moc? … dakujem za kazdy nazor a ochotu poradit.

Este na zaver by som dodal, ze napr. ten trening co bol uvedeny v poradni nemam sancu z casoveho hladiska stihat, mozem sa behu venovat tak max. pol hodinku – hodinku denne.

P. S. jedna mozno hlupa otazka … ked si pozriem tie casy ako je svetovy rekord a casy spickovych bezcov … oni tu 800ku celu sprintuju? : o))

Motto: Lama five alive
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 13.03.2007 07:15:55

Máš obrovský talent. Shoď 5 kilo a choď 5* týdně trénovat. Garantuji Ti do 2 let na 10km čas hluboko,hluboko pod 40 minut. Toto je názor člověka, který nemá shůry dáno. Je možné, že Ti odpoví i poloprofíci, kteří napíšou: Kašli na to , do repre se už prostě nedostaneš.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.03.2007 08:50:50

Cas Ok, na to, ze nevies ako sa to ma behat, asi si sa nerozklusal a ani si nedal rovinky. Ak chces behat 800m ako svoju hl. disciplinu, tak by Ti ta hodinka denne mala stacit. 800m je trat, kde rozhoduju talentove danosti a az potom trening. Spickovi bezci musia mat oba atributy, inak to nikam nedotiahnu. MLady muz v Tvojom veku by mohol dosiahnut casy pod 2:10, ak ma priemerne danosti v oblasti rychlosti. Mimochodom aky je Tvoj osobak na 100m, 200m a 400m? Podla tychto cisiel by som Ti vedel predpovedat, kde je asi Tvoj strop… Ano, svetova spicka v podstate ‚sprintuje‘ celu trat. Absolutna vacsina populacie by v ich tempe neodsprintovala ani 60m, aj keby im to malo zachranit zivot. Pre nich je to vsak pomalsie ako sprint samozrejme.

avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 13.03.2007 14:26:53

Dakujem pekne za obe reakcie. Trosku to uvediem na pravu mieru. Nemam ambicie stat sa aktivnym bezcom.

Beh beriem ako super vec na ziskanie kondicie … o dost lepsie ako bike podla mna. Mam velmi rad vysokohorsku turistiku i ked aj s tou len zacinam a preto si chcem utuzit kondiciu.

Druhy moj nemenej dolezity ciel je, ze v septembri mame firemne hry a chcel by som tam uhrat nejaky ten bodik pre nas team :-)) (ak sa nemylim tak nikto z ludi co tam chodia nebehava zavodne)

Ja mam u mna pocit ze som skor na vytrvalostne behy ako na sprinty, tam su moje casy naozaj biedne. Stovku davam tak nieco okolo 14 sekund … 200ku som na cas asi ani nikdy nebehal a 400ku som si teraz nemeral, typujem nieco okolo 1m 12sekund. Teraz som odcestovany, ale ked sa v nedelu vratim tak si to vecer pojdem skusit zmerat, aky cas hodim.

Este k tomu ako by sa to teda malo behat? mal by som proste zacat velmi rychle tempo, alebo sa mam zo zaciatku skor setrit? Teraz sa mi zdalo ze som dal na zaciatok prilis rychle tempo, dost mi po tom 3/4 kolecku ubudli sily a hlave sa mi horsie dychalo.

..... ti hosi su blazni hehe, ale tam to je uz ako ste povedali hlavne o tom talente a danostiach …

Tak skusim to do toho septembra skresat na nieco okolo 02:15–02:20, chcel som hlavne poznat nejaky triezvy odhad, kedze som nevedel absolutne odhadnut s cim mozem tak asi kalkulovat.

Este k tomu, ako som zabehol tu vcerajsiu 800ku … mas pravdu, ze som sa predtym nerozbehaval, lem som si ponatahoval telo, par krat poskakal a isiel som. Ale zase ako som spominal tak som bol predtym v posilke a na stadion som dosiel na biku cca 5–7km (tachometer mimo provoz : o) )

Motto: Lama five alive
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.03.2007 15:34:35

No tak to je docela slušný… Možná bys mě i porazil… :-) Můj názor: začni systematicky trénovat (třeba i 2* denně, ale to až časem) a můžeš to ještě někam dotáhnout – pokud Ti teda není umístění v top 10 na MČR málo… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.03.2007 16:12:21

To trosku prehanas, Oslik. V kazdom futbalovom teame sa nachadza apon 15 dorastencov co vedia 800ku bezat aspon o 10s rychlejsie… To nic na veci nemeni, ze Majo by mohol behu prist na chut. Top 10 na majstrovstvach republiky je vsak iba utopia. Stat sa vsak moze vsetko.

avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 13.03.2007 16:38:17

No tu by som sa rozhodne priklonil k Matovi … v mojom veku zacinat nieco vrcholovo nema zmysel :)) a ani rozhodne take ambicie nemam.

Uvidime ako to pojde, ked skoncim do 06. miesta na firemnych hrach budem spokojny :)

Dakujem este raz za rady pokusim sa zapracovat na tom case nieco okolo 02:20,budem postupne informovat ako pokracujem a pridam cas na tu 400ku.

Motto: Lama five alive
avatar

Praha/Jičín

Celkem 4928 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:36 (2008)
maraton: 3:24:46 (2008)

vkuzel muž 13.03.2007 16:51:23

Majo: Zkus zaběhnout Cooperův test na 12 minut. Uvidíš, jak na tom jseš. Existuje na to i spousta tabulek, kde si můžeš svoji výkonost změřit.

Cooperův test se dělá tak, že běžíš 12minut a změříš si vzdálenost. Na 400m ovále se ti to bude měřit dobře.

Já jsem zaběhl cca 3200m.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 13.03.2007 21:21:13

Kdyz jsem byl na stredni, tak jsme tam meli borce, co dost kouril, nedelal zadnej sport a nikdy nechtel, ale na stredoskolskych zavodech umel z voleje 800stofku za 1:53. Tomu rikam talent.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Křenovice (VY), Velká (PR)

Celkem 36921 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:03 (2009)
půlmaraton: 1:17:18 (2009)
maraton: 2:48:28 (2010)

Honza Škrdla muž 13.03.2007 21:28:25

Akorát nevím, k čemu je mu ten talent dobrý a jak je na tom teď?

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 13.03.2007 21:37:43

Xixao: No tak to je teda sila, to jsou ti zmareni talenti, co znam, uplni netalenti. :-)

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 13.03.2007 21:45:14

Majo: No on ten trenink na osmistovku je vlastne nejtezsi spravne navrhnout, protoze je tam aerobni slozka s anaerobni presne napul. Ale pokud mas cil v zari, tak nejdriv by se mela nabehat nejaka zakladni vytrvalost (asi kombinovat s maximalni rychlosti – 60–100 na doraz), cim vic se blizi vrchol sezony, tak pak kilometraz prudce klesne a delaji se specificke trenaly jako 2×(3×300m) postupne az v tempu te pulky, nebo dvoustovky, pripadne nejake pyramidy a jednou tydne taktez neco delsiho treba 4×1000m (vsechno rychle, dlouhe pauzy). Takze trenink sice nezabere moc casu, ale zase je dulezite se slusne rozcvicit, rovinkovat a rozhodne neflakat abecedu. Jo a pokud chces opravdu dobre ten vrchol zabehnout, tak si pred tim zkus najit alespon 2 zavody na tu pulku, at vis, do ceho jdes.

avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 13.03.2007 22:11:07

[quote=tuta]Majo: No on ten trenink na osmistovku je vlastne nejtezsi spravne navrhnout, protoze je tam aerobni slozka s anaerobni presne napul. Ale pokud mas cil v zari, tak nejdriv by se mela nabehat nejaka zakladni vytrvalost (asi kombinovat s maximalni rychlosti – 60–100 na doraz), cim vic se blizi vrchol sezony, tak pak kilometraz prudce klesne a delaji se specificke trenaly jako 2×(3×300m) postupne az v tempu te pulky, nebo dvoustovky, pripadne nejake pyramidy a jednou tydne taktez neco delsiho treba 4×1000m (vsechno rychle, dlouhe pauzy). Takze trenink sice nezabere moc casu, ale zase je dulezite se slusne rozcvicit, rovinkovat a rozhodne neflakat abecedu. Jo a pokud chces opravdu dobre ten vrchol zabehnout, tak si pred tim zkus najit alespon 2 zavody na tu pulku, at vis, do ceho jdes.[/quote] Ja bych osobne pro ty sprinty nehlasoval. Nejsem zadny trener, ale na stredni skole jsem behal 400m a 800m. Trenoval jsem to predevsim pres ctyrstovkovy intervaly, obcas 4×1km prokladane delsimi behy 5–8km. Nebyl to sice zadny zazrak, ale cas na ctyrstovku jsem stlacil behem pul roku na 58s, ale na osmistovce jsem to nikdy nedal lip jak za 2:15, spis ke 2:20. Chci tim rici, ze mi nechybela rychlost, ale vydrz … ale to uz je davno a jen moje osobni zkusenost.

Motto: Shadow
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 13.03.2007 22:26:57

[quote=Honza Škrdla]Akorát nevím, k čemu je mu ten talent dobrý a jak je na tom teď?[/quote] neni mu dobry na nic, ucitel ho vytah jen na tu osmistovku, on atletiku nedelal a delat nechtel. Jeho lakalo jen to ze nebude ve skole. A co dela ted? Pravdepodobne chlasta, kouri a nedela nic.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.03.2007 08:03:53

[quote=tuta]Majo: No on ten trenink na osmistovku je vlastne nejtezsi spravne navrhnout, protoze je tam aerobni slozka s anaerobni presne napul. Ale pokud mas cil v zari, tak nejdriv by se mela nabehat nejaka zakladni vytrvalost (asi kombinovat s maximalni rychlosti – 60–100 na doraz), cim vic se blizi vrchol sezony, tak pak kilometraz prudce klesne a delaji se specificke trenaly jako 2×(3×300m) postupne az v tempu te pulky, nebo dvoustovky, pripadne nejake pyramidy a jednou tydne taktez neco delsiho treba 4×1000m (vsechno rychle, dlouhe pauzy). Takze trenink sice nezabere moc casu, ale zase je dulezite se slusne rozcvicit, rovinkovat a rozhodne neflakat abecedu. Jo a pokud chces opravdu dobre ten vrchol zabehnout, tak si pred tim zkus najit alespon 2 zavody na tu pulku, at vis, do ceho jdes.[/quote] On by Ti na to Lydiard povedal nieco uplne ine, ale o tom asi vies. :) Faktom je, ze to rozdelenie 50–50 Aerobne-anaerobne je iba mytus ziveny doteraz laboratornymi mysami v Statoch, kde je obecna nechut k vytrvalostnemu treningu. Budes sa divit, ale studie ukazali, ze dokonca na sprint na 400m ma aerobna vytrvalost omnoho vacsi vplyv, nez sa doteraz predpokladalo. O 800ke ani nehovorim. Samozrejme, rychlost je velmi dolezita, ale je to viac o danostiach, ako o pilovani. Samotny trening polkarov (vo vrcholnej faze pripravy, pri dobrom aerobnom zaklade) je skor zamerany na schopnost donutit telo pracovat s vysokou hladinou laktatu a oneskorit kumulaciu hydrogen ionov vo svaloch (ta zlozka z laktatu, ktora Ta vlastne brzdi, ked bezis anaerobne)…

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.03.2007 08:06:26

Xixao, kazdy sme mali podobny talent vo svojej blizkosti. Vzdy padne otazka, co by tak mohli dosiahnut. Ja vravim- nic, lebo k spickovemu borcovi patri aj perfektna moralka. Talent ma vela zloziek a jedna z nich je tuzba nieco dokazat. O to viac je treba obdivovat tych, co nieco dosiahnu- nielen, ze ten talent zmercili, ale na nom aj velmi tvrdo pracovali.

avatar

Štúrovo / Bratislava

Celkem 7421 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:47 (2011)
půlmaraton: 1:19:53 (2011)
maraton: 2:48:03 (2011)

Bohuš muž 14.03.2007 09:21:46

Majo: Podľa toho, čo píšeš a podľa mena (v mailovej adrese) usudzujem, že pracuješ v nemenovanej banke na Slovensku a chystáš sa na olympiádu, ktorá má byť v septembri v Piešťanoch. Neviem, či tento rok bude, lebo som počul všeličo, ale dúfam, že áno. S časom 2:15 – 2:20 podľa mňa na 800 m vyhráš alebo to bude aspoň na medailu. Ja som sa zúčastnil v roku 2005 a 2006 a oba razy som skončil na druhom mieste za kolegom z firmy. Obaja sme boli z firmy dodávajúcej informačný systém pre vašu banku, ale boli sme za tím „Dcérske spoločnosti“. Minulý rok som mal čas 2:47, ale bežalo sa po tráve na 200m okruhu s otrými (90 stupňovými) zákrutami. V roku 2005 sa bežalo okolo 1000 m (3 okruhy na malom ihrisku). Keď sa tento rok bude konať firemná olympiáda a budem mať tú možnosť, tak sa zúčastním tiež. Keď už viem, že bude lepšia konkurencia, tak sa posnažím lepšie natrénovať 800 m a potom si to môžme rozdať :).

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 14.03.2007 10:13:51

XiXao: Kdyz jsem byl na stredni, tak jsme tam meli borce, co dost kouril, nedelal zadnej sport a nikdy nechtel, ale na stredoskolskych zavodech umel z voleje 800stofku za 1:53. Tomu rikam talent.

Prosím Vás, podívejte se na výsledky MČR v posledních pěti letech a dosažené časy.

Já tady na foru taky občas něco jen tak vypálím, ale co je moc, to je moc. Doufám, že mi tady nechce někdo tvrdit, že 1:53:00 se dá zaběhnout jen pomocí talentu, chlastu a cigár.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.03.2007 10:55:27

Tak moj priklad: spoluhrac z futbaloveho teamu, vsetranne nadany sportovec, dobry tenista, vzdy vo vybere skoly na vsetky sporty (basket, futbal, tenis, ping-pong, a samozrejme beh). V stvrtom rocniku som uz 2 roky bol cistym atletom, nehraval som futbal a v stafete skoly na 4×1000m som bezal prvy usek, moj kamarat posledny. Na poslednej odovzdavke sme mali stratu cca 4s na veducu skolu, ktora bola zlozena z clenov naseho atletickeho klubu… vedel som, ze nemame sancu- finisman ich stafety bol juniorsky Majster SR na 800m (OR 1:54 v tom case). Moj byvaly spoluhrac nakoniec stratu dohnal a vyhral o 2s s meranym usekom (± 1 desatina, rucne meranie) za 2:27.6… Majter SR dostal velmi dobru skolu pokory od reakreacneho sportovca (4 treningy v tyzdni futbalu je rekreacny sport). Toho isteho chlapca z nasej skoly som videl bezat 3ku za 8:36 na nasej skolskej Olympiade. Samozrejme som skoncil az druhy a poriadne ma to stvalo. Nebol to fajciar, ani uplny nesportovec, ale aj tak talent na pohladanie. Samotny beh z duse nenavidel, aj ked pohyb mal rad… Verim, ze sa obcas najdu rebelujuci mladici, co prave zacali fajcit a maju talent od boha. 1:53 sa aj mne zda byt uz veeeelmi svizne, ale stat sa to moze. Skor by som mal inklinaciu verit casom okolo 1:55–58– tie sa daju zabehnut aj z cisteho talentu bez prace. Cokolvek pod 1:55 je hriechom pustit len tak. Na mieste ucitelov by som mal niekolko rozhovorov s rodicmi a kontaktoval by som stredisko vrcholoveho sportu. Sustavnym presviedcanim a poukazanim na moznu slavu sa necha kde kto presvedcit…

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 14.03.2007 12:59:35

[quote=minusak]Xi­Xao: Kdyz jsem byl na stredni, tak jsme tam meli borce, co dost kouril, nedelal zadnej sport a nikdy nechtel, ale na stredoskolskych zavodech umel z voleje 800stofku za 1:53. Tomu rikam talent.

Prosím Vás, podívejte se na výsledky MČR v posledních pěti letech a dosažené časy.

Já tady na foru taky občas něco jen tak vypálím, ale co je moc, to je moc. Doufám, že mi tady nechce někdo tvrdit, že 1:53:00 se dá zaběhnout jen pomocí talentu, chlastu a cigár.[/quote] To ze je atletika ted tam kde ted je , tak to je samozrejmne vec jina. Jako priklad muzu jeste na osmistovce zen uvist jako zarny priklad V. Plesarovou, ktara snad jeste jako juniorka ma osobak na 800m 2:02 a ted na MCR sla vitezka 2:04 …

Mluvim jen o tom ceho jsem byl na vlastni oci svedkem, ver si cemu chces.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 14.03.2007 20:43:54

2Bohus

Spravne usudzujes, tak to klobuk dole … jednotka za dedukciu :-))

Dufam ze hry budu, ale ak by aj neboli tak nevadi, trenujem hlavne kvoli sebe, hry su akurat dobra motivacia :-)

Bol som aj na Sirave minuly rok ta trat bola vazne zla, a ani organizacia nebola nic moc … den vopred mi nikto nevedel povedat kedy sa vlastne pobezi a v den behu som bol pozriet kolegu ako hra futbal a medzitym sa to odbehlo … smola no : o)

Ale i tak som tam mal potom problem pri stafete, lebo sa mi obnovilo zranenie z leta takze som horko – tazko dobehol.

Super ze som na tychto skvelych strankach stretol „priamu konkurenciu“ :-) i ked by som radsej povedal dalsieho sportoveho nadsenca.

Snad sa nam obom podari zucastnit a mozme zmerat sily, budem sa tesit.

Aj v Piestanoch som bol … tam to bolo super, ale moja kondicia bola v tom case dost biedna, dobehol som niekde medzi poslednymi. :-)

Inak primarne chodim na sportaky cez stolny tenis.

Napis pripadne na firemny mail ak budes mat time, mozme trosku pokecat

Motto: Lama five alive
avatar

Celkem 1284,91 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:49:27 (2011)

Majo muž 24.03.2007 21:36:47

sorry 2 all

Tak sa vam vsetkym musim ospravedlnit, zistil som, ze okruh na ktorom som bol behat nema 400, ale iba 350m :o))

Teraz sa mi podarilo ten cas zlepsit na 02:28 nieco, ale i tak je to len na 700m, takze ziadna slava :-(

(na druhu stranu som sa aspon trosku zlepsil : o) )

Este raz sa ospravedlnujem za chybny udaj, ktory som poskytol

Motto: Lama five alive
Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.