Katce Smutné utekl v italské Cortině bronz o dvě desetiny sekundy

eD system Bauer Team | 01.02.2020 | přečteno: 4225×

Nejlepší z pětice členů eD system Bauer Teamu byla opět Kateřina Smutná, která sahala po stupních vítězů. O tom, že skončí těsně pod nimi na 4. místě, rozhodl až těsný finiš a 2 desetiny sekundy. Tři její týmoví kolegové pak v italském závodě z Toblachu do Cortiny zajeli svá letošní maxima, když Roxane Lacroixová byla sedmá, Alexis Jeannerod 14. a Jan Šrail jako nejlepší Čech na 25. pozici.

Členové eD sytem Bauer Teamu byli v dnešním 42kilometrovém závodě hodně vidět hned od začátku. Na sprinterské prémii na 11. kilometru brali body tři z pěti závodníků týmu – Smutná a Lacroixová mezi ženami i Jan Šrail mezi muži. Obě závodnice si pak dojely pro body i na vrchařské prémii na 30. kilometru, kde byla Smutná třetí a Lacroixová čtvrtá. V tu chvíli už ale měla téměř půlminutový náskok dvojice Norgrenová, Gjeitnesová.

„Já jsem se jich chvíli držela, měla jsem odstup pár metrů. Pak mi ale poodjely a za mnou byla skupinka. Bylo jasné, že bude lepší, když pojedu s ní pohromadě než sama. Dneska to byl hodně rychlý závod,“ líčila průběh klíčové pasáže závodu Smutná.

Vítězství si v závěrečném sprintu připsala Britta Johanssonová Norgrenová a také o třetí místo se bojovalo až ve finiši – dokonce mezi pěticí závodnic, mezi kterými nechyběly ani dvě členky eD system Bauer Teamu. Bronz nakonec brala Ruska Vlasovová, Kateřina Smutná byla o 2 desetiny sekundy čtvrtá. „Kdyby to bylo ten bronz, tak jsem maximálně spokojená. Takhle je to bohužel o fous čtvrté místo, ale i za něj jsem samozřejmě ráda. Bylo jasné, že se rozhodne až ve finiši, protože ve sjezdu to nešlo roztrhat,“ popisovala závěr závodu nejlepší česká závodnice, která si tentokrát chválila i dobře připravené lyže.

Týmová kolegyně Smutné, Francouzka Roxane Lacroixová, skončila sedmá a zaznamenala tak svůj nejlepší individuální výsledek nejen v této sezoně, ale i v historii seriálu Visma Ski Classics. „Roxana jela hodně dobře. Měla ztrátu ve stoupání před vrchařskou prémií, pak mě ale dojela. Myslím, že formu má dobrou, lyže jí taky jely, takže jí dneska všechno vyšlo a byla spokojená,“ těšilo Smutnou. Třetí žena eD system Bauer Teamu, Anna Sixtová, dokončila závod jako druhá nejlepší Češka na 21. místě.

I v závodě mužů se startovní pole postupně roztrhalo a o vítězi se podobně jako u žen rozhodovalo v závěrečném sprintu mezi dvojicí závodníků. Pro triumf si nakonec v týmovém souboji dojel Nygaard před Eliassenem. Alexis Jeannerod z eD system Bauer Teamu dokončil závod z Toblachu do Cortiny na 14. místě, což je jeho nejlepší letošní umístění. To samé platí i pro Jana Šraila, který byl v cíli jako nejrychlejší Čech na 25. místě.

Ilja Černousov, který měl v Itálii původně také startovat, před závodem onemocněl, a nakonec se bohužel na trati neukázal.

Série dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics pokračuje už příští víkend jediným českým závodem – Jizerskou 50. Ta zakončí náročný blok pěti závodů v řadě a jede se v neděli 9. února.