Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
BĚŽELI JSME: Deník účastníka největší štafetové parády na Slovensku
22.08.2017 | Luděk Durďák

Když jsem loni touto dobou zaznamenal, že se slovenští kamarádi z nedaleké Senice zúčastnili štafetového běhu Od Tatier k Dunaju, neváhal jsem ani chvilku. Na nejbližším závodě jsem se s nimi dal do řeči. „Jestli budete skládat tým i příští rok, počítejte se mnou,“ nabídl jsem jim tehdy a doufal, že se to podaří.

Přečteno: 729× | Komentáře: 0

10 důvodů, proč si nenechat ujít Jizerskou 50 RUN

10 důvodů, proč si nenechat ujít Jizerskou 50 RUN

21.08.2017 | Běhej lesy

V zimě na běžkách, v létě po svých. Už 2. září se sejdeme v Bedřichově na závodě Jizerská 50 RUN, tedy letní variantě slavného závodu běžkařů. Přinášíme vám 10 důvodů, proč za to Jizerská 50 RUN stojí. Trasa na 50 kilometrů už je sice vyprodaná, ale na trasy na 12 a 23 km se přihlásit stále můžete na www.behejlesy.cz

Přečteno: 1510× | Komentáře: 1   
 
Janata má rekord z Lipenského půlmaratonu KTRC, stíhal ho i šampion Svoboda

Janata má rekord z Lipenského půlmaratonu KTRC, stíhal ho i šampion Svoboda

20.08.2017 | Kilpi Trail Running Cup

Traťový rekord, kulisu dramatického natáčení záchranářského televizního seriálu Modrý kód, druhý olympijský vítěz na trati i další významnosti si zapsal do kroniky ve svém šestém vydání Lipenský půlmaraton ze série Kilpi Trail Running Cupu. Jeho králem se stal Milan Janata, jistě premiant.

Přečteno: 536× | Komentáře: 0   
 
Libereckou RunTour ovládli Keňan Biwot a Maďarka Kácser

Libereckou RunTour ovládli Keňan Biwot a Maďarka Kácser

20.08.2017 | Run Tour

Náročný profil severočeské RunTour nevylučoval možná překvapení, zvlášť když keňské běžce po trati honil místní rodák Vítek Pavlišta. Ani jeho zkušenosti s místním specifickým profilem trati nestačily, nejlepší český účastník závodu skončil třetí. Za čas 33:26 minuty se však stydět nemusí. Mezi muži dominoval s řasem pod skvělých 33 minut Keňan Wycliffe Kipkoir Biwot, mezi ženami zvítězila Maďarka Zita Kácser s časem 39:50. VÝSLEDKY

Přečteno: 634× | Komentáře: 0   
 
TRÉNINK: Vyhněte se přetrénování

TRÉNINK: Vyhněte se přetrénování

18.08.2017 | Josef Smetana

Kdo by neznal onen stav, kdy to prostě nejde, nebaví vás to a ještě jste doma i v práci jak nášlapná bomba. Přetrénování. Jak jej rozpoznat? Jak mu předejít? Jak se z něj dostat? Prvotní ukazatele přetrénování jsou snadno přehlédnutelné. Obzvláště pokud je běžec zabraný do plnění tréninkového plánu a polykání kilometrů.

Přečteno: 2102× | Komentáře: 4   
 
Red Bull 400: Loňští vítězové zopakovali svá prvenství, padaly rekordy

Red Bull 400: Loňští vítězové zopakovali svá prvenství, padaly rekordy

14.08.2017 | Petr Říman

Ani počasí neodradilo rekordních 1 300 příznivců adrenalinu při Red Bull 400 v Harrachově. Své loňské vítězství obhájil Slovák Tomáš Čelko, poprvé se mu podařilo stlačit čas pod čtyři minuty. Na vrchol mamutího můstku doslova vylétl za 3:58,9 sekundy. I česká reprezentační vrchařka Adéla Stránská obhájila loňské vítězství a také v rekordním čase 4:48,2.

Přečteno: 746× | Komentáře: 0   
 
V Jeseníkách slavili tatínkové i budoucí nevěsty, vítězil dogtrekař Vágner

V Jeseníkách slavili tatínkové i budoucí nevěsty, vítězil dogtrekař Vágner

13.08.2017 | Horská výzva

Posedmé v řadě dokázal osamocený běžec se psem vyhrát závod seriálu " Rock Point – Horská výzva":http://www.horskavyzva.cz/. Plzeňský dogtrekař Vlastimil Vágner v Jeseníkách ovládl nejen svoji kategorii, ale stal se i celkovým vítězem královské trati Long. Na Červenohorské sedlo letos dorazilo na šest stovek běžců, kteří si to mezi sebou rozdali na třech trasách. Velké boje ale musel svádět i pořadatelský tým, ke kterému se počasí tentokrát otočilo zády, když silný vítr poničil celé zázemí.

Přečteno: 1313× | Komentáře: 0   
 
BĚŽELI JSME: Hostýnská osma je rychlý a běhatelný trail

BĚŽELI JSME: Hostýnská osma je rychlý a běhatelný trail

13.08.2017 | Mirek Píštěk

Přestože Hostýnsko-vsetínská hornatina nemá tak vysoké kopce, nabízí množství krásných, běhatelných trailů a pořádných krpálů. Šestý ročník Hostýnské osmy byl toho důkazem. Na běžce čekalo bezmála 66 km s převýšením 3 100+ s časovým limitem 18,5 hodiny. A co se týče počasí, tak to bylo jako objednané! VÝSLEDKY

Přečteno: 2065× | Komentáře: 0   
 
Běhej lesy Bílá: Na hraničním hřebeni dominovali Ryška s Rambovou

Běhej lesy Bílá: Na hraničním hřebeni dominovali Ryška s Rambovou

12.08.2017 | Běhej lesy

Že jste doběhli do cíle uprostřed startovního pole? Nevadí. I tak jste se mohli stát vítězi trialového závodu Běhej lesy, který svůj pátý díl odehrál v zimním areálu Bílá v srdci Beskyd. Netradiční intervalový způsob startu s nástupem na lanovku totiž každému počítal čas zvlášť.

Přečteno: 1363× | Komentáře: 0   
 
Holky Stránský: Chceme střídat vše od dráhy po skyrunning

Holky Stránský: Chceme střídat vše od dráhy po skyrunning

12.08.2017 | Petr Říman

Míša a Adéla, dvě půvabné sestry z České Třebové. Hodně lidí si je plete, z čehož vznikl i název jejich týmu Holky Stránský. Buďto je vidíte vybíhat kopec nebo ještě větší kopec. Vrchy jsou prostě jejich životní láskou. UKÁZKA Z ROZHOVORU V CHYSTANÉM ČÍSLE TIŠTĚNÉHO BĚHEJ

Přečteno: 1918× | Komentáře: 2   
 
RunCzech otevírá registrace na příští rok. Přednost mají nejvěrnější běžci

RunCzech otevírá registrace na příští rok. Přednost mají nejvěrnější běžci

10.08.2017 | RunCzech  

Pravidelní účastníci RunCzech běžecké ligy by právě teď měli zbystřit. Organizátoři oblíbených městských závodů totiž už za pár dní spouštějí registrace na rok 2018! Registrační systém nově hlásí podstatnou novinku – startovní číslo mohou přednostně získat nejvěrnější běžci. Pravidelní maratonci, tedy PIM Kings a Queens, si mohou své startovní číslo zajistit už ve středu 16. srpna.

Přečteno: 3242× | Komentáře: 21   
 
Běžíme na hrad pokračuje koncem srpna na hradě Veveří u Brna

Běžíme na hrad pokračuje koncem srpna na hradě Veveří u Brna

08.08.2017 | Běžíme na hrad

Po úspěšných zastávkách na hradech Točník a Bouzov bude dějištěm třetího dílu letošního seriálu majestátní hrad Veveří, který se tyčí na skalním ostrohu nad brněnskou přehradou. Máte navíc jedinečnou šanci připlout na akci parníkem, to se vám na jiné zastávce při seriálu Běžíme na hrad nepodaří. Brněnská lodní doprava vypravuje své lodě již od 8.30 ráno z Brna Bystrce v intervalech 45 minut.

Přečteno: 824× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Vítězem Dačického 12 je veteránský mistr světa v půlmaratonu

  V sobotu 12.8. dorazilo k chrámu svaté Barbory více než tři stovky běžců s cílem zaběhnout si již devátý ročník běžeckého závodu okolím Kutné Hory -Dačického 12 z dílny místního spolku Club deportivo Kutná Hora. Ideální běžecké počasí s polojasnou oblohou a teplotou pod 20 stupňů nejlépe sedlo Vladimíru Srbovi z Jihlavy, který stylem start-cíl závod vyhrál v čase 43:26.

 • Saar Challenge, trailový závod vedoucí osamělou přírodou Žďárských vrchů

  Dne 23. září se v Hlinsku v Čechách, v městě na úpatí Žďárských vrchů, uskuteční 3. ročník trailového závodu Saar Challenge. Tento trailový závod napříč krajinou Žďárských vrchů nabízí svým účastníkům možnost pokořit tento stále opomíjený přírodní klenot v samém srdci České republiky.

 • Svetelnú šou nahradí burácanie dídžejov popri celej trati

  Do štartu 9. ročníka populárneho bratislavského nočného behu – Telekom Night Run ostáva už len necelý mesiac a ponesie sa v znamení symboliky deviatok – deviaty ročník sa pobeží 9. 9.

 • Lipenský půlmaraton se stává kulisou Modrého kódu

  Jak tvůrci v čele s režisérem Liborem Kodadem slíbili, tak teď plní. Běžci z Kilpi Trail Running Cupu si zahrají v primáckém seriálu z prostředí záchranářů Modrý kód. Už v sobotu v rámci Lipenského půlmaratonu. Už máte svoje místo v komparsu vedle nezdolné Sabiny Laurinové, démonického Romana Zacha nebo půvabné Evy Josefíkové?

 • Poctu Zátopkovi v Lomené aleji složilo tři sta běžců

  Pořád je co nacházet a přesně tahle premiéra má význam. Příběh, duch, atmosféra, příroda, skvělý servis. Žádná nabubřelá gesta a trachtace. Jen běžecká euforie. Zrodila se Zátopkova 10, v Lomené aleji na kraji Staré Boleslavi, jejíž stezky zkrápěl legendární běžec svým potem i krví.

 • Na start Běhej lesy Bílá se vyvezete lanovkou

  Seriál Běhej lesy se po úspěšné premiéře na Vysočině přesouvá do Beskyd. V sobotu 12.srpna se závodníci z lyžařského areálu v Bílé vydají na tratě dlouhé 11 a 19 km. Dospělé závody jsou vyprodané, na místě jsou možné pouze přihlášky na dětské závody Dr.Maxe.

 • Tatranská šelma po šiesté

  Koncom júla už po šiesty krát vybehli pytliaci na lov tatranskej šelmy. V lokalite Slavkovského štítu s vrcholom vo výške 2452mnm sa jej nesmierne dobre darí. Viacnásobný záujem o miestenku na štarte len podčiarkla rýchlosť pri registrácii. S polročným predstihom bolo za pár minút hotovo. Množstevný limit v počte 200 ks udelený našim partnerom TANAP si nenechali ujsť aj zahraniční špičkoví športovci.

 • Keňan Kirui světovým šampionem v maratonu

  Novým světovým šampionem v maratonu se v Londýně stal Geoffrey Kipkorir Kirui. Zvítězil s velikým náskokem v čase 2:08:26 před druhým Etiopanem Tamiratem Tolou (2:09:50), na něhož se mohutně dotahoval Simbu. Čtvrtý doběhl v osobáku 2:10:17 domácí Callum Hawkins. VÝSLEDKY

 • RunCzech připravuje závody také v Itálii a v Africe

  Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Olomouc a Ústí nad Labem . O tom, že si závody RunCzech běžecké ligy můžete zaběhnout právě v těchto městech, ví snad každý běžec. Ale víte, že se závody pod hlavičkou RunCzech konají také v Itálii a Keni?

 • Prekoná Slovenka svetový rekord?

  Bratislavčanka Kaneenika Janáková, pri svojom treťom štarte na najdlhšom a najnáročnejšom bežeckom podujatí na svete, 3100 míľovom behu v New Yorku (4988km), atakuje hranicu svetového rekordu.

 • České vrchařky třetí na světě

  V Itálii to opět cinklo! Ženský tým ve složení Kamila Gregorová, Lucka Maršánová, Pavla Schorná Matyášová a Adéla Stránská vybojoval na vrchařském MS v Premaně bronzové medaile. Juniorky skončily páté, tým mužů desátý. Běželo se systémem nahoru-dolů.

 • Vrchaři se sejdou v Janských Lázních

  TJ Maratonstav Úpice spolu s městy Janské Lázně a Úpice a partnery pořádají v sobotu 5.8. již 33. ročník běhu do vrchu Janské Lázně – Černá hora. Na klasické trati 8 600 m s převýšením 650 m se postaví na start špička českých i zahraničních vrchařů. Závod bude odstartován ve 13.00 z kolonády Janské Lázně. Cíl je umístěn před stanicí lanovky na Černé hoře. Tento závod je doplněn o závody „Buď fit – běh Kolonádou“ na 1 km pro všechny kategorie děti, vozíčkáře, tělesně hendikepované, maminky s kočárky a další, se startem ve 12:00. Závodní trať běhu do vrchu si mohou všichni vyzkoušet v rámci pochodu po trase závodu s průběžným startem v 10:00 – 12:00.

 • Oprava výsledků! Radek Brunner si na MS na 24 hodin v Belfastu polepšil o dvě místa!

  Problémy s časomírou, které poznamenaly šampionát v Belfastu, jsou snad po více než třech týdnech konečně vyřešeny. Česká výprava tak dosáhla lepších výsledků, než bylo původně oznámeno. Čtyřem Čechům bylo po podání protestu připsáno jedno kolo. Radek Brunner tak skončil ne na 13. místě, ale na 11., a jeho osobní rekord se po protestu vylepšil na 253,219 km.

 • Letní promo balíček pro pořadatele

  Neplní se vám startovní listina závodníky, jak potřebujete? Chcete o sobě dát vědět více? Máme pro vás efektivní řešení. Představte svůj závod na našich webových stránkách a v časopise Běhej. Přes léto jsme pro vás, pořadatele běžeckých a jiných akcí, připravili speciální nabídku, která vám pomůže zaplnit kapacity a zvýšit povědomí o vás mezi sportovci a obchodními partnery. Při objednávce a platbě vybraného balíčku služeb do 31.srpna, máte možnost čerpat jeho obsah až do konce roku.

 • Milovníci trailu se o víkendu sejdou na Vysočině

  Již tuto sobotu 22. července v Milovech u Žďáru nad Sázavou zažije svou premiéru jeden ze dvou nových závodů seriálu Běhej lesy – Běhej lesy Vysočina. Jak je u této série závodů zvykem, zavede běžce na krásná a neobvyklá místa z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. A především příznivci trailových závodů si tentokrát přijdou na své.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Můj poslední běh 2017 (kaz67 před 7h)
1km pod 3:15 (tinaB před 7h)
Behanie Brno (Petr H před 8h)
Kolínská 10 z Prahy (TotalZero před 10h)
Pochlubme se :-) (Berenique 21.8.2017 21:31:24)
Nalezené položky: 5614 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední