Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
ROZHOVOR: Kbelská 10 letos o hodinu později a nechává verzi trasy z loňska
20.02.2017 | Petr Říman

Do čtvrté dekády vstoupí 4. března český otvírák závodní sezony, populární Kbelská desítka. Pro běžce z Prahy a okolí tradičně skýtá ideální příležitost otestovat si formu na větším závodě s přesně změřenou tratí. A když už jsme u ní – loni si stavební práce vyžádaly změnu trasy a ta „nová“ se pořadatelům natolik zalíbila, že u ní zůstali i pro letošek. Za organizátorský tým, který tvoří i studenti sportovní školy Palestra, hovoří Tomáš Mirovský.

Přečteno: 403× | Komentáře: 0

Získejte levněji startovné na Běžíme na hrad a k tomu triko seriálu zdarma

Získejte levněji startovné na Běžíme na hrad a k tomu triko seriálu zdarma

19.02.2017 | Běžíme na hrad

Běžecký kalendář je nabitý silničními i krosovými běhy v nejrůznějších délkách, vždy ale staví před běžce s dětmi těžké dilema: mám se přihlásit a uspokojit své vlastní běžecké ambice, nebo strávím víkend s rodinou? Seriál Běžíme na hrad toto řeší po svém – nabízí program pro celé rodiny. Do konce února máte šanci získat levnější startovné a ti nerychlejší i triko s logem série.

Přečteno: 1146× | Komentáře: 0   
 
Trailpoint s přehledem obhájil titul běžecké prodejny roku

Trailpoint s přehledem obhájil titul běžecké prodejny roku

18.02.2017 | Radek Narovec

Nevelký rozměry, velký úspěchy, zejména mezi zkušenými běžci. Řeč je o pražském běžeckém obchodu Trailpoint, který prodloužil šňůru vítězství v anketě mezi čtenáři www.behej.com. Oproti roku 2015 dokonce s ještě lepšími známkami. Jak loňský rok hodnotí majitel firmy Michael Dobiáš a jaké má plány pro letošek?

Přečteno: 4424× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Maraton ve Stromovce bude naší vizitkou, říká nový pořadatel

ROZHOVOR: Maraton ve Stromovce bude naší vizitkou, říká nový pořadatel

15.02.2017 | Petr Říman

Pražský maraton – Memoriál Iva Domanského řada nových běžců možná vůbec nezná. Mediálně je ve stínu toho z dílny RunCzechu, ale ostřílení borci věcí, že ve Stromovce se na podzim běhá druhý nejstarší závod na 42 km v České republice. Letos změnil pořadatele, od týmu Zdeňka Weiga jej přebral Marek Blažek, majitel časoměřičské firmy Sportovní servis. A bude to pro něj a jeho kolegy vstup do nových vod!

Přečteno: 2478× | Komentáře: 13   
 
NOVINKA: Vybrat si závod může být zábava! Zkuste naši novou termínovku

NOVINKA: Vybrat si závod může být zábava! Zkuste naši novou termínovku

14.02.2017 | Radek Narovec

Máme hotovo – vyzkoušejte! Spustili jsme novinku, která má pomoci v rychlé orientaci v přehršli sportovních akcí a umožnit jejich pořadatelům rychle a jednoduše nabídnout online přihlášky závodníků, aniž by museli hledat po netu, jak na to. Ať sedíte kdekoliv po republice, díky naší termínovce rychle získáte přehled o tom, co se děje poblíž. Mrkněte…

Přečteno: 5594× | Komentáře: 12   
 
POHLED DO ZÁKULISÍ: Před pěti lety nás běželo dvacet, letos čekáme pětistovku

POHLED DO ZÁKULISÍ: Před pěti lety nás běželo dvacet, letos čekáme pětistovku

13.02.2017 | Martin Hunčovský

Borecký 1/2maraton. Možná jste o něm nikdy neslyšeli, možná ani nevíte, kde přesně se Velký Borek nachází. Začnu tím druhým – leží u Mělníka. A jak vznikl náš závod, který – jak doufáme – 18. března přiláká na pět stovek fandů 21km distance?

Přečteno: 2020× | Komentáře: 0   
 
Lipno Ice Marathon se běžel poprvé po ledu

Lipno Ice Marathon se běžel poprvé po ledu

12.02.2017 | tisková zpráva

Druhý ročník extrémního závodu přilákal bezmála 80 odvážlivců, kteří se rozhodli zdolat trať po svých, s pomocí psa nebo na kole, běžkách či s kitem. Běželo se na distancích maratónské a polovičního maratónu. Podobných závodů se pořádá na světě jen několik a v širší střední Evropě je naprosto unikátní.

Přečteno: 789× | Komentáře: 0   
 
Dá se ve věznici natrénovat maraton? Běh se žlutou stužkou ukáže

Dá se ve věznici natrénovat maraton? Běh se žlutou stužkou ukáže

09.02.2017 | RunCzech  

Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci?

Přečteno: 3214× | Komentáře: 30   
 
ROZHOVOR: Vaše Liga letos uspořádá dva půlmaratony v Praze

ROZHOVOR: Vaše Liga letos uspořádá dva půlmaratony v Praze

08.02.2017 | Petr Říman

29letý Petr Lundák z Plzně je organizátorem závodů Vaše Liga, pořádaných v Praze, Brně a Plzni. Závody jsou oblíbené hlavně mezi běžci, kteří si chtějí otestovat svou formu každý měsíc na stejné trati. Loni si vyzkoušel pořádání závodu na půlmaratonské vzdálenosti a letos v hlavním městě uspořádá již rovnou dva – v únoru a říjnu.

Přečteno: 1992× | Komentáře: 0   
 
Trasy Horské výzvy povedou jinudy, termín Šumavy posunut

Trasy Horské výzvy povedou jinudy, termín Šumavy posunut

07.02.2017 | Horská výzva

Velké změny chystají pořadatelé pro letošní 7. ročník Rock Point – Horské výzvy. Pětidílný seriál horských běhů a trekingu totiž dostane nové, velmi atraktivní trasy. Ubydou asfaltové pasáže a přibydou oblíbené trailové.

Přečteno: 1506× | Komentáře: 20   
 
Plánujte si výpravy. Kilpi Trail Running Cup upravuje trasy

Plánujte si výpravy. Kilpi Trail Running Cup upravuje trasy

07.02.2017 | Kilpi Trail Running Cup

Největší tuzemská série běhů v terénu, Kilpi Trail Running Cup, lehce mění trasy. „Vycházíme z připomínek a postřehů běžců. Chceme je ještě víc zatraktivnit, vymazat maximum zbylých asfaltových pasáží a také sjednotit vzdálenosti,“ vysvětluje Martin Dvořák, ředitel KTRC.

Přečteno: 1506× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Letos mám tři vrcholy, kromě pražských závodů i Londýn

ROZHOVOR: Letos mám tři vrcholy, kromě pražských závodů i Londýn

05.02.2017 | Radek Narovec

„Český rekord v maratonu? Nevím, nechci se k nějakému času nebo cíli upínat, ale cítím se opravdu dobře,“ sdělovala krátce po vítězství v nedělním závodě v Neapoli Eva Vrabcová Nývltová, závodnice, která loni atakovala historické zápisy Aleny Peterkové jak na půlmaratonské, tak na maratonské vzdálenosti. V Itálii sice zaostala za českým rekordem o necelou minutu, ale vylepšila si osobáky na 5, 10 a 15 km a splnila podmínku pro účast na MS v Londýně.

Přečteno: 2749× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Keňanka posunula světový rekord v půlmaratonu

  O tři vteřiny vylepšila aktuální světový rekord na půlmaratonské distanci 23letá Keňanka Peres Jepchirchir. V pátek zaběhla Ras Al Khaimah Half Marathon ve Spojených arabských emirátech v čase 1:05:06 a překonala tři roky starý výkon své krajanky Florence Kiplagat z Barcelony. Trasa závodu svědčí rekordům, v roce 2007 tu zaběhl svěťák i Samuel Wanjiru.

 • Startuje sbírková kampaň pro podporu většího zapojení hendikepovaných sportovců

  V Praze usídlení filmoví tvůrci Paul Dean (VB) a Kristyna Balaban (Kanada) dnes oznámili spuštění své indiegogo kampaně k financování dokončení jejich dokumentárního filmu „The Road Less Run“ (Běh cestou nevyšlapanou) a pomoci rozšíření unikátní koncepce zapojení hendikepovaných sportovců do Pražského mezinárodního maratónského běhu založeného charitativní organizací Running With Those That Can´t.

 • Jesenický maraton hledá 800 statečných

  Jesenický maraton, nejstarší horský maraton v ČR spustil registrace. Závod, který proběhne v sobotu 19. srpna, nabízí i tentokrát dvě tratě. Klasickou maratonskou a poloviční půlmaraton. Kapacita je i letos omezena na 800 závodníků.

 • Z vítězství na maratonu v garážích Mercury Centra se radoval Radek Brunner

  Souboj dvou ultramaratonců. I tak by se dal nazvat 10. ročník Budějovického Mercury Maratonu, který se běžel ve druhém patře podzemních garáží českobudějovického obchodního centra Mercury. A v Česku ojedinělý závod dokázal vyhrát Radek Brunner. Známý vytrvalec bral už své třetí vítězství v tomto závodě. Tentokrát za čas 2:44:11 hodiny. Druhý skončil Daniel Orálek, jinak šestinásobný vítěz v budějovickém podzemí.

 • Valašský HRB spustil registrace

  Oblíbený horský závod, který probíhá v prostředí Hornovsacké magistrály, jde letos do pátého ročníku. Beskydské klání nabízí běžcům pravidelně čtyři závodní úseky: 10, 20, 30 a 50 km. Součástí Valašského HRBu bývá pravidelně také Akademické mistrovství ČR v horském běhu. Letos pro akademiky pořadatelé zkrátili jejich úsek ze 30 na 20 km.

 • Cypra první v LH24, dvojice vyhráli Najvert/Causidis

  Zbyněk Cypra stal novým mistrem republiky v zimním horském maratonu jednotlivců. Při adidas 24 hodin na Lysé hoře dokázal „natočit“ 12 okruhů a ještě jednou se dostat na vrchol Beskyd, odkud byl po časovém limitu svezen do cíle na vyhlášení. Závod byl vypsán také pro dvoučlenné štafety. Mezi nimi si nejlépe počínali vítězové posledního ročníku Beskydské sedmičky Stanislav Najvert a Marek Causidis. Toto duo závodníků zaznamenalo dohromady patnáct okruhů. Více čtěte v reportáži na iDnes.

 • Vokoberg je zimní dobrodružství v nočním středohoří

  Zajímá Vás, jak vypadá Královna Českého středohoří, zahalená do mrazivého závoje noci? Máte rádi ten pocit, když se adrenalin vyplavuje do krve a člověk v extrémních situacích překonává svoje vlastní hranice? Disponujete určitou dávkou orientačního smyslu? Dokážete být v jakékoliv situaci podporou parťákovi? A pod pokličkou všedních stereotypů zatím tiše dřímá Váš lehce závodní duch?

 • Hledáme další schopné obchodníky

  Do našeho týmu hledáme dynamického a energického člověka, který má zkušenosti s prodejem inzerce. Staňte se součástí našeho týmu, který již přes deset let spravuje běžecký web, vydává časopis a komunikuje s desítkami tisíc fanoušků na sociální síti! Pro letošní rok jsme nachystali celou řadu projektů, které chceme nabídnout našim obchodním partnerům.

 • V Kladně proběhne MČR v dětských překážkových bězích

  Již tuto sobotu 21.1.2017 se Vaše děti budou moci postavit na start 2. otevřeného MČR v OCR pro děti (dětského překážkového závodu) v Kladně. Stejně jako loni se na start závodu mohou postavit děti ve věku 5–12 let s jakýmkoliv sportovním zaměřením.

 • Druhý ročník ledového závodu odstartuje za měsíc

  Už během prosince probíhaly na zamrzlém Lipně první tréninky. Organizátoři Lipno Ice Marathon spolu s dalšími sportovci testovali vlastnosti ledu, povětrnostní podmínky i vlastní kondici. Po Novém roce přibyla i sněhová pokrývka a díky silným mrazům zesílila vrstva ledu tak, že už je možné upravovat ledovou magistrálu.

 • Petr Hrček si připsal pětistou maratonskou čárku

  V sobotu se uskutečnil v Ostravě Třebovicích tradiční lednový maraton, kde si český vytrvalec Petr Hrček připsal do svých tabulek již 500.maratonský zápis. Stále však v celkovém pořadí zaujímá druhé místo za Jiřím Březinou s 619 maratony. Petr se na pětistovku chystal již vloni v létě, ale díky zranění si svojí kulatou oslavu schoval až jako první zápis letošního roku. Příští víkend se s ním můžete proběhnout v Budějovických garážích. Gratulujeme!!!

 • Churaňová za 2:51 v Kuvajtu

  Zkušená vytrvalkyně Radka Churaňová zvítězila mezi ženami na Spark Marathonu v Kuvajtu v čase 2:50:58. Vítěz Chakir Boujattaoui závod zvládl za 2:22:27.

 • adidas sníží počet sponzorovaných českých běžců

  Pouze trio Jirka Homoláč, Anežka Drahotová a Eva Vrabcová Nývltová se letos dočká sponzorské podpory adidasu. David Horák, sports marketing manager české pobočky, potvrdil, že cílem firmy bude větší podpora menšího počtu českých vytrvalců. Dosud poskytoval hlavně materiální podporu zhruba 12 běžcům.

 • Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

  Po úspěšné premiéře v Prokopském údolí přidávají pořadatelé La Sportiva Prague Park Race další závod. Závodníky čeká v sobotu 25. března běh unikátním Průhonickým parkem, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

 • Vrabcová v týmu Evropy pro víkendový kros ve Skotsku

  V sobotu 7. ledna se Eva Vrabcová-Nývltová objeví na prestižním krosovém závodě na 6 km ve skotském Edinburgu. V Holyrood Parku se představí ve výběru Evropy proti týmům Velké Británie a Spojených států amerických. Nejlepší česká vytrvalkyně to uvedla na svých webových stránkách.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Behanie Brno (tinaB před 29min)
Můj poslední běh 2017 (kotak před 52min)
Co vaříte? (rudo před 53min)
Běh a psi (tinaB před 1h)
Pochlubme se :-) (Petr Kaňovský před 1h)
Zlepšení na 12 minut (PROFESIONÁL před 3h)
Prodám boty: Puma Ignite V2 (MirekCek před 3h)
Výživové doplnky (mrtvolka před 4h)
Prosim o pomoc (ivan99 před 6h)
Příprava na jarní desítku (Berenique před 8h)
Nalezené položky: 5436 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední