Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Jakub Zemaník a Eva Vrabcová jasnými vítězi mistrovských Běchovic
24.09.2017 | Český atletický svaz

Nejstarší silniční závod v Evropě Běchovice – Praha má za sebou 121. ročník a z celkových prvenství i titulů mistrů republiky v silničním běhu se radovali Jakub Zemaník a Eva Vrabcová. VÝSLEDKY MČR , VÝSLEDKY CELKOVÉ

Přečteno: 2446× | Komentáře: 5

Světový rekord v maratonu odolal, Kipchogemu odpadli soupeři

Světový rekord v maratonu odolal, Kipchogemu odpadli soupeři

24.09.2017 | Radek Narovec

Když se tři perou, čtvrtý se směje! To málem platilo v neděli v Berlíně při tamním maratonu. Ze tří mušketýrů, kteří se měli porvat o vítězství a světový rekord, zbyl nakonec jeden – Keňan Eliud Kipchoge -, a přestože mu dlouho sekundoval maratonský novic, Guye Adola z Etiopie, chlad a déšť snahy o vylepšení světového rekordu zmařil. Výsledný čas Kipchogeho – 2:03:34 (světový rekord 2:02:57).

Přečteno: 1928× | Komentáře: 3   
 
VELKÝ BĚŽECKÝ KVÍZ: Otestujte si své znalosti o běhání
22.09.2017 | Gabriela Gaudlová

Děti školou povinné za chvíli usednou do lavic. Vžijte se do jejich kůže a vyzkoušejte si, jak byste v malém opáčku běžeckých vědomostí dopadli vy. Zde je 5×5 otázek z oblasti tréninku, vybavení, stravy, rekordů a běžeckých zajímavostí.

Přečteno: 289× | Komentáře: 0   
 
TEST: Trekz Titanium - sluchátka, která vám dovolí slyšet nebezpečí

TEST: Trekz Titanium - sluchátka, která vám dovolí slyšet nebezpečí

19.09.2017 | komerční prezentace

Běháte rádi s hudbou v uších, ale bojíte se, že vás může srazit auto nebo se lekáte rychlejších běžců, kteří se neslyšně vynoří zpoza vás? Potřebujete si vyřídit telefonáty i za běhu a nechce se vám běžet s telefonem u ucha? Možná právě pro vás jsou elegantní, flexibilní a lehoučká sluchátka AfterShokz Wireless Trekz Titanium.

Přečteno: 1041× | Komentáře: 0   
 
Tři maratonští mušketýři si to v Berlíně rozdají o světový rekord

Tři maratonští mušketýři si to v Berlíně rozdají o světový rekord

18.09.2017 | Radek Narovec

Pokud v neděli nemíříte do Běchovic, určitě si nenechte ujít lahůdku – již v devět ráno začíná přímý přenos Berlínského maratonu. A bude se na co dívat – desítky tisíc maratonců, přes milion diváků podél trati a tři fenomenální vytrvalci tmavé pleti, kteří si to rozdají nejen mezi sebou, ale hlavně s cílem vylepšit hodnotu světového rekordu na legendární distanci 42,2 km.

Přečteno: 1859× | Komentáře: 3   
 
Běchovice v neděli napíšou 121. kapitolu, po pauze se vrací Eva Vrabcová

Běchovice v neděli napíšou 121. kapitolu, po pauze se vrací Eva Vrabcová

18.09.2017 | Český atletický svaz

V neděli 24. září proběhne 121. ročník nejstaršího silničního závodu v Evropě Běchovice – Praha. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude dvojnásobná vítězka Běchovic a čtrnáctá žena z maratonského závodu na světovém šampionátu v Londýně Eva Vrabcová.

Přečteno: 919× | Komentáře: 0   
 
Ještědský půlmaraton KTRC po čase otevřel výhledy

Ještědský půlmaraton KTRC po čase otevřel výhledy

18.09.2017 | Kilpi Trail Running Cup

Jak jsme slíbili, tak se stalo. Navzdory předpovědím v neděli božstvo běžeckých trailů rozehnalo mračna nad Ještědem, chvílemi dokonce přisvítilo, a účastníci zdejšího půlmaratonu v rámci Kilpi Trail Running Cupu si poprvé za tři roky užily výhledy z vrcholového hřebene do všech stran. VÝSLEDKY , FOTOGALERIE

Přečteno: 855× | Komentáře: 58   
 
Eva Vrabcová v Ústí zaběhla svůj druhý nejrychlejší půlmaraton, český rekord odolal

Eva Vrabcová v Ústí zaběhla svůj druhý nejrychlejší půlmaraton, český rekord odolal

16.09.2017 | RunCzech  

Eva Vrabcová český rekord na půlmaratonské distanci nevylepšila. V cíli sobotního Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem byla za 1:11:22, 20 sekund za českým rekordem Aleny Peterkové z roku 1994 a 16 sekund za svým jarním osobákem. Ve tváři jí bylo patrné zklamání a velké vyčerpání. Bohužel více než půlku závodu běžela bez svého vodiče Davida Vaše a také Keňanka Lydia Rotich, se kterou dlouho spolupracovala, se v konci spíše držela za Evou. VÝSLEDKY MUŽŮ , VÝSLEDKY ŽEN

Přečteno: 2763× | Komentáře: 1   
 
Šumavské Boletice viděly premiéru Běhej lesy

Šumavské Boletice viděly premiéru Běhej lesy

16.09.2017 | Běhej lesy

Tohle si užil každý milovník trailového běhání. Kopce, lesy, trocha toho bláta a sem tam nějaká louže. Nový závod seriálu Běhej lesy Boletice dělal všechno, jen nenudil. Už první kopec kousek za startem dal závodníkům zabrat, přesto do cíle dobíhali s úsměvem. VÝSLEDKYFOTKY

Přečteno: 732× | Komentáře: 0   
 
Finále seriálu Běžíme na hrad bude hostit hrad Loket

Finále seriálu Běžíme na hrad bude hostit hrad Loket

15.09.2017 | Běžíme na hrad

Poslední zastávkou seriálu Běžíme na hrad se v letošním roce v sobotu 23. 9. stane majestátný hrad Loket, který stojí na skalním ostrohu v meandru řeky Ohře. Nejen samotný hrad, který byl založen ve 13. století a zahrál si například i v bondovce Casino Royal, ale také historická kulisa města Loket vytvoří impozantní zážitek pro všechny účastníky. Již samotný pohled přes řeku Ohři na hrad ze zázemí závodu, které se nachází v amfiteátru v podhradí, bude pro řadu účastníků nezapomenutelný.

Přečteno: 392× | Komentáře: 0   
 
Krkonoše uzavřou bodovanou část seriálu Rock Point - Horská výzva

Krkonoše uzavřou bodovanou část seriálu Rock Point - Horská výzva

15.09.2017 | Horská výzva

Finále je tady! Poslední závod Rock Point – Horské výzvy je na programu už příští víkend (22. – 23. 9.). Závěrečná štace pětidílného seriálu horských běhů a trekingu se poběží v Krkonoších. Běžci tak mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Vyhlášení pak proběhne v polovině října na Pálavě při samostatném bonusovém závodě.

Přečteno: 411× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Chci v USA porazit svou trenérku Zuzku Kocumovou

ROZHOVOR: Chci v USA porazit svou trenérku Zuzku Kocumovou

15.09.2017 | Michal Vavák

Před necelými dvěma lety se jako kometa zjevil na poli překážkových závodů, v kterých v současnosti patří mezi českou i evropskou špičku. Kutnohorský Tomáš Tvrdík letos slavil titul z republikového mistrovství OCR v Milovicích, je také evropským mistrem v týmech. Jak se mu povede v sobotu v Andoře a hlavně násldně v zámoří?

Přečteno: 2245× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Nočnímu běhu 5|10 mil Brnem nakonec počasí přálo

  Deštivé počasí po celou sobotu 23. září vyvolávalo vrásky na čelech účastníků i pořadatelů Nočního běhu 5|10 mil Brnem. Déšť ale naštěstí asi hodinu před startem prvního závodu ustal. Na start hlavního závodu se pak postavilo necelých šest stovek závodníků. „Hlavního závodu se účastní dobří běžci a nemáme se za co stydět ani v konkurenci podniků, které jsou oficiálními běžeckými akcemi. Naše akce je převážně zážitková, jsou zde ale běžci, kteří jistě zaběhnou velmi dobré časy,“ věřil před závodem jeho ředitel Aleš Čtvrtníček z BěhejBrno.com.

 • Závěrečný podnik Rock Point – Horské výzvy v Krkonoších patřil novým dvojicím

  Roman Košťák a Ladislav Tuček ovládli pátý díl Rock Point – Horské výzvy. Dvojice, která spolu šla vůbec poprvé, v Krkonoších na nejprestižnější trase Long neměla konkurenci. Na závěrečnou štaci oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu dorazilo přes šest stovek běžců, kteří silně pocítili přicházející podzim, a Horská výzva se opravdu stala horskou se vším všudy.

 • Běh kolem Lužnice mění program

  Z důvodu souběhu dvou akcí byli pořadatelé Běhu kolem Lužnice pozměnit program. Tratě budou mírně odlišné a vedou v terénu mimo stadion. Největší změna se týká start závodu dospělých a veteránu, kteří startují místo v 11:00 již v 9:30.

 • Závod Adršpach - Chvaleč byl pro letošek zrušen

  29. ročník závodu Adršpach Chvaleč, který se měl konat tuto sobotu 23.září, byl z technických důvodů zrušen. Závod byl zařazen do Velké ceny východních Čech v bězích 2017.

 • Překoná Běh rodným krajem Emila Zátopka účastnický rekord?

  Již tuto sobotu 16. září odstartuje 15. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. „V současné chvíli je přihlášeno 217 běžců do překonání rekordu zbývá tedy pouhých sedm přihlášených,“ konstatuje sportovní ředitel Jiří Harašta. Jako tradičně se startuje od Zátopkova památníku v Kopřivnici, který byl odhalen u příležitosti nultého ročníku. Cíl je v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je na zdejším Slavíně Zátopek pohřben.

 • Úspešná obhajoba Urbana a premiérový triumf Čorbovej na Telekom Night Run

  Víťazom hlavnej kategórie mužov na 9. ročníku populárneho bratislavského nočného behu – Telekom Night Run (TNR) sa stal slovenský reprezentant Jozef Urban časom 31:47 min. Vytrvalec TJ Obal servis Košice obhájil na 10-kilometrovej trati lanské prvenstvo s 15-sekundovým náskokom pred Marekom Hladíkom (BK HNTN Bratislava), tretí finišoval už s veľkým odstupom Michal Lami z tímu ESET (33:28).

 • NN Night run rozsvítí Prahu již tuto sobotu

  Úžasná atmosféra, nádherné medaile, tisíce závodníků a diváků… Přesně tak vypadá série nočních běhů NN Night Run a Avon Běh. Staňte se v letošním roce i Vy její součástí a pomozte nám vytvořit nový účastnický rekord! Bude to stát za to a rovnou v retro stylu!

 • Běh kolem Černé přes osm kopců má novou trať pro děti

  Vyhlídky v názvu má krásný Vyhlídkový běh kolem Černé v Pošumaví. Hlavní závod na 18,6 km běžce zavede na 8 vrcholů v okolí, letos se budou moct kochat i děti na dětské vyhlídkové trase a opět budou i kategorie pro boso- a barefoot běžce. Příjemná akce pro celou rodinu se koná 7. října, více info ZDE

 • Siemens Blanenská desítka 2017 má účastnický rekord

  V sobotu 9.9. 2017 patřilo Blansko inlinistům, koloběžkářům a běžcům všech věkových kategorií. Konal se totiž již 4.ročník Siemens Blanenské desítky. Ta letos přivítala 1152 závodníků, díky kterým padl účastnický rekord! Tak velký zájem organizátory velmi potěšil a hlavně utvrdil v tom, že pořádají kvalitní akci.

 • Skyrunneři zveřejnili tým pro Evropu

  Po červencovém ultrasky se 7. října uskuteční ve Španělsku tzv. Sky Classic (SkyMarathon®), závod na 31 km s převýšením 2400 m, který bude součástí letošního Mistrovství Evropy ve skyrunningu. Česká výprava zveřejnila toto složení týmu: Krchová Zuzana, Matrasová Kateřina, Mertová Michaela a Brýdl Pavel, Causidis Marek, Čípa Jiří, Fejfar Ondřej, Petr Jiří. Podrobnosti na skyrunnerseri­es.cz.

 • Čeští závodníci se na mistrovství světa veteránů v běhu do vrchu neztratili

  V sobotu 2.9.2017 orga­nizoval Jogging klub Dubnica nad Váhom 17. mistrovství běhu do vrchu veteránů. Závodu se zúčastnilo 22 zemí v jednotlivých kategoriích přes 600 závodníků. Mezi startujícími se v žádném případě se neztratili závodníci z České republiky a získali 3 zlaté medaile, 8 stříbrných a 7 bronzových. Česká rebublika měla též druhou nejvyšší účast. Spolu s Nory, Slováky, Italy a Němci získali nejvíce běžeckých úspěchů.

 • Budějovický Mercury maraton končí

  Smutná zpráva přišla z Českých Budějovic. Přes veškerou snahu pořadatelů se nepodařilo dohodnout s novým vedením OC Mercury na dalším pokračování oblíbeného maratonu. „Garážový“ maraton, jediný v českých zemích konaný pod střechou, tedy po deseti ročnících končí.

 • Hledáme spolupracovníky

  Zajímá vás práce v oboru běhání, triatlonu, kol a běžek? Hledáme obchodníky, markeťáky a novináře. Pište své nabídky na sales@behej.com a připojte svůj životopis. Preferujeme pozitivně myslící, sebevědomé a cílevědomé uchazeče se znalostí světových jazyků, kreativitou a chutí pracovat v týmu a systematicky. Více o nás na Business Animals.

 • V historickém centru Hradce Králové se poběží přes 720 schodů

  Při příležitosti exhibiční cyklistické akce Gočárovy schody se 28. září uskuteční v centru královéhradecké metropole běžecký závod pod názvem Kronaby Gočárovy schody. Běžci během závodu překonají 720 schodů v historickém centru města.

 • Jizerská 50 RUN: v zimě na běžkách, v létě po svých

  Předposlední zastávku seriálu Běhej lesy představuje letní varianta tradičního běžkařského závodu Jizerská 50 RUN. V sobotu 2. září vyběhnou závodníci z bedřichovského stadionu na tratě dlouhé 12, 23 a 50 km. Nejdelší 50km trasa je vyprodaná, na 12 a 23 km a dětské závody se lze při platbě kartou přihlásit online na webu www.behejlesy.cz do středy 30. srpna nebo v sobotu na místě.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 5651 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední