Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Ani Brunner, ani Orálek. Novým mistrem na 100 km je Ondřej Velička
27.03.2017 | Petr Říman

Za neúčasti Radka Brunnera a po odstoupení Dana Orálka (na 65. kilometru) zvítězil na plzeňském MČR v běhu na 100 km ostravský Ondřej Velička v čase 7:25:23. Druhé místo obsadil těsně Christoph Lux z Německa, který doběhl o pouhou minutu a 4 sekundy později. Na třetím místě a druhý v rámci domácího šampionátu skončil Jan Ďuk z Příbrami v čase 7:37:40. VÝSLEDKY

Přečteno: 4648× | Komentáře: 26

Radek Brunner odřekl dva závody pro únavovou zlomeninu

Radek Brunner odřekl dva závody pro únavovou zlomeninu

24.03.2017 | Petr Říman

Radek Brunner se z důvodu zranění odhlásil z Mistrovství České republiky v běhu na 100 kilometrů, které se koná zítra v Plzni. „Lékaři mi diagnostikovali únavovou zlomeninu holenní kosti,“ komentuje situaci Radek. „Čeká mě nyní šestitýdenní fixace končetiny a klid.“ Svou neúčast oznámil i pořadatelům Wings for Life World Run v Bratislavě.

Přečteno: 4691× | Komentáře: 6   
 
SERIÁL: Cíl - půlmaraton pod 1:40. Začínáme!

SERIÁL: Cíl - půlmaraton pod 1:40. Začínáme!

21.03.2017 | Veronika Šimáčková

Nejdřív bych vám měla napsat, kdo jsem a co tu vlastně dělám. Jmenuji se Veronika Šimáčková a dávno mi už není dvacet. Mám rodinu a žiju spokojený život v malé vesnici nedaleko Kladna. Nejsem žádný vrcholový sportovec, ale sport provází můj život snad od narození – kariéra Graffové mě “těsně” minula, a tak jsem ke konci střední čuchla k boxu.

Přečteno: 12017× | Komentáře: 146   
 
Běhej lesy odstartuje inovovanou trasou v Brdech

Běhej lesy odstartuje inovovanou trasou v Brdech

18.03.2017 | Běhej lesy

Třetí ročník seriálu běhů v přírodě – Běhej lesy, odstartuje sezonu 22. dubna závodem v CHKO Brdy, tedy na území bývalého Vojenského újezdu Brdy, který se veřejnosti otevřel po 70 letech teprve loni. Organizátoři připravili pro závodníky novou trasu v západní části Brd a po vyprodání navyšují kapacitu o 500 míst. Přihlásit se můžete do vyprodání na www.behejlesy.cz.

Přečteno: 1959× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Poběžte závod, kde tým tvoří celá rodina

ROZHOVOR: Poběžte závod, kde tým tvoří celá rodina

16.03.2017 | Radek Narovec

Hledáte sportovní den pro celou rodinu a jste z Prahy či blízkého okolí? Zapište si do diáře datum 22. dubna a místo konání areál bohnické léčebny, kde od 10:00 odstartuje hlavní běh třetího ročníku Nessi Family Runu, jehož je Běhej.com partnerem. Povídali jsme si s pořadatelkou akce Radkou Neubertovou nejen o náplni závodního dne.

Přečteno: 2957× | Komentáře: 0   
 
RunCzech uvolňuje registrace na pražský půlmaraton a maraton

RunCzech uvolňuje registrace na pražský půlmaraton a maraton

14.03.2017 | RunCzech  

Už v sobotu 1. dubna odstartuje od Rudolfina devatenáctý ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha. Na největší běžecký závod v České republice se teď lidé mohou opět přihlašovat. RunCzech totiž necelé tři týdny před půlmaratonem znovu otevírá registrace. A to samé platí i pro vlajkovou loď RunCzech běžecké ligy, tedy květnový Volkswagen Maraton Praha. Na oba závody se lze stále registrovat rovněž skrze charitativní organizace.

Přečteno: 3613× | Komentáře: 25   
 
Slavný kanadský veterán Ed Whitlock podlehl rakovině

Slavný kanadský veterán Ed Whitlock podlehl rakovině

14.03.2017 | Radek Narovec

Loni prolétly médii snímky rozesmátého staříka, který právě pokořil světový rekord ve své věkové kategorii. Ed Whitlock při Torontském maratonu zaběhl neuvěřitelný čas 3:56:38. Smutná zpráva přišla necelý rok poté – tento sympatický veterán v pondělí podlehl rakovině prostaty, pouhý týden po svých 86. narozeninách.

Přečteno: 3443× | Komentáře: 2   
 
Mobilní aplikace si získávají své příznivce i ve zdravotnictví

Mobilní aplikace si získávají své příznivce i ve zdravotnictví

14.03.2017 | komerční prezentace

Chytré telefony nám spolu s mobilními aplikacemi usnadňují každodenní život již několik let. Vývojáři nyní přicházejí i s aplikací, která může zachránit lidské životy.

Přečteno: 433× | Komentáře: 0   
 
Začínáte s orientačním během? Zkuste nový web

Začínáte s orientačním během? Zkuste nový web

13.03.2017 | Jan Bořil

Vyzkoušejte orientační běh! Je to proti klasickému běhání změna a okusíte i jinou atmosféru, než na jakou jste zvyklí ze závodů. Inspiraci najdete třeba na novém webu zacitorientak.cz. Každoročně je také pořádáno obrovské množství menších závodů po celé republice, jejichž úplný seznam naleznete na oficiálním kalendáři. Jaké budou stěžejní akce letos?

Přečteno: 1757× | Komentáře: 0   
 
Chtěly jsme talkshow bez cenzury, říkají moderátorky Kiláku

Chtěly jsme talkshow bez cenzury, říkají moderátorky Kiláku

13.03.2017 | Gabriela Gaudlová

Už jste slyšeli o nové talkshow v běhu Kilák? Televizní moderátorky Barbora Hlaváčková a Tereza Tobiášová chtěly doplnit práci pro komerční stanice něčím vlastním. Proto už půl roku každý týden prohánějí zajímavé osobnosti jejich oblíbenými běžeckými trasami. A jejich rozhovory při běhu lidi baví.

Přečteno: 5882× | Komentáře: 0   
 
Eva Vrabcová po zdravotním výpadku zlepšila v Pečkách traťový rekord

Eva Vrabcová po zdravotním výpadku zlepšila v Pečkách traťový rekord

12.03.2017 | Petr Říman

Téměř ideální běžecké počasí a blížící se půlmaraton v Praze nastartovaly českou jedničku Evu Vrabcovou Nývltovou natolik, že při desítce v Pečkách o sedm sekund vylepšila traťový rekord (ten nový má hodnotu 34:03) a nechala za sebou i keňskou soupeřku. V mužích chyběla pouhé dvě vteřiny Keňanovi Mwangimu, aby vylepšil rekord svého krajana Ngimby z roku 2009. Přesto v sólo závodě trať doslova prolétl v čase 29:02. VÝSLEDKY

Přečteno: 4856× | Komentáře: 10   
 
Ještěd SkyRace? Kdo padne za vlast, může dojet lanovkou...

Ještěd SkyRace? Kdo padne za vlast, může dojet lanovkou...

08.03.2017 | Petr Říman

Nebývá zvykem, že nový závod je vyprodán dlouho před startem. Loni se to podařilo Ještěd SkyRace. Jeho pořadatel, letos 37letý Honza Dušánek nelenil a přidal i zimní závod na Ještěd. Podaří se mu letos úspěch zopakovat? Nachystal řadu novinek a podařilo se mu na start přilákat téměř celou českou špičku. Běží se 15. dubna.

Přečteno: 2144× | Komentáře: 1   
 

Krátké zprávy

 • Chceme být blíže dění, hledáme závodní reportéry

  Chceme rozšířit náš redakční tým a posílit zpravodajství z domácích závodů! Cestujete rádi za běžeckými či triatlonovými závody a kde se něco šustne, tam musíte být a o tom vědět? Neláká vás jen vysedávat u webu či na FB a chcete mít vše z první ruky? Umíte se ptát a nebojíte se oslovit i známé osobnosti? Pak hledáme právě vás!

 • Prague Park Race v Průhonicích má naplněnou kapacitu

  Tento víkend se poběží v Průhonickém parku první závod z trailové série „La Sportiva Prague Park Race“ a už měsíc před jeho konáním hlásí pořadatelé vyprodáno. A to i přesto, že navýšili kapacitu závodu na konečných 450 běžců.

 • Na 72. ročník Běhu Lužánkami padl traťový rekord

  Hlavní závod mužů vytrvalců v běhu na 7775 m vyhrál závodník z Keni Komon Moses Masai s časem 23:37min. Na druhém místě skončil také keňský závodník Melly Edwin Cheruiot v čase 23:43 a třetí místo vybojoval Čech Jan Kreisinger s časem 24:13 min.

 • Do Prahy nepřijedou dvě kvalitní běžkyně

  Startovní pole dubnového Sportisimo 1/2Maratonu Praha bohužel přišlo o dvě velmi kvalitní běžkyně. Světová rekordmanka Peres Jepchirchir a Worknesh Degefa musely svůj start zrušit, obě ze zdravotních důvodů. Na start největšího běžeckého závodu v České republice se i přesto postaví vytrvalci světových kvalit.

 • RunCzech podepsal na tři roky sportovní nápoje Gatorade

  Česká pobočka předního celosvětového výrobce nealkoholických nápojů a potravin PepsiCo uzavřela partnerství s největším domácím běžeckým seriálem RunCzech. Jejím oficiálním sportovním nápojem bude Gatorade, značka z portfolia PepsiCo, která je populární zejména na americkém trhu.

 • 72. ročník legendárního Běhu Lužánkami startuje

  V sobotu 18. března 2017 se v parku Lužánky uskuteční 72. ročník mezinárodního běžeckého závodu. Běh Lužánkami probíhá nepřetržitě od roku 1946 a tradičně otvírá brněnskou atletickou sezonu.

 • Juniorský maraton rozběhne stovky středoškoláků

  Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se rozeběhne už za pár týdnů. Jednadvacátý ročník Juniorského maratonu odstartuje v dubnu ve všech krajských městech a v Praze a registrace jsou již v plném proudu! Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice, což se rok od roku daří více a více. Registrace do Juniorského maratonu je navíc zdarma.

 • Brunner vyhrál 50 km na Floridě

  Radek Brunner, jednička českého ultraběhu, zvítězil o víkendu na Floridě. Tamní Swamp 50k Trail Race zdolal v čase 4:21:42 a o 26 minut porazil vítězku loňského Spartathlonu Katalin Nagy. „Pro mě jako kluka z asfaltu to nebylo zas tak funny,“ lakonicky komentoval závod pražský vytrvalec.

 • Poběžte s Unicef pro dobrou věc

  V pondělí 27. března se v Praze uskuteční již čtvrtý ročník charitativního Běhu pro Unicef. Účastníci si mohou vybrat ze dvou tras: hlavní 12kilometrová startuje v 18:00 z Divoké Šárky, registrace proběhne od 17:00 v blízkosti autobusové zastávky Divoká Šárka (u McDonalds). Kratší 7kilometrová startuje v 18:30 z Jenerálky, registrace od 18:00 poblíž restaurace Jenerálka na Horoměřické ulici.

 • Maratonští sběrači oslavovali v Ostravě

  V sobotu 4. března se na 3,5km dlouhém okruhu v Ostravě uskutečnil první ročník nočního maratonu. Miroslav Krumer z MK Ostrov, čtvrtý nejpilnější český „sběrač“ zde absolvoval svůj maraton s pořadovým číslem 400. Účastnili se i Mirek Vostrý z Berouna a Vlasta Dvořáček z Doudleb nad Orlicí, kteří si ovšem ještě dopoledne střihli Březnový maraton okolo Boleváku v Plzni. Takže v 10h start v Plzni, 42,2km běhu, přesun do Ostravy a ve 22h druhá maratonská porce. Gratulujeme!

 • Běh Výstavištěm Flora Olomouc opět rozhýbe Smetanovy sady

  Už po devětatřicáté se v pátek 31. března uskuteční Běh Výstavištěm Flora Olomouc, jeden z nejstarších běžeckých závodů, které si i letos mohou milovníci dlouhých tratí v Olomouci vyzkoušet. Jeho letošní pokračování odstartuje poslední březnový den v 17 hodin od Café Restaurantu Fontána v Rudolfově aleji Smetanových sadů.

 • Věnujte starší běžecké boty Armádě spásy

  Odevzdat své staré běžecké boty, získat nové s maratonskou slevou 42 % a navíc pomoci druhým. To je v kostce akce, která proběhne v pražském běžeckém centru Running Mall v období 4. – 18. března. Běžci zde mohou odevzdat běžeckou obuv ve stále použitelném stavu a za odměnu získat voucher na nákup nových adidas běžeckých bot. Všechny odevzdané boty si po skončení akce vyzvedne Armáda spásy, která zajistí, aby dostaly druhou šanci u těch, kteří je ještě využijí.

 • Známe vítěze Zimní běžecké ligy o krále Jestřebích hor

  Letošní 23. ročník bylo opravdu po několika letech Zimní běžeckou ligou, protože běžci zažili všechny možné povrchy včetně závějí,nízkých teplot i příjemného počasí. Pořadatelé z TJ Maratonstav mají velkou radost ze stále stoupající účasti na jednotlivých závodech.

 • Měsíc před konáním hlásí Masaryk Run 1300 startujících

  V sobotu 8. dubna v Brně již počtvrté startuje sportovní akce Masaryk Run. Do startu zbývá málo přes měsíc, ale již nyní je přihlášeno 1300 účastníků. S únorem končí i vlna výhodnějších registrací na závod.

 • Keňan chce v Tokiu atakovat světový rekord

  adidas vs. Nike pokračuje! V neděli se poběží maraton v Tokiu a adidas představil svůj koncept boty pro maraton pod dvě hodiny (nedávno si na toto téma udělala mediální prostor firma Nike). V Japonsku se Keňan Wilson Kipsang v těchto botách pokusí o vylepšení světového rekordu, který mu před dvěma lety vzal krajan Dennis Kimetto. Pro Tokio si olympijský vítěz z Londýna dal za cíl 2:02:50.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 5463 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední