Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Desátý ročník podzemního maratonu ozdobí duel dvou nejlepších ultravytrvalců
16.01.2017 | tisková zpráva

42 195 metrů, 63 okruhů, 506 začátek, 2. podzemní podlaží. To jsou čtyři čísla, která už devět let charakterizovala ojedinělou událost konce ledna nejen na jihu Čech. A znovu ožívají. Budějovický Mercury Maraton se letos uskuteční už podesáté v řadě tuto sobotu 21. ledna. Jubilejní ročník vyšperkuje start dvou nejlepších českých ultravytrvalců!

Přečteno: 1188× | Komentáře: 11

V rámci tréninku se vracím ke skialpinismu, říká skyrunner Ondra Fejfar

V rámci tréninku se vracím ke skialpinismu, říká skyrunner Ondra Fejfar

13.01.2017 | Jaroslav Hercík

Loni zazářil v horských bězích, ale viděli jsme jej také jako vodiče Evy Vrabcové Nývltové na úspěšném jarním půlmaratonu v Praze. Sedmadvacetiletý Ondra Fejfar loni dokončil studia na vysoké škole a našel si v Praze práci, takže má i finanční klid pro běhání. V rámci tréninku se vrací ke skialpinismu a kromě skyrunning si nechce nechat ujít ani vrchy či Dolomitenmanna.

Přečteno: 2390× | Komentáře: 0   
 
Maraton od Antarktidy do Sydney? Nová výzva, říká Vabroušek

Maraton od Antarktidy do Sydney? Nová výzva, říká Vabroušek

12.01.2017 | Petr Říman

Petr Vabroušek (43) je nejen velmi úspěšným triatlonistou, ale také běžcem. Mimo jiné je držitelem stále platných traťových rekordů v Arktidě a ultramaratonu v Antarktidě. Na letošek si připravil novou výzvu – World Marathon Challenge. Během sedmi dnů uběhne sedm maratonů, každý navíc na jiném kontinentu. Startuje se 22. ledna na Antarktidě.

Přečteno: 5785× | Komentáře: 1   
 
RECENZE: Běhej, dokud můžeš je příběhem o lidské nezdolnosti

RECENZE: Běhej, dokud můžeš je příběhem o lidské nezdolnosti

09.01.2017 | Květa Kuklová

„Narazili jsme a já přestal dýchat. Nešlo to ani dovnitř, ani ven. Jako by tělo úplně zapomnělo na tento prazákladní pohyb a odmítalo provést byť jen jediný nádech nebo výdech.“ Při čtení těchto slov přestáváte dýchat i vy. Uplyne sice už pár měsíců od těžké nehody, ale pořád vám zdravotní sestra musí nosit záchod až do postele. „A kdy zase budu běhat maratony?“ Tuto otázku může v daný moment položit buď jen cvok, nebo člověk s neskonalou odolností. Nebo obojí.

Přečteno: 2829× | Komentáře: 15   
 
PŘÍBĚH RUNTOUR: Požádal jsem v cíli přítelkyni o ruku, dlouho mlčela

PŘÍBĚH RUNTOUR: Požádal jsem v cíli přítelkyni o ruku, dlouho mlčela

06.01.2017 | Run Tour

Jestli něco lidi spojuje, pak je to běhání. Právě při něm můžete najít spoustu skvělých přátel se stejnými zájmy a koníčky. Podobně to mají dnes již rodiče malého Šimona, Petr Lusk a Nikola Vagalová. Právě oni se stali nejslavnějším párem loňské běžecké série RunTour, když se zasnoubili přímo v cíli brněnského závodu.

Přečteno: 6678× | Komentáře: 14   
 
ROZHOVOR: Běžecká posilovna? Upustím kolečka u kočárku...

ROZHOVOR: Běžecká posilovna? Upustím kolečka u kočárku...

06.01.2017 | Jaroslav Hercík

Severočeská zlatovláska Zuzana Rusínová se začala na závodech objevovat někdy v roce 2012. Nejprve jako ryzí amatérka (běžecká Barbína, jak sama říká), pak se však propracovala až do širší domácí špičky. Po běžecké pauze, kdy přivedla na svět malého Vojtíška, se k závodění vrací. Jak trénuje a jaké má plány?

Přečteno: 3453× | Komentáře: 4   
 
Byl to běžecky dobrý rok. Předčí jej letošek?

Byl to běžecky dobrý rok. Předčí jej letošek?

01.01.2017 | Radek Narovec

Loňský rok přinesl českému běhu řadu důvodů k radosti a snad i naději, že bychom se po letech nemuseli při sledování vrcholných světových kláních krčit na koncích výsledkových listin. Zadařilo se vrchařům i skyrunnerům, ale asi největším momentem loňska byl jarní půlmaraton v Praze. Velké představení při něm sehráli jak Eva Vrabcová Nývltová, tak Jirka Homoláč, a prvně jmenovaná to pak dotáhla až do olympijského Ria. Jak se (nejen) jim letos zadaří v boji o světový šampionát?

Přečteno: 2472× | Komentáře: 3   
 
ANKETA: Vyberte finalisty ankety o závod druhé půlky roku

ANKETA: Vyberte finalisty ankety o závod druhé půlky roku

01.01.2017 | behej.com

Jak vypadá vlastně ten „nej“ závod? Je to ten s největší účastí, ten s rekordními časy vítězů, nebo ten s nejlepší atmosférou? Těžko říct, pro každého to „nej“ znamená něco jiného. Přesto to všechno vás chceme vyzvat, abyste nám ho pomohli najít v tradiční anketě. Vítězem jarní části hlasování se stal Běhej Lesy Karlštejn. Která z akcí druhé půlky roku jej doplní? SEMIFINÁLE ZAHÁJENO

Přečteno: 20008× | Komentáře: 0   
 
ANKETA: Finálové hlasování o obchod roku začalo

ANKETA: Finálové hlasování o obchod roku začalo

29.12.2016 | behej.com

Máte jasnou volbu, kam míříte pokaždé, když potřebujete doplnit zásoby běžeckých propriet? Pomozte nám takový obchod najít! O vaši přízeň se uchází pětice finalistů, kteří od vás získali nejvíce fanouškovských hlasů. Nyní se hodnotí neanonymně a u každého obchodu podle šestice kritérií – šíře nabídky a kvalita zboží, cenová úroveň, obsluha a péče o zákazníka, prostředí prodejen, eshop a mimoobchodní aktivity prodejce.

Přečteno: 13254× | Komentáře: 0   
 
Štěpánský běh v Kyjově lámal rekordy, přilákal i domácí špičku

Štěpánský běh v Kyjově lámal rekordy, přilákal i domácí špičku

27.12.2016 | Luděk Durďák

Doslova zemětřesení hlásí statistiky nejstaršího běžeckého závodu na Hodonínsku po aktuálním čtyřiapadesátém ročníku. Kyjovský Štěpánský běh přilákal v obou hlavních kategoriích na start absolutní českou špičku. To dávalo tušit, že dosavadní traťové rekordy na náročné osmikilometrové trati budou v ohrožení. VÝSLEDKY

Přečteno: 5085× | Komentáře: 3   
 
Sever Čech bude napřesrok chudší o běžecké akce Mumie

Sever Čech bude napřesrok chudší o běžecké akce Mumie

21.12.2016 | Radek Narovec

Termínovka závodů 2017 bude chudší o řadu oblíbených akcí pořádáných klubem nadšenců EC Lokomotiva Mumie, jehož představitelé v úterý oznámili, že z „kapacitních a časových důvodů“ od pořádání běhů alespoň na čas ustupují. Týká se to rovněž jím pořádaného Ústeckého běžeckého poháru s Mumií. Zatím není zcela jasné, jaký bude osud běhů spadajících do poháru, ale organizovaných jinými subjekty.

Přečteno: 1841× | Komentáře: 0   
 
Sporttester budoucnosti? Lepší ergonomie a snímače tepu na oblečení

Sporttester budoucnosti? Lepší ergonomie a snímače tepu na oblečení

19.12.2016 | komerční prezentace

Investovat přes deset tisíc do nového sporttesteru bez toho, aby měl člověk přehled nebo aspoň tušení o správné využitelnosti, to nezní jako správná investice. Jak tedy postupovat a na co dát pozor? Radí šéf H.S.H Sport, distributora sporttesterů předních světových značek, Jaromír Háněl.

Přečteno: 3687× | Komentáře: 17   
 

Krátké zprávy

 • Hledáme další schopné obchodníky

  Do našeho týmu hledáme dynamického a energického člověka, který má zkušenosti s prodejem inzerce. Staňte se součástí našeho týmu, který již přes deset let spravuje běžecký web, vydává časopis a komunikuje s desítkami tisíc fanoušků na sociální síti! Pro letošní rok jsme nachystali celou řadu projektů, které chceme nabídnout našim obchodním partnerům.

 • V Kladně proběhne MČR v dětských překážkových bězích

  Již tuto sobotu 21.1.2017 se Vaše děti budou moci postavit na start 2. otevřeného MČR v OCR pro děti (dětského překážkového závodu) v Kladně. Stejně jako loni se na start závodu mohou postavit děti ve věku 5–12 let s jakýmkoliv sportovním zaměřením.

 • Druhý ročník ledového závodu odstartuje za měsíc

  Už během prosince probíhaly na zamrzlém Lipně první tréninky. Organizátoři Lipno Ice Marathon spolu s dalšími sportovci testovali vlastnosti ledu, povětrnostní podmínky i vlastní kondici. Po Novém roce přibyla i sněhová pokrývka a díky silným mrazům zesílila vrstva ledu tak, že už je možné upravovat ledovou magistrálu.

 • Petr Hrček si připsal pětistou maratonskou čárku

  V sobotu se uskutečnil v Ostravě Třebovicích tradiční lednový maraton, kde si český vytrvalec Petr Hrček připsal do svých tabulek již 500.maratonský zápis. Stále však v celkovém pořadí zaujímá druhé místo za Jiřím Březinou s 619 maratony. Petr se na pětistovku chystal již vloni v létě, ale díky zranění si svojí kulatou oslavu schoval až jako první zápis letošního roku. Příští víkend se s ním můžete proběhnout v Budějovických garážích. Gratulujeme!!!

 • Churaňová za 2:51 v Kuvajtu

  Zkušená vytrvalkyně Radka Churaňová zvítězila mezi ženami na Spark Marathonu v Kuvajtu v čase 2:50:58. Vítěz Chakir Boujattaoui závod zvládl za 2:22:27.

 • adidas sníží počet sponzorovaných českých běžců

  Pouze trio Jirka Homoláč, Anežka Drahotová a Eva Vrabcová Nývltová se letos dočká sponzorské podpory adidasu. David Horák, sports marketing manager české pobočky, potvrdil, že cílem firmy bude větší podpora menšího počtu českých vytrvalců. Dosud poskytoval hlavně materiální podporu zhruba 12 běžcům.

 • Prague Park Race přidává závod v památce UNESCO

  Po úspěšné premiéře v Prokopském údolí přidávají pořadatelé La Sportiva Prague Park Race další závod. Závodníky čeká v sobotu 25. března běh unikátním Průhonickým parkem, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

 • Vrabcová v týmu Evropy pro víkendový kros ve Skotsku

  V sobotu 7. ledna se Eva Vrabcová-Nývltová objeví na prestižním krosovém závodě na 6 km ve skotském Edinburgu. V Holyrood Parku se představí ve výběru Evropy proti týmům Velké Británie a Spojených států amerických. Nejlepší česká vytrvalkyně to uvedla na svých webových stránkách.

 • Studujete marketing a chcete být v týmu Běhej.com?

  Jste mladí, studujete marketing nebo se o něj aktivně zajímáte? Staňte se součástí našeho týmu, který již přes deset let spravuje běžecký web, vydává časopis a komunikuje s desítkami tisíc fanoušků na sociální síti! Na pozici marketingového specialisty hledáme mladého, zapáleného a organizačně schopného studenta (či studentku), který by získal pracovní zkušenosti již během studií, nebojí se výzev a rád se učí novým věcem.

 • Maratonci otevřeli rok 2017 těsně po půlnoci

  Než se na Nový rok mnozí z nás probudili, nebo dokonce šli spát, máme v tabulkách již první maratonské zápisy z půlnočního maratonu v Curychu. A tak prvním ustavujícím českým rekordem pro rok 2017 je čas 3:14:58 dosažený Jiří Kalou z Unhoště. Ústecká Zuzka Hofová pak zaběhla Curych za 3:54:59.

 • Tuřanský novoroční půlmaraton byl zrušen

  Pořadatel oznámil, že Tuřanský novoroční půlmaraton, který se měl uskutečnit 1.1.2017 v Brně, byl z rodinných důvodů zrušen,

 • RunTour Olomouc již v půlce července

  Běh Smetanovými sady v rámci série RunTour se neuskuteční první zářijový víkend, jak bylo původně oznámeno, ale už 15. července. Je to z důvodu kolize termínu s dožínkami Olomouckého kraje. Na novém datu konání se pořadatelé seriálu dohodli se zástupci Výstaviště Flora, v jehož blízkosti se závod koná.

 • Na Trailové Závisti bruslil nejrychleji Procházka

  Předpovědní výstražní informace hlásila náledí a poslední adventní neděle roku 2016 začala. Do obce Zvole ve Středních Čechách se začali sjíždět běžci, aby ochutnali dobrou kávu, lahodné pochutiny, zaběhli si 17,5 km na Trailové Závisti, dali si polévku, čaj s rumem a jeli domů. Nakonec se jich sjelo o 50 méně, než se přihlásilo.

 • Trailová Závist se běží letos ze Zvole

  Stejně jako loni si i letos běžci mohou zpříjemnit předvánoční starosti nedělním rozjímáním ve hvozdech a dolinách na jih od Prahy. Tam, kde se kdysi dávno proháněli Keltové, se 18.12. lehce před polednem, prožene zhruba 260 běžců na druhém ročníku Trailové Závisti. Závod pořádaný za velké podpory obce Zvole a kamarádů z obchodu Hanibal.cz.

 • Lysohorský čtyřlístek končí

  Oblíbené ultra, při kterém závodník čtyřikrát vystoupá na Lysou horu, končí. „Ztratil jsem chuť komunikovat s úřady a našel jiné záliby, které dokáží spálit desítky a stovky hodin mého času,“ píše na webu Lysohorského čtyřlístku jeho organizátor.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
běh a posilování (magilego před 12h)
Můj poslední běh 2017 (Strouhal Zdenek před 16h)
běh na běžeckém pásu (Petr Kaňovský před 16h)
Behanie Brno (Akad.25 17.1.2017 12:19:31)
Prosim o pomoc (gilwen77 17.1.2017 12:18:16)
Sportovní chůze (rudo 17.1.2017 6:51:54)
10 km pod 40 minut (MarekCB 16.1.2017 22:29:34)
Moje posledni nebezecka aktivita (gilwen77 16.1.2017 3:03:57)
trenink 2017 (gilwen77 14.1.2017 20:33:48)
Nalezené položky: 5413 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední