Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Běh na zmrzlém terénu? Jde to! Zkuste botu s hřeby
16.01.2018 | komerční prezentace

Teploty blízké nule, do toho déšť nebo umrzající břečka. Nastává možná nejnáročnější období roku pro běžce! Při běhu na zmrzlém terénu se radikálně mění běžecký styl – chodidlo prokluzuje, mění se síla a úhel odrazu, často nečekaně. Největší práci má člověk s udržením stability. To vede k přetěžování vnitřních a vnějších stabilizačních svalů, kolen, kotníků, kříže a k celkové svalové tenzi, vyšší únavě, riziku přetrénování a hlavně úrazu. Přitom stačí nazout odpovídající boty!

Přečteno: 456× | Komentáře: 0

ANKETA: Známe osm finalistů ankety závodu druhé poloviny roku. Zvolte vítěze!

ANKETA: Známe osm finalistů ankety závodu druhé poloviny roku. Zvolte vítěze!

15.01.2018 | behej.com

Téměř 2 400 hlasů rozhodlo o tom, že ze semifinálového kola postupuje osmička běžeckých akcí druhé poloviny roku, která si to rozdá o titul ve finále. Tam již nepůjde o mobilizaci fanouškovských obcí toho kterého běhu, ale hodnocení dle podrobných kritérií a celkové známky. Tak do toho!

Přečteno: 2745× | Komentáře: 0   
 
Extrémní běžec Pavel Paloncý běží v Anglii nonstop brutální závod

Extrémní běžec Pavel Paloncý běží v Anglii nonstop brutální závod

15.01.2018 | tisková zpráva

Vytrvalostní běžec Pavel Paloncý se již popáté účastní extrémního outdoor závodu, který v neděli odstartoval v severní části Anglie. Sedmý ročník závodu Británie – Montane Spine Race se běží nonstop a je dlouhý neuvěřitelných 430 km! Obsahuje převýšení přes 11 500 m, nejtěžší jsou však na celé soutěži nepříznivé přírodní podmínky, ve kterých se The Spine Race běží.

Přečteno: 465× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Bez běhu na čerstvém vzduchu by ze mne byla nerudná baba

ROZHOVOR: Bez běhu na čerstvém vzduchu by ze mne byla nerudná baba

11.01.2018 | Radek Narovec

Pražská běžkyně Jaroslava Marounková má krásných 61 let a nás zaujala tato – cituji – starobní důchodkyně nejen svými umístěními na ultradlouhých bězích, ale třeba i tím, že se po hlavním městě pohybuje na koloběžce. Co ji udržuje v pohybu, láká do běžeckých klubů mezi mnohem mladší a jak překonala ostych z toho, co jejímu sportování „v teplákách“ bude říkat okolí?

Přečteno: 2191× | Komentáře: 15   
 
KNIŽNÍ TIP: Víte, jak běhat rychleji? Možná to vyčtete z této knihy

KNIŽNÍ TIP: Víte, jak běhat rychleji? Možná to vyčtete z této knihy

06.01.2018 | Radek Narovec

Kolik již vyšlo manuálů běhu a kolik z nich skončilo bez povšimnutí široké masy fandů tohoto krásného sportu… Když se koncem roku na knižních regálech objevil překlad knihy Umění rychlejšího běhu britského vytrvalce Juliana Goatera a novináře Dona Melvina, říkal jsem si v duchu, že sahat po další běžecké nudě nebudu. Ale něco vevnitř mi radilo jinak.

Přečteno: 2734× | Komentáře: 0   
 
Seriál Innogy Winter Run startuje 13. ledna v Hradci Králové

Seriál Innogy Winter Run startuje 13. ledna v Hradci Králové

05.01.2018 | tisková zpráva

Také letos bude seriál innogy Winter Run zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě certifikované trati 8 km, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost.

Přečteno: 750× | Komentáře: 0   
 
Bude termínovka závodů rekordní i v roce 2018?

Bude termínovka závodů rekordní i v roce 2018?

02.01.2018 | Petr Říman

S novým rokem začínáme připravovat další vydání našeho speciálu – tištěného kalendáře domácích běhů. Podaří se populární termínovku posunout co do počtu akcí opět na nový rekord? Laťka je nastavena vysoko. V roce 2013 obsahovala tištěná verze přes 800 běhů a loni jich bylo přes 1300! Příliv záznamů pořadatelů naznačuje, že by to neměl být problém… VLOŽTE ZÁVOD DO TERMÍNOVKY

Přečteno: 969× | Komentáře: 0   
 
ANKETA: Který závod druhé poloviny roku byl pro vás ten NEJ?

ANKETA: Který závod druhé poloviny roku byl pro vás ten NEJ?

28.12.2017 | behej.com

Jak si vybrat závod, když jich je v kalendáři přes dva tisíce? Nabízíme 31 námi vytipovaných běhů druhé poloviny roku a pár dní budeme přijímat i tipy na další, které vás zaujaly a patří do finále naší každoroční ankety o závody jara a podzimu. Loni to u vás vyhrály Starobělské Lurdy v Ostravě, co letos?

Přečteno: 10536× | Komentáře: 16   
 
PORADNA: Mějte nohy v suchu a teple i při zimních výbězích

PORADNA: Mějte nohy v suchu a teple i při zimních výbězích

26.12.2017 | Josef Smetana

Počátkem března vydáme výsledky právě probíhajícího testu ponožek pro běh v zimě a vlhku. Zatím se nám sešlo devět modelů výhradně českých značek a pokračujeme v testování i sběru dalších výrobků. Ponožky považujeme za stejně důležité pro pohodu běhu jako samotné boty. Chceme je mít nejen pohodlné, odvádějící vlhkost, nebo třeba reflexní. Většina běžců ocení i hřejivost zimních modelů.

Přečteno: 2201× | Komentáře: 9   
 
IKEM startuje nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

IKEM startuje nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

23.12.2017 | tisková zpráva

Na 300 tisíc pacientů se srdečními chorobami skončí každoročně v českých nemocnicích. Navíc polovina lidí v Česku na nemoci kardiovaskulárního aparátu umírá. I proto vznikl nový charitativní projekt zdravotníků z Institutu klinické a experimentální medicíny Proběhni.se, jehož výtěžek podpoří aktivity předních českých kardiologů nejen na misích v zemích třetího světa, které pořádá Nadační fond České srdce.

Přečteno: 2295× | Komentáře: 2   
 
Vánoční nápady: Horké novinky, nebo osvědčenou klasiku?

Vánoční nápady: Horké novinky, nebo osvědčenou klasiku?

19.12.2017 | komerční prezentace

Dnešní doba přináší nepřeberné množství novinek a výrobků s rozdílnou kvalitou a parametry. Pro běžné uživatele je někdy obtížné se vůbec v nabídce orientovat. V H.S.H Sport se zabýváme prodejem běžeckých potřeb již více než 20 let. Díky tomu máme v hlavě nápady, jaké vánoční dárky doporučit běžcům všech výkonnostních úrovní. Někdy je dobré sáhnout po atraktivních novinkách, jindy je lepší přiklonit se k prověřené kvalitě.

Přečteno: 1031× | Komentáře: 0   
 
BĚŽELI JSME: Trailová Závist od běžců pro běžce

BĚŽELI JSME: Trailová Závist od běžců pro běžce

18.12.2017 | Tomáš Leixner

Kousek od Prahy se dají běhat skvělé traily. Trailová Závist, závod týden před Štědrým dnem, je toho důkazem. Honza Bartas vymyslel skvělou trasu, která prostě baví. Stejně jako on sám, když vám před startem poradí, ať se držíte reprezentanta Honzy Havlíčka, pakliže se nechcete ztratit…

Přečteno: 1991× | Komentáře: 3   
 

Krátké zprávy

 • Innogy Winter Run v Hradci Králové ovládlo mládí

  Mrazivý Hradec Králové přivítal více jak pět stovek účastníků při prvním závodě letošního seriálu innogy Winter Run. Nicméně kdo si vzpomněl na loňských minus deset a zamrzlé Labe, nemohl si stěžovat.

 • Pevnost Josefov ožije již druhou zimu

  Závody Gladiator Race se po celé České republice konají už od roku 2014, a vybudovaly si tak v komunitě překážkových závodníků (OCR) pevnou pozici. 10.2.2018 se vrací Winter Gladiator Race do osvědčené lokality pevnosti Josefov, kde se loni konal premiérový zimní závod.

 • Letošní Beskydská 7 vyprodána za čtvrt hodiny

  Tři tisíce registrací na populární horský běh Renault – Continental Beskydská 7 bylo v neděli večer rozebráno během pouhých 15 minut! Část registrací byla nabízena jako vánoční certifikáty, startovné 1250 Kč zahrnovalo i příspěvek na charity. Závod dvojic a tříčlenných týmů přes sedm beskydských vrcholů se běží na přelomu srpna a září, loni jej dokončilo na 1567 závodníků.

 • Prague Park Race Průhonickým parkem se rychle plní

  Opět po roce se pět stovek závodníků může proběhnout nádherou krajinou Průhonického parku, který je od roku 2010 národní kulturní památkou. Park a jeho sbírky rostlin byly navíc zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

 • Do nového roku v Brně vběhlo více jak 170 běžců

  Novoroční BehejBrno.com půlmaraton a desítku běželi sportovní nadšenci v brněnských Pisárkách. Desetikilometrovou trať zvolilo 70 běžců a půlmaratonem oslavilo vstup do nového roku více než 110 závodníků.

 • Česká štafeta stříbrná na ME v krosu v Šamoríně

  Štafeta ve složení Vrzalová, Sasínek, Mäki, Holuša vybojovala při premiéře disciplíny na ME v Šamoríně stříbro, čímž získala první krosovou medaili pro Českou republiku. Šampionát ovládla Velká Británie, a to jak medailově, kde k pěti zlatům (z 13 možných) přidali její reprezentanti čtyři bronzy, tak i v hodnocení za umístění do osmičky, v němž nasbírali 83 bodů. Česko se zařadilo mezi tucet zemí s cenným kovem a na 14. místo tabulce za bodovaná umístění. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Jakub Zemaník, osmnáctý v kategorii do 22 let. VÍCE NA ATLETIKA.CZ

 • Valachy Tour zná termíny na rok 2018, chystá sportovní kempy

  Seriál Valachy Tour již zná termíny závodů pro nadcházející šestý ročník. Odstartuje jej v sobotu 17. února závod na běžkách Noční stopa Valachy. Registrace do závodu již byla zahájena, za zvýhodněné startovné je možné se přihlásit on-line na webu www.valachytour.cz. Sportovci se mohou těšit i na tréninkové kempy před jednotlivými závody, které se těší čím dál větší oblibě.

 • Zemaník a Vrzalová mistry v krosu, mezi mílaři Sasínek

  V Dlouhoňovicích proběhlo mistrovství České republiky v přespolním běhu. Z mistrovských titulů na vytrvaleckých tratích se radovali Jakub Zemaník a Simona Vrzalová. Závod mílařů vyzněl nejlépe pro Filipa Sasínka. Více na webu Český běh.

 • Agrofert Run zveřejnil kalendář svých akcí

  S velkým předstihem zveřejnil seriál desetikilometrových běhů Agrofert Run termíny svých akcí v příštím roce. Začíná se 21. dubna v Pardubicích, poslední zastávkou je 13. října Čapí hnízdo v Olbramovicích.

 • Prosincový WINTER SkyRace® uvítá osobnosti skyrunningu

  Ještědský skyrace v režii Jana Dušánka se blíží, startuje se již 2. prosince a startovka překypuje zvučnými jmény z domácí skyrunningové špičky. Anka Straková, Zuzana Kocumová, Katka Matrasová, Ivana Sekyrová, Lada Štalzerová, to jsou jen některá jména v závodě žen, z mužů potvrdili účast Jiří Petr, Jiří Čípa, Pavel Brýdl, Aleš Palko, Dan Rubič, Tomáš Křivohlávek, Matěj Urbaczka, Pavel Štryncl a další.

 • Noční běžecký závod opět po roce rozzáří centrum předvánoční Ostravy

  Seriál nočních běžeckých závodů NN Night Run 2017 se vrací do Ostravy tentokrát jako ČEPS Christmas Night Run. V sobotu 2. prosince bude centrum moravskoslezské metropole patřit běhu, připraven ale bude večer plný zážitků pro všechny účastníky i diváky.

 • Manželia Lamiovci nastavili nové traťové rekordy na HBS 2017 v Smolníku

  Tretí ročník HBS 2017 (Horský beh Smolník) priniesol skvelé výkony 216 zúčastnených bežcov a stanovil traťové rekordy. Zlepšili sa muži aj ženy na krátkej aj na dlhej trati. Spomínať sa bude na slnečné počasie, poletujúci sneh, teploty okolo piatich stupňov či na zamrznuté vrcholky Volovských vrchov. Bol to naozaj vydarený ročník, ktorý prekvapil hojnou účasťou aj výkonmi.

 • V adršpašských skalách nejrychlejšími vrchař Sádlo a triatlonistka Rudolfová

  Sobotní náročný Ádrkros vyhrál juniorský mistr Evropy v běhu do vrchu z roku 2014 a skialpinista Dominik Sádlo. Na mokré devítikilometrové trati mu v cíli naměřili čas 0:33:55, druhým byl reprezentant v orientačním běhu Vojtěch Král za 0:34:44 běhající za SK Severka Šumperk. VÝSLEDKY

 • #runjinak bude 17. listopadu připomínat trasu průvodu z Albertova na Národní

  Korzo Národní, oslava 17. listopadu na Národní třídě, nabídne letos program nejen pro kulturní nadšence, ale i pro sportovce. Ve spolupráci s youtuberem a moderátorem Tomášem Touhou připravují organizátoři akce zvláštní běžeckou událost #runjinak Albertov – Národní. Běh bude kopírovat trasu studentského pochodu z Albertova na Národní třídu z listopadu‘89. Naplánovaný je tak, aby všichni běžci stihli začátek studentského uctění památky na Albertově i následující pietní akt ve 14 hodin na Národní třídě.

 • Zajeďte na kros horolezců do Adršpachu

  37.ročník Ádrkrosu, náročného terénního běhu v samém srdci adršpašských skal, odstartuje tuto sobotu ve 12 hodin. Tímto závodem končí sezona běžeckých závodů v poličské skalní pánvi a pro většinu účastníků je to tak i velká běžecko-společenská party.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Maraton pod 3H (HARDCLIMBER před 16min)
Aerobni frekvence.. (Kusza před 9h)
Behanie Brno (Akad.25 před 9h)
PEČECKÁ DESÍTKA MJK 2017 převod startovného (Pietrangelofrank 15.1.2018 21:35:11)
Salomon soft flask 500ml nepoužitá (EvženGe 15.1.2018 21:14:44)
Moje posledni nebezecka aktivita (MS82 15.1.2018 21:09:45)
Můj poslední běh 2018 (Strouhal Zdenek 15.1.2018 17:21:40)
Patní ostruha (veteran 14.1.2018 18:45:52)
Nalezené položky: 5737 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední