Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
SERIÁL: V cíli Zugspitz Ultratrailu. Rozhodně zážitek z nejlepších
27.06.2017 | Jitka Richterová

Zugspitz Ultratrail. Po několika měsících tréninku a těšení se, nastal konečně víkend závodu. Téměř 40 kilometrů a 1 896 metrů převýšení slibovalo skvělý zážitek, ale i velkou dřinu, která se neobejde bez bolesti. Není proto divu, že s vyčerpáním po státnicích jsem do Grainau přijížděla se směsicí nervozních a natěšených pocitů.

Přečteno: 1630× | Komentáře: 0

ROZHOVOR: Při závodě si nechci prohlížet památky

ROZHOVOR: Při závodě si nechci prohlížet památky

27.06.2017 | Veronika Šimáčková

„Kdysi bývala trasa pražského maratonu jiná, běžecky víc atraktivní. Bude to znít blbě, ale já si nechci při závodě prohlížet památky,“ říká jeden z matadorů středočeského Maratonklubu Kladno Zdeněk Kučera. Letos 61letý vytrvalec za svůj život nasbíral 108 maratonů a byl i prvním Čechem v cíli překrásného Jungfrau Marathonu. Jak srovnává běh dnes a za minulého režimu?

Přečteno: 3236× | Komentáře: 3   
 
BĚŽELI JSME: Lavaredo. Okouzlující scenérie, nekonečné cestičky a taky delirium

BĚŽELI JSME: Lavaredo. Okouzlující scenérie, nekonečné cestičky a taky delirium

26.06.2017 | Mirek Píštěk

Když mě začínají brnět rty a ruce, je mi jasné, že posledních pár kiláků, bude velmi náročných. Vidina cílové čáry, mě ale žene dopředu. Konečně po neúspěchu z roku 2015 dokončuji tento krásný závod.

Přečteno: 1747× | Komentáře: 10   
 
BĚŽELI JSME: Novinka. Krásný a těžký Trail Sázava

BĚŽELI JSME: Novinka. Krásný a těžký Trail Sázava

26.06.2017 | Daniela Havránková

Trail Sázava, novinka v termínovce slibovala atraktivní trať s pořádným převýšením, vedenou zcela v terénu kaňonem Sazávy a jejím okolí. Propozice nelhaly, akci nezkazilo ani tropické vedro a v přátelské atmosféře si tu na své přišli jak zkušení běžci tak hobíci. Tahle premiéra vyšla skvěle! VÝSLEDKY

Přečteno: 1371× | Komentáře: 0   
 
Osmý Mattoni 1/2Maraton Olomouc skončil triumfem RunCzech Racing týmu

Osmý Mattoni 1/2Maraton Olomouc skončil triumfem RunCzech Racing týmu

24.06.2017 | RunCzech  

První dvě místa mužské kategorie a triumf mezi Češkami, takový byl osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc pro RunCzech Racing tým. V takovém dresu si pro celkový triumf a po roce 2015 druhý olomoucký doběhl Josphat Kiprop Kiptis z Keni, toho v těsném závěsu následoval jeho krajan Kenneth Keter. VÝSLEDKY

Přečteno: 5521× | Komentáře: 1   
 
TRÉNINK: Jak uběhnout půlmaraton bez chodeckých vložek
24.06.2017 | Josef Smetana

Půlmaraton je další metou každého běžeckého začátečníka, který si uběhl pětku nebo desítku. Zároveň další krůček k metě každého vytrvalce – k maratonu. Kdy se k němu má běžec odhodlat? Co udělat pro to, aby to byl další dílek vytrvalecké skládánky a ne zážitek protkaný řadou chodeckých vložek?

Přečteno: 1176× | Komentáře: 0   
 
Účastníky Horské výzvy čekají na Božím Daru nové trasy

Účastníky Horské výzvy čekají na Božím Daru nové trasy

23.06.2017 | Horská výzva

Přesně týden zbývá do další zastávky seriálu Rock Point – Horská výzva. Oblíbená „tour“ horských běhů a trekingu pokračuje v Krušných horách, ale pozor! Všechno, co se o této zastávce dosud povídalo, je jinak. Krušnohorská zastávka už nebude tou nudnou a neatraktivní běžeckou trasou, která je v seriálu jen tak do počtu. Zcela nový ráz ji totiž vtisknul ambasador Tomáš Bystřický. Běžci budou ze změn určitě nadšení.

Přečteno: 368× | Komentáře: 0   
 
Přes 70 tisíc běžců oslavilo Olympijský den při T-Mobile Olympijském běhu

Přes 70 tisíc běžců oslavilo Olympijský den při T-Mobile Olympijském běhu

22.06.2017 | T-Mobile Olympijský běh

Rekordní je nejen počet účastníků, ale také závodů – najednou prostřednictvím Českého rozhlasu Radiožurnálu odstartovali účastníci v 81 místech po celé České republice. Dopoledne se rozběhlo téměř 55 tisíc dětí z 376 škol. Další tisícovky dětí se účastnily odpoledních běhů, na patnáct tisíc běžců se zapojilo přímo ve večerních závodech nebo prostřednictvím mobilní aplikace Endomondo.

Přečteno: 387× | Komentáře: 0   
 
BĚŽELI JSME: Krakonošova 100? Můj nejdelší den v životě!

BĚŽELI JSME: Krakonošova 100? Můj nejdelší den v životě!

20.06.2017 | Tomáš Leixner

Dvakrát promoklý durch na prvních třiceti kilometrech. Sfouknutý ze skály. Promrzlý v ledovém vichru při stoupání na Sněžku. Přes sedmnáct hodin na nohách. Bez emocí v cíli. Krakonošova 100, má úspěšná premiéra na „kilu“.

Přečteno: 2789× | Komentáře: 0   
 
SERIÁL: Karlovy Vary neúspěchem, ale ne ostudou. Přijde poučení?

SERIÁL: Karlovy Vary neúspěchem, ale ne ostudou. Přijde poučení?

20.06.2017 | Veronika Šimáčková

Není to zrovna čerstvý report ze závodu, ale slíbila jsem vám již na začátku, že se dočtete vše do konce o mém pokusu zdolat půlmaraton v Karlových Varech pod 1:35 i v případě neúspěchu. Neúspěch pro mě není ostuda, prostě je to jen odraz mé práce a mého rozpoložení. A jestli se z něj poučím, to je další otázka.

Přečteno: 3103× | Komentáře: 23   
 
Olomouc hostí světovou špičku. Na startu nechybí ani Vrabcová a Homoláč

Olomouc hostí světovou špičku. Na startu nechybí ani Vrabcová a Homoláč

17.06.2017 | RunCzech  

Osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se poběží už v sobotu. Hanácká metropole se na jeden den opět stane centrem světového vytrvalostního běhu, čemuž odpovídá tradičně nabitá startovní listina. Nadvládnu silných keňských běžců se pokusí prolomit jeden z nejlepších evropských běžců Callum Hawkins z Velké Británie, favoritky mezi ženami pak mají etiopský pas. Na startu letos nebude chybět ani nejužší česká špička.

Přečteno: 1622× | Komentáře: 12   
 
TRÉNINK: 9 způsobů jak nabrat sílu
16.06.2017 | Josef Smetana

Pokud jste ve svém okolí zaregistrovali běžce, který se začal silové přípravě věnovat systematicky a dlouhodobě, asi již víte, jaké divy dokáže síla s běžcem udělat. A to nejen při OCR závodech. Sílu uplatníte i v kopcích a při rychlých krosech.

Přečteno: 1118× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Residomo Havířovská desítka mění termín konání

  Z důvodu konání voleb do poslanecké sněmovny v termínu 20. a 21. října 2017, nám statutární město Havířov nepovolilo pořádání letošní RESIDOMO Havířovské desítky v plánovaném termínu. Závod jsme proto přesunuli na sobotu 14. října 2017, tedy o týden dříve. Vše ostatní zůstává v platnosti beze změn.

 • Žhavý běžecký souboj pražských mistrů nad řekou vyhrál Peřinka

  Návrat starých časů? Občas stojí za to si je připomenout. Kros Zdiby Klecany přinesl při své premiéře v Pražském běžeckém poháru napínavý souboj předchozích absolutních vítězů. Filip Peřinka versus Antonín Rektor! Hádejte, jak to v kopci nad Vltavou dopadlo.

 • Češi míří na světový šampionát v ultra v Belfastu

  MS na 24h se letos odehraje v Belfastu ve dnech 1. a 2. července. Start závodu bude v pravé poledne v sobotu a cíl v ten stejný, ale nedělní čas. Letošní MS je také prvním mistrovstvím veteránů (WMA) na 24h. Závod se koná pod hlavičkou IAU a před závodem proběhne mimořádný kongres, na kterém má dojít ke změně některých článků stanov.

 • Světová elita si to rozdá na Lavaredu

  V pátek v jedenáct hodin večer odstartuje 11. ročník italského Lavaredo Ultra Trail. Na běžce čeká 120 kilometrů s převýšením bezmála 6 000 m. Favoritů je hned několik: Didrik Hermansem, vítěz z roku 2015, Sebastien Chaigneau, vítěz z roku 2015 a v neposlední řadě vítěz celé Ultra-Trail World Tour, Gediminas Grinius. Dalšími adepty na nejlepší umístění jsou Pau Capell, Seth Swanson, Scotty Hawker, Julien Chorier aj. Ženskému poli bude pravdědobně vévodit Caroline Chaverot, vítězka z roku 2015 a držitelka ženského traťového rekordu. Kartami může zamíchat počasí, které je poslední dny v Cortině a okolí spíše tropické než horské. Z Čechů lze očekávat solidní umístění od Petra Žákovského. Závodníky můžete sledovat živě zde.

 • PBP pokračuje víkendovým dvojbojem, Škorpil poběží svoji Čtrnáctku

  Když na prázdniny, tak pořádně zruchaný. Pražský běžecký pohár připravil svým účastníkům před obdobím letního klidu víkendový dvojboj! V sobotu se běží ve Zdibech a v neděli na Černém Mostě druhý ročník Škorpilovy čtrnáctky.

 • Gladiátoři bojovali s legendárním bahnem v Holicích

  O víkendu 16.-18.6.2017 již čtvrtý rok po sobě ožil jinak skomírající motokrosový areál v Poběžovické kotlině u Holic soubojem Gladiatorů. Konal se zde třetí závod již legendární série Gladiator Race

 • Tatry Running Tour poznamenalo extrémní počasí, pořadatelé zkrátili trasu

  Siedmy ročník Tatry Running Tour a zároveň druhé podujatie série Tatry v pohybe Prestige tour 2017 vyvrcholilo v nedeľu 18.6. záverečným behom Interski Run. Počas troch dní mali pretekári možnosť zmerať si sily na rôznych typoch tratí. V piatok na 4,5 km dlhom okruhu Night Run okolo Štrbského plesa, v sobotu 12 km dlhý Cross Run alebo pôvodne 34 km dlhý beh „do neba a oblakov“ Sky&Clouds Run a v nedeľu Interski Run.

 • Lednicko-valtickým areálem proběhly dva tisíce běžců

  Lednicko-valtický areál ožil už potřetí závodem Běhej lesy Lednice. Při jeho třetím ročníku se proběhlo památkami UNESCO přes 2 tisíce běžců včetně těch nejmenších. Na dlouhé trase doběhl do cíle jako první Dušan Podroužek. Nejlepší ženou dlouhé trasy se stala Marcela Rambová. Na krátké trase zvítězil Filip Vabroušek, mezi ženami byla nejlepší Tereza Ďurdiaková.

 • Olympijský den oslaví Krpálek, Vítková, Hradilek, Sudová, Šebrle, Helcelet a další

  Na start T-Mobile Olympijského běhu se na mnoha místech po celé České republice postaví sportovní hvězdy, aby společně s ostatními běžci oslavili Olympijský den pohybem. „Nejdříve závod odstartuju a pak se taky vydám na trať v pražské Stromovce,“ řekl ambasador T-Mobile Olympijského běhu Vavřinec Hradilek. Jeho výkon to neovlivní, neboť čas se mu spustí až po proběhnutí startem.

 • Do práce na kole přilákalo 12 883 účastníků z 1958 firem. Nejpilnější byli Krnované

  Květnová soutěž Do práce na kole, která má hravou formou motivovat k využívání šetrných způsobů dopravy, opět lámala rekordy. Celkově se do 7. ročníku akce zapojilo o 19 % víc cyklistů, chodců i běžců než loni. V Praze byl nárůst 15 %. Nejvíc se šetrně do práce dopravovalo administrativních pracovníků, „ajťáků“ a techniků.

 • 7. ročník Tatry Running Tour 2017 s účasťou pretekárov z 11 krajín sveta

  Už v piatok štartujú na Štrbskom Plese populárne bežecké etapové preteky Tatry Running Tour, ktoré sú súčasťou projektu Tatry v pohybe. Siedmy ročník podujatia prináša okrem klasickej verzie zloženej z behov Night Run, Cross Run a Interski Run opätovne aj verziu “EXTREME” pre vyznávačov náročných trailových behov. Jej súčasťou je 34km dlhý beh Sky&Clouds Run, ktorého trasa vedie okolo štyroch tatranských vysokohorských pli­es.

 • Vrchaři se utkají na La Sportiva Prague Park Race v Divoké Šárce

  Už jen pár dní zbývá do startu druhého závodu ze série La Sportiva Prague Park Race. Na závodě v Divoké Šárce konané v neděli 25. 6. 2017 už potvrdili svůj start elitní běžci Jan Janů, Jáchym Kovář a Jan Procházka, mezi ženami např. Kamila Gregorová. Jan Janů, vítěz předešlého závodu v Průhonickém parku, si chce tímto závodem otestovat formu před nadcházejícím mistrovství Evropy v běhu do vrchu ve Slovinsku.

 • Potkali jsme se u Kolína pošesté

  V sobotu 10. června proběhl v Kolíně již 6. mezinárodní festival běhu. Akce opět vytvořila příležitost pro pohybovou aktivitu malých i velkých příznivců atletiky. Upevnilo se také spojení s tradičním mezinárodním hudebním festivalem Kmochův Kolín, který hostilo město Kolín již v 54. ročníku.

 • RunTour Plzeň vyhráli Pavlišta a Hloušková

  Vít Pavlišta a Monika Preibischová Hloušková zvítězili v sobotní RunTour Plzeň, která zaznamenala rekordní účast převážně svátečních hobby běžců. Pavlišta zvládl 10km trasu za 31:55, Hloušková v čase 34:59. Do západočeské metropole si pro body do seriálu rodinných běhů zajelo na 1 500 fandů běhání. VÝSLEDKY

 • Světové rekordy z Prahy ratifikovány

  Přesně dva měsíce uběhly od doby, kdy členka RunCzech Racing týmu Joyciline Jepkosgei zaběhla při Sportisimo 1/2Maratonu Praha hned čtyři světové rekordy. „Právě jsme dostali úplně čerstvou zprávu – Mezinárodní asociace atletických federací IAAF ratifikovala všechny čtyři světové rekordy. Je to poprvé, co na našem území padly běžecké světové rekordy mimo dráhu a navíc potvrzení toho, že projekt RunCzech Racing týmu má před sebou skvělou budoucnost,“ říká ředitel závodu Václav Skřivánek.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
poradit sporttester (jm1 před 56min)
Kliky a shyby (Pohoda před 1h)
Behanie Brno (tinaB před 8h)
Trailovy batoh (Eulenspiegel před 9h)
závod na 24 hodin (EvženGe před 9h)
Tréning na jesenný maratón (peco_slimak před 16h)
Garmin Connect (jmaselnik před 19h)
Můj poslední běh 2017 (Strouhal Zdenek 28.6.2017 11:43:45)
Nejširší trailovky na trhu (jm1 28.6.2017 10:51:42)
hladanie ultra (Brutto 27.6.2017 7:58:06)
Nalezené položky: 5566 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední