Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
První maraton těsně před šedesátkou? Pro Miluši Juroškovou z Brna žádný problém
23.05.2017 | Gabriela Gaudlová

Dva trenéři a osobní masér. Podmínky elitního sportovce? Vůbec ne! Možnost bez ohledu na věk nebo výkony. Miluše Jurošková z Brna je důkazem, že stačí chtít. Příští rok oslaví šedesáté narozeniny, přesto je čerstvou maratonkyní. Naběhá více než padesát kilometrů týdně, učí se kraula a chystá se vyměnit silnici za terén.

Přečteno: 850× | Komentáře: 0

Kilian Jornet se konečně dočkal! Završil unikátní projekt na Everestu

Kilian Jornet se konečně dočkal! Završil unikátní projekt na Everestu

22.05.2017 | Jan Bořil

Ikonický vrchař Kilian Jornet Burgada to dokázal! Po dvou letech a několika neúspěšných pokusech se mu o víkendu podařilo zdolat nejvyšší horu planety za 26 hodin, ne vše ale probíhalo tak, jak si představoval. Zároveň tím dokončil svůj projekt Summits of my life.

Přečteno: 938× | Komentáře: 9   
 
Běžíme na hrad odstartoval v sobotu na Točníku

Běžíme na hrad odstartoval v sobotu na Točníku

22.05.2017 | Běžíme na hrad

Po dopoledním dětském zápolení na čtyřech různě dlouhých tratích se vydali na svoji trať nejprve závodníci Běžíme na hrad Točník na trať Pětky. Přesná délka trati byla 5 570 m a se stoupáním téměř 200m, neměla nijak rychlý profil, nicméně dosažené časy v cíli byly velmi kvalitní. Vítězem závodu se stal Václav Vandrovec (Best4Run tým) v čase 20:58 a vítězkou Tereza Svobodová (Spartak Praha 4) za 27:47.

VÝSLEDKY

Přečteno: 862× | Komentáře: 0   
 
Ve Varech padaly rekordy závodu, z Čechů nejlépe Homoláč a Kamínková

Ve Varech padaly rekordy závodu, z Čechů nejlépe Homoláč a Kamínková

20.05.2017 | RunCzech  

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary ozdobily skvělé časy, když se nejrychlejšímu muži i ženě podařilo zaběhnout rekord závodu. Souboj elitních atletů byl napínavý až do poslední chvíle, kdy se o vítězi rozhodlo až v cílové rovince. V ní měl nejvíce sil Wilfed Kimitei, když přespurtoval tři soupeře a finišoval v čase 1:00:54. Také mezi ženami se rozhodovalo až v závěru a členka RunCzech Racing týmu Yvonne Jelagat zvítězila v čase 1:08:19. VÝSLEDKY, TV ZÁZNAM

Přečteno: 4889× | Komentáře: 0   
 
SERIÁL: Sobotní Karlovy Vary. Jakože už zítra?

SERIÁL: Sobotní Karlovy Vary. Jakože už zítra?

18.05.2017 | Veronika Šimáčková

Je to tři týdny, kdy jsem psala svůj poslední příspěvek a měla před sebou relativně dost času. Na trénink i na všechno kolem. Jenže jak to tak bývá, člověk míní a život mění. Některé okolnosti si člověk uvědomí relativně pozdě. Ale nebudu předbíhat.

Přečteno: 2655× | Komentáře: 13   
 
Přijďte si během připomenout oběti totalitního režimu. V květnu ve Hvězdě

Přijďte si během připomenout oběti totalitního režimu. V květnu ve Hvězdě

18.05.2017 | behej.com

Ti z vás, kteří běhají půlmaratony, maratony nebo ještě něco delšího, už mají určitě svoje závody na sezonu naplánované. Ale třeba si budete chtít do tréninku přibrat jeden menší běh, kterým navíc pomůžete dobré věci. A vy, co neběháte tak moc, ale 10 km už pro vás není problém – i pro vás je jako dělaný Běh pro Paměť národa.

Přečteno: 1769× | Komentáře: 0   
 
Seriál Běžíme na hrad startuje již tuto sobotu na Točníku

Seriál Běžíme na hrad startuje již tuto sobotu na Točníku

17.05.2017 | Běžíme na hrad

Již tuto sobotu 20. 5. vstoupí běžecký seriál Běžíme na hrad do svého 4. ročníku na hradě Točník, který leží poblíž dálnice D5 mezi Prahou a Plzní. Letos, stejně jako v minulých letech, s námi můžete běžet v rámci celého seriálu na pět atraktivních českých a moravských hradů. Kromě Točníku ještě také na hrady Bouzov, Veveří, Kunětická hora a Loket.

Přečteno: 1017× | Komentáře: 0   
 
Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary vyhlíží rekord závodu, poběží i Homoláč

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary vyhlíží rekord závodu, poběží i Homoláč

17.05.2017 | RunCzech  

Silná skupina elitních atletů se v sobotu 20. května postaví na start Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Nejlepší muži i ženy budou mít na lázeňské kolonádě jediný cíl – překonat rekord závodu. O to se již tradičně budou pokoušet afričtí vytrvalci. Na startu 5. ročníku populárního závodu však nebude chybět ani česká špička v podobě Jiřího Homoláče, Petry Kamínkové a domácí reprezentantky Ivany Sekyrové. Na start Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se postaví celkem 4 000 vytrvalců včetně moderátora Leoše Mareše.

Přečteno: 3367× | Komentáře: 2   
 
BĚŽELI JSME: Vltava Run? Podařilo jsme, skončili jsme dvacátí!

BĚŽELI JSME: Vltava Run? Podařilo jsme, skončili jsme dvacátí!

15.05.2017 | Michal Vavák

Čtvrtý ročník největšího štafetového běhu u nás o délce 360 kilometrů je minulostí, v neděli večer doběhli poslední běžci do pražského Braníku. Tomu nejrychlejšímu z bezmála třístovky dokončivších týmů to trvalo 23 hodin a 6 minut. Tým Beermental Elite, složený především z elitních českých orientačních běžců, odstartoval v Zadově na Šumavě úderem třetí hodiny sobotního odpoledne.

Přečteno: 2169× | Komentáře: 1   
 
Beermental Elite obhájili loňské vítězství na Vltava Run

Beermental Elite obhájili loňské vítězství na Vltava Run

15.05.2017 | tisková zpráva

O víkendu 13. a 14. května proběhl již čtvrtý ročník běžeckého štafetového závodu Vltava Run. Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3507 běžců v 296 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Trať dlouhou 360 km s cílem na travnaté pláži u sportovního centra Hamr v Praze Braníku zdolal nejrychleji v hlavní kategorii 10–12 běžců obhájce loňského vítězství Beermental Elite v čase 23:06:28.

Přečteno: 4512× | Komentáře: 0   
 
Beskydy už brzy otevřou nový ročník Rock Point – Horské výzvy

Beskydy už brzy otevřou nový ročník Rock Point – Horské výzvy

12.05.2017 | Horská výzva

Už se to blíží. Pouhé dva týdny zbývají do startu nového ročníku Rock Point – Horské výzvy. Sedmý rok oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu bude zahájen poslední květnový víkend v Beskydech. A závodníci se rozhodně mají na co těšit.

Přečteno: 1369× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Milada Runem to neskončí, chystáme na Ústecku další akce

ROZHOVOR: Milada Runem to neskončí, chystáme na Ústecku další akce

10.05.2017 | Jaroslav Hercík

Michal Neustupa je sportovní manažer, pedagog a nadšený sportovec, jehož přáním je po návratu domů na sever Čech přivést na Ústecko svěží vítr v podobě několika nových, převážně sportovních akcí pro širokou veřejnost. V kalendáři ústeckých běhů se proto letos objevil červnový Milada Run s půlmaratonem a kratšími distancemi vedoucími kolem rekultivačního jezera. A původní nabídka 300 míst byla rychle vyprodána.

Přečteno: 1492× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Běžecký závod do schodů v AZ Tower má do třetice nového vítěze

  Tři různá jména v dosavadních ročnících má běžecký závod Schody AŽ nahoru, jehož třetí pokračování se konalo v neděli 21. května v nejvyšší české budově, brněnské AZ Tower. Loňského vítěze a rekordmana Martina Tomicu sesadil z nejvyšší příčky slovenský towerrunningový specialista Tomáš Čelko.

 • Hannah EPO Survival je 13 hodin plných adrenalinu

  Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u Bechyně. Hannah EPO Survival je pestrý závod nabitý outdoorovými aktivitami s časovým limitem 13 hodin. Zdá se to jako velice dlouhá doba, ale většina týmů měla co dělat, aby absolvovala alespoň většinu připravených disciplín.

 • MČR v běhu do vrchu ovládli Krupička a Schorná

  MČR v běhu do vrchu konané v rámci závodu Holba Běh na Šerák a zároveň kvalifikaci na ME ovládl Robert Krupička TJ Jiskra Ústí nad Orlicí za 41:33. V ženách zvítězila Pavla Schorná TJ Maratonstav Úpice v čase 50:12.

 • Štramberská desítka se přesouvá na neděli

  Pořadatelé oznamují, že závod Štramberská desítka, který se měl původně běžet tuto sobotu 20.5, se z technických důvodů přesouvá na tuto neděli 21.5. Vše ostatní zůstává nezměněno.

 • Silva Nortica Run končí

  Oblíbený závod v Novohradských horách, který se běhal na půlmaratonské, maratonské a dvou ultra tratích po osmi ročnících končí. Pořadatelé k tomu vydali na svém webu následující prohlášení.

 • Česká Třebová zve na Peklák, bude se bojovat o místa v repre

  V půlce června, konkrétně 17. 6. se bude v České Třebové v rámci trailového závodu Peklák bojovat o místa v reprezentaci pro letošní MS v běhu do vrchu. To se uskuteční 30. července v Italské Premaně stylem nahoru-dolů.

 • V MČR v ultratrailu zvítězili Velička a Kašparová

  Na Loštickém Boráku (85 km) se o víkendu konalo i Mistrovství republiky v ultratrailu. Mistry se stali Ondřej Velička a Kateřina Kašparová. Jako druzí doběhli Daniel Orálek a Lenka Horáková.

 • RunTour v Ústí ovládli Saji Abdelkabír a Tereza Čapková

  Na RunTour si zaslouží ocenění naprosto každý, kdo se rozhodne vydat na trať. Přeci jen pro velkou část startovního pole je to první běžecký závod v životě. Je ale potřeba umět ocenit i ty nejlepší, i když na RunTour dostává vítěznou medaili každý.

 • Zítra brzy ráno startují první týmy Vltava Run

  V sobotu 13.5. v 5:00 vyrazí první běžci z maximálně dvanáctičlenných týmů ze šumavského Zadova směr Praha-Braník v rámci největšího a nejznámějšího štafetového závodu u nás. Na běžce čeká více než 360 kilometrů po asfaltu a lesních cestách aneb od pramene Vltavy až do cíle na břehu Vltavy v pražském Braníku.

 • Máte přehled o domácích závodech? Staňte se reportéry!

  Chceme dále rozšířit náš redakční tým a posílit hlavně zpravodajství z domácích závodů! Cestujete rádi za běžeckými či triatlonovými závody a kde se něco šustne, tam musíte být a o tom vědět? Neláká vás jen vysedávat u webu či na FB a chcete mít vše z první ruky? Umíte se ptát a nebojíte se oslovit i známé osobnosti? Pak hledáme právě vás!

 • Army Run na Hluboké gradoval bahnem a shyby těsně před cílem

  V Hluboké nad Vltavou odstartoval prvním závodem seriál extrémních překážkových běhů Army Run 2017. Mokro, bahno, brutální výběhy a strmá klesání doplněné náročnými překážkami potrápily na pět stovek sportovců, kteří přijali první letošní výzvu Army Runu. Na Hluboké pro ně byla připravena trať Captain dlouhá 5.8 kilometru a celkem 25 překážek. FOTOGALERIE

 • V sázavské premiéře zvítězil Čivrný

  První ročník Posázavského 1/2 maratonu ovládl stylem start-cíl Jiří Čivrný mladší za 1:25:15. Za ideálního běžeckého počasí se závodník ze Semil odtrhl hned na začátku ve stoupání do Bělokozel a jasně ovládl kopcovitou trať před druhým Tomášem Machem (1:26:54) a třetím Petrem Harnošem (1:27:47). Mezi ženami si doběhla pro vítězství skyrunnerka Anna Straková za 1:38:30. Druhá žena v cíli byla Petra Vymlátilová v čase 1:51:59 a pod dvě hodiny se ještě vešla třetí Lenka Šináglová (1:57:25). Výsledky na http://posazavskypulmaraton.cz.

 • Homoláč asi poběží maraton na podzim

  Nejlepší český vytrvalec Jirka Homoláč v TV přenosu připustil, že by mohl na podzim běžet maraton coby kvalifikaci na další ME. O letošní Londýn se již po neúspěchu ve Vídni pokoušet nechce.

 • Čípa a Mertová mistry ČR ve skymaratonu

  Perun Skymarathon v sobotu korunoval nové mistry ČR ve skymarathonu. V Moravskoslezských Beskydech se závodilo na trati 41 km dlouhé se součtem převýšení 3195 m a při neúčasti předchozích vítězů Jana Zemaníka, Tomáše Lichého a Anny Strakové bezpečně vyhráli Jirka Čípa a Michaela Mertová. VÝSLEDKY

 • Tréninky Spartan Workout Tour startují 6. května v Praze

  Spartan Race není jen o závodech, je také o silné komunitě, jejíž členové se vzájemně podporují. Důkazem je Spartan Workout Tour presented by ČSOB Na Zdraví. Jedná se o speciální tréninkové dny, kterými chtějí trenéři ze Spartan Race Training Groups podpořit všechny účastníky závodů. Partnerem projektu je značka Reebok.

prolistovat

Časopis Běhej.com

Časopis Běhej.com vychází sedmkrát do roka a přináší hlubší pohled na aktuální témata, představuje významné běžecké akce a osobnosti. Nechybí testy vybavení a tréninky pro začátečníky i pokročilé. Předplatitelé získají přístup i k placeným článkům zde na webu.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 5527 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední