Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 04.09.2014 14:23:55

>> jm1, 04. 09. 2014 14:15:58

Tu nejde o hru so slovickami, ale aby pochopil princip. To je snad vysvtlene dostatocne.

avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 04.09.2014 14:29:04

Co sa tyka zeleniny – urcite je medzi (ak nie naj) najdolezitejsimi potravinami – nielen pri chudnuti. Zaraduj zeleninu ku vsetkemu co sa da. Kludne aj pred spanim. Ma zanedbatelne mnozstvo energie/kalorii a tiez dobru zasycovaciu schopnost + vysoky obsah vlakniny.

Hlavne sa vyhybaj jednoduchym cukrom (aj skrytym cukrom v potravinach). Cukor len podporuje chut do jedla a hlavne chut na dalsi cukor resp. sladke – cize sa dostavas do zacarovaneho kruhu. Suvisi to s obrovskymi vykyvmi inzulinu v krvi, ktory Ti vyvolava pocit hladu aj ked hlad vlastne nemas…a energie mas dokonca nadbytok

avatar

max39 muž 04.09.2014 14:58:56

No, velmi pekne dakujem za rady.Niektore z nich dobre poznam(ale nedodrzujem).Pro­blem je aj v tom ,ze ja ked som v praci tak niekedy nejem aj do 17:00 a potom sa najem 6 krat do tej 3:00.A dalsi velky problem vidim v tom ,ze ja som uz niekolkokrat jedol podobne ako pisete a aj vysledky boli pekne,ale neviem si na tu zeleninovo-masovu(syrovu) stravu zvyknut.A teraz neklamem mna z takejto kombinacie vedel bolievat zaludok(niekedy) alebo naopak mi pretravilo tak,ze za hodinu som sa nevedel s prepacenim dozrat.Teraz sa nechcem niako vtierat ale z vepřo, knedlo, zelo alebo svieckovej ci hovadzieho na hriboch s ryzov a hranolkami ma este za 40 rokov zaludok nebolel.

avatar

bjerndi muž 04.09.2014 15:30:59

Mmaxi neustále v tom pokračuješ, idealizuješ si s prominutím totální odpadky ( nechtěl jsem zvolit výraz který by tomu příslušel ) typu hranolky a určitě i další věci, tudy opravdu cesta nevede… Pokud s tím máš takovej problém, tak se zkus podívat třeba na tohle https://www.youtube.com/watch?… a otázku konzumace masa uvidíš v širším rozměru. Mimochodem nejsem vegetarián, jen aby mě někdo nepodezíral z propagandy. Opravdu nevím co doopravdy chceš slyšet, pokud napíšeš tohle. JE to horší než si umíš přiznat, tak se přestaň litovat, psát nesmysly o hranolkách, vepřu knedlu zelu atd a začni s tím už něco dělat.

avatar

Steven 07 muž 04.09.2014 15:38:12

Ahoj, tak jsem se taky rozhodl, že Ti napíšu pár řádek. 23.9.2014 to bude rok co běhám, předtím jsem měl podobné problémy jako Ty. I když, v nižším měřítku 190/100. Vše, co popisuješ jako problémy spolu velice úzce souvisí. Podle mne máš ze své stravy totálně zakyselený organismus, pokud tomu tak je, dokud jej neodkyselíš, nezhubneš ani kilo. Neboj, nemusíš nic studovat, postačí udělat si výpisky ze všech výšeuvedených příspěvků a budeš mít super jídelníček. V momentě, kdy se toto ve Tvém organismu změní, zmizí i otoky, podle mne Tvoje váha není pouze tuk, ale i dost výrazná retence vody, velmi výrazně se zlepší ta artroza, a jak budeš postupně navyšovat fyzickou zátěž, velmi výrazně se zlepší spánek a přijde příliv energie.

Musí Tě podpořit rodina, oni Tvůj problém nemají, já to mám doma taky tak, synek jde na dvě hodiny běhat a pak zblafne pizzu a má málo. Připrav z výšeuvedených příspěvků seznam potravin, které se od tedka budou kupovat:-) a požádej o změnu přípravy pokrmů. Budeš jíst dvojnásobek objemu jídla než ted, možná i více a budeš hubnout. Objemu, nikoliv kcal:-)

Ta zelenina je opravdový základ. neboj se jí, není to nepřítel. Když na ni položíš třeba pstruha a použiješ špetku grilovacího koření, máš velice chutné jídlo a je toho opravdu hodně. To jen tak co mne tak napadlo, já to řešil rybama, kuře, krůta, vepř.panenka /špatně/, rozmanité zeleninové saláty, jako příloha rýže, pohanka, brambory vařené ve slupce /špatně/, bohužel jsem se nevzdal zcela pečiva, pouze celozrnné a omezit /špatně/. Píšu špatně, ale jsem si vědom, že se nedá jídelníček ze dne na den úplně překopat, dokud si nezvykneš na nové stravovací návyky. Ale pořád to mé špatně je o něco lepší než hrůzy cukr, rohlík, knedlík, pizza.

K tomu kolu – bolí Tě chrbát a dlaně, je to dáno ponejvíce Tvým aktuálním fyzickým stavem, ale tyto příznaky jsou typické i pro špatnou velikost kola /příliš velké, špatný poměr mezi sedlovkou a řidítky, atd atd/.

No, tak Ti přeju hodně štěstí, dá se to uvidíš, a jak vidno, sám na to nebudeš. Steven

avatar

svbezec muž 04.09.2014 16:19:01

>> max39, 04. 09. 2014 14:58:56

„Problem je aj v tom ,ze ja ked som v praci tak niekedy nejem aj do 17:00 a potom sa najem 6 krat do tej 3:00“

Aky problem? Jednoducho to nerob.

S tym tvojim jedalnickom nie je az taky problem, pricina je v katastrofalnej zivotosprave. Zlozenie jedla ma svoju vahu, hlavne u ludi co nemaju dostok cvicenia, ale v porovnani s tym je to druhorade. Veproknedlozelo nie je ziadny „pruser“ a samotny jedalnicek nie je ziadna katastrofa. Ak zvladnes zmenu jedalnicka, pre zaciatok iba vyhod kolu a podobne farebne chemikalie, hranolky nahrad ryzou, zemiakmi opekanymi zemiakmi ap. a skus postupne pridavat ako prilohu viac zeleniny (varena ta mozno nenadchne a nenasyti ale skus roznu farebnu grilovanu zeleninu), hlavne zarad teple ranajky. Cez den si daj rozne orechy a semena, mak…

Ale pokial nezmenis ten tvoj rezim bude kazda dieta zbytocna.

Hlavne zacni teplymi ranajkami.

avatar

bjerndi muž 04.09.2014 16:29:48

>> svbezec, 04. 09. 2014 16:19:01

můžu se zeptat proč hlavně teplé ranajky ? Tohle jsem ještě neslyšel ? V čem budou lepší teplé ranajky než třeba vločky s datlema, banánem, nektarinkou nebo tak něco ? Tohle jsem ještě neslyšel, spíš bych doporučil hlavně ráno vypít třeba sklenici vody, udělat si procházku, pak se najíst a vyrazit do práce.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.09.2014 17:33:07

>> max39, 04. 09. 2014 01:31:26

To, že jíš pozdě do noci, vede k tomu, že nemíváš hlad ráno – já bych se přece jen přimlouval za rovnoměrnější jezení v průběhu dne.

Na rozdíl od jiných přispěvatelů nemyslím, že by hlavní problém byl v pečivu, však ho tam nevidím ani tak moc. Kolik třeba sníš té anglické slaniny k tomu pečivu a jak velký je ten jogurt, co jíš? Jinak bych viděl jako dobré zkusit některé potraviny nahrazovat, aspoň někdy. Například:

anglická slanina → kuřecí šunka

pečené brambory, knedlíky, hranolky → rýže, vařené brambory, těstoviny

„ovocný“ jogurt → bílý jogurt s pokrájeným ovocem

tři párky → kuřecí plátek, rybí filé, brokolice, …

kofola → čaj, voda apod.

Základem ale je, aby sis našel takové zdravější varianty potravin, které Ti budou chutnat – třeba mít ale odvahu něco vyzkoušet nového, abys poznal, co by Ti mohlo chutnat. Zrovna teď jsem u kamarádky ochutnal nějaké potraviny, které jsem sice viděl v jejím jídelníčku, ale nic jsem si pod nima nepředstavil, a proto jsem je ani nezkusil, ale velmi mi zachutnaly, tak je do jídelníčku zařazuji teď častěji (např. vařené zelené fazolky, či jablko se skořicí, medem a rozinkami). Na druhé straně se ale nechci vzdát ani stávajících potravin, ale prostě mám širší výběr, což snižuje riziko, že bych se živil jen těmi nevhodnými.

K zelenině+ovoci: za několik měsíců jsem se dostal na pětinásobek původního množství, a teď mi přijde úplně přirozené, že třeba k pečivu se sýrem dám dvě rajčata a jednu papriku, či že po večeři dám dvě jablka apod. Velmi mi to přitom i chutná. Vůbec zde nejde o kalorické hodnoty, naopak je třeba být opatrný s ostatními potravinami, protože v některém ovoci je kalorií více než dost, ale o celkovou vhodnost potravy a její přínos pro život a sportovní výkon.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 04.09.2014 18:03:25

>> max39, 03. 09. 2014 15:59:09 Ahoj, myslím, že už jsi dostal spoustu užitečných rad a je na čase přejít od rozhodnutí k činu. Takže mě zajímá – kdy poprvé půjdeš do té posilky a které dny v týdnu si pro to vyhradíš, dále kterých nezdravých potravin a nápojů se od této chvíle definitivně vzdáváš a které zdravé potraviny od této chvíle zařazuješ do svého jídelníčku, a dále jaké konkrétní změny v časovém rozvržení jídla během dne od této chvíle zavádíš. Netvrdím, že odpovědi na tyto otázky zde musíš uveřejňovat (i když bychom rádi), ale určitě by sis měl umět odpovědět sám pro sebe, a to velmi konkrétně. A kdyby sis to napsal na papír a dal na ledničku a požádal manželku, aby ti pomohla to dodržovat, tak tím lépe. Pokud se i po všech těch radách stále nacházíš ve fázi „chtěl bych to dělat správně“ a ne ve fázi „už to dělám správně“, tak ti nepomůže ani tisíc takových diskuzí. Drž se !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 04.09.2014 20:47:50

Zkusim shrnout svuj nazor.

1.) Soustred se na lepsi spankovy rezim. Chronicky nedostatek spanku vede ke stresove reakci, ktera vede k ukladani tuku. Takze bych zacal tim, ze zacnes chodit driv spat a predevsim pred spanim (cca 2 hodiny) nebudes koukat na televizi ani do pocitace nebo telefonu. Skvele by bylo svitit doma v teto dobe svickami. Nadbytek modreho svetla vede k utlumovani produkce hormonu, ktere pomahaji usnout. Az si upravis spanek, tak se nemusis moc trapit umistenim jidel v prubehu dne, rid se hladem – v prumeru je lepsi jist mene jidel.

2.) Nemysli na pohyb jako na zpusob hubnuti. Najdi si pohyb, ktery te bavi – pohyb je skvely na spoustu veci okolo dlouhodobeho zdravi, ale neni skvely na hubnuti.

3.) Zkvalitneni jidelnicku – urcite zaradit vice zeleniny na ukor priloh. Jednoduche pravidlo – u velkeho jidla at minimalne pulku talire tvori zelenina. Muzes si zkusit sehnat informace o nizkosacharidove strave (je zde i forum, viz odkaz od jm1)- ve strednedobem horizontu (do dvou let) je na hubnuti v prumeru efektivnejsi nez nizkotucna. Rozhodne se neomezuj ve volnem tuku, ale uprednostnuj kvalitni – olivovy olej, maslo, ghee, kokosovy olej. Vyhod volny cukr a cukru podobne substance (ruzne ty glukozo-fruktozove sirupy apod.). V pripade „nutnosti“ slad medem. Rozhodne se vyhni vetsina nizkotucnych jidel – obvykle je tuk nahrazen cukrem nebo jednoduchym skrobem. Pokud volis sacharidy, vol to lepsi – bataty, brambory, ryze, pohanka. Jez dostatek bilkovin – zasycuji.

4.) Sepis si sva rozhodnuti a viditelne je vylep. Seznam s nimi rodinu. Udelej si zakrtavaci tabulku a zaksrtavej kazdy den, jak plnis predsevzane zmeny. Vytvorit si navyk trva cca mesic, ale rozhodni se kazdy mesic pro maximalne pet novych navyku – vic se systematicky tezko udrzi.

5.) Udelej nektere dalsi drobne „psychologicke“ zmeny – schovej napr. vsechno sladke ve svem dosahu, jez z mensich taliru, nechavej po sobe pri jidle zbytky (alespon v podobne spinaveho nadobi), kazdy den se rano vaz (ale neprikladej dulezitost zmenam ze dne na den)..

6.) Nech si udelat vysetreni hormonu stitne zlazy – to byva obcas skrytou pricinou nadvahy.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

max39 muž 04.09.2014 22:23:52

Dakujem vsetkym za rady.Chcem sa len opytat, lebo z toho vsetkeho tu mam trosku gulas.Je tada lepsie jest ako prilohu len zeleninu alebo mozem aj take veci ako zemiak,ryza cestoviny pripadne celozrnny chlieb.Citam,ze niekto to robi tak iny zas inak.Hlavne co je podla vas zdravsie?No ak je to kombinacia maso-zelenina na cely den tak to viem dopredu ze to bude boj.Skusal som delenu stravu,zial nevydrzal som. Pre Blanku: Nebudem tu zo seba robit klamara(to by som tu o sebe niektore veci nepisal).Zmeny chystam az na buduci tyzden.Tuto sobotu oslavujem 40tku.Bude to pre mna taky milnik pre novy zaciatok(pokusim sa nesklamat).Ak sa to nepodari dam vediet.Klamat vas nemienim.Za to ako sa mi tu vsecia snazite pomost,by som si to nikdy nedovolil a ani to nemam v povahe. A este nieco som zabudol:ake potraviny je lepsie jest doobeda,na obed,poobede,ve­cer?Myslim nutricne. Alebo to je jedno?Dakujem

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.09.2014 22:36:49

>> max39, 04. 09. 2014 22:23:52

Na přílohy apod. jsou různé názory, jednoznačnou odpověď nedostaneš. Znám ale nějaké lidi s nadváhou a zjistil jsem, že u nich vedlo k lepším výsledkům, pokud změny prováděli postupně, ale dlouhodobě, než když se pokoušeli o radikálni změny, které však pro ně nebyly trvale udržitelné. Každý to má ale jiné.

K oslavě: opravdu je nutné se v rámci oslavy přežrat? :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Zvolen

tiborw muž 04.09.2014 22:59:28

>> max39, 04. 09. 2014 22:23:52

ahoj max

uplne suhlasim s tym, co napisal edCable. Ja som za 2 roky zhodil 25kg, pricom som postupoval obdobne. K otazke ktore jedlo ano a ktore nie je dobre pamatat si ze prijem sacharidov v akejkolvek podobe tj. ci je to cukrik, cokolada, kola, chlieb alebo sladeny jogurt alebo ovocie vzdy vyvola vzostup inzulinu ktory zabezpeci ze telo sa prepne do rezimu priberania. O tom ako rychlo sa inzulin vrati do povodnej urovne rozhoduje mnozstvo prijatych sacharidov a ich glykemicky index. Takze zakladne pravidlo chudnuceho je NEDRAZDIT inzulin jedlom! Ked budes mat toto na pamati tak sa lahko zorientujes v skladbe svojej stravy. Potom je zrejme preco k masu ako zdroju bielkovin vacsina diskutujucih odporuca jest zeleninu. zelenina ma vela mineralov ktore obeznym chybaju viac ako vitaminy a tiez velke mnozstvo vlakniny a relativne male mnozstvo sacharidov s velmi nizkym glykemickym indexom. Ked k tomu pridas olivovy olej tak sa kvalitne najes, inzulin ostane v pokoji a telo sa pripravy na chudnutie. Niektorym ludom to vsak trva isty cas aj niekolko mesiacov kym sa prejavi prvy ubytok ale to je normalne. Preto si netreba davat ziadne ciele typu 5kg za mesiac preto ze sklamanie z neuspechu moze byt frustrujuce. Lepsia a uspesnejsia strategia je povedat si, Menim svoje stravovacie navyky preto ze chcem byt zdravsi. Vysledky skontrolujem o rok. Chudnutie je len vedlajsi efekt tohto procesu.

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 04.09.2014 23:02:53

>> max39, 04. 09. 2014 22:23:52

Ruzni lide jsou ruzne citlivi na mnozstvi sacharidu ve strave, je to otazka genetiky i aktualniho metabolickeho stavu. U tech priloh bych volil radsi varianty bez lepku, jak jsem je vypsal – pokud to bez nich nezvladas, je lepsi jich tam trochu mit nez se na vse vykaslat.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 05.09.2014 08:22:39

>> max39, 04. 09. 2014 22:23:52 Super, čtyřicáté narozeniny jsou skvělý termín pro nový začátek, já je měla v červenci :-) Můj názor je sacharidy nevynechávat (jednak kvůli vyváženosti stravy, jednak z psychologických důvodů), ale soustředit je do první poloviny dne(ve formě např. kousku celozrnného pečiva na snídani, ovoce na dopolední svačinu, rozumného množství brambor nebo rýže nebo těstovin jako přílohy k obědu). Odpoledne a večer už bych se jim vyhnula, na odpolední svačinu a večeři bych zařadila spíš rybí či drůbeží maso nebo jiné zdroje bílkovin (luštěniny, vajíčka . . .) a hodně hodně hodně zeleniny. K tomu hodně pít, nejlépe čistou vodu, neslazenou minerálku, neslazený zelený či ovocný čaj. Pro kritické situace, kdy tě honí mlsná i mezi pravidelnými jídly a už to opravdu nemůžeš vydržet, tak je dobré mít po ruce nesolenou směs ořechů nebo semínka (lněná, dýňová, konopná, slunečnicová …čím pestřejší, tím lepší). Ideální je samozřejmě mezi pravidelnými jídly už nejíst, ale když už to člověk výjimečně poruší, tak jsou lepší ořechy nebo semínka (a i tyto jen v menším množství) než pytlík chipsů. I na narozeninové oslavě se dají k vínu místo čipsů nebo jednochubek zobat nesolené ořechy.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.09.2014 08:43:56

>> tiborw, 04. 09. 2014 22:59:28

Ako inak sa da drazdit inzulin, ak nie jedlom (ak vynechame opacny efekt – hypoglykemiu vyvolanu intenzivnym tréningom bez dostatocneho prisunu sacharidov)? Ono su aj vhodne okamihy na zvysenu hladinu inzulinu a nemusi to nutne znamenat signal na ukladanie tuku. Cely regeneracny svalovy proces je zalozeny na inzulínových vlnach. Nakoniec, o tom by Ti vedela napisat litanie vacsina zo spicky profikov, skoro v akomkolvek sporte (inzulin sa bezne pouziva ako PED v cyklistike, behu, kulturistike, atd. – samozrejme, ze bez terapeutickej vynimky to je doping, ale to nikoho z profikov netrapi). Ono netreba nic radikalizovat a obmedzenie prijmu sacharidov na minimum skor vedie k zlyhaniu celého snazenia, kedze vacsina ludi, co sa na to daju, boli tak zavisli na potravinách s vysokym GI, ze ich telo ten abstak skratka nevydrzi. „Podrazdit inzulin“ kludne moze, len by to nemal robit pri kazdom jedle, najma nie pred spanim.

avatar

Zvolen

tiborw muž 05.09.2014 09:43:41

>> Mato, 05. 09. 2014 08:43:56

Mato, zakldany problem u obeznych ludi je v tom ze maju rohadzany hormonalny system a naviac niektori z nich trpia aj inzulinovou rezistenciou. Takze ich telo je nutene tvorit viac inzulinu nakolko inzulinove receptory na bunkach su poskodene vysokymi inzulinovymi spickami. Z toho dovodu na cukor reaguju inac ako ludia stihly. Okrem toho nadmerne mnozstvo tuku v tele sposobuje aj ine hormonalne nerovnovahy napr. zvysenu hladinu estrogenu. Je jasne ze jedlom sa vzdy hladina inzulinu zvysi ale ak clovek nevie ako sa orientovat v potravinach je vzdy lepsie pamatat si ze volba jedla ma byt taka aby co najmenej drazdila inzulin. Mas pravdu v tom ze som nemal napisat nedrazdit, ale co najmenej drazdit :-)

Samozrejme ze zmenou stravy dochadza aj k zmenam psychiky. Tyto ludia castokrat nevedia co sa s nimi deje, casto su zo zmien ktore podstupuju frustrovani a potom zlyhaju. Preto je vhodne zmeny v strave robit postupne a ak ich clovek zvladne potom moze pristupit k dalsim zmenam alebo obmedzeniam v jedalnicku.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.09.2014 10:47:51

>> tiborw, 05. 09. 2014 09:43:41

Vsak ano, my si rozumieme a co si napisal su zname veci, len ci si to uvedomuje kazdy clovek. Je dobre to aj trosku vysvetlit, nech clovek v tom netapa.

Inak aj velmi stihli ludia mozu mat rozne stavy vyvolane jedlom s vysokym GI, podanym v nespravny cas za naslednej reakcie inzulinu. Plus, reakcie organizmu sa vekom mozu velmi rychlo menit, uplne bez zjavnej priciny (sam som si odpozoroval zmeny v reaktívnej hypoglykemii pri behu a nikdy som pred 30kou na to netrpel – mohol som zjest cokolvek, kedykolvek a kludne bezat trening, ci zavod bez obmedzenia). Ja by som odporucil ludom skusat, ako reaguju na urcite potraviny, skusat ich nemixovat s inými a pripadne si to zapisat. Pre ludi s nadváhou to je aj dobra lekcia k sledovaniu si tela a davkovania správnych porcii.

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2014 11:03:26

>> Mato, 04. 09. 2014 09:17:51

dobra otazka je vciac roznych uhlov pohladu jeden najlahsi su casove biohodiny

24 sa deli na 3×8 a 8 hodin ked sa telo cisti detoxiju a vyvrhuje je od 4 rano do 12 poludnia

vtedy treba len pit cistu vodu niekedy je dobra podpora cistoacich cajov a da sa to aj s nejakym ovocnym juicikom ale ja som radsje bez toho ovocoia

ranajsia hyguiena vorazdniovanie a dychanie a rozhybanie tela

ranajsia joga ranajsi rege beh vydychanie atd

to vsetko so vsetkym suvisi

akonahle nieco zjes nastartuje sa travenie a cely proces cistenia sa okamzite zastavi

ked ranajkusje o 7 tak si skratil 8 hodin len na 3 hodiny

preco sa v klastoroch alebo v treninkovych klastoroch jogy ci bojovych umeni atd vsatvalo o 4 rano ?

a zacal sa hned trenink?

od 1`2 poludnia do 8 vecer je 8H travenia ked sa ma jest

oivsem travenie ma skoncit o 20:00 takze posledne jedlo casovat tak aby bolo stravene treda podla toho co sa je sa vecera musi nacasovat

aby o tej 20:00 zacala faza budovanie a rekonstrukcie tela a vtedy je najlsopie sa uz nehybat a byt v posteli bez jedla a pitia alebo aspon pasivne na gauci

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 05.09.2014 11:36:40

>> rudo, 05. 09. 2014 11:03:26 To jako že bych až do 12 hodin vůbec nejedla ? A to se má dodržovat i když člověk chodí ráno normálně do práce ? No možná je to tak podle biologických hodin správně, ale já si to vůbec neumím představit. Myslím, že bych šilhala hlady už v deset hodin a můj pracovní výkon by nestál za nic. Ty to dodržuješ, nebo jsi to napsal jenom jako jakousi teoretickou ideální variantu ?

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2014 11:45:22

>> BlankaM., 05. 09. 2014 11:36:40

jo nekdy dodrzuju nekdy ne ale typicky nejim nic do 11 v podstate kdyz se vycistis a jis jen potraviny bohate na ziviny tedy zadne prazdne kalorie tak se preladis klidne na rezim jedno jidlo denne nebo na 2 jidla v okne rekneme trvajicim 4H (12–16 popoledni)

kdysi se jedlo jenom jednou denne az vecer u ohne

idealne chci prejit jist jenom kazdy druhy den

je to parada kdyz do toho obcas nabehnu v posledni dobe jsem se dost svezl ale uz se snazim dostat nazpatek

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 05.09.2014 12:03:29

>> rudo, 05. 09. 2014 11:45:22 Máš můj velký obdiv, myslím že musíš mít obrovskou disciplínu. Vím, že to do tohoto vlákna nepatří (všem se omlouvám), ale můžu se tě zeptat na tvůj názor na ty lidi, co údajně vůbec nejí a žijí jenom z prány (nebo ze vzduchu, ze slunce…) ? Myslím, že si říkají breathtariáni nebo tak nějak. Myslíš, že je to možné ? Vrtá mi to hlavou od doby, co jsem o nich slyšela poprvé, ale nemám se koho na to zeptat.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Zvolen

tiborw muž 05.09.2014 12:13:21

>> Mato, 05. 09. 2014 10:47:51

Ano, suhlasim ze s vekom dochadza k zmenam reakcii tela na jedlo. Je to dane posunom hormonalneho systemu. Taktiez suhlasim s tym aby si kazdy clovek odskusal ako jeho telo reaguje na jednotlive potraviny. Typicky priklad moze byt:

Dam si na ranajky prazenicu so slaninou, k tomu zeleninu a caj a otestujem sa za aky cas pride skutocny hlad. Na druhy den si mozem dat vlocky s orechami a ovocim tiez odskusam za aky cas pride hlad. Neskor sa otestujem na syry, tvaroh, atd. Podla toho si mozem postupne vytvorit obraz o jedlach ktore ma zasycuju a ktore naopak sposobuju ze rychlo vyhladnem. Po case mam prehlad o tom ktore potraviny mi vyhovuju a nemusim sa drzat vseobecnych odporucani roznych profi-dietologov :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2014 12:38:19

>> BlankaM., 05. 09. 2014 12:03:29

stretol som nejakych osobne poznam viacerych na dialku a cital som hodne a skusil som parkrat je to pre buducnost zaujimava varianta zatial sa k tomu nejak nemozem dostat mam kopu inych veci co ma rozptyluju

ale hodne informacii je mylnych a zavadzajucich' ' v cestine je asi dobry zaciatok forum

breatharian.eu mali by tam byt aj priklady

skus sa na to pozret aj tak ze mozes mat cast energie mimo stravy nie totalne vsetku

naprikald ked strava ti dava 2000 kcal ale vybehas denne 3500 a pritom ti vaha neklesa a ta strva je zamerana na mineraly a bilekoviny a nejake zakladne tuky ale zdaleka nestaci na energeticke pokrytie len na stavebne latky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 05.09.2014 15:11:22

Tak ja uz som sa v tejto teme stratil 8-O

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 05.09.2014 15:48:42

>> max39, 05. 09. 2014 15:11:22

Moj nazor na zjednodušenie,na­kolko nazaciatok netreba z toho robit velku vedu:

  • prestan jest cukor akejkolvek forme – ak sa nato citis tak aj ovocne jogurty
  • sacharidy ako priloha (ryza, zemiaky, chleba, knedle … ) obmedzi na polovicu,( vies kolko si si naberal) 2. polovicu zamen za zeleninu – tej si mozes dat kolko chces

v 2. etape, ked budes na to pripravený obmedzi chleba o polovicu ( vies kolko si si daval – krajal ) a podla tvojej pripravenosti prip. obmedzi prilohy o dalšiu polovicu + pridaj zeleninu

3.etapu a každú ďalšiu etapu si urci sám, ake sacharidy ponížiš.

Ak Ti to pomože, sprav si casovy plan na etapy, napr. si stanou, že každá etapatrva 2 týžne a po 2 týžnoch niečo zmením.

Ked si uz budes mysiet , že v stravovaní je to skoro OK, pokracuj v etapach, ale v cvičení – to čo ta bude baviť. Neprehanaj to nechaj si „rezervu“ na cvicenie s vedomím že o 2 týžne zmenim „level“

Ak mas cas precitaj si „moje“ vlakno o krose posledné strany – tiez si stanovujem akésy plany – systemy pokroku (v mojom pripade treningu) Nebeham ani rok a myslim si že celkom dobre napredujem, **najdolezitejsie je byt sam so sebou spokojný **

EDIT: Ja som si este pred pár mesiacmi nevedel predstavit, že nebudem jest chleba a teraz som bez problemov na NSS. Tym nechcem povedat , že to ma byt tvoj životný štýl, ale ma to byť len inšpirácia v tom že veci sa menia a človek so zvyká rýchlejšie ako si myslí. Podľa mňa máš veľku výhodu, že nepiješ a tak tvoje budúce odhodlanie ma velkusancu na úspech.

P.S. ačo čipsy nejes ?

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 05.09.2014 15:56:13

>> max39, 05. 09. 2014 15:11:22

Klid, to se tu stává v mnoha vláknech. Vždycky se nějak zakecáme stranou původního dotazu ;-) Doporučuji se vrátit k pěknému shrnutí >> EdCable, 04. 09. 2014 20:47:50

se kterým většina ostatních rádců není v přímém rozporu.

A fakt se podívej po knížce „Jídlo na prvním místě“.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

svbezec muž 05.09.2014 16:01:45

>> bjerndi, 04. 09. 2014 16:29:48

Myslel som ze to je viacmenej vseobecne znama vec :-) Velmi zjednodusene ti to noedobera energiu z celeho toho systemu co sa v taoistickych textoch nazyva stredny ohrievac – teda energetickych centier a organov suvisiacich s prijmom a vylucovanim, co je hlavne u ludi z nadvahou a teda nefungujucim travenim dvojnasobne dolezite. Niekedy iba toto staci na postupnu upravu vahy.

Moderne vyzivove smery to zatial nejak ignoruju v zaslepeni doporuceni roznych potrebnych a skodlivych latok ap. ale darmo budes mat v potrave vsetkeho dostatok ked to nedokazes stravit a nepotrebne vylucit.

Inak este za mojho detstva co si pamatam to bolo viacmenej kazdemu zrejme, asi by malokomu prislo zdrave pocinanie, napchavat sa vecami priamo z chladnicky alebo si davat v zime na obed surovy zeleninovy salat. Je to nejaka moderna zmatenost rozumu z nadbytku informacii. Asi nie nahodou je najvac extremne tucnych ludi tam kde sa do kazdzeho napoja musi pridat za dve hrste ladu :-)

Inak s tym poharom vody suhlasim – zmiesat do polovice studenu a zvysok horucu.

avatar

svbezec muž 05.09.2014 16:11:59

>> tiborw, 05. 09. 2014 12:13:21

„Dam si na ranajky prazenicu so slaninou, k tomu zeleninu a caj a otestujem sa za aky cas pride skutocny hlad. Na druhy den si mozem dat vlocky s orechami a ovocim tiez odskusam za aky cas pride hlad. Neskor sa otestujem na syry, tvaroh, atd. Podla toho si mozem postupne vytvorit obraz o jedlach ktore ma zasycuju a ktore naopak sposobuju ze rychlo vyhladnem. Po case mam prehlad o tom ktore potraviny mi vyhovuju“

Ako nie ze by som nesuhlasil alebo chcel rypat :-) ale ako by som tam videl nevysloveny predpoklad: tie ktore ma zasycuju=ok, tie po ktorych rychlo vyhladnem su zle – preco by prave toto malo byt kriterium.

avatar

bjerndi muž 05.09.2014 20:15:44

>> svbezec, 05. 09. 2014 16:01:45

urcite budu michat vodu, staci bohate postavit sklenici vecer a budu mit pokojovou teplotu. Teplou snidani bych fakt nedaval a ano, nase travici ustroji je pripraveno na poziti syrovych veci.....mimijine tepelnou upravou se ztraci spousta vitaminu. Tvoji radu bych fakt nedaval,ale neminim ji soudit. Kdyz si udelas zeleninovej koktejl,bude to podle me mnohem prospesnejsi a vyzivnejsi

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.