Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Rady a zkušenosti o kloubní výživě

Rady a zkušenosti o kloubní výživě

Nalezené položky: 278 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Praha

pug muž 26.10.2007 12:50:59

K FilipDegl: Pokud znáš někoho, kdo umí vyrobit iontový asociát typu glucosamin KCl a umí podat strukturní analýzu, že to tak je, pošli mi kontakt. Rád si sním zakonzultuju, patně totiž umí něco, co zůstává zbytku odborné chemické veřejnosti skryto. Pokud ti sdělili, že účinnost je pořadí hydrochlorid – sulfát, dopustili se asi zkratky, způsobené pravděpodobně tím, že 1 g glukosamin HCl obsahuje více glukosaminu než 1g glukosaminsulfátu (protože uvedené iotové skupiny mají rozdílnou molekulovou hmotnost a tudíž zabírají z celkové hmotnosti asociátu různý díl). Že nebrali v potaz jiné faktory, není jejich chyba, protože jsou specialisté na něco jiného (zde mohu chybovat, protože neznám podrobnosti o otázce a odpovědi).

Ještě k odpovědi od ortopedů: preskripce těchto preparátů je (bohužel) pravděpodobně více výsledkem úspěšného markentingu farmaceutických firem, než seriozního zodpovězení faktických otázek. Taky by bylo fér uveřejnit úplné znění otázky a odpovědi včetně jména. To, že něco nezmíní, ještě neznamená, že si to nemyslí. Navíc, i kdyby jich 10 tvrdilo, že to funguje, najdeš dalších 10 ortopedů, kteří ti řeknou, že je to blbost.

Když už jsme u FN MOTOL: ve druhém patře hlavní budovy je „Centrum buněčných terapií a tkáňových náhrad“, kde se parta specialistů snaží přijít na to, jak uměle vypěstovat funkční tkáně. I chrupavku. Jejich výzkum stojí velké peníze, které do něj pumpuje ČR a EU. Myslíš, že kdyby k opravě poškozených chrupavek stačilo vypít několik desítek dávek čechosi s Peach příchutí, že by nejbohatší státy světa financovaly jedny z nejdražších výzkumných projektů (nadto USA, kde se střeží každý dolar)?

O prospěšnosti glukosaminu a chondroitinu (i kolagenu) na stavbu a regeneraci chrupavek se přou desítky specialistů z celého světa, kteří se těmi molekulmi zabývají mnoho let. Zatím se na závěru neshodli, protože síla argumentů a důkazů obou stran není přesvědčivá. Dle mého osobního názoru, v součastnosti skeptická část drží vrch.

Při znalosti výše zmíněných situací, pokud se objeví někdo, kdo nabízí spásu způsobem „zaplať 175, Kč a dosáhneš zázraku“, vidím rudě.

Jsi z Brna, proto ti doporučím následující zdroje informací: Farmacetická fakulta VFU, BRNO, kousek od Semilasa. Ústav analytické chemie AV ČR, Brno-Veveří (tam by měl být začátkem listopadu den utevřených dveří viz: http://press.avcr.cz/index.php?…). Na bývalé Meoptě je Fakuta chemická VUT Brno, kde je i Ústav potravinářské chemie a biotechnologií (do 31.3.08 můžeš podat přihlášku ke studiu, myslím, že by ti to studium moc prospělo).

A k té kritice a házením do jednoho pytle: V selekci faktů na ty, které se ti hodí do krámu proto, abys prodal, nejsi originální, tedy spadáš do toho pytle. V případě intezity (použil bych jiné slovo, ale je to zakázaný), s jakou to děláš, se o originalitě hovořit dá a tato vlastnost by tě mohla katapultovat z pytle ven.

P.S: Už jsi čet ;) ?

avatar

Praha

pug muž 26.10.2007 14:21:35

K dostatečné obnově a tvorbě kolagenových vláken (vazy, chrupavky, výstelky…) by mělo stačit zdravému muži 75 kg ve věku 25–50 let sportujícího vytrvalostně do 12 h týdně a vykonávajícího během týdne fyzicky méně náročné zaměstnání přijmout v běžné stravě denně toto: 82–150 g bílkovin (důležité), 50–70 g nenasycených mastných kyselin, 100 – 250 mg vit. C (velmi důležité), Fe 10–20 mg (obecně důležité), Zn 15–30 mg (velmi důležité), dále adekvátní množství sacharidů a alespoň 8 h spánku (mimořádně důležité). Z konkrétních potravin lze uvést: libová masa hovězí, vepřová, drůbeží, rybí (pořadí je náhodné, hovězí je ale oprávněně 1.). Vejce (železo a zinek v dobře vstřebatelné formě), mléko, brokolice (Fe, Mg), zrniny. Luštěniny, specialitkou je naklíčená cizrna a mungo konzumované v syrovém stavu. Semínka. Uff, už mi kulhá mozek. Sportující vegetariáni by měli věnovat pozornost složení konzumovaných bílkovin (zde si netroufám moc radit, nezmám všechen dostupný sortiment a jeho analýzy) a pokud jim to svědomí dovolí, zařadit alespoň vejce a mléko. Lidé s preferencí masa by měli revidovat množství vit.C v přijímané stravě. Na zimní období a trénink v mírné intenzitě lze doporučit z doplňků výživy denně: Zn 10 mg, vit. C 100 mg, Mg 250 mg (magnesium laktát, oxid hořečnatý nekupujte), žena s 10 mg Fe denně chybu neudělá.

Berte to jen informačně. Je to uvedeno jen s ohledem na kolagen, realita je vždycky jiná. Tabulky a data, která mám k dispozici připouštějí 20% +/- odchylku.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 26.10.2007 23:00:47

[quote=FilipD]no jsem tady protože jsme sponzory boháru Běher.com a co nevidět se budou rozesílát ceny výhercům. Tak jsem si na vás všechny vzpoměl :)[/quote] ale fujtajbl. když si vzpomenu, kolik neškodných textů je jinak smazáno------

avatar

Brno

FilipD muž 28.10.2007 13:48:42

Jo ta strava je super, ale kdo ji takhle dokáže dodržet? Kdyby lidé dodržovali vše co jsi napsal, věřím, že by veškerých nemocí ubylo. Jako nejproblematičtější hodnotím spánek (to ani moje výživa nespasí) a příjem bílkovin.

Ten příjem je skutečně obrovský. Když sním jedno teplé denní jídlo, kde může tvořit podíl 200g steak, tak kolik bílkovin z něj dostanu? 40 nebo 50g čistých bílkovin. Tak to abych ještě snědl 500g tvorohu a mám dalších 70g bílkovin. To máme 120g celkem. Už jen tohle málokdo sní. Já tedy ne a to se snažím žít zdravě :) Na 150g by to chtělo ještě takových 5 vařených vajec. Mno maximálně bych tam hodil proteinový koncentrát a hned mám dalších 30g bílkovin v jednom pití.

Ad. výzkum: Na první místo dali KCl, pak HCl a pak sulfát. Pokud bys potřeboval stačí říct a do týdne ti můžu poslat Glukosamin sulfát 2 KCl kolik si řekneš.

  • pěstování tkání: Ony ty výzkumy se snaží o rychlé řešení. Když už někdo nemá chrupavku vůbec nebo oni přijde úrazem.. Přirozená obnova chrupavky není zrovna rychlá – to koneckonců víš. Abych to uzavřel. Medicína se snaží jít stále dál a ty možnosti jsou nekonečné a neuvěřitelné. Jestli dokáží vyvinout chrupavku za měsíc, tak je to mnohonásobně účinnější „terapie“ než jíst Kloubní přípravek. A do toho bych taky šel, jen vědět jak na to.

Chemická VUT v Brně teď dělá výzkum na Kreatinu. Požádali nás o spolupráci, tak jsme jim dali materiál za velmi výhodných podmínek. Zkusím se paní Vránové zeptat, jestli by mi tam někdo neporadil o Glukosaminu. Ale samozřejmě už jsem si všiml, výzkum Glukosaminu něbyl jednoznačně uzavřen. Bude to tedy zase jen jeden nároz z mnoha, který se dozvím.

btw: to PS: Už jsi čet ? jsem nepochopil prosím o nápovědu :)

avatar

Brno

FilipD muž 28.10.2007 13:50:33

Ještě jednu věc bych si sem dovolil:

Proč se teda najdou lidé kteří mi řeknou, že jim moje výživa zabrala a pomohla? Jaký oni na tom mají zájem – abych já víc prodal? Už se mi to stalo vícekrát a všem děkuju za podporu, protože to dává smysl všemu co dělám.

avatar

Praha

pug muž 29.10.2007 12:14:54

K FilipD: 82–150 g -/+ 20% je absolutně 65,6 až 180. Do toho je možné se trefit. 70 g bílkovin dotáhneš i ve 200g sojových bobů nebo 300 g čočky. Ve 100 g ovesných vloček je 10 g bílkovin, těstoviny 12 na 100, brokolice 4/100, zelený hrášek 6/100. Kdo chce, cestu si najde i bez pseudopřekážek a proteinového nápoje.

Glukosamin sulfát 2 KCl nepovažuju za látku (individuum), ale směs. Pokud se dostane do žaludku, je z něj glukosamin hydrochlorid, než bys řekl švec. Molekulové váhy : M(2KCL)= 149; M(HCl) =36, M (SO4 2-) = 96. M (Glukosamin) = 179. Není víc co dodat.

K pěstování chrupavky: implantát umělé chrupavky bude ještě dlouho drahá a riziková záležitost, pokud se vůbec stane možností (zde bych si rád vsadil, že do 10 let to asi nebude pravda, ikdyž od Nanospideru z Liberecka znějí chvástavé řeči) . Pokud by měli páni doktoři volbu mezi 1–2 letou suplementací nebo invazní operací vypěstované chrupavky, vsadil bych na suplementaci už proto, že i operace se platí a vždy představuje riziko pro pacienta. Možnosti medicíny budou vždy konečné, pokud nepřestanou platit nám známé přírodní zákony.

Pokud lidé říkají že jim tvé preparáty pomohly: já to vidím z jiného úhlu. Takto: po dobu konzumace preparátu došlo ke zmírnění obtíží a dostavil se subjektivní pocit zlepšení. Skutečná příčina změny stavu nemůže být bez znalosti dalších podrobností určena. V povaze lidí je i snaha hledat zobecňující, snadná a zkratkovitá řešení. Specialisté jednotlivých oborů jsou tu,myslím, od toho, aby tyto tendence tlumili ve prospěch řešení úkolu a zadavatele.

Pokud nemůžeš spát, v Brně je spánková poradna.

Už jsi čet = odkazy v příspěvku 2007–10–25.

Myslím, že má aktivita je vedena úmyslem, aby tvá dopuručení byla „jen jedním z mnoha“. Tvrzení, že za 175, Kč kyblík kolagenu s glukosaminem obsahuje vše potřebné pro kloubní výživu, považuji za lživé. V tomto smyslu ses dopustil, dle mého názoru, klamání spotřebitele.

Pro úplnost informací jak se pozná stav nedostatečné obnovy kolagenu: špatná hojivost povrchových zranění. Citlivost šlach, lámavost nehtů a vlasů, nehty na sobě mají bílé fleky, horší hojení defektů v ústech, zvýšená kazivost zubů, nezdravý vzhled pokožky… Nepřesnosti v terminologiích a argumentech mi odpusťte, a tvrzení neberte jako dogmata, ale spíše směry v samostudiu. Ještě k doplnění: kolagenní „skelet“ nebo „síť“ je to první, co se rekonstruuje po svalovém zranění (sem patři i mikrotrhlinky vznikající při vytrvalostní zátěži, na kterou jste zvyklí). Tuto práci provozuje fibroblast a ten tam musí 1. být, 2. mít čas,klid a materiál. Kolagenové struktury se nacházejí vně buněk, proto je situace kolem jeho obnovy kapku specifická. Lidské tělo obsahuje odhadem asi 22 typů kolagenu a je to nejvíce z dosud zkoumaných živočichů.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 29.10.2007 21:21:42

2 Pug: Co si myslíš o přípravku Colafit? 2 Ostaní: klidně se přidejte.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Praha

pug muž 30.10.2007 08:35:39

Ke Kydy:

zde: http://www.lekarna.cz/…arek-zdarma/

píšou toto:

Princip fungováni Colafitu® v organismu Colafit® – čistý krystalický, lyofilizovaný kolagen typu I, čistoty 99,9%. Colafit® obsahuje vysoce čištěnou úplnou molekulu kolagenu. Ta se po požití neporušená (kyselé žaludeční prostředí ji nenaruší) dostane až do tenkého střeva, kde je rozštěpena pomocí enzymu kolagenázy na peptidy a jednotlivé aminokyseliny. Molekula kolagenu se tedy nedostává do krevního oběhu, ale působí imunomodulačně, tzn. že kolagenáza předá informaci o tom, jaký kolagen rozložila, genu kódujícímu kolagen a ten podle této informace začne produkovat takový kolagen, který byl kolagenázou rozštěpen. Celý proces působení je značně složitý a dosud ne zcela objasněný.

Kolagen je součást drtivé většiny živočišných tkání. Kdyby se mne někdo zeptal, kde není, jistou odpověď bych z hlavy nedal (možná v ulitách?). To teda znamená, že když jíš kus živočicha, vždy jíš i kolagen. Tvrzení, že přípravek obsahuje úplnou molekulu kolagenu, se nedá potvrdit ani vyvrátit. Kolagen je vždy součást tkáně, kterou musíš zbořit, abys ho dostal ven. Trháš tkáň=trháš kolagen. Kyselé prostředí žaludku molekulu „naruší“ nespecificky (bácneš po ořechu palicí), ve střevu je pak kolagen rozebrán specificky na jednotlivé fragmenty (placku šrotu z rozbácnutého ořechu rozebereš pinzetou a seřadíš podle velikosti, kusy které jsou příliš velké poctíš pozorností menšího kladívečka). Není mi známo, že by kolagenáza byla schopna vytvořit infomaci o štěpené složce a překódovat proces proteosyntézy. Jednoznačné složení bílkovin(kolagen je protein,peptid…) – je kódováno jedině DNA. Na gen kódující kolagen nevěřím, na skupinu genů ano. Tvrzení o imunomodulaci považuju za pseudovědecký blábol kódující nervový přenos v trojúhelníku peněženka-ruka-kasa. Tvrzení o složitosti procesu považuju za vědomou pojistku pro případ, že by ty bláboly chtěl někdo řešit třeba právně. Mohou říct, že napsali, že toho moc nevědí a teda jsou z obliga.

Za domácí cvičení: pokud někdo holduje třeba hovězímu, na základě tvrzení progagujícím výrobek by se dalo dovodit, že po časté konzumaci kližky lidské tělo začne produkovat hovězí kolagen a člověk se postupně změní v kus hospodářské zvěře. Domyslete podrobnosti. (zde přiznávám, že existence vlády a parlamentu představují chybu v naznačené logice, kterou si neumím vysvětlit).

Ber to jako osobní názory, které nikomu nevnucuju.

Háááá! A ještě tam píšou, že používají při zpracování teplotu 133°C. Takže jakápak úplná molekula. Jen nespecificky hydrolyzované fragmenty kolagenních peptidů. Nic, co bys nevytáh doma z hrnce taky. Sulc v tlačence je úplně to samý (okořeněný), stejně jako třeba v hovězím vývaru. Na ftáky tohoto typu míří ono zmiňované opatření EK.

avatar

Brno

FilipD muž 30.10.2007 08:43:05

No jo ale já si nedělám iluze, že za 1rok ti suplementace přidá když moc tak 5% nebo jsi rád, že ti chrupavky zakonzerovovala. Já myslím, že nová chrupavka někde vypěstovaná je pořád velkým lákadlem – i když je to třeba hudba budoucnosti.

Ad. 175,– Ok beru na vědomí, že jsi odpůrce kloubní výživy. Ale uznej, že mezi nabízenou Kloubní výživou je ta moje ojedinělá. Když nic, tak za ty peníze dostaneš nejvíc a garantuju ti, že tam je vše co píšu.

Nevím jestli si toho návštěvníkmého webu všimne, ale prodávám za nízké ceny, že jsem levnější než potraviny (pokud vezmu v úvahu vybrané nutrieny). Jestli za toto mám být kritizován, tak já osobně to vnímám spíš jako plus. V žádném případě proboha neříkám, že to lidé mají kupovat místo jídla. Toho se nikdo nenají, je to doplněk toho, co chybí a ve stravě nepřijmu.

A na závěr: láká mě myšlenka, jaké osobní zkušenosti s konkrétními kloubními výživami máš ty? Já ti klidně jeden kyblík pošlu na odzkoušení, když si uhradíš poštovné. Třeba změníš názor, nevím

to Kydy: Ad Colafit: na mě moc dojem nedělá, to už třeba jiné přípravky. a) krystalická želatina – proč? máme hydrolyzáty a ty jsou také 99% b) žádné jiné účinné látky. To si můžu dát Hydrolyzát kolagenu, který máme od Gelity a budu na tom minimálně stejně a za lepší cenu. Nebo se mýlím?

avatar

Brno

FilipD muž 30.10.2007 08:46:40

[quote=pug]Ke Kydy:

zde: http://www.lekarna.cz/…arek-zdarma/

píšou toto:

Princip fungováni Colafitu® v organismu Colafit® – čistý krystalický, lyofilizovaný kolagen typu I, čistoty 99,9%. Colafit® obsahuje vysoce čištěnou úplnou molekulu kolagenu. Ta se po požití neporušená (kyselé žaludeční prostředí ji nenaruší) dostane až do tenkého střeva, kde je rozštěpena pomocí enzymu kolagenázy na peptidy a jednotlivé aminokyseliny. Molekula kolagenu se tedy nedostává do krevního oběhu, ale působí imunomodulačně, tzn. že kolagenáza předá informaci o tom, jaký kolagen rozložila, genu kódujícímu kolagen a ten podle této informace začne produkovat takový kolagen, který byl kolagenázou rozštěpen. Celý proces působení je značně složitý a dosud ne zcela objasněný.

Kolagen je součást drtivé většiny živočišných tkání. Kdyby se mne někdo zeptal, kde není, jistou odpověď bych z hlavy nedal (možná v ulitách?). To teda znamená, že když jíš kus živočicha, vždy jíš i kolagen. Tvrzení, že přípravek obsahuje úplnou molekulu kolagenu, se nedá potvrdit ani vyvrátit. Kolagen je vždy součást tkáně, kterou musíš zbořit, abys ho dostal ven. Trháš tkáň=trháš kolagen. Kyselé prostředí žaludku molekulu „naruší“ nespecificky (bácneš po ořechu palicí), ve střevu je pak kolagen rozebrán specificky na jednotlivé fragmenty (placku šrotu z rozbácnutého ořechu rozebereš pinzetou a seřadíš podle velikosti, kusy které jsou příliš velké poctíš pozorností menšího kladívečka). Není mi známo, že by kolagenáza byla schopna vytvořit infomaci o štěpené složce a překódovat proces proteosyntézy. Jednoznačné složení bílkovin(kolagen je protein,peptid…) – je kódováno jedině DNA. Na gen kódující kolagen nevěřím, na skupinu genů ano. Tvrzení o imunomodulaci považuju za pseudovědecký blábol kódující nervový přenos v trojúhelníku peněženka-ruka-kasa. Tvrzení o složitosti procesu považuju za vědomou pojistku pro případ, že by ty bláboly chtěl někdo řešit třeba právně. Mohou říct, že napsali, že toho moc nevědí a teda jsou z obliga.

Za domácí cvičení: pokud někdo holduje třeba hovězímu, na základě tvrzení progagujícím výrobek by se dalo dovodit, že po časté konzumaci kližky lidské tělo začne produkovat hovězí kolagen a člověk se postupně změní v kus hospodářské zvěře. Domyslete podrobnosti. (zde přiznávám, že existence vlády a parlamentu představují chybu v naznačené logice, kterou si neumím vysvětlit).

Ber to jako osobní názory, které nikomu nevnucuju.

Háááá! A ještě tam píšou, že používají při zpracování teplotu 133°C. Takže jakápak úplná molekula. Jen nespecificky hydrolyzované fragmenty kolagenních peptidů. Nic, co bys nevytáh doma z hrnce taky. Sulc v tlačence je úplně to samý (okořeněný), stejně jako třeba v hovězím vývaru. Na ftáky tohoto typu míří ono zmiňované opatření EK.[/quote] Tak tomu říkám zápichy :D

avatar

Praha

pug muž 30.10.2007 08:58:21

„No jo ale já si nedělám iluze, že za 1rok ti suplementace přidá když moc tak 5% nebo jsi rád, že ti chrupavky zakonzerovovala. Já myslím, že nová chrupavka někde vypěstovaná je pořád velkým lákadlem – i když je to třeba hudba budoucnosti.“

Tak zde komentáře netřeba........... Snad jen, že stav chrupavky si můžeš zakonzervovat i tím, že nevylezeš z pelechu.

„Ad. 175,– Ok beru na vědomí, že jsi odpůrce kloubní výživy. Ale uznej, že mezi nabízenou Kloubní výživou je ta moje ojedinělá. Když nic, tak za ty peníze dostaneš nejvíc a garantuju ti, že tam je vše co píšu.“

Jenže tys psal, že je tam všechno co je potřeba, ne? To jsi nepsal pravdu. To, že tam nasypeš, co píšeš, nerozporuju.

Kloubní výživu jsem dostal jako propagační vzorek, změnu jsem u sebe nepozoroval žádnou, protože jsem neplatil ze svého. Kdybych platil, asi by mi stoupla hladina kortizolu v krvi a to by přimělo mojí ženu k tvrzení, že je se mnou k nevydržení. Takže nas…ný by byli dva.

Jinak dík za nabídku, ale odmítnu. Radši než na poštu pro balík pudu k řezníkovi na svíčkovou. To víš, jsem přízemní člověk.

avatar

Brno

FilipD muž 30.10.2007 19:41:50

Kdybysi chtěl vytvořit nejlepší kloubní výživu podle tvého vědomí a svědomí, jaká by byla? Nebo věříš opravdu jen na jídlo? Není v tvém názoru ani místečko pro nějaký prospěšný preparát? Máš moji pozornost, klidně můžu zkusit vyrobit něco podle tvých pokynů, nazvem to pak Kloubní přípravek2 , prodávat se bude za stejně lidové ceny, + dostaneš procenta :), ++ uděláš něco pro zdraví populace a všichni budeme šťastní až do smrti ..:-)

Ad zroje bílkovin z pšenice sóje tak tam myslím právě chybí Glycin, nebo je nedostatkový. U luštěnin ovesných vloček těstovin a brokolice se přiznám nevím. Ale nepatří mezi plnohodnotné proteiny coby z AK spektra.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 30.10.2007 20:18:17

no já jen poděkuji Pugovi za vyčerpávající odpověď a už Vás pánové nebudu rušit…

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Praha

pug muž 31.10.2007 10:10:08

Ke kydy: Rádo se stalo. Pokud moje mozkové výhřezy někoho zaujaly, tak asi tak úplně mimo nebyly (přítomnost posluchače vždycky potěší). Dialog je lepší než monolog. Jen se ptejte, bude aspoň větší sranda.

K FilipD: Aby bylo jasno:Nevěřím jen na jídlo. Věřím na to, že když požadavky nedokáže zajistit pozorně sestavená dieta(nezaměňovat s hubnutím) ať už z důvodu nějaké metabolické poruchy nebo z důvodu nedostupnosti některé složky nebo z důvodu extrémní zátěže, má nastoupit doplněk výživy. Na doplňky výživy pohlížím jako na koncetráty určitých látek v běžné stravě jinak dostupných (jediný zázrak, který jsem potkal, je moje partnerka). Čili jako na účelovou investici. To už jsem tu jednou psal. Auto si taky koupíš, jen když potřebuješ jezdit. A pokud plánuješ jezdit po D1, asi si nekoupíš ani Ferari, ani Zetor. Když chci jít 200 metrů do trafiky pro noviny, možnost použití auta považuju za blbost.

Mým tajným snem je, aby v každém špitále byl k ruce dietetický poradce, který bude s pacientem pracovat pro jeho prospěch. Na to věřím. Zatím se to ale z IKEMu moc doširoka nerozlejzá. Bohužel.

K nabídce: odmítnu z principu. Na štěstí a zdraví z obchodu za lidové ceny pro všechny nevěřím. V tom, co potřebuješ vědět, ti mohou pomoct knihy : Nutritional Biochemistry, Medicinal Biochemistry, Bones and Cartilages.

„Ad zroje bílkovin z pšenice sóje tak tam myslím právě chybí Glycin, nebo je nedostatkový. U luštěnin ovesných vloček těstovin a brokolice se přiznám nevím. Ale nepatří mezi plnohodnotné proteiny coby z AK spektra.“

Nedělej na mě bububu, já mám pro strach naděláno. Glycin není esenciální aminokyselina, je naprosto běžně v těle syntetizována z aminokyseliny L-serinu za účasti derivátů kyseliny listové (vit. B9) pomocí enzymu serinhydroxymet­hyltrasferázy. Proto všude píšou, že sportovec má jíst saláty. Ty knihy si sežeň. Možná ale nejprve začni Biochemií od Vodrážky, ta je v češtině, stojí pár stovek a dá se sehnat skoro všude (na Svoboďáku je třeba Academia, kde ji určitě budou mít).

PS: Sdělím ti sladké tajemství. Už mě platíš ;). Tím se bavím už od začátku.

avatar

Brno

FilipD muž 01.11.2007 08:48:43

Jsem rád, že pohled na zvláštní výživu nebo doplňky stravy máme stejný :) mimochodem shodný jako má legislativa.

Učit se biochemii je pro mě bohužel nemyslitelné – musím v tomhle spoléhat na ostatní. Už teď musím být v jedné osobě zbožíznalec, výrobce-technolog, grafik a marketér, kreativec a vizionář, ekonom, mluvčí a PR, skladník, dělník, nákupčí, speditér, jednatel, administrátor, SEO administrátor, centrum technické podpory, personální oddělení, finanční oddělení, výživolog, trenér… Jesli jsem na něco zapoměl, tak bych na svou obhajobu chtěl dodat, že jsem se to všechno musel naučit. Takže prosím povolané z oboru, ať se klidně na svém projevují :)

Mým tajným snem je něco velmi podobného jako je tvůj. Jen já k tomu mám jiné možnosti a jiné cesty. Samozřejmě bych byl rád, kdyby si lidé víc četli a víc dbali na svoje zdraví. Například takhle předevčírem, k večeru to bylo, jsem byl na studentských kolejích a co já jsem tam cítil za smrady, to bylo něco! Naprosto neomylně jsem tam cítil párky a jiné hnusné uzeniny podřadné kvality přihřívané na těch malých elektrických vařičích veřejných kuchyněk, ze kterých smrdí pouze kutrovací přípravky a ne vůně krásně uzeného masa.. na dalším místě to byly těstoviny, pak špagety a na závěr těstoviny jestli se nemýlím. Pouze místy to rozsekl závan Éček s extrudáty či bramborovými plátky.

VUT jak dělá test naší výživy, tak studenti mají za úkol nekmpromisně vypisovat co jedí. No a je tam zelenina? Není tam zelenina! – žádná. Jsou to blázni tyhle letadla

Syntéza: jo tak na tu jsem pozapoměl, to máš recht. Ale stejně je lepší varianta, když máš Glycin přímo, nebo se mýlím?

avatar

Brno

FilipD muž 01.11.2007 08:54:26

Já tě platím??? :o Ty musíš být v tom případě president.

Václave Václave, dal jsem ti milion na kampaň, abys prosadil zákonně ustanovené konzumování sportovní výživy širokou veřejností od útlého mládí. A ty takhle !

Ne ale vážně. Docela pochybuju, že tě platím. Jestli si mě nepleteš :) Leda bys byl výběrčí daní.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.11.2007 09:35:57

Aby z toho nebyl jenom dialog: 2FilipD: Předpokládám, že Puga platíš, protože pracuje v nějaké státem provozované instituci:-), platíš totiž i jiné věci, než jen finančáky. Nevím, jestlis někdy studoval na vysoké škole ani z jakých jsi sociálních poměrů, ale když jsem studoval já, bylo zadání jasné: jíst za co nejméně peněz (a tam zelenina holt nepasuje), aby zbylo na věci v tomto věku důležitější (chlast, holky a tak). Byly to super roky a rozhodně kvůli tomu nebudu nad stravovacími návyky dnešních studentů ohrnovat nos. Píšeš o tom, jak široké spektrum činností vykonáváš a přitom Ti chybí poměrně značné znalosti o prodávaných věcech (přestože jako první profesi uvádíš „zbožíznalec“), s Pugem s vyjímkou obecný proklamací nalezitelných v každém příbalovém letáku potravinového doplňku nevedeš rovnocenou diskusi. Navíc mne překvapuje, že Tvoje bezostyšná reklama vlastních produktů včetně direct linků zůstává administrátory tolerována, byť je v přímém rozporu s pravidly.

2Pug: díky, že Tě sem pořád baví psát, člověk se dost dozví i odkazy na zdroje jsou bezva. Bohužel jsem nepokračoval v akademické kariéře, ale v komerční a teoretické znalosti za ty roky nepoužívání vyšumněly:-)

Moje zkušenost je taková, že kloubní preparáty sami o sobě ničemu nepomůžou. Většina lidí, když už si jde něco takového koupit, začné zároveň s užíváním i nějakou další aktivitu jako rehabilitaci apod., která má na svědomí faktické zlepšení. Druhou skupinou „spokojených“ zákazníků, jsou lidi jako mí rodiče (a znám jich z okolí i více), kterým nic není, pod dojmem výhodných nabídek zakoupí nějaké obrovské balení kloubní výživy, jí to půl roku, po kterém jim pořád nic a pochvalují si, jak to funguje a v nákupu pokračují. Je to prostě business a to veliký, se všemi nešvary, které to sebou nese.

avatar

Praha

pug muž 01.11.2007 10:11:28

K Ječmínkovi: Nevědomost hříchu nečiní, ale vykukovi vilu postaví. A s tím já se nemůžu srovnat. Jen se ptejte. Rádo se stane.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 01.11.2007 10:15:12

Moje zkušenost s kloubní výživou je taková, že koleno, které tenkrát bolelo, po dobrání 2 balení bolet nepřestalo, ale zase jsem měl pěkné nehty a vlasy. :D

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Brno

FilipD muž 01.11.2007 11:12:14

Vystudoval jsem jakousi výšku ekonomickou, takže si dokážu představit na co všechno odvádím daně ;-). Na kolejích jsem nikdy nebydlel a měl jsem pocit, že možná o něco přicházím. Teď můžu říct: zaplať pámbů, že jse nebydlel. Pocházím ze sociální neúplné rodiny – matka samoživitelka (skóre 3 děti). Nikdy jsme nejedli to co jedí ti takzvaně dospělí lidé na kolejích. Zelenina byla na našem jídelničku často a uzeniny nebo těstoviny jen občas.

Já se jen nedivím, že jsou samé „civilizační choroby“ rakoviny… Mimochodem to má také zajímavý ekonomický dopad. Výživu jsem začal dělat, protože mě to bavilo (tehdy jsem závodně sportoval a i dnes jsem aktivní sportovec tělem i duší). Měl jsem pocit, že tím můžu být prospěšný a že nehorázné marže v řádech stovek procent můžou působit prohibitivně (tak jako na mě).

Pánové prosím! Jestli čirou náhodou mezi cenami obdržíte moji Kloubní výživu, nezahazujte ji. Věnujte ji třeba někomu, kdo ji ocení. thx

avatar

10 km: 0:41:45 (2007)
půlmaraton: 1:35:08 (2007)

running circus muž 02.11.2007 09:53:32

No z niektorých príspevkov nepriamo vyplýva, že cestoviny sú nezdravé. Pochopil som to správne? Ak áno aké to má odvôdnenie? Je to trochu off topic, ale bol by som zvedavý na odpoveď.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.11.2007 11:38:51

není to trochu, ale úplně OT. Navíc příspěvky popisující nezdravost těstovin hledám marně.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 02.11.2007 11:46:08

running circus měl nejspíš na mysli tohle: [quote=FilipD]Sa­mozřejmě bych byl rád, kdyby si lidé víc četli a víc dbali na svoje zdraví. Například takhle předevčírem, k večeru to bylo, jsem byl na studentských kolejích a co já jsem tam cítil za smrady, to bylo něco! Naprosto neomylně jsem tam cítil párky a jiné hnusné uzeniny podřadné kvality přihřívané na těch malých elektrických vařičích veřejných kuchyněk, ze kterých smrdí pouze kutrovací přípravky a ne vůně krásně uzeného masa.. [color=blue]na dalším místě to byly těstoviny, pak špagety a na závěr těstoviny jestli se nemýlím. [/color] Pouze místy to rozsekl závan Éček s extrudáty či bramborovými plátky.[/quote]

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

10 km: 0:41:45 (2007)
půlmaraton: 1:35:08 (2007)

running circus muž 02.11.2007 19:35:31

dobre teda, ospravedlňujem sa, založím nové vlákno, mal som na mysli presne to, čo zdôraznil koyama a navyše ešte ďalej rozvinuté FilipomD: „Zelenina byla na našem jídelničku často a uzeniny nebo těstoviny jen občas.“ Ja som sa len chcel vyhnúť tomu, že by náhodou FilipD nezablúdil do nového vlákna a moja otázka by zostala nezodpovedaná. Prosím Filipe, ak by si nám mohol objasniť nezdravosť cestovín, urobil by si tak v novom vlákne?

avatar

Energer muž 04.11.2007 08:48:54

ahojte, jsem tu nově registrovaný ale běhám více již 2 roky, a co se týče kloubní výživy tak jsem plně spokojen s výživou od společnosti Energy, od nich užívám už delší dobu Fytomineral – http://www.energycentrum.cz/fytomineral.php a Skeletin – http://www.energycentrum.cz/skeletin.php , jsou to přírodní preparáty, určitě doporučuji počíst, tyto preparáty jsou skvěle vstřebatelné a spolehlivé – žádné potíže s klouby neznám

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 04.11.2007 10:22:06

[quote=Energer]a­hojte, jsem tu nově registrovaný ale běhám více již 2 roky.

žádné potíže s klouby neznám[/quote] A předtím byly?

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 04.11.2007 13:59:25

[quote=Energer]a­hojte, jsem tu nově registrovaný ale běhám více již 2 roky, a co se týče kloubní výživy tak jsem plně spokojen s výživou od společnosti Energy, od nich užívám už delší dobu Fytomineral – http://www.energycentrum.cz/fytomineral.php a Skeletin – http://www.energycentrum.cz/skeletin.php , jsou to přírodní preparáty, určitě doporučuji počíst, tyto preparáty jsou skvěle vstřebatelné a spolehlivé – žádné potíže s klouby neznám[/quote] Tak teď už snad chybí jen informace, jaká je tvá provize nebo obchodní marže …

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha

pug muž 05.11.2007 10:02:16

Že já kráva vždycky podlehnu iluzi, že horší už to být nemůže.........

avatar

Kosice

Celkem 240 km
Minulý měsíc 0 km

DDS žena 11.11.2007 15:58:05

[quote=FilipD]Já se jen nedivím, že jsou samé „civilizační choroby“ rakoviny…[/quote] No ja si prave myslim, ze chemia v roznych preparatoch k tomu len prispieva. Vedierko klbnej vyzivy vam nevydrzi len tak…ake konzervanty pouzivate? Tu skor suhlasim s pugom. Aj v prirodzenej strave ma clovek dost co robit, aby minimalizoval vselijake stabilizatory, aromy a ine ecka, tak na co sa este ladovat dalsou chemiou…myslim u rekreacnych bezcov.

avatar

Energer muž 18.11.2007 18:23:04

Milane ano měl jsem celkem potíže s klouby a byl jsem při běhu často vyčerpaný, zdravě jsem se stravoval, všechno v pořádku ale problém byl že jsem měl již od dětství spoustu zubních kazů, a tím pádem ještě 2 roky zpět jsem měl 7 amalgánových plomb, které jak jsem zjistil obsahují rtut a jakési železné piliny. Mít max. 2 plomby tak se nic neděje ale toto způsobovalo potíže se zažíváním, měl jsem velmi špatné vštřebávání živin. Amalgán jsem nahradil bílými plombami, což je dosti finančně nákladné ale potíže ustoupily. K tomu často jím potraviny bohaté na minerály mj. jáhly, pohanka, celozrná rýže a právě výše zminované produkty společnosti energy. Takže nyní k SAMOVI, provizi neberu od společnosti energy žádnou, jsem jen voják z povolání, který má k běhání spoustu prostoru a času i v zaměstnání, a jsem velkým příznivcem alternativní medicíny a přírodních preparátů, tak mě společnost energy zaujala. Nikomu nic nenutim, jen konverzuji ve foru o kloubní výživě. Nyní běhám kolem 50 –70 km týdně a chystám se na jaře na svůj 1.maraton..

Nalezené položky: 278 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.