I s rozvázanou tkaničkou zvítězila Carmen Beshirová v Běhu Partyzánskou stezkou

Jan Herda | 12.01.2013 | přečteno: 5629×

Od třetího kilometru běžela mladičká čtrnáctiletá běžkyně SK Zdice Carmen Beshirová s rozvázanou tkaničkou. Přesto ji to nerozhodilo a v závodě žen zvítězila v čase 39:05. Závod mužů ovládl v magickém čase 33:33 Daniel Kupidlovský. Již 37. ročník běhu o délce 9,7 kilometrů se uskutečnil v takřka ideálních podmínkách, polovina trati vedla po holé silnici.

Minimum sněhu v terénu a takřka holá silnice, po níž se běží skoro polovina trati, to byly takřka ideální podmínky pro závod v Oseku v berounském okrese, jehož se zúčastnilo 101 běžců a běžkyň.

V úvodu se držela pospolu skupinka hlavních favoritů, která se rozdrobila v terénním úseku, kdy běžci stoupají k partyzánskému bunkru. Druhá část trati víceméně stále klesá, běžci se však museli vypořádat s občasným bahnem případně vrstvou sněhu či kličkování mezi stromky.

Z vítězství v čase 33:33min se radoval Dan Kupidlovský, druhé místo obsadil lepším závěrem po asfaltu Petr Minařík a bronz zbyl na Jakuba Schoře.

Ve čtyřicátnících se radoval Ervin Beshir před Michalem Kovářem.

Carmen Beshirová ovládla kategorii žen v čase 39:05min o necelou minutu před Helenou Poborskou.

V cíli čekal na všechny účastníky horký čaj a pak vyhlášení před budovou místní restaurace Slavoj.

Výsledky pořadatelé slíbili vydat v pondělí.

FOTOGALERIE ZE ZÁVODU

Komentáře (Celkem 4)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední

honzaherda muž 12.01.2013 18:29:24

Od třetího kilometru běžela mladičká čtrnáctiletá běžkyně SK Zdice Carmen Beshirová s rozvázanou tkaničkou. Přesto ji to nerozhodilo a v závodě žen zvítězila v čase 39:05. Závod mužů ovládl v magickém čase 33:33 Daniel Kupidlovský. Již 37. ročník běhu o délce 9,7 kilometrů se běžel v takřka ideálních podmínkách, polovina trati vedla po holé silnici.

Hořovice

Celkem 2611 km
10 km: 0:38:38 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2011)
maraton: 3:30:59 (2011)

pítros muž 12.01.2013 19:06:46

Ano musím potvrdit, že dnes byly ideální podmínky pro závod. Třeba loni teplota okolo –14 stupňů, silnice byla tehdy téměř celá namrzlá a v lese mnoho sněhu.. Na takový čas vítěze se tu čekalo 3 roky, kdy v roce 2009 vyhrál časem Jan Procházka v čase 33:28, od té doby v mrazech časy nad 34:30 až doposud. Carmen za mnou běžela až do výběhu do lesa ze silnice – cca 2,2km, snad jsem jí trochu píchnul rovnoměrným tempem :) , v kopci jsem už trochu poutekl. Dnes tam bylo pěkně slunečno, fotografové by si tu užili, někdy jsem se až moc kochal a byl jsem rád, že jsem si nezlomil nohy v dost šíleném terénu, což já ale rád :-) nějaké fotky co jsem našel na rajčeti prosím, jen je tam chybný rok, to neva: http://mz001.rajce.idnes.cz/…u_12.1.2012/

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 12.01.2013 22:19:03

No ale zrovna v roce 2009 bylo v 9 h ráno –17 °C, v okamžik startu o něco lepších –15 °C. Všichni měli krásně ojíněné vousy, šátky, či čelenky. Tehdy jsem běžel v cvičkách s uříznutou špičkou, protože mi byly malé… :o)

V následujících ročnících byla na silnici vždy buď vrstva ledu, či uježděného sněhu, a v lese zase hluboké bahno a zdánlivě zamrzlé louže. Oproti tomu letos byla silnice krásně suchá a lesní cesty zmrzlé, opravdu výjimečně ideální podmínky. Na časech se to samozřejmě projevilo.

P.S.: Zajímalo by mne, kde je ten partyzánský bunkr, kolem kterého to prý běháme? Ještě jsem si ho nevšiml… :o(

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“

Plískov

10 km: 0:31:12 (1987)
půlmaraton: 1:26:42 (2009)

Geo muž 13.01.2013 08:01:29

*>> oblivion, 12. 01. 2013 Bunkry jsou dva :-) , první je na konci toho prvního dlouhého táhlého stoupání , takzvaný Bunkr B , ten hlavní je po druhém stoupání a krátké rovince , vlevo v místě krátkého strmého seběhu , jsou vidět na vchodu mříže a nad tím seběhem vždy stojí lidé u ohně ( většinou ) , potom krátkém prudkém seběhu se pak bočí vlevo , a hlavně od této chvíle trať trvale klesá . Tak příště si třeba všimneš :-D

Brno

Celkem 19689 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 13.01.2013 22:28:05

Při závodě rozvázanou tkaničku řeším krátkým sprintem, kterým se potrestám za svou hloupost a zároveň získám náskok, tkaničku poté zavážu a současně se zotavím ze sprintu a běžím dál :-) Lepší, než se pak někde přerazit.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming