Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Stravovací plán

Stravovací plán

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sušice

Celkem 1613,04 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:58:23 (2012)
půlmaraton: 2:21:49 (2012)

Adam80 muž 21.03.2012 19:28:18

Ahoj, můžete mi poradit někoho osvědčeného, na koho se obrátit se zpracováním stravovacího plánu? S běháním jsem začal před sedmi měsíci (před tím jsem v podstatě nic moc nedělal), měl jsem váhu 92 kg na 176cm. Pravidelným běháním šla váha na 83kg, ale neběhám kvůli hubnutí, prostě mně to baví a chci zlepšovat výsledky. Pořád mám dojem, že s sebou tahám moc zbytečných kilo na svoji výšku. Zároveň ale vím, že je blbost chtít nějak extrémně hubnout a zároveń zlepšovat výkon a vydávat energii ( běhám tak 25–30km týdně a 14 dní zpět mám za sebou první půmaratonskou vzdálenost – trochu to odnesly klouby a trochu to přičítám té váze). Potřebuju od někoho poradit jak zkombinovat stravu s tréninkem, aby to mělo hlavu a patu. Děkuju za radu, na webu určitě někoho najdu, ale nechci to svěřit nějakým bláznům s dietou :) chci někoho osvědčeného.Díky.

avatar

Sloviensko

rudo muž 21.03.2012 21:12:13

niekto osvedceny je system stravy v KEN a ETH. Ich strava pri analyze zodpoveda vsetkym kriteriam pre zdravie a pre sportovu vykonnost a zladenie stravy s bezeckym treninkom maju osvedcene ako vidno z behanych casov od 800m po maraton.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 4

10 km: 0:39:23 (2012)
půlmaraton: 1:28:34 (2012)
maraton: 3:08:00 (2012)

Zdeněk68 muž 22.03.2012 07:52:02

>> Adam80, 21. 03. 2012 19:28:18

začínal jsem v roce 2008 na 90kg/175cm , první rok se nedalo ani mluvit o běhu, jak šla váha dolů, tak jsem přidával objemy (za loňský rok 2170km), stravu jsem moc neupravoval, spíš se mi změnily chutě. Tam kde je kalorický výdej může být i příjem a hubneš. Dnes mám 72–75kg a nechci jít pod 70kg. Hlavně bych se nepouštěl do žádné diety, jen jez zdravě (PS: taky někdy neodolám, když manželka napeče) ;-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.03.2012 08:25:57

zrovna je diskusia o tom ako Noakes zmenil nazor na sacharidy, zistil na vlastnej kozi ako mu skodia a ospravedlnil sa za sacharidove odporucania vo svojej knihe.

http://www.health24.com/…12,73175.asp

vsimnite si ten obrazok napravo kliknut na casti tela zobrazi to choroby sposobene sacharidmi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

jaja7958 žena 22.03.2012 15:36:07

>> rudo, 22. 03. 2012 08:25:57

Ahoj Rudo,

už na několika vláknech jsem zaregistrovala tvoji aktivitu, kde píšeš o výživě a jejím vlivu na zranění a problémy pohyb. aparátu.

Omlouvám se, jestli jsi to řešil někde jinde, ale mohl bys shrnout své hlavní závěry, co se týká výživ. doporučení a příp. s jakým typem zdrav. problémů Ti změna stravovacích návyků pomohla ?

Díky za všechny.

avatar

Černošice

10 km: 0:47:34 (2014)
půlmaraton: 1:44:10 (2014)
maraton: 4:02:00 (2015)

Mary žena 22.03.2012 17:28:01

>> rudo, 22. 03. 2012 08:25:57

No, obrázek vpravo se asi úplně chorob, způsobených sacharidy netýká, to by pak sacharidy způsobovaly i štípnutí hmyzem, či úrazy. Článek se zabývá nevhodností vysokosacharidové diety pro osoby s porušenou glukozovou tolerancí (carbohydrate resistant), několikrát tam autor zdůrazňuje, že ta dieta není pro každého, že pro někoho může být i škodlivá. Myslím, že člověk by se měl řídit zdravým rozumem a umět naslouchat potřebám svého těla a nehledat pořád nějakého guru, který to vymyslí za něj.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.03.2012 22:48:14

>> Mary, 22. 03. 2012 17:28:01

mas pravdu s tym obrazkom, ja som najprv myslel ze je to jeho stranka az neskor som sa k tomu vratil a vsimol si ze ta stranka len pouzila jeho clanok.

Preco je taky opatrny v odporucani je logicke, kedysi totiz velmi nadsene odporucal sacharidy pre vytrvalostne sporty a poplital niekolko generacii rekreacnych a vykonnostnych bezcov (elita ho asi necita) a znacne prispel k nespravnbej interporetacii carb loadin a k tomu nezmyslu co sa deje takmer vsade na svetovych maratonoch a ultra – tzv pasta party == cestovinove obzerstvo vecr pred zavodom. pre usporiadatela je to vyborny zarobok kedze navarit kotle cestovin je takmer zadarmo a na tej veceri ako k cene startovneho sa tiez dobre zarobi

Noakes teraz ma pocit ze sa predtym dobre pomylil a citi sa zodpovedny preto velmi velmi opatrne formuluje svoje nove postoje najma ked citi ze to nema este cele zvladnute

ovsem otazka ci to je alebo nie je pre kazdeho nie je tak tazka – staci sa pozriet ako obezna a chora je cela populacia dnes uz takmer v kazdej krajine.

Noakes nerozlisuje bezlepkove a bezfruktozove carbs a tak nechape preco naprikjad KEN elitny bezci mozu jest denne carbs, – vsetky ich carbs su bezlepkove a bezfruktozove.

zameriavanie sa na skodlivost glukozy je nepochopenie skodlivosti fruktozy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 22.03.2012 23:02:59

>> jaja7958, 22. 03. 2012 15:36:07

pomohlo mi to s riesenim vsetkyuch zapalovych problemov, od zubov dutiny az po achilovky, aj slabost a bolesti spodnej casti chrbta celkova svalova slabost, nedostatok energie a kedysi som mal diagnozu chronic fatique syndrom a tiez rozhadzany imunitny system s alergiami a autoimunitne diagnozy.

v skratke bol som rad ze rano vstanem a dockam sa vecera a mozem zas spat ziadny sport a v podstate ani ziadna schopnost sa sustredit na mentalnu pracu neustale bratie antibiotik a vselicoho ineho

Momentaly stav stravovacieho systemu :

najviac jem tukov tiez doist bielkovin, najmenje su sacharidy, zameriavam sa na prijem mineralov rozneho druhu a kazda potravina a jedla sa posy=udzuje z hladiska mineralov a snazim sa mat co najviac omega 3

vajcia ryby kuracina, fazule sosovica hrach pohanka quinoa korenova zelenina listova zelenina, coi najviac zeleneho tzv necukrove ovocie == paradajky uhorky papriky

morska sol koncentrat morksej vody, zazvor ceyen peper, kmin, turmeric, skorica

mandle vlaske orechy tekvicove semiacka, chia, hemp, flax, kokos

najlepsie by boli pine nuts = semiacka zo sisiek borovice ale su strasne drahe

pouzivam na varenie ryzovy olej a do salatu si dam olivovy olej

rozne druhy morskych rias a rozne druhy hribov a hub

caje : zeleny, pu-er, oolong, jasminovy, zihlavovy

caje a polievky varim z destilovanej vody, do cajov a cistej vody na opiotie pridavam morsku soll oceansku konctertat, epsom sol, nie vzdy vsetko, podla intuicie.

nepozuivam ziadne sladidla uz ani med, mam sice doma glukozu a plymer glukozy koli dlhsim pretekom ale aj to uz takmer nepouzivam

priklad jedla – rizoto z henedj ryze s hrachom a morskymi riasami a hubami pohankova kasa so skoricou a namletymi orechovymi zmesami

doplnky – omega 3 rybi tuk, tekuty chlorophyl zelene prasky a tabletky (napriklad spirulina), MACA, MSM, specialne silica tabletky, CoQ10

neviem ci som na nieco nezabudol

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Černošice

10 km: 0:47:34 (2014)
půlmaraton: 1:44:10 (2014)
maraton: 4:02:00 (2015)

Mary žena 23.03.2012 09:00:01

>> rudo, 22. 03. 2012 22:48:14 Já ten článek chápu jednoznačné jako výživové doporučení pro člověka s určitým typem metabolismu, každý organismus funguje jinak, každý člověk má sklony k jiným patologickým stavům. Krásně to řeší čínská medicína, celý život se nějak podvědomě vyhýbám syrové zelenině, ale miluji vařenou, teprve po seznámení s čínskou medicínou jsem pochopila, proč. Čínská medicína prostě řeší jídelníček pro každého člověka jinak, podle typu, sklonů k různým chorobám. Kromě složení stravy doporučuje i způsob úpravy jídla, i ten je důležitý pro dobré zdraví. Shrnula bych to tak, že nelze vytvořit jednu univerzální výživovou šablonu pro všechny. A to myslím pochopil i Noakes, aspoň pro mne to z jeho článku plyne.

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.03.2012 10:14:32

>> Mary, 23. 03. 2012 09:00:01

vdaka za vysvetlenie tvojho pochopenia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sušice

Celkem 1613,04 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:58:23 (2012)
půlmaraton: 2:21:49 (2012)

Adam80 muž 25.03.2012 15:39:08

>> Zdeněk68, 22. 03. 2012 07:52:02

Díky ze reakci, asi je nejlepší selský rozum. Se zájmem jsme pročetl i dalkší příspěvky a odkazy, ale nechci se pouštět do žádných diet, spíš mi šlo o sestavení rozumného (rozuměj lehčího a zdravějšího) jídelníčku k tréninku.

avatar

muflon muž 28.09.2012 00:52:22

>> Mary, 23. 03. 2012 09:00:01

taky si myslim že si každý musí časem najít co jeho indiv.metabolismu vyhovuje…zmiňuješ TCM, mne v tom směru indiv.přístupu zase zaujala ajurvédská kuchařka a medicína, ač podle ní nelze asi v ČR jet na 100%, stačí aspoň nad 50%…a inspirovat se.

Ještě mne zaujal MUDr.Vojtěchovský, co podobně jako ten borec ultra v knize Born to run, nedoporučuje spoléhat při delších závodech hlavně na nějaké gely a energodrinky… :-) www.ondrej-vojtechovsky.cz/…view/116/65/

jak „baštil“ Emil Zátopek : Zátopek byl známý tím, že si se životosprávou hlavu nelámal. Pivo ani víno nepovažoval za nápoje neslučitelné s vrcholovým sportem a, jak rád zdůrazňoval, jedl prostě to na co měl chuť. Co dodat ? Naučit se naslouchat potřebám svého těla…Ten alkohol před závodem je jistě blbost, ale po závodě pívo proč ne…lepší ionťák podle Dr.Pirka snad ani neni… :-)

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

muflon muž 03.10.2012 10:26:06

…ale stejně by mne zajímalo co je v té knize Scott Jurek: Eat and Run. Četl to někdo, nebo je někde nějaký výtah, článek ?

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

janasucha žena 20.02.2013 18:05:07

>> Adam80, 21. 03. 2012 19:28:18

Ahoj zkus článek jak se stravovat http://www.fitcoach.cz/?… … ten web je bez reklam a mají tam také stravovací plán zdarma – stačí se zaregistrovat.. dokonce tady na behej byl o tom článek http://www.behej.com/…-fitcoach-cz

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.