Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Polar RC3 GPS

Polar RC3 GPS

Nalezené položky: 51 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Chrudim

10 km: 0:30:50 (2016)
půlmaraton: 1:06:25 (2016)
maraton: 2:28:03 (2016)

Polič muž 28.04.2013 19:47:43

Já si na hodinky co se týče funkčnosti nemůžu stěžovat. Jenom už mi podruhé vypadlo levé horní tlačítko a to ho skoro vůbec nepoužívám :(

Jediné co chybí je průměrné tempo kola a vlastní úprava zobrazených stránek

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 31.05.2013 12:34:27

Vybírám nový sporttester a Polar RC3 GPS mně celkem zaujal, i když má z mého pohledu několik nedostatků. Jeden z nich by však měl být již napraven, narazil jsem na informaci, že po nedávném upgradu firmwaru to již umí rovněž měřit výšku pomocí GPS. Jaké s tím máte zkušenosti, je to dostatečně přesné a spolehlivé anebo je s tím problém? Existuje nějaká podobná možnost korekce dat jako u Garminu (v GC)? Je mi jasné, že výšková data z GPS z principu nejsou kdovíjak dobrá, ale co jsem právě viděl v GC korigované záznamy, tak to působilo celkem věrohodně. Z dalších funkcí, intervalový trénink to podle všeho neumí? Co se týče spolehlivosti, vyskytly se nějaké další problémy kromě toho vypadlého tlačítka? Jak je to se servisem, lze u tohoto modelu něco opravovat (např. vyměnit prasklý pásek, starý akumulátor apod.) anebo každý problém po záruce znamená konečnou?

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 31.05.2013 13:42:52

>> Petr_P, 31. 05. 2013 12:34:27
Jeden z nich by však měl být již napraven, narazil jsem na informaci, že po nedávném upgradu firmwaru to již umí rovněž měřit výšku pomocí GPS. Jaké s tím máte zkušenosti, je to dostatečně přesné a spolehlivé anebo je s tím problém? Existuje nějaká podobná možnost korekce dat jako u Garminu (v GC)?

O novém firmwaru vím, ale záměrně si ho neupdatuju, protože mně to přijde tak nějak zbytečné. Zvětší to počet obrazovek, mezi kterýma se překlikává a i teď se na webu převýšení ukazuje (po načtení trasy se použije z Google Earth map) a to mně stačí. Korekci to podle mě žádnou pak neumožnuje.

Intervalový trénink hodinky umí (sic taky s drobnými omezeními).

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 31.05.2013 14:35:41

>> J0SE, 31. 05. 2013 13:42:52

Tak to je zajímavé. Zřejmě tedy hodinky výšková data zpracovávají a update pouze umožňuje jejich zobrazení přímo na displeji. Což mi také nepřijde úplně nutné, jde mi především o zobrazení výškového profilu v PC, aby bylo možné sledovat vztahy s dalšími křivkami (rychlost a tepovka jsou samozřejmě silně závislé na sklonu tratě). Superpřesnost není nutná, jde jen o to aby to neházelo úplné nesmysly.

Mohl bys prosím více osvětlit ty intervaly? Stáhl jsem si manuál, ale zmínku o nich tam nenašel nebo to nepochopil.

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 31.05.2013 15:31:32

Jsou omezení na 4 fáze. Např. rozklusání, běh v jednom tempu, vyklusání jsou 3 fáze. Každá fáze (nebo více fází) se může opakovat až 12×.

Viz obrázek, jak to vypadá.

Tréninkový výsledek

Stačí si tam v křivkách zaškrtnout „Altitude“ – je tam vidět průběh, asi to i celkem sedí. Jinak nevím, jestli to zpracovávají hodinky nebo až následně ta webová aplikace, ale to je asi jedno.

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 31.05.2013 17:14:26

>> J0SE, 31. 05. 2013 15:31:32

Takže to znamená, že se intervaly nastavují v nějaké aplikaci v PC (viz. tvůj obrázek) a posléze přehrají do hodinek, následně se to spustí a hodinky provedou tréninkem (signalizace začátků a konců intervalů, hlídání limitů apod.)? To se nedivím že jsem z manuálu nevyčetl, myslel jsem že se to nějak nastavuje přímo v hodinkách.

avatar

Praha/Zlín

Celkem 4528,24 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:08 (2014)
půlmaraton: 1:23:37 (2014)
maraton: 3:56:07 (2022)

J0SE muž 31.05.2013 18:53:11

Přesně tak (je to webová aplikace, nemám s ní problémy ve windowsech ve Firefoxu 21 a IE 10 a v mobilu v IE 10 – to je ta, ve které se to nastavuje a zobrazuje, dále je k tomu potřeba synchronizační aplikace, ta běží myslím na windowsech a na MACu) a to omezení na 4 fáze a 12 opakování bude pravděpodobně v té aplikaci a ne v hodinkách.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 31.05.2013 19:50:18

Chtel jsem si koupit tyhle hodinky, ale pote co jsem si precetl, jak malo ty hodinky vydrzi po mechanicke strance – vypadavajici knofliky atd..(je toho plnej net) a jejich nevodotesnosti jsem byl nucen si je nekoupit. Nakonec jsem si koupil timex runtrainer GPS 1.0 a nelituju. Dokonce jsou i levnejsi.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 01.06.2013 21:58:49

>> Xixao, 31. 05. 2013 19:50:18

Tak vodotěsnost je zrovna pro mně podružný parametr, protože s žádným sporttesterem plavat nehodlám. Horší je to se spolehlivostí. Bohužel čím víc informací člověk studuje, tím víc negativních referencí získává a nevyhýbá se to snad žádné značce (třeba jen na Garmin jsem toho našel spoustu). To je potom se správnou volbou těžké.

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 01.06.2013 22:12:35

Ještě zpět k otázce výškových dat. Čerstvě jsem narazil na zajímavé informace na DF Polaru, že křivku v grafu na webové aplikaci to u modelů bez výškoměru (tedy i RC3 s původním firmware) kreslí na základě údajů z mapy, tedy spolehlivě. U RC3 s GPS výškoměrem (nový firmware) to však údajně kreslí profil na základě údajů z hodinek, což by znamenalo méně přesný výsledek. Potom se tedy jeví vhodnější spíše přístup viz. JoSE (osobně mi přijde důležitější výškový profil v záznamu na webu, než údaje čitelné na hodinkách přímo v akci).

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 11.06.2013 14:19:54

V diskuzi byl zmíněn model RCX3, který je velmi podobný modelu RC3 GPS, hlavním rozdílem je externí GPS modul. Jaké jsou zkušenosti s tímto sporttesterem, má také nějaké slabiny a nedostatky, jak vychází ve srovnání s modelem s integrovanou GPS? Vyskytují se u něj také nějaké mechanické závady (viz. tlačítka) apod.?

Co bezdrátové spojení s PC, funguje hladce a bez potíží? (osobně mi přijde USB kabel jako lacinější a potenciálně méně poruchové řešení)

Jak se osvědčuje GPS modul G5? (osobně je mi sympatičtější spíš řešení s integrovanou GPS, ale kdybych měl důvod, asi bych se dal přesvědčit) Zajímá mně hlavně funkčnost při nestandardním umístění (v kapse, v ledvince, na rámu kola apod.), protože doporučené nošení na ruce mi přijde jako dost nešikovné. Podle recenze od DC Rainmaker to vypadá poměrně nadějně, ale rád bych si to ještě víc prověřil.

Co intervalový trénink, jde také něco vytvářet na webu a přehrávat do hodinek podobně jako v případě RC3 GPS a RCX5, anebo ne? (na netu jsem se dočetl protichůdné informace, tak v tom nemám jasno)

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 13.07.2013 23:50:37

Tak jsem zde diskutovaný Polar nakonec přeci jen pořídil. Už delší dobu mně lákal a jen ty obavy z poruchovosti mně držely zpátky. Když jsem si ale na diskuzním foru Polaru přečetl, že ty záležitosti s rozbitými tlačítky apod. se týkaly prvních sérií a nyní by mělo být vše napraveno, tak jsem se odvážil do toho jít, protože žádný zajímavější model (s ohledem na mé požadavky a cenu) jsem neobjevil. Více podrobností k výběru jsem uvedl v jiné diskuzi http://www.behej.com/…ery-vybrat/3#… Nyní sportteser zkouším v praxi, tak přikládám dojmy a postřehy:

Přesnost GPS je solidní, při porovnání s cyklocomputerem to naměří o cca 3% kratší vzdálenost, při jiných aktivitách se to jeví podobně. Rychlost při rovnoměrném pohybu a dobrém signálu taky sedí docela dobře. Jinak to kolísá více, na změny rychlosti to reaguje se zpožděním apod. takže nelze na údaj zcela vždy spoléhat. Omezení však vidím v možnostech GPS, nikoli v nedokonalosti přístroje. S nalezením signálu není problém a doba čekání uspokojivá (cca desítky sekund).

Hlavní nevýhodou je vícekrát diskutované pevné nastavení údajů na displeji. To je skutečně poněkud omezující, avšak osobně nepotřebuju sledovat x údajů najednou, takže si vždycky podle situace vyberu konkrétní obrazovku a při akci překlikávám minimálně. Kromě 3řádkového zobrazení lze přepnout i na 2 řádky, kde se vyskytují částečně jiné kombinace dat (1. obrazovka TF+stopky). Zobrazovaných dat je vcelku dost, můžu si prohlédnout skoro vše, co by mně zajímalo a zbytek prostuduju v záznamu. Překlikávání lze urychlit vypnutím čísel stránek (Training view numbering).

Naopak pozitivní jsou sportovní profily, což osobně dost vítám, protože nejen běhám ale věnuju se více sportům. V hodinkách je 5 profilů (běh, kolo 1, kolo 2, jiný sport 1, jiný sport 2), tedy 5 možností různých nastavení. Na webu si lze v tréninkovém deníku aktivity přejmenovat (větší nabídka konkrétních sportů).

Mám verzi s výškoměrem (stará verze už údajně není v prodeji), což je na jednu stranu fajn (možnost sledovat výšková data v akci), na druhou stranu to má za následek trochu zkreslený záznam. V grafu na webu (PPT) se totiž objevují surová data z hodinek, která nejsou korigována z mapy, přestože je v nastavení zatržena příslušná volba (potřebná pro zobrazení výškového profilu u jiných modelů, co výškoměr nemají). Tento nedostatek by měli napravit, aby to fungovalo podobně hladce jako u Garminu (automatická korekce dle mapy). Jinak GPS výškoměr funguje poměrně dobře, zřejmě záleží na aktuální kvalitě signálu. Někdy je to přesné velice a výška sedí takřka na metr, jindy se to rozchází třeba o 20 a víc metrů. Výškový profil však zhruba sedí, kde má být rovina je rovina a kde kopec je kopec, zatím jsem nezaznamenal vyložené nesmysly. Jelikož nepotřebuju znát na milimetr přesnou výšku každého bodu na trati, tak je pro mě výškoměr uspokojivý.

Bez zapnutého záznamu nelze vidět žádná data, při pauznutém záznamu pouze hodiny, vhodné by bylo zobrazení tepů a času na předtréninkové obrazovce i při pozastavení záznamu.

Zvuky jsou poměrně slabé a to i při nastavení na maximum. V hlučnějším prostředí to může dělat potíže při využívání zvukové signalizace (hlídání tepových limitů, intervaly, automatická kola apod.).

Sporttester mi nesedí optimálně na ruce (mám je na chlapa dost tenké). Podobný problém by mně ale zřejmě čekal u všech sporttesterů s integrovanou GPS, protože kvůli rozměrnějším vnitřnostem tělo hodinek obvykle vybíhá do výstupků na něž teprve navazuje vlastní ohebný pásek a tenčí zápěstí jím tak nelze dokonale obemknout. Zapínání pásku mi přijde méně pohodlné, materiál má poměrně tření a pásek se hůře provléká, ale už se to ochozuje a zvykám si. Oboustranná spona mi přijde nešikovná na manipulaci, většinou pásek provlékám jenom jednou polovinou a drží to dobře.

Tlačítka jsou pocitově trochu gumová, ale jinak se mačkají dobře (měkčí chod) a jsou relativně dobře nahmatatelná. Zatím fungují spokojeně a žádné nezradilo. Jedinou potíž jsem zaznamenal s červeným (Start), jak je kvůli prostoru vyžádaném GPS přesunuto z pro Polar tradiční pozice dole uprostřed na pravou stranu. Při jízdě na kole se mi stává, že jak občas zalomím zápěstí, tak si o okraj cyklorukavice nechtěně odmáčknu kolo. Připnout sporttester výše na ruku nepomáhá protože mi sjíždí dolů k zápěstí (viz. předchozí odstavec). Při jiných aktivitách je to v pohodě.

Nabíjení mi přijde méně pohodlné (obtížnější manipulace s nabíjecí klapkou a mini USB konektorem) než klipy od Garminu, na druhou stranu to bezpečně drží a nehrozí nechtěný posun kontaktů (a tedy přerušení nabíjení či přenosu dat).

Stahování dat do PC funguje bezchybně a web Polar Personal Trainer mi vcelku vyhovuje.

Celkově vzato zatím poměrně spokojenost. Sporttester má svoje mouchy (o některých jsem věděl dopředu, na jiné jsem přišel až v provozu), ale nic z toho není tak závažné, že by mi to zásadněji vadilo. Uvidím jak se mi to bude jevit po delší době provozu.

avatar

bikerjura muž 15.07.2013 19:40:42

>> filipoinzagi, 12. 02. 2013 19:52:35

Ahoj, měl bych dotaz k nastavení zón. Je možné si je nastavit indivduálně? Z toho co píšou na polar.com mi připadá, že se zadá max tepovka zony to určí samo. Díky

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 16.07.2013 10:14:13

>> bikerjura, 15. 07. 2013 19:40:42

Je to možné. Sporttester (RC3 GPS) si to jednak umí nastavit sám,TFmax určí podle vzorečku (220 – věk) a hranice zón podle % z TFmax. Uživatel si však může zadat vlastní hodnotu TFmax a rovněž lze individuálně nastavit hranice jednotlivých zón. V případě uživatelsky pozměněného nastavení zón však nelze použít funkci Zone Optimizer.

avatar

bikerjura muž 16.07.2013 18:22:58

>> Petr_P, 16. 07. 2013 10:14:13

Díky moc za odpověď. zone optimizer nepotřebuji. šlo mi hlavně o to, nastavit si zóny tak, jak je mám stanovené z funkčního vyšetření, podle vlastních prahů apod.

avatar

PetSvo muž 19.08.2013 14:50:29

Ahoj, uvažuji o jejich koupi, ale na co jsem v manuálu nenarazil je použití treningového programu. Momentálně mám CS600, ta moc na běhání není a proto uvažuji o změně. U CS si na konkrétní den mohu vytvořit tréning a tak, že si stanovím čas a konkretní rozpětí tepů ve kterých se chci pohybovat se synchronizuji s hodinkami a pak už jen běžím a ony na pípají jestli jsem pod nebo nad. S webem poláru CS fungují jenom směrem tam. Na webu toto náplanovat mohu ať už individuálně nebo si stáhnu jejich tréning. Natáhne se tento plán do RC3 ? Na začátku tréningu se dá program vyvolat? V manuálu pro RC3 jsem to nenašel. Pro RCX3 : „Once you have downloaded the program onto to your training computer, go to MENU > PROGRAM and press OK. You can browse through the planned training sessions with UP/DOWN buttons and select the training session you want to do (for example Thu 26.8.Long run 20km). To start training press OK.“ Je to i u RC3 ? Dík

avatar

Celkem 10275,7 km
Minulý měsíc 14,27 km
10 km: 0:41:37 (2013)
půlmaraton: 1:33:37 (2013)
maraton: 3:14:37 (2012)

youngster muž 19.08.2013 22:15:36

>> PetSvo, 19. 08. 2013 14:50:29

Ahoj, je to úplně stejné: na polarpersonal­trainer.com si můžeš vytvořit vlastní plán či jejich (pro RC3 GPS nabízí běh a kolo), pak si to v diáři libovolně přesouvat a jakmile vše znovu synchronizuješ přes Polar WebSync, najdeš to v hodinkách pod pravým horním tlačítkem. A samozřejmě to platí i pro ten anglický citát o RCX3 – můžeš si vybrat jakýkoliv naplánovaný trénink, takže si můžeš libovolně vybrat. Už mám s RC3 GPS takto cca 130 tréninků za sebou a rozhodně bych neměnil, není nad vlastní plán… ;-)

avatar

PetSvo muž 20.08.2013 12:59:50

>> youngster, 19. 08. 2013 22:15:36 Dík moc, tak že je rozhodnuto. Vezmu tu lite verzi bez snímačů a hruďáku, vše použiji CS600 co mám.

avatar

duracer muž 31.03.2014 14:39:13

Mna by zaujimala nasledovna vec. Ked clovek vypne stopky, tak sa automaticky po nejakom case prepne tester do pohotovostneho rezimu (s tym ze sa trening automaticky ulozi) alebo tester permamentne prijima GPS signal az po dobu kym sa nevybije baterka?

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 03.04.2014 10:55:11

>> duracer, 31. 03. 2014 14:39:13

Při pauznutí záznamu (jeden stisk tlačítka Back) zůstává sporttester v pohotovostním režimu a při následném stisku červeného tlačítka (Start) se záznam opět naváže. Pokud je záznam pauznutý, sporttester na to v určitých intervalech upozorňuje pípáním, ale jinak se nic neděje. Nemám ověřeno ani vyzkoušeno, co to dělá po dlouhé době (záznam stopuju obvykle jen krátce), ale domnívám se že platí tebou uváděná druhá varianta. Zda se v takovém případě po vybití baterky záznam uloží netuším.

avatar

bikerjura muž 13.05.2014 20:30:25

Měl bych ještě jeden dotaz na majitele tohoto polaru. Je možné převést záznam trasy z polaru do google maps? Jde mi hlavně o to že mi né uplně dobře měří převýšení a profil, resp někdy je to přesné někdy vůbec a tak bych si to rád zkontroloval v mapě kde je jistota. Jinak také se vám stává, že někdy signál vypadne a třeba už se do konce tréninku nechytne? díky za info

Nalezené položky: 51 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.