Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » novy sporttester s GPS-ktery vybrat?

novy sporttester s GPS-ktery vybrat?

Nalezené položky: 76 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 399 km
Minulý měsíc 0 km

jook muž 15.07.2013 12:28:56

Suunto Quest som dneska kúpil. Naviac je tam ukazovateľ kadencie, oproti M5 má možnosť upraviť displej, zobrazuje viac údajov. A dobrá cena…

avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 15.07.2013 17:22:59

>> jm1, 15. 07. 2013 11:11:34

Tak to je dobře že existují nějaké alternativy, aby si každý mohl vybrat co mu nejlépe vyhovuje. Osobně o těchto aplikacích třetích stran nemám hlubší přehled a dosud jsem měl za to, že jde vesměs o webové služby. Mně ty webové aplikace od Garminu i Polaru vyhovují a necítím potřebu něčeho sofistikovanějšího, tak jsem po něčem jiném neměl potřebu pátrat. Ovšem fakt, že nemám úplně dobrý pocit když nemůžu mít svá data bezpečně u sebe, co kdybych se třeba někdy nemohl dostat na net. Na druhou stranu se mi zas líbí, že např. můžu známým snadno poslat odkaz na moje aktivity. Vše má jako vždy svá pro a proti.

avatar

xnovak muž 22.07.2013 14:56:19

wow, dlouha diskuse, ale bohuzel jsem nenasel nikde pohled z jineho uhlu. A sice – ano, resite moralni zastaralost a vydrz baterie a jeji vymenu. ALE. Baterie se da vymenit. Z me zkusenosti je Garmin hodne v pohode.

Nicmene – kolik vyrobcu poskytuje nove firmwary, dale trvajici support a kompatibilitu starsich modelu svych sporttesteru? Z meho pohledu je na trhu pouze Polar, Suunto a Garmin, kteri umoznuji komunikaci svych zarizeni s JINYMI vyrobci a hlavne podporuji sve produkty svym softwarem i nadale a to je to, co urcuje zivotnost u svych produktu v tomto odvetvi (sport, atletika). Ano, kazda rada ma pokrocilejsi funkce, ale treba, co umoznoval kdysi Forerunner 305 nebo 310, to je stale zachovane a podporovane. To je ta pridana hodnota, ktera drzi majitele techto pristroju stale u sve znacky (nebo Suunto nebo Polar), ze je vyrobce neodepsal a podporuje je stale.

Osobne mam Garmina, protoze mi proti Suunto vyhovoval parametry vice, ale doufam, ze u nej zustanu a az dojde zivotnost baterie do kriticke hodnoty, necham to vymenit a budu s garminem doufam, zit stastne dal :)

avatar

huncut muž 23.07.2013 23:07:39

Mě osobně se na Suunto líbí to, že na rozdíl od ostatních jsou to kromě Sporttesteru moc pěkné hodinky. Ten jejich design je prostě parádní, je to zas o něčem jiném a dají se nosit i normálně. Core, Quest nebo Ambit se jim povedly. Sigma nebo Polar jsou jak z jiné planety, Garmin či Timex mají alespoň sem tam nějaké normálnější modely, ale žádná sláva to taky není.

Jistě, není to zrovna nejdůležitější parametr u sporttesteru, ale já bych je po takové investici třeba moc rád využil i jako obyčejné hodinky a měl je na ruce déle než těch x hodin týdně, kdy mám čas na běhání :)

avatar

Celkem 399 km
Minulý měsíc 0 km

jook muž 24.07.2013 10:31:07

No práve, to je tiež moja požiadavka. Každý si vyselektuje čo sa mu najviac páči. Ja som vybral prvé suunto kôli tréningovému programu, vzhľadu a jasné že cene. Druhé (Quest) kôli kadencii a iným pridaným funkciam na webe (EPOC, VO2, …). Potom aj batérka sa dá ľahko vymeniť doma, pás funguje 100%. Pozeral som aj Polar, no majú dosť modelov a je to neprehľadné.

avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 02.08.2013 07:41:13

Na dcrainmaker.com je review na Bryton Cardio 60 – http://www.dcrainmaker.com/…-review.html. Kromě drobných chybek v SW, které asi doprovází každý nový model, to vypadá dobře. Ceny na wiggle vychází na 240 EUR, doprava zdarma, na http://www.pbikestore.com dokonce jen 216 EUR.

avatar

Celkem 2729,53 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:55:46 (2014)

past muž 03.08.2013 08:51:08

Takže po přečtení recenzí, návodech a hlavně uvědomění si toho, co od hodinek chci, jsem dospěl k rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že se má Sigma RC14.11 dosloužila, tak jsem neváhal a koupil.

Měl jsem vybrány následující produkty (uvádím všechny od počátku zkoumání):

  1. Suunto Quest
  2. Garmin FR210
  3. Polar RC3 GPS
  4. Garmin FR410

Co potřebuji: běhat, měřit, vyhodnocovat(v pc) a vzhledem k tomu, že jsem si ukládal trasy dodatečně, tak i evidovat trasu. A výměna baterie.

Jak „běhám“: kdy mi vyjde čas, hlavně kde chci já a chci pak vidět trasu na mapě

Suunto Quest: Hned zpočátku po nadšení (knoflíková CR2023) jsem následně zamítl.
Důvod? (z mého pohledu): investice do externí GPS

Polar RC3: použití pro multisport. Říkal jsem si zajímavé, mohl bych použít i na kolo. Avšak hlavní zájem je pro běh. Na kolo si mohu vzít jakékoliv hodinky s gps (měření kadence apod, neuvažuji, nepotřebuji). Výměna baterie 2300Kč. Přispěla malinko i skutečnost s kterou se mi svěřit jeden eshop (ale to mají všechny výrobky, nic není bez chyby). Takže ne.

Garmin FR410: Neodradilo mne ani ovládání, ale to že výrobce stáhl tento produkt a navíc nelze měnit baterii. Přiznávám, že mne dost strhl marketingový trik například virtuální protivník. Ale díkybohu zvítězil zdravý rozum – uvědomil jsem si, co chci. Běhat s virt partnerem využiji max 2 za měsíc při tréninku na 10km.

Takže vyhrál ten co zbyl. Proč?
má GPS (chytá rychle – 10s), základní funkce mi vyhovují a jednoduché ovládání, výměna baterie v servisu za 990Kč. Prostě mi změří a ukáže na mapě to mé pobíhání.
Děkuji všem, kteří přispěli svými poznatky k mému rozhodování.:-)

Motto: "Nepřestaneš běhat proto, že jsi starý. Budeš starý proto, že běhat přestaneš."
Jack Kirk
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 05.08.2013 15:54:16

>> past, 03. 08. 2013 08:51:08

Tak to je fajn že už sis taky vybral. Myslím, že podle toho cos tu o sobě předtím psal je FR 210 dobrou volbou. Ať tedy spokojeně slouží.

avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 07.08.2013 20:51:39

Já jsem po přečtení testu na dcrainmaker.com objednal Bryton Cardio 60 na www.xxcycle.com za 235 EUR s dopravou. Dám vědět, jak to funguje. Budu to porovnávat s Forerunnerem 305, který mám 7 let a funguje naprosto bez problémů. Jen už je notně ošoupaný.

avatar

Celkem 11 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:00 (2014)

vrkal muž 25.09.2013 17:21:22

>> Mira123, 07. 08. 2013 20:51:39

tak co ten Bryton? Jaká je spokojenost?

avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 26.09.2013 20:08:34

Bryton Cardio 60 mám od poloviny srpna a zatím spokojenost. Výdrž baterie vynikající, import do programu Sporttracks bez problémů, funkce, které jsem používal na Forrunner 305 má taky plus některé další navíc. Velikostí jako běžné hodinky. V hodinkovém módu výdrž baterie několik týdnů. Žádné chyby jsem zatím nezjistil. Používám plastový pás od Garmina, protože mi líp sedí, než ten celogumový s nacvakávacím vysílačem. Taky nefunguje úplně dobře, ale to je obecná vlastnost tohoto typů pásu. Rozhodně koukni na http://www.dcrainmaker.com/…-review.html. Pár slov jsem taky napsal tady: http://www.behej.com/…on-cardio-60. Nový software s možností vypnutí funkce AutPause už vyšel a funguje, jak má.

avatar

Fafala žena 16.10.2013 00:31:05

prodám sigma-pulsmetr rc14.11 Lze uložit až 99 kol. Jednotlivá uběhnutá kola je možné vyhodnotit pomocí snadno LapView funkce na hodinkách, nebo, a to díky kapacitě 90 LOG h, na PC. Krom podrobných hodnot jednotlivých kol, lze zobrazit také jiné důležité informace: rychlost, vzdálenost, tepovou frekvenci – to vše měřeno pomocí hrudního pásu R3 COMFORTEX +. Dokovací stanice ( Docking Station for 14.11 ) pro přenos dat do PC / Mac a SIGMA Data Center software jsou součástí balení !!!

Funkce: Digitálně kódovaný bezdrátový přenos, EKG, Aktuální, průměrná a maximální tepová frekvence, Aktuální, průměrná a maximální rychlost, Vzdálenost v km, Aktuální a průměrná rychlost srovnání, Počítadlo kol (99 kol), Automatické tréninkové zóny, funkce pro výpočet individuální treningové zóny, Tréninkový režim s programovatelným HR zóna, počítadlo kalorií, Akustická a vizuální Zone Alarm, vodotěsný, display v pěti jazycích, indikátor baterie ( hodinky a vysílač), ON/OFF baterie, Podsvícení.

Zakoupeno na Bikestore. cz 23.1.2012 novév barvě žluto-černé. Displej je malinko škrábnutý.

barvě žluto-černá. Displej je malinko škrábnutý. Cena 1500,– Kč, dopravné v ceně, platba předem či osobní odběr olga.jaklova@gmail.com

avatar

Bratislava/Zilina

bravo48 muž 10.01.2014 11:11:58

>> Otto Zemek, 16. 06. 2013 21:02:02

Ja mam tiez negativnu skusenost s nakupom GARMIN FORERUNNER 210 v ALZA aj ich naslednou reklamaciou

ihned po prvom zapnuti som mal s 210. problemy, navstivil som Garmin pobocku v Ziline (SK), kde som na pobocke konzultoval moje komplikacie s predavacom, ten mi nechcel ani verit, ze by jeden kus mohol mat tolko problemov, ale rychlo sa sam presvedcil o ich skutocnosti. Chyba bola nie len v zariadeni, ale aj moj USB kabel reagoval a fungoval iba velmi sporadicky. Predavac mi povedal, ze to je nejaky vynimocne nefunkcny vadny model a treba to hned vymenit, ale kedze som to kupoval v ALZE a ta berie Garmin z ceskej distribucie, musel som to ist reklamovat do ALZA.

CHYBY:

  1. uz od rozbalenia sa mi sporttester sam po vypnuti opatovne zapinal, niekolko krat po sebe, po cca 3–5. pokusoch o vypnutie sa vypol na trvalo.
  2. po pripojeni USB kablu garmin nereagoval (z 30 pokusov 1× po niekolkych minutach sa zacal konecne nabijat a pripojil k PC /skusal som to vo viacero PC,/)

{v predajni v Ziline sme skusili iny USB kabel a fungoval na 100% , takze chybny bol kabel}

3. nabijal sa donekonecna a po odpojeni zobrazoval nabitie iba do 1/3 alebo 2/3 z plnej kapacity

4. pocas vypinania zatuhol niekedy aj na 4 minuty

5. poslednu chybu by som nenazval chybou, ale alza predava vyrobky s ceskou lokalizaciou, pocas registracie na stranke http://sport.garmin.sk/ som sa dozvedel, ze moj vyrobok ma seriove cislo pripadajuce predaju v Ceskej republike a teda sa nemozem zaregistrovat co ma velmi sklamalo (vynimka neexistuje).

6. niekedy vyhladaval GPS signal bez uspechu po viac ako piatich pokusoch v otvorenom priestore pri peknom pocasi co tiez nehlasim ako chybu, no dost obmedzujuca vlastnost ked clovek vybehne z domu, pripraveny na beh a musi postavat na jednom mieste aj 5–10 minut a cakat na GPS signal.

REKLAMACIA:

hodinky s pospisom chyb odovzdane v AZLA a odoslane na posudenie do Garmin/Praha.

po 30dnoch mi prisiel e-mail s informaciou, ze reklamacia bola zamietnuta a po hodinky si mozem prist.

VYSVETLENIE A VYROZUMENIE ZNELO: ziadna z uvedenych zavad sa pocas testovania neprejavila.

  • Mojou jedinou moznostou bolo dat hodinky na sudno-znalecke posudenie a az potom ich reklamovat znovu. Chcem podotknut, ze hodinky boli vzdy pripojene spravne, bol som trpezlivy a starostlivo studoval manual. Som velmi sklamany z pristupu servisneho strediska, kedze nedokazem pochopit akou zahadou sa im chyby neprejavili ked sa hodinky nedali ani len zapnut (boli vybite a nabijanie vylucene z dovody nefunkcnosti kablu na nabijanie + spomenute softwarove chyby sa vyskytovali permanentne, nie iba sporadicky.)

Chapem, ze sa moze vyrobit chybny kus, ale je v zodpovednosti vyrobcu/distri­butora/predaj­cu aby eliminoval a napravil tieto chyby. Ja som sa zial nestretol so ziadnou pomocou, ani len snahou. Problem som riesil sudnou cestou v moj prospech samozrejme.

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 10.01.2014 11:32:01

Existuje již nějaká tuzemská recenze na Garmin 620?

Motto: Běh osvobozuje...
avatar

10 km: 0:41:44 (2014)

Qulck muž 10.01.2014 12:05:58

>> pallo, 10. 01. 2014 11:32:01 Myslím, že žádná tuzemská recenze nebude tak obsáhlá jako od Raye :-D Testuje to fakt do nejmenších maličkostí :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.01.2014 12:27:00

A aby se výběr nového GPS ještě zkomplikoval, DCR na letošek avizuje nástup náramkových optických ANT+/Bluetooth Smart měřidel tepu, namátkou Mio či Viiiiva na CES 2014

Nalezené položky: 76 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.