Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Suunto Quest - RR interval

Suunto Quest - RR interval

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

borovajedle muž 13.02.2014 21:06:39

Hezký večer všem. Měl bych takový dotaz na informovanější běžce z fóra. Snad topic zařazuji správně :). Pořídil jsem si hodinky Suunto Quest a po propojení se službou http://movescount.com jsem v měřených hodnotách nalezl položku „R-R“. Mělo by jít o RR interval udávaný v milisekundách. Ale doteď se mi nepodařilo vypátrat smysl této měřené hodnoty. Uvedu příklad v grafu mám uvedeno 160 tepů/minuta a R-R interval je v tom samém bodě grafu 375ms. Logicky jsem došel k tomu, že je to jen jinak vyjádřená tepová frekvence. 0,375 sekundy krát 160 tepů = 60s… Takže mi uniká ten význam – je to jen pro pocit zákazníka? Nebo bych z toho měl vyčíst i něco dalšího? Za případné dovysvětlení děkuji

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.02.2014 03:11:35

>> borovajedle, 13. 02. 2014 21:06:39

a jeje, teraz ma zacala elektronika na behanie zaujimat.

otazka – ukazuje to len priemernu hodnotu R-R za nejaky casovy usek, alebo okamzitu kazdu hodnotu uklada v pamati aalebo posiela niekam na web ?

ak sa jedna len o dlhpdbu priemernu hodnotu, tak je to zatial pre mna nezaujimave,

ale ak to ukazuje teda pamata si okamzite individualne hodnoty tak je to vec na ktoru cakam – hm, asi 30 rokov.

kedysi sme to skusali cez velky pocitac (tie stare masiny co zabrali celu miestnost ) a skusali sme rozne programy ako vyriesit plavajuci potencial a teda presnost merania R-R a potom co s tym.

daju sa z toho analyzovat casove cykly podobne ako na burze a podobne da sa vidiet pravdielnost R-R pri konstatnom tepe da sa vydiet pravdielnost pri urcitej zatazi a uplne rozhadzanie hodnot pri kludovom tepe

pri analyze sa daju najst zakladne frekvencie okolo ktorych sa R-R meni, zdrave stastne srdce v klude doslova spieva – menaici sa rytmus, slovami sa to neda vyjadrit

ale srdce pri hranicnej namahe ide presne pripadne chore srdce nespieva ani v klude.

inak zo zkaldu EKG priebeh jednej srdcovej vlny ma popisane useky na tej vlne velkymi pismenami a to R to je vrchol najvyssej vlny a dohoda je ze vzdialenost dvoch vrcholov == R-R je teda casove trvanie jednej srdecnej akcie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 14.02.2014 07:01:42

>> rudo, 14. 02. 2014 03:11:35 …alebo okamzitu kazdu hodnotu uklada v pamati …

Konkurence (=např Polar RS800CX ) na to má fci R-R Recording :

R-R recording rate saves heartbeat intervals, that is, intervals between successive heartbeats. This information is also shown as instantaneous heart rate in beats per minute in recorded samples. This enables the analysis of heart rate variability (HRV) using the ProTrainer 5 software with an accuracy of 1 ms.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.02.2014 09:27:57

>> jm1, 14. 02. 2014 07:01:42

OK dik za info

tak to zacina byt zaujimave, momentalne nemam na takyto projekt cas, ale budem na to mysliet, dik.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 14.02.2014 16:55:34

>> rudo, 14. 02. 2014 09:27:57

Možnosti (mikro)elektroniky jdou v rámci „personalizované medicíny“ neuvěřitelně dopředu. Tady jedni „vykopávači“ ;-) tvrdí, že jsou schopni HRV vyhodnotit i z optických signálů měřených v uchu …

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.