Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běhám a přibírám

Běhám a přibírám

Nalezené položky: 49 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Škubina muž 29.03.2015 19:56:37

Dobrý den, celý život aktivně sportuji a má váha byla něco kolem 88 kg při výšce 185 cm. Posledních 14 dní jsem začal velmi aktivně běhat a to denně 6 km a večer vždy druhý druh sportu (2h fotbal či kolečkové brusle). Vzhledem k mému zaměstnání se stravuji 3× denně, jídelníček tvoří převážně rýže, těstoviny ryby a drůbeží maso. Ačkoliv se každným dnem na trase zlepšuji na čase a cítím se opravdu „svěže“, nabral jsem za těchto 14 dní asi 4 kg navíc. Cítím se jak nafouklý balonek zejména v oblasti stehen a břicha. Může mi někdo prosím poradit co dělám špatně? Užívám rovněž spalovač clenburexin a minerály vital strac drink. Děkuji mnohokrát za vaše odborné rady

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.03.2015 21:23:44

>> Škubina, 29. 03. 2015 19:56:37

naco jes tiez cestoviny

telo sa nafukuje glykogenom ktory nabaluje vodu a tiez zplodony z treninkov ktore su moc rychle a bezane anaerobne a tie zplodony telo nestiha odburavat a tak su v tee ulozene a riedene zase vodou

urcite tie 4kg nie su svaly a urcite to nie je tuk

vacsina z toho je zadrzana voda ktorra riedi glykogen a toxiny

precitaj si knizky:

GRAIN BRAIN

WHEAT BELLY

prestan jest cestoviny a zacni jest 90% zeleninu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
29.03.2015 22:28:25

neni uplne jasne, jakou mas telesnou konstituci. kolik mas svalu a kolik tuku a ceho chces vlastne docilit. Sacharidy na sebe vazou vodu, regenerujici svaly potrebuji vodu… A se spankem jsi na tom jak?

PS. Ten spalovac, to je co za sajrajt?

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Steven 07 muž 29.03.2015 22:56:43

>> Škubina, 29. 03. 2015 19:56:37

Paradoxně, je vlivem nevím zda reklamy:-) či obecného veřejného mínění, zakořeněn názor, že pokud začneš běhat, razantně snížíš v krátkém časovém období hmotnost. I toto je možné, ale pokud nedoplníš základní živiny, budeš unavenej a nebude Tě bavit se hýbat.

Pokud věnuješ opravdu sportu to, co píšeš, a vykašleš se pokud možno na ty přiblblý sacharidy, /neříkám úplně, ale rozmyslet si důkladně co do úst vložíš/, v horizontu dvou tří měsíců pocítíš pozitivní změnu, víc než na váze na objemu v pase./což je alespoň za mne dobře/.

Steven

avatar

Pally muž 30.03.2015 00:34:44

>> rudo, 29. 03. 2015 21:23:44

len tak mimochodom

  1. GRAIN BRAIN = psenicny mozog
  2. WHEAT BELLY = zivot bez psenice

ta 2. bola napisana skor

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 30.03.2015 17:49:07

Protože tu odkazy na uvedené knihy zaznívají pravidelně, rozhodl jsem se, coby vášnivý čtenář, podívat jedné z nich na zoubek.

V knize Moučný mozek se autor snaží přesvědčit čtenáře, že příčinou epidemie cukrovky druhého typu, degenerativních onemocnění mozku ( Alzheimerova choroba ), je konzumace sacharidů, a to v množství, které se běžně považuje za zdraví prospěšné.

Svá tvrzení se snaží podpořit např. takovýmito důkazy:

…Z nejrůznějších vědeckých pracovišť na celém světě přicházejí stále nové studie, které staví na hlavu zažité pravdy. Zatímco píšu tyto řádky, vychází právě v časopise Neurology (vědeckém časopise Americké neurologické akademie) studie Australské národní univerzity v Canbeře, která ukazuje, že lidem, u nichž hladina krevní glukózy dosahuje horní hranice „normálního rozmezí“, hrozí mnohem vyšší riziko úbytku mozkové hmoty. To přímo zapadá do našeho obrazu Alzheimerovy choroby jako cukrovky 3. typu. Že poruchy mozku a demence jsou spojeny s úbytkem mozkové hmoty, víme už dlouho; ale poznatek, že k tomu může dojít v dů- sledku zvýšené hladiny cukru v krvi, která nevybočuje z „normálu“, by měl zburcovat všechny, kdo konzumují potraviny zvyšující koncentraci glukózy v krvi (to jest sacharidy )… *

To je asi stejně průkazné, jako že " je prokázán vztah konzumace zmrzliny a množství utonutí, a proto konzumace zmrzliny zvyšuje riziko utonutí ". Pravda je ale jiná, v létě jíme víc zmrzky, i se víc koupeme a tedy i topíme.

V knize je i množství úplných protimluvů například hned ze začátku:

…Ukážu vám, jak můžete vhodným způsobem výživy ovlivnit expresi svých genů, a tak dostat zánět pod kontrolu. A nemá smysl brát antioxidanty.

jinde:

…Nejspíš už ani nemusím dodávat, že všechno, co potlačuje oxidaci, potlačuje i zánět a všechno, co potlačuje zánět, potlačuje taky oxidaci. Je to jeden z důvodů, proč mají antioxidanty takový význam. Tyto živiny (spolu s vitaminem C, A a E) nesobecky poskytují elektrony volným radikálům, díky čemuž se řetězová reakce zastaví a volné radikály nenapáchají tolik škody.

Autor neustále straší slovy jako cukrovka, Alzheimer, zánět, v celkem logiceké souvislosti s přejídáním se rafinovanými cukry a přejídáním se všeobecně, což skutečně souvislost s epidemií cukrovky ve světě má, a do toho se jakoby snaží podsouvat i myšlenku, že stejné nebezpečí číhá i v konzumaci sacharidů v množství, které neosvícená část světa ( totiž jeho drtivá většina ), považuje za neškodné, tedy cca 60% energet. příjmů pokryto ze sacharidů.

Avšak důkaz nepředkládá žádný.

Vůbec třeba není vysvětlen zřejmý rozpor teorie s faktem, že ačkoli lidé konzumují vyšlechtěnou pšenici, rýži, ovoce, tisíce let, dochází k masivnímu rozšíření cukrovky a spol. až v posledních dekádách. Důvod se nabízí sám – střídmá konzumace sacharidů v normálně složené stravě, tedy sacharidy pokrývají nadpoloviční část našeho energetického příjmu, k obezitě, cukrovce, onemocněním mozku atd. prostě nevede, to až bezbřehé přežírání za absence pohybu.

Tímto vysvětlením by ale kniha přišla o pointu a tak se – nepřekvapivě – nikde neobjeví.


Knihu jsem dočetl s pocitem, že jsem mohl něco přehlédnout, zeptal jsem se strýce Googla tak, jak se jej obvykle ptám, když mi něco nesedí.

David Perlmutter controversy

…a zjistil jsem, že podobný dojem, tedy, že tu něco smrdí, nemám sám, a stále jsem vinou konzumace bochníků chleba překvapivě neztratil schopnost porozumět čtenému slovu.

Teorie pana Perlmuttera není, jak by se mohlo podle příspěvků v tomto fóru zdát, přijímána jako prokázaná pravda, ale jako, mírně řečeno, kontroverzní, nepodložená.

Nemohu, než případným čtenářům doporučit: Než se rozhodnete změnit životní styl a zavrhnete sacharidy ve prospěch tuků, dvakrát o tom přemýšlejte a neučiňte to jen po přečtení jedné knihy, která autora sice proslavila, avšak mnoho čtenářů zmátla.

IMHO bezpečnější způsob, jak předejít chorobám, za něž by podle autora knihy měl být na vině sacharid, je běhat 250 kilometrů měsíčně…a víc. Kolik lidí, kdo tohle dělá, má nadváhu ?

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 30.03.2015 18:12:18

>> Škubina, 29. 03. 2015 19:56:37

Myslím, že špatně neděláš nic. Je to jen dočasná reakce těla na nezvyklou zátěž, projevující se nárůstem svalové hmoty a, jak už bylo shora řečeno, kompenzací glykogenu spojenou se zadržováním vody. To se mi pravidelně stává, když po relativně lehčím období přitlačím na pilu…v dalších 14 dnech se to srovná i při zachování stávajícího jídelníčku, který je podle mě naprosto ok.

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 30.03.2015 18:19:30

>> Chrosel, 30. 03. 2015 17:49:07

dobrá analýza, myslím, že většina takovýchto knih inzerujících převratné objevy je zcela nepodložená a neobstojí při bližším přezkumu. Namátkou mě napadá třeba kniha China Study, kde se autor obdobně neseriózním a nepodloženým způsobem pokoušel dovozovat, že vegetariánství (absence živočišných proteinů) významně snižuje riziko celé řady civilizačních chorob či rakoviny…

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Celkem 3921 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:48:17 (2013)
půlmaraton: 1:44:59 (2009)
maraton: 3:50:05 (2005)

vsara žena 30.03.2015 18:40:22

>> Chrosel, 30. 03. 2015 17:49:07

Krááá.

A tenhle závěr udělal člověk, kterej se cpe TUČNEJMA pečenejma kolenama a špekáčkama !!!

A přitom je hnusně zdravej a čilej !!!

Jestli von není podplacenej od těch kamarádů, co běhaj aspoň 250 km měsíčně.

Krá. Sára

avatar

Steven 07 muž 30.03.2015 19:10:54

>> Chrosel, 30. 03. 2015 17:49:07

Ač si, pod heslem „nejlepší lívance jsou vepřový“, o konzumaci sacharidů myslím svoje,

velmi pěkná analýza, hodně s mne pobavil:-).

A s těma kilometrama naprosto souhlasím.

Pěkný den Steven

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 30.03.2015 20:09:00

„Vůbec třeba není vysvětlen zřejmý rozpor teorie s faktem, že ačkoli lidé konzumují vyšlechtěnou pšenici, rýži, ovoce, tisíce let, dochází k masivnímu rozšíření cukrovky a spol. až v posledních dekádách.“

… jedním z možných vysvětlení, že pšenice už není, co bejvala…

Motto: ...kam až?
avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 30.03.2015 20:13:34

>> Dav, 30. 03. 2015 20:09:00

Že by se změnila za posledních 20 let tak, že ztloustla půlka Asie?

Spíš to bude nadbytkem, bezednou Coca Colou a hranolkami – v rychle rostoucích ekonomikách jako Thajso, Malajsie, Číně, lidi nezačali jíst víc pšenice, ale víc chodit do fast foodů a míň se hýbat.

Kromě toho, autor knihy ( a údajná AU studie ) nehovoří pouze o S z pčenice, ale obecně o S z čehokoliv, třeba rýže.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2015 22:58:54

vzdy sa najde nejaka lekarska kapacita ktora sa snazi zahmievat

psenicna a cukrova lobby su velmi silne

tvrdeniue ze ludia jednia obilie tisice rokov je hodne zavadzajuce

akosi verime tomu co nam predklada oficialny dejepis ze je to tak naozaj a ze co sa tu dialo poslednych 1–2 tisic rokov je akoby to iste co sa dialo 12 tisic rokov 300 tisic rokov atd

naprikald na nasom uzemi sa kedysi nepostovalo hrozno a nerobilo vino a ani sa nepalili ziadny iny alkohol

zemiaky boli prinese spanialskymi okupacnymi jednotkami z juznej afriky ( edit, juzna amerika samozrejme), atd

kedy nazoaj sa zacalu u nas pestovat psenica ?

treba si uvedomit ze doba pred 2 tisic rokmi bola najhlbisa doba temna v historii lkudstva a dlzka zivota klesla dolu az na takych 40 rokov pripadne az na 30 rokov az teraz sa z toho vyhrabavame

dejepis nam uspesne zatajuje ako zili ludia viacej dozadu co jedli kolko bol priemerny vek a tak dalej

najlepsie ked si kazdy robi experimnet na sebe sam

ved na po skonceni inkarnacie si to vyhodnoti a nabuduce ked sa zas narodi uz do pekarne chodit nebude (ani do vycapu)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2015 23:01:51

>> Chrosel, 30. 03. 2015 20:13:34

v azii nastala zmena v tom ze ludia usli z poli a manualnej prace do miest

kde sedia za pasom fabrik alebo tukaju v uradoch do klavesnic

Cina stavia velkomesta jak na pase (mnohe ale este prazdne) a na dedinach nik nezostava

ako ked sa cele slovensko presunulo do Blavy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 30.03.2015 23:12:48

zemiaky boli prinese spanialskymi okupacnymi jednotkami z juznej afriky atd

Rudo, zemiaky přišly z dnešního území Peru.

ved na po skonceni inkarnacie si to vyhodnoti a nabuduce ked sa zas narodi uz do pekarne chodit nebude (ani do vycapu)

Nobody knows:-). Víš, ale ono je to s těmi inkarnacemi a reinkarnacemi trošku na tenkém ledě:-). Nechci Ti brát Tvoji víru a urážet Tě, vím, že tomu nevěříš pouze proto, že je to tedka moderní. Pouze si připusť myšlenku, že vše může být taky jinak.

PS neberu argumentaci, přečti si. Dost jsem toho přečetl:-)

Pěkný den Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2015 23:16:15

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:12:48

som napisal afriky oops jasne ze ameriky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2015 23:17:29

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:12:48

co treba citat? ja mam pocit ze mam uz citaciu fazu za sebou a ze uz berem info rovno zo zdroja

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 30.03.2015 23:29:43

Už jsem tady na BĚŽECKÉM FORU psal svůj názor na kytaristy, na dobré víno a spoustu dalších OT věcí. Nezaznamenal jsem ani jednu negativní reakci, za což děkuji, a rozšiřovat OT pokud možno nebudu.

Nicméně neodpustím si poslední otázku k tématu. Tím zdrojem myslíš co?

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.03.2015 23:39:56

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:29:43

jaj to je tema

tam kde su zanamenane vsetky informacie a udalosti a teoreticky je to dostuopne kazdemu ako verejna kniznica

len sa treba naucit tam dostat a naucit to citat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 30.03.2015 23:46:24

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:29:43

Pokial je OT zaujimava a poucna tak som za nu rad.No je to aj o v tom kto a ako ju poda.V tomto smere su Tvoje OT v poriadku a velmi rad ich citam.

MAX

avatar

Steven 07 muž 30.03.2015 23:47:11

Tak jsme se nakonec shodli:-). jako vždycky. Naprosto souhlasím. Žijeme v Evropě, v určitém geograficky naprosto výjimečném teritoriu, a jsme produktem historie, dané této lokalitě, způsobu života, danému tomuto teritoriu, způsobu stravování, adekvátnímu této lokalitě a i z hlediska forem společenského vědomí, daným této lokalitě /například náboženství, NKF/, je zde určitá posloupnost vývoje.

Jsem rád, že jsme se shodli:-). Tak to má být, tak je to správné /Černí baroni/.

Steven

avatar

Steven 07 muž 30.03.2015 23:49:45

Mám pomalý internet, mezitím co jsem odepisoval, tak přišel Tvůj další příspěvek.

Děkuji Ti za něj, můžeme se lišit názory, ale velmi rád s Tebou polemizuji, a to i v OT, cílem není se přechytračit a pohádat, ale obohatit.

A za to děkuju.

Steven

avatar

max39 muž 30.03.2015 23:55:28

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:49:45

A uz je zo mna RUDO :-D .

MAX

avatar

max39 muž 31.03.2015 00:46:50

Tak sranda nevysla.Myslel som ze z mojho prispevku si reagoval na RUDA.Ale potom mi to nejak nedava zmysel…

Preco ja sa tu vôbec pletem:-).

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 31.03.2015 00:47:42

>> Steven 07, 30. 03. 2015 23:47:11

ja to interoretujem uplne inak

my nie sme to co sa tu dioalo poslednych 1–2 tisic rokov

to nie je nase to nie su nase geny nasa kultura nas vyvoj

trpeli sme utlakom cudzej civiluizacie umelo vytvorenej opresivnej pseudokultury a teraz sa jej zaciname zbavovat

nase geny a kultura idu ovela dalej do historie a naopriek tomu ze ta historie je zatajovana a nicena stale existuje a je to v nas

teraz sa ideme zbavit vsetkeho cudzieho

vsetko co sem nanutila Rimska Risa za tie 2 tisicrocia

ked nam ohnom a mecom v kazdej dedine postavila kostol a krcmu

predtym sme boli slobodni a vyspeli vzdelani

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 31.03.2015 08:46:40

Ak mi niekto prinesie psenicu, ktora tu rastla pred 50 rokmi, tak budem ten chlieb z nej jest bars aj kazdy den. To sa vsak bohuzial nestane. Hoci, vraj su ludia, ktori maju zachovanu povodnu psenicu a pestuju si ju sami pre svoju potrebu. Pre mna je jasny dokaz to, ako sa zmenilo moje telo po vynechani obilnin a to, kolko ludi „civilizovaneho“ sveta trpi „civilizacnymi“ chorobami.

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 31.03.2015 09:03:27

Taky jeden ze způsobů, jen to chce těm co řeší nadváhu a civilizační choroby říct kromě a) i to b), že vedle vynechání pšenice nejspíš i sportuješ a tvůj jídelníček se diametrálně liší od tlusťochů, kteří se cpou, až jim švy u kalhot praskají.

Takhle by si kdekdo mohl pomyslet, aha, vynechám pšenici a ono zahřmí a všechno bude fajn, že mám 150 kilo, neva, nejím pšenici.

Tím neříkám že to někomu takhle radíš, jen lidi mají tendence sahat k jednoduchým řešením.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 31.03.2015 09:14:59

>> Chrosel, 30. 03. 2015 17:49:07

S tou zmrzlinou je to dobrý příklad.

Dokonce to ale někdy může vést k opačným závěrům. Běhám v hodně kopcovitém profilu. Když si pak prohlédnu korelaci mezi tepovkou a rychlostí z konkrétního dlouhého běhu, tak vesměs vidím, že čím rychleji běžím, tím mám nižší tepovku. Vysvětlení je, že do kopce běhám pomaleji než s kopce, ale přitom mám do kopce vyšší tep než s kopce. Jinak ale běžím téměř rovnoměrně. Aktuální sklon tedy ovlivňuje tep výrazně, takže kdybychom měli jen záznam rychlosti a tepu, tak je závěr zcela nesprávný.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Brutto muž 31.03.2015 09:19:04

>> Chrosel, 31. 03. 2015 09:03:27

To ano, ale behal som v podobnej intenzite aj ked som obilie jedol. A mierna pneumatika okolo pasa bola rezistentna, nech som robil co som robil. Az po vynechani pekarenskych vyrobkov + pizza + cestoviny islo dalsich 10 kg dolu :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 31.03.2015 10:54:04

ked teda psenica, tak GMO a Bill Gates platiaci americke vedecke univerzitne prostitutky

http://www.naturalnews.com/…l_Gates.html

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 49 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.