Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 1km za 4 minuty za 2 měsíce?

1km za 4 minuty za 2 měsíce?

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

chico muž 21.10.2008 09:50:43

Mato, pod to co jsi napsal se klidne podepisu, mas naprosto pravdu. Ano mel jsem na mysli C. Harta ( M Johnsona jsem pouzil pro jeho vetsi medialni znamost :) ). Jenom par poznatku: Angeliis ma, jak psala dva mesice na pripravu a to je na budovani objemu dost malo. To co jsem napsal, by ji v kratkem obdobi melo poci dostat se na svuj momentalni vykonnostni strop / ad dlouhe pauzy – v tomto pripade spis sehrajou roli aby se Angeliis neutavila /.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 21.10.2008 22:44:54

Já souhlasím s Matovým prvním příspěvkem, že není třeba běhat schody a další intenzivní věci. Pokud nebyla zvyklá běhat, přinese ji velký pokrok samotné „poklusání“ třeba těch 30 minut párkrát za týden. Pokud má chuť běhat i rychleji, tak bych volil pouze formu rovinek (50 – 100m) s libovolnou pauzou zhruba v tempu těch 4 minut a ne nějaké dvoustovky či jiné tratě běžené „na laktát“. To samo o sobě by mělo stačit a pokud ne, tak platí, co řekl Mato – nemá tam co dělat.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

slunitko žena 22.10.2008 11:52:07

Vy si to představujete strašně jednoduše, pro chlapa je jednodušší uběhnout kilák pod 4 minuty, pro ženu, která neběhá, je to dost těžké. Začala jsem běhat před dvěma roky, dlouhé tratě, připravovala jsem se na půlmaraton, pak jsem začala i závodit ve vícebojích a teď jsem ve stavu, kdy intenzivně pracuju, abych na jaře dokázala dát kilák pod 4 min. Běhám pravidelně, mám sestavený běžecký trénink. Minulý rok jsem dala kilák za 4:15 na konci závodní sezóny a byla jsem šťastná. Někdo to v sobě prostě nemá. Jsem vytrvalec a dostat ze sebe rychlost dá zabrat. Jestli, Angeliis, opravdu chceš, tak si myslím, že za ty dva měsíce se můžeš zrychlit. Popravdě, jsem toho příkladem. Na samotném objemu už nic moc nenaženeš, jestli chceš, napíšu Ti trénink, který pomohl mě, střídá úseky s výklusy. dedakova@ftvs.cuni.cz

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 22.10.2008 13:58:48

To je docela zajímavé, co napsala Slunitko. Kolik vlastně může být ekvivalent 4min/ 1km pro stejně starého muže? Tipuju to kolem 3:40–3:30min/ 1km.

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.10.2008 16:11:25

Porovnaj si svetak zien a muzov (cca rovnaky vek rekorderov) a percentualne k tomu mozes dospiet. Muzsky svetak je 2:11, zensky 2:29, ak sa nemylim. Takze ekvivalent zenskeho vykonu 4min/km je muzsky okolo 3:31–3:32. Takze taka dvojka na TV pre 15–19 rocnych… Niekto, kto ide na prijmacky ktorych sucastou je „talent“ odbehnut pod 4min/km by s tym nemal mat problem. Tym menej, ak absolvuje aky taky trening. Nie kazdy mozes studovat jadrovu fyziku, nie kazdy moze byt pilotom a nie kazdy je dostatocne zdatny na primerane svizny beh. Taky je zivot. 4min/km je vsak hranica dosiahnutelna pre kazdu zenu s trochou snahy. Tu nejde o talent, ale o snazenie sa.

avatar

Angeliis žena 22.10.2008 16:15:53

nejsou to talentovky :-) nechci závodit ;-)

avatar

chico muž 22.10.2008 16:36:42

Ovsem nato aby jsi se zena dostala k dnesnimu dni do prubeznych tabulek za rok 2008 potrebuje 3:18, coz je asi 46. nej cas. Ovsem v hale se do prubeznych tabulek vejdes i s casem kousek pod 7 minut coz je cca 31 nejlepsi cas. Vypovidaci hodnota sice temer nulova ale jen tak pro zajimavost. VENKU 3:18.28 1 Andrea Čapková 19.06.92 Atletika Jihlava Třebíč 0205 ( 46. nej cas v CR ) HALA 6:40.38 6 Andrea Šáchová 21.07.95 ŠAK při 5. ZŠ Jablonec n/N. Jablonec nad Nisou 2302 ( 31. nej cas v CR )

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

PetkaVilsinsky muž 29.10.2015 08:53:18

Běhání schodů a další intenzivní věci je dobré sladit s fázemi lunárního měsíce.

Nalezené položky: 38 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.