Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Behat ci nebehat?

Behat ci nebehat?

Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.05.2015 22:27:35

>> Kniga, 16. 05. 2015 16:17:58

maraton za 3 mesiace je pr ehobikov co bobehavaju dlhe roky chodia na rozne preteky od 3 do 21 km a rozhodnu sa pre systematiocku priporavu na maraton, tak sa debatuje co stacia 3 mesiace na specialnu pripravu

stacia ale iba na ake toke odbehnutoe a prezitoe maratonu, nie na slusny vykon

bezec sa vyraba 6 rokov a az potom je schopne absolvovat systematicky treninkovy proces a snazit sa o kvalitne vykony

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:55:50 (2015)
půlmaraton: 2:01:57 (2015)
maraton: 4:34:35 (2015)

Kniga žena 17.05.2015 20:42:52

>> rudo, 16. 05. 2015 22:27:35

aha… Mno sest let? no su zvedava zda mi to takhle dlouho vydrzi :) to nadseni… ale stejne je mi 35 let, tak jak dlouho se muzu jeste zlepsovat? nez zacne stagnace a pak upadek :D Za pet let si musim vzpomenout tohle vlakno vyhrabat a pripsat kam sjem seposunula ci neposunula vobůasti behu…

Co je kvalitni vykon nebo slusny vykontoje podle me dost o osobnim nazoru a hlavnena pohledu na cely zivot. Me proste prijde slusnej vykon pomerne cokoliv, proste i ten maraton pod tech dejme tomu pet a pul hodiny… pro jine je to jen maraton pod tri hodiny, ze… No a pro tretiho je to jen maraton pod 2:20. protoze zalezi na tom uhlu…

Ja treba vim, ze nechci venovat veskery volny cas behu, nebo, ze skrz ze v pravi osm hodin stojim neni realne, abych treba z prace bezela (zkousela jsem to dvakrat a diky nechci uz vice :)) atd. Proste si cenim toho kdo dokaze nejak rozumne natrenovat na zvladnuti toho maratonu… Jiny pohled bude mit clovek co brhani fakt zere a jiny nazor bude mit profik co se chce dostat na OH… a pravdu mame proste vsichni :)

Motto: blog.knigy.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.05.2015 20:48:37

>> Kniga, 17. 05. 2015 20:42:52

zlepsovat sa budes urcite aspon tych 6 rokov, pokial nebudes mat dlhe nebehacie prestavky

ide najme o to behat aj celu zimu, nie zacat kazdy rok na jar

a z hladiska pohladu veteranskych tabuliek vypoctov a koeficientov

mozes aj ked budes mat 75 zabehnut svetovy rekord

a teda svoj % koeficient posuvat stale vyssie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:55:50 (2015)
půlmaraton: 2:01:57 (2015)
maraton: 4:34:35 (2015)

Kniga žena 17.05.2015 21:16:06

>> rudo, 17. 05. 2015 20:48:37

nj, ale to bych tomu museladavat o moc vic, a mym cilem je spis to behat doggtreky, a protoze nemam psi preborniky (mysleno s ohledem na plemena) na tenhle sport, tak bude vdecna, kdyz se spolecne dostanem nekam k casum 5–7 minut na km, v terenu, po dobu dejme tomu sesti az osmi hodin,plus pauzy atd… plus si nejak posunout ten maraton :) Jako vim, ze na objemech musim zapracovat, za ten 2013 (od toho rijna) mam 103 km, v 2014 jen 672, za letosek zatim 509… nejproblematictejsi je u me listopad a prosinec :D  – nekoukat na velikost sloupecku, jen cist cisla, jak jsem posunula v endomondu tlacitko na dalsi mesice tak se zmenilo topocitani, proste topak nesedi.. takze jen cisla…

Ted uz to bude fajn, ze uz si rozbehavam i druhou fousatku…tak snad se posunu objemama dal…

EDIT tu jelink naten obr: Statistika

Motto: blog.knigy.cz
avatar

cinclusatko žena 18.05.2015 09:02:35

>> Kniga, 16. 05. 2015 16:17:58

vazne :) ja beham tiez dva roky, ale prvu zimu som vynechala a zaciatok sa tiez neda nazvat zrovna behom :D takze to je tak otazne, ze kolko… takze viem si to zhruba porovnat… prvy rok som nebehala ziadne zavody, vlani som si trufla na 5km a teraz uz aj na desiatku :) ale na polmaraton este ani zdaleka nepozeram :) a mna zas motivuje, ze je sa na co tesit do buducna. Kazdopadne podla mna kazdy, kto odbehne polmaraton a maraton bez ohladu na cas si zasluzi obdiv, zvlast, ked vela z nas je teraz uzavreta vacsinu dna v kancelarii, alebo teda stoji u masiny, kazdopadne ziadny velky pohyb.

co sa tyka natrenovania maratonu za tri mesiace, moj sukromny nazor je, ze je to ako mesacna dieta…aj tam dokazes zhodit mozno, ale z dlhodobeho hladiska to nie je cesta…

avatar

Bratislava

Brutto muž 18.05.2015 09:49:10

>> Kniga, 17. 05. 2015 21:16:06

Myslim, ze ovela vacsiu vypovednu hodnotu ma tento graf, ked si ho rozkliknes na tyzdnove periody, ako mesacne. Ide o to, fungovat v trochu mensich casovych periodach ako je 30 dni, to je uz moc dlho.

avatar

nessik žena 19.05.2015 11:13:05

Pokud Vás to baví a máte chuť, behejte :)

avatar

10 km: 0:55:50 (2015)
půlmaraton: 2:01:57 (2015)
maraton: 4:34:35 (2015)

Kniga žena 19.05.2015 19:55:42

>> Brutto, 18. 05. 2015 09:49:10

jj, to je fakt, jen jsem to chtela jako naprehled, kolik nabeham ci nenabeham.. ty tydny se mi lisi, zejmena treba v roce 2014od kvetna do srpna… rpotoze jsme meli trismenku a kdyz mam nocni tak proste tu silu na behani nenajdu… a na rranni kdyz mam cas vecer, tak uz nemam treba silu na intervaly, ale jen na pomalej beh, ze tempo a tak spis trenuju kdyz mam odpoledni atd… Takze se mi pak tezko uvazuje v tydenim rezimu, zvazuju spis planovani ve ctrnactidennim rezimu (zejmena pokud mi vydrzi dvojsmena, tuky tuk). Ale nevim jestli je to dobre, mit treba opravdu dlouhy beh jen jednou za ctrnact dni?

>> cinclusatko, 18. 05. 2015 09:02:35

jj, ja to rikam taky, ze je jedno za kolik to ubehnes, ale kdyz do toho das co muzes tak jsi proste borec. Ze proste je podstatne, ze ten clovek se snazi a dava do toho co muze a tak.. Ja mam vyhodu i nevyhodu v tom, ze jsemtrosku vic chodila uz predtim, a ze kdyz jsem se chodecky dostala do faze, kdy s batohem nabalenym na bivak dam za den skoro 60 km, ze proste mam pak problem mit nejaky repsekt pred vzdalenosti pulmaratonu. Coz pak vedlo k tomu, ze jsme si na nej trumfgla moc brzo (aneb odbehla sjem si 10,5 v Brne za cas lehce nad hodinu myslim 1:04 a moc jsem se citila, ze jako ten pulmaraton za par mesicu dam taky) a porste jsem podcenila i treninjk,takze jsme ho dobehla pak za 2:20, jako jedna z poslednich, ale aspon jsem ako tako ziskala zpet ten respekt k te vzdalenosti a neopakovalapak chybu, ze bych podcenila maratonskou vzdalenost. Taky priznam, ze mam treba spatnou techniku behu, beham pomalu, moc neumim dychat a tak,aleproste pro me bylo strasne dulezite si odbehnout ten maraton.. proto jak jsme na zakladce behani nenavidela a jak moc jsme obdivovala maraton :) ze jsme treba na nej sla mpoc brzo nebo tak, taky ted zjistuju, ze ctrnact dni od maratonu a ja sjem stale tezce pod svym prumerem z mesicu pred maratonem :D taky myslim nasledek toho, ze jsme mela trenovat vic :) tak ted menim svuj pristup trosku, protoze mam splneno a muzu uz si ted proste hrat s technikou ahlavne posilovanim (jsem desne ochabla, brsini svaly hruza, sila v rukach zadna atd. atd. zkracene slachy a tak… a treba se pak posunu jeste dale :)

Motto: blog.knigy.cz
avatar

10 km: 0:55:50 (2015)
půlmaraton: 2:01:57 (2015)
maraton: 4:34:35 (2015)

Kniga žena 19.05.2015 19:56:15

>> nessik, 19. 05. 2015 11:13:05

presne tak :-D

Motto: blog.knigy.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 20.05.2015 00:27:07

>> Kniga, 19. 05. 2015 19:55:42

14 dnovy treninkovy cyklus je lepsi ako 7 dnovy a je to bezna prax vo vrcholevj atletike

tiez sa pouziva 21 dni alebo 28 dni, kde je to ale 21+7 teda 3 tyzdne sa maka a 1 tyzden sa flaka len rege

kto nema rezim klasickeho otroka teda bezny pracovny tyzdne

tak je vhodne vysklusat rezim 10 alebo 11 dnovych cyklov je to fyziologockejsie

ako 7 dnovy cyklus

ovsem to nemusi platit pre tych co musia ist v spolocnostou nanuteny 7 rezim

a ano velmi dlhy alebo velmi tazky trenink sa beha len 1 x za 14 dni

aj najlepsi africania v priparave na majstraky alebvo svetaky

maju extra tazky trenink len 1× za 14–21 dni a zvysok je viacmenej priprava na ten tazky trenink

aj Petr Janda, metodicky atleticky expert to jasne povedal vo verejnych prednaskach:

""" Osmy den schazel nam """

vyspela civilizacia starych slovanov a germanov samozrjeme nemala 7 dnovy tyzden, to je vymysel otrokarskej rimskej rise

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

cinclusatko žena 22.05.2015 07:53:31

>> Kniga, 19. 05. 2015 19:55:42

a najma ten kto dobieha posledny musel do toho dat zo seba najviac ;) iste prvy na to urcite viac trenoval a drel, ale priamo na tom zavode…i ked stane sa, ze aj ten co ma natrenovane prepali a potom ide vzadsie… to je tiez umenie nenechat sa strhnut na niekolkych prvych pretekoch, lebo ta energia je neskutocna…mozno aj to sa ti stalo.

tak to ano ta tvoja chodza je dvojsecna zbran… to ja som zasa na zaciatku nevedela ubehnut 100 metrov :D takze toto mi nehrozi a respekt je velky, niekedy ked som este nebehala 10k som si aj vravela, ved ubehnes 8k v treningu, tak aj 10, ale prave ta postupnost ma bavi, clovek vidi ako sa zlepsuje nielen casovo, rychlostne, na sebe, ale aj to na co si trufne a prezije.

tvoje nedostatky a plany su ako u mna :) ale ono to je mozno najlepsie takto, ze clovek sa k tomu prepracuje sam, ze potrebuje aj tie brusne svaly atd, keby mi to niekto vravel pred dvoma rokmi asi mu poviem, nechaj ma ja si chcem behat… to ze je to potrebne k tomu ti dojde az neskor.

avatar

10 km: 0:55:50 (2015)
půlmaraton: 2:01:57 (2015)
maraton: 4:34:35 (2015)

Kniga žena 27.05.2015 21:46:09

>> rudo, 20. 05. 2015 00:27:07

ja jsem otrok u pasu, ale mozna proto mam zase vice svobody :D nez jini…

To jsi mu udelal radost, tak budu v klidu planovat po 14denich usecich…sice nevim na kolik muze byt efektivni ze treba na odpolednich budu rano behat intervaly (ale s mirou :D) a proste sviznejsi behy a na ranni proste jen pomale vyklusavacky :) ale uvidime… je fakt ze kdyz jsem zkousela kazdou nedeli dat 20+ ze me to spis huntovalo, nez pomahalo… tak uvidime :)

>> cinclusatko, 22. 05. 2015 07:53:31

jj, ja hlavne o posilovani a tak zacla uvazovat az kvuli Spartanu a tak a taky kdyz jsem na spolecnych treninkach videla jak jsem tezce KO oproti ostanim… a cervicek hloda, ze kdzy bych posilila bricho a vubec nohy a dbala na techniku a tak o kolik bych se zlepsila :D

jj to je na behani to nejkrasnejis, ze je poradse kam posouvat a co zlepsovat, ze to nestagnuje :) zuatim teda :D

Ted si doresim dilema ohledne gps hodinek a naplanuju si jak se odmenim, kdyz budu cely mesic poctive cvicit a posilovat, treba me to chytne jak beh :D

Jinak ja na zuakladce telak moc nemusela a vpodstate jsme nebehala :) tady je takove shrnuti :) http://blog.knigy.cz/…/ja-a-beh-i/

Motto: blog.knigy.cz
Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.