Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | Další Poslední
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21121,12 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.08.2015 09:37:45

>> max39, 24. 08. 2015 22:48:27

:-D „No a to je vsetko-len stojim??? :-D Tak ako Max, už "len stojíš“???

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

max39 muž 25.08.2015 21:45:02

>> MartiNo, 25. 08. 2015 09:37:45

:-D

Kokos RUDO to co si mi dal za cvik.Ved som sa skoro zabil.A to som si myslel ,ze rovnovahu mam perfektnu.Som z toho jelen.To aj rovnovaha sa vekom straca.Ved ked som mal okolo 16 rokov tak som dokazal na rukach prejist cele kolecko(260m) na skolaku co som behaval a presiel som 200m gulate zabradlie popri ceste bez dopomoci len s rozpazenymi rukami.V tom som bol dost dobry.To ma az ucitelia davali za priklad.

A teraz.....????????????

To mi povedz ako to mam vôbec trenovat.Fakt to je o hubu.Na tej hladkej plavacke to neustojim vôbec.Mozno skusit na koberci.No neviem neviem.Polamem si nohy a uz je aj porobene aj dobehane :-D .

To na BOSE to bolo lazo-plazo.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.08.2015 22:02:15

>> max39, 25. 08. 2015 21:45:02

skus stat na rovnej zemi na 1 nohe a druhu pomaly zdvihne do pozicie bociana, stomu atd podla jogyt

alebo len tak tu zdvihnutu pomalicky hyb akoby si nou bezal sustavne = opisuj nou bezecky alebo cyklisticky pohyb

mozes tiez pridat rozne pohyby ruk

a stale to na tej 1 nohe ustoj

tiez si porovnaj stabilitu ze ktoru nohu mas stabilnejsiu castou ludia vedia ustat na jednej ale uz nie na druhej

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 25.08.2015 22:10:42

>> max39, 17. 08. 2015 22:51:41

…Len je divne ,ze tym ako maju silno odpruzenu patu tak ma to nuti cez nu aj behat…

MAX – Som totalnym odporca behania po pate.

Ale v tvojom pripade to (docasne) schvalujem. Dovody urcite poznas aj sam. Je podstate jedno v com behas, len treba zacat (sportovat)

Nejaky denik sa nechysta ? Nevratis sa postupne k pondelkom ?

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 25.08.2015 22:35:44

>> Steven 07, 16. 08. 2015 19:13:29

…Vzhledem k tomu, že z hlediska běžecké přípravy jsem tady asi absolutní exot … zejména, být všestranný…, tak si rád nechám poradit…

ma to vela uhlov pohladu

Najpr som chcel takto zacat:

„… nebezis v pohode a musis si hrabnut dost hlboko do fyzickych … (psychickych)re­zerv, na druhy den sa Ti bezne treningove tempo … zda byt dost tazke a na jeho udrzanie by si musel vynalozit podobne usilie ako na tempo … rychlejsie. Mas nutkanie beh skratit a bolia Ta nohy. … . Ak taketo pocity nemavas aspon raz za 7–10 dni, tak nestimulujes telo dostatocne. Ak ich mavas casto – niekolkokrat v tyzdni, tak trenujes prirychlo, privela ci pricasto, najcastejsie vsak asi vsetko dokopy.

  • je to mozno uz po funuse, ked si robil same rychle behy. Urcite si zistil nejaky den, že nestacis. Tak to by malo byt max raz za 7–10.
  • zejména, být všestranný… Zda sa mi to dost rozumne pravidlo, ale hlavne univerzalne. Teda mozes robit rozne sporty behy, chodza …
  • Na druhu starnu, ked sa chystas na test (zavod) toto pravidlo , hlavne uz v samotnej priprave to zaradit. Teda aby si v stanovenom intervale raz nestacil.
  • dalej jedna uvaha. Na zaciatku som bol o tom presvetcený ze aj v teste (treningu) som schopny tolko dat, ako v samotnom zavode. Teraz viem, tze to bola iluzia a týka sa naprosto vsetkých. Dost tu zaznieva a ja si to tiez hovorim napr. bezim 1K tempo xy a som hotovi. POviem si , ako je mozne ze tempom XY dokazem dat na zavode 10K, ked teraz nedam ani 2K ?

Sorry za obsirnost, ale davno som uz tu nepisal. NIe ze by som nechcel, ale toto vlakno ma u mna privilegium a tak sa snazim „napomoct“

avatar

max39 muž 25.08.2015 22:41:54

>> ivan99, 25. 08. 2015 22:10:42

Ivo ahoj.

Som strasne ale strasne rad ,ze si stale pri mne.

Ja o tom sportovani moc nechcem.Som proste chuj.Cele som si to dodrbal.Cas na chôdzu nemam.Na beh som uz zas tasky ako slon.Hladam prave spôsob ako sa preorientovat na moju tzv „NSS“ ktora mi tak dobre zaberala.No ako som uz pisal ,cely den len kava a vecer nie je v mojich silach sa ovladat.A v noci prudka chut na sladke-hrôza.

Zacal som lahko posilnovat doma.Taky maly a mierny kruhac.Brusaky,kli­ky,drepy,plan­k.Zvazujem ,ze z pivnice vytiahnem boxerske vrece a zaspominam na stare casy.Tam bude aj vyzurenie a aj kondicka.No viem zo skusenosti,ze je to narocnejsie ako beh.Teda ak sa to robi tak ako sa ma.(sustavna praca nôh+horna polovica stale v pohybe+ruky pri brade a valis to tam ).

Male pokusy so svihadlom.No tam som tiez mimo.Capaty som hrozne,technika chyba.Predtym 12 kôl po 3min s obcasnymi dvojitymi preskokmi.Som proste chuj.zas sa blbec hladam a stratil som co som mal a na com som mohol teraz pekne stavat.Skoda tych mojich dristov.

No som velmi rad ak mi este veris.To je presne to preco sa mi podari vratit sa.Je to tak.Pre druheho dokazem spravit viac ako pre seba sameho.Tak mi prosim drz palce.

Dakujem MAX

avatar

max39 muž 25.08.2015 23:02:02

>> rudo, 25. 08. 2015 22:55:00

CO SA TI NEZDA????

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 25.08.2015 23:05:47

>> max39, 25. 08. 2015 22:41:54

Samozrejme, ze ti verim. Vsak si ak dokazal, ze je zaco.

Napis si na papier vec co najviac chces.

MOze byt ich nazaciatku viacej, ale vyciarkuj ich, aby ti ostala iba jedna.

To bude tvoja priorita ale len to nic iné. Vsetko co budes robit budes zvazovat len z pohladu tento jedinej veci. Nemzes robit veci paralerne, na ostatne sa musis (
docasne ) vysrat. Inac sa nepophnes.

priklady:

  1. shudnut na 90kg

2)zabehnut 4× za tyzden 1,5H v kopcoch

  1. zabehnut 10K za 50minut

atd.

Ked budes robit jedno, tak to automaticky neznamena, že ostatne sa nenaplnuje skor naopak. Ale robit len jedno. Nemusis tu napisat co si vyberes, len si to vyjasni sam pre seba co to je.

Teda po lopate.

ked to bude sport – prestanes sa vazit. Samozrejme ze budes aj chudnut. Samozrejme ze pri tom mozes byt napr. na NNS.

ked to bude vaha – buses sledovat vahu. Samozrejme ze pri tom budes sportovat, ale prestanes robit rekordy (je ina priorita)

ked to bude sport na 10K (do 1H) budes sportovat nan

ked na 1,5H zase inak, ale cielene

POznas svoju prioritu ?

Dobru noc, lebo ta moja je spanok.

avatar

max39 muž 25.08.2015 23:15:47

>> ivan99, 25. 08. 2015 23:05:47

Dobre si to Ivo napisal.Velmi dobre.

Inak tu 2) si tam pekne zvyraznil ;-) .Ano z tych veci co si pisal je tato ta najhlavnejsia.

MAX

avatar

max39 muž 25.08.2015 23:32:44

>> gilwen77, 25. 08. 2015 23:18:52

Hodim este jednu.Len sa bojim ,ze to uz RUDO neustoji a prestane Ti posielat televlny.Tak potom sorry.Ale hovorim som tu este ja-skutocny:-).

MAX

avatar

max39 muž 26.08.2015 00:03:04

>> rudo, 25. 08. 2015 23:41:34

Ako vies ,ze tam nie je ta „dusa“.A v takom tele???

No a ja tam teda naznak vajec vevidim:

https://www.google.sk/search?…

MAX

avatar

Steven 07 muž 02.09.2015 19:56:12

Ahoj Maxi, Jani,

oživuju vlákno a posílám pěkné pozdravení:-).

Dneska jsem si zkusil pětku, bez rozběhání, po pracovně krapet těžším dnu,

nic do Pochlubme se, ale 5,2 km pace 5:00 min/km, přiznám se, poslední dva km jsem hodně sledoval hodinky, aby mi to vyšlo.

Jak říkám, není co slavit, očekával jsem víc, na druhou stranu, jak psal kdysi Mato, každého osobáčku, byt blbého si važ, nevíš, zda není Tvůj poslední:-).

Drželi jsme si všichni tři vzájemně palce, doufám, že to trvá i nadále, i když denně nejsme v kontaktu...­............. Mea culpa přišla bída na kozáky musím tvořit hodnoty, moc tady nejsem:-)

Pěkný večer........­....... a doufám, že jste oba v poho:-)

Steven

avatar

max39 muž 02.09.2015 21:23:49

>> Steven 07, 02. 09. 2015 19:56:12

Ahoj kamarad.Pekny pozdrav aj k vam.

No teda ,co je s Tebou???No vlastne pekne poporiadku.Gra­tulujem k osobacku-mam velku radost.Male prekvapenie ale prameniace len z toho,ze som par dni dozadu cital,ze po bezeckej stranke si nie uplne v poho.O to viac som nadseny ,ze uz tomu tak nie je.PARADA!!!! Este nabuduce vydrzis v tomto tempe dalsich 4,8km a mas(mame) to v kapse :-D .Verim a drzim neunavne a s radostou palce.

No a teraz ,co je s Tebou???Aky je trening??? Kolko tomu venujes??? Co vaha??? Aka je strava???

Ja viem zas ta moja zvedavost.Ale u ludi ktorych si vazim a su priatelia to tak mam.Ved ma poznas:-).

"""Prisla bida na kozaky ,musim tvorit hodnoty"""-to znaci ,ze mas vela prace? Tak na jedne strane fajn,no viem ,ze na strane druhej.......ved vies.Som na tom podobne.Obaja vieme ,ze z prany sa nenajeme:-).Makat musime a potrebujeme.

Co druha stolicka(to ma zaujima najviac ;-) ) ??

MAX

avatar

Steven 07 muž 02.09.2015 21:50:23

>> max39, 02. 09. 2015 21:23:49

Ahoj Maxíku,

mám z Tvé odpovědi velkou radost, jak vidno, nic se během „nekomunikace“ nezměnilo.

Vezmu to na přeskáčku. Stran druhej stoličky, konkrétní výsledek není, nicméně, byla přijata opatření:-) a hodně jsme se stmelili. Také je to u mne, pochopitelně number one, šance stále žije.

Stran toho tréninku, hodně jsem se snažil v červenci, přijal jsem obecně platné zásady tady z fora, běhal jsem dlouhé, sedmičkovým a více tempem, a ten srpen jsem moc nedal. Docela mne utavilo to vedro, a v druhé půlce srpna, přišlo to, jak správně píšeš „z prány se nenajíme“.

Ale pokud jsem byl doma, a ne na služebkách, pod 90 minut rychlé chůze jsem nešel a na těch služebkách jsem si vždycky našel kvečeru 50 minut na nějakej rychlejší běh.

S váhou jsem to posral, už jsem měl těch 85 kg jak jsem deklaroval, ale bohužel, nejsem dokonalej, nejsem na lívance, to se ví:-), bylo nějaké pivečko a nějaký ten knedlíček, ted mám tak odhadem o 2 – 3 kg víc. Ale už má být normální počasí, to znamená pro mne nulová motivace dát si orosený půllitr a na španělské ptáčky se taky vyseru, tak snad to půjde zase rychle dolů.

Ten dnešek jsem trochu shodil, ale včera jsem měl cca 8,8 km běh v terénu, rovina tam byla tak cca 400 metrů a dal jsem to pod 6:00 min/km a tak nějak mám z toho daleko větší radost než z dneška. Mám pocit, že jsem se víc snažil:-).

Taky by mne strašně zajímalo, jak bojuješ, co váha, co běžecké botky, a jak se Ti daří zabezpečit jiné zdroje než „pránu“, zda se Tvé podnikání dostalo do dlouhodobě udržitelných kolejí.

Stejně, jak si to tak všechno dávám dohromady, tak si myslím, že spíše než ted hovořit, tak chceš někdy za měsíc za dva překvapit. Pokud to tak je, mooooc držím palce, však mne znáš:-).

Steven

avatar

max39 muž 02.09.2015 22:50:01

>> Steven 07, 02. 09. 2015 21:50:23

"""…sance stale zije."""

Priatelu ani si nevies predstavit ako Ti drzim palce(„kaslat na maratony“).Osob­ne(fyzicky) Ta nepoznam no prajem Ti tak ako mojim najlepsim priatelom.

So mnou je to trosku horsie(co sa tyka vahy a sportu).

Par necakanych a nahovno odvedenych subdodavatelskych prac spôsobilo,ze do prace som v poslednej dobe chodil aj v sobotu aj nedelu.Ziadne volno a k tomu tie horuce dni.Tak len slaby kruhacik doma+plank a v poslednej dobe znova chôdza na kopec(bohuzial ten nizsi).Dufam len,ze fyzicky narocna praca mi aspon(ako pisal RUDO) nieco dala.No na kopci to necitim.Je to spôsobene brutalnym JOJOM(celodenne nejedenie a vecer-co sa da+hromada sladkosti).Vaha je naozaj az neuveritelna.Bol som par krat zabehnut boty ale tentokrat sa snazim o indiansky beh.Dost mi to eliminuje bolest kolena.Tak mozno tadialto cesta povede.Aj stravu som uz zmenil-no nie je to co byvalo(pracujem na tom-silne sacharidove abstaky).

Pravdu mas v tom ,ze sa mi moc o sebe nechce pisat.Mal by som az ked to ako pises bude stat za to.No zvazujem aj moznost pisat znova pondelky.Pravda je ale taka ,ze uz sa nesmierne a velmi za seba hambim.V podstatate by som sa vratil skoro na zaciatok.

Teraz pozeram na datum(musim si to overit prvym prispevkom) a asi je to dnes zrovna rok co som Vas poprosil o pomoc.Je to tazke.Pomahali mi vase prispevky neskutocne.No uz nedokazem prekonat tu hambu o ne prosit.

Môj druhy biznis je celkom potlaceny neuveritelnym dopytom po mojej stavebnej cinnosti.No viem,ze pride obdobie kedy sa mu zacnem ovela viac venovat.(zahradny nabytok a okrasne doplnky do zahrad a k rodinnym domom-drevenne studne,hojdac­ky,detske smykalky,ihris­ka,domceky,pi­eskoviska,vel­ke kvetinace z masivu,budy pre psikov …atd,atd.K tomu by som ak ostane cas a chut pripojil E-shop so zahradnymi potrebami.A aj v ramci shopu(okrem inych moznosti)zvysil predajnost hore spominanych vyrobkov)

Tolko plan(je uz z casti realne rozpracovany).No uvidime.Poznas ako to chodi.

MAX

avatar

Steven 07 muž 03.09.2015 21:24:59

>> gilwen77, 03. 09. 2015 09:34:33

Ale jelikož jsem soutěživá, tak ti Stevene děkuji za impuls, abych aspoň ten trénink rozhýbala ;-)

Dvakrát jsi mi tady udělala neskutečnou radost.

Prvně, když jsi přišla s tezí, že moje kombinace chůze pes plus běh má význam.

Pokud se to povede, napíšu článek Využití velkých plemen ke zvyšování fyzické kondice za předpokladu velmi umírněných sportovních cílů:-)

A ještě více nyní, prvně jsem impulsem, a to od kočky, která má půlmaraton pod dvě, iks výběhů na Ještěd, maraton a spoustu dlouhých dépéček a bůhvíco dalšího:-).

Tož Jani, zcela upřímně, at se Ti to daří, a to co nejrychleji. Pokusím se taky zvyšovat latku, pokud se povede ta desítka pod padesát a ten půlmaraton pod dvě, už mám v hlavě nějakej triatlonek......... aspoň dvě discipliny nebudu zcela za debila a tu třetí, no jak to napsat, hrdě dokráčím:-).

Měj se pěkně Steven

avatar

Steven 07 muž 03.09.2015 21:33:54

>> max39, 02. 09. 2015 22:50:01

Môj druhy biznis je celkom potlaceny neuveritelnym dopytom po mojej stavebnej cinnosti.No viem,ze pride obdobie kedy sa mu zacnem ovela viac venovat.(zahradny nabytok a okrasne doplnky do zahrad a k rodinnym domom-drevenne studne,hojdac­ky,detske smykalky,ihris­ka,domceky,pi­eskoviska,vel­ke kvetinace z masivu,budy pre psikov …atd,atd.K tomu by som ak ostane cas a chut pripojil E-shop so zahradnymi potrebami.A aj v ramci shopu(okrem inych moznosti)zvysil predajnost hore spominanych vyrobkov)

Tolko plan(je uz z casti realne rozpracovany).No uvidime.Poznas ako to chodi.

Maxi, už dvacet čtyři hodin krapet přemýšlím, co na to odpovědět. Vlastně odpověd dáváš v tom, poznáš to, ako to chodí......

No právě poznám. A nemá cenu si tady psát cosi o přehnaném smyslu pro zodpovědnost. Jen........ Tvůj druhý projekt je full time job, neskutečně logisticky a obchodně náročný. Což o to, ať se Ti daří, víš, proč to děláš a proč to je potřeba… Jen jednu otázku, vlastně dvě. Kdy chceš žít? Myslíš, že si dokážeš při tomto vytížení najít nějaký čas pro sebe.

Nějaký čas pro sebe prostě potřebuješ, o tom prostě žádná......:-). Myslím pravidelně, dovolená na hovno, za měsíc stejně grogy, jako kdyby nebyla. Denně aspoň hodku pro sebe.

Třeba to nějak vyplyne samo od sebe, až se to ustálí. Moc bych Ti to přál.

Steven

avatar

Steven 07 muž 03.09.2015 22:52:48

>> gilwen77, 03. 09. 2015 22:31:41

Hned dnes jsem po pauze vyběhla. Uf, těžký běh, na 4. km jsem si opakovala „Steven by jestě makal, tak makej taky!“ Týden pauza a tělo zlenivělé jak důchodkyně. To jsem si zase vzpomněla na Rudův příspěvek o ztrátě kondice. Sakra kluci, myslím na vás kudy běhám :-)) Jen se trochu bojím o holeně. Mršky se občas ozývají, holt ta nadváha je přeci jen znát. Nemáš datumově zmapované nějaké zajímavé mezníky v běhu? Jako třeba překonání vzdálenosti či rychlosti v čase? Pokud ano, napiš pro inspiračku.

Jani, mohu napsat nějaká čísla, ale díky mé priorizaci nezmoudříš. Když mám čas, tak čtrnáct dní makám a pak když jsem celej týden na služebce, tak mám ty svý krátký běhy, jak na počátku roku. Takže jenom orientačně v kontextu, myslím, že pětku jsem měl počátkem dubna za 5:18. Někdy v druhé půlce července desítku 5:24. Ta trvá dotedka.

Vlastně nemám systém. Jediné pravidlo, které dodržuji, je že se snažím denně něco dělat. Služebka, práce, priorita, jasně, ale 5 – 9 km rychlejší běh, na to se čas vždycky najde. Sobota, neděle, dovolená, delší běh. V týdnu, nemám náladu, alespoň devadesát minut pes kopečky průměr 6,5 km/hod. Když to hodně zjednoduším, mám měsíčně minimálně 120 km běh, 120 km terén rychlá chůze pes. Jediný princip něco dělat denně, vzhledem k časovým možnostem, regenerací je ta rychlá chůze. V létě nemám den, kdy bych něco nedělal, na podzim bude podstatně hůř. A zároveň uspokojím druhého koníčka, psa, blablabla .............­.....to víš:-).

Asi z toho nezmoudříš.

Steven

avatar

max39 muž 04.09.2015 00:15:22

>> Steven 07, 03. 09. 2015 21:33:54

Ahoj Steven.

Tak ani neviem ako by som ti to co najlepsie a najkratsie vysvetlil.Zacnem asi takto.Ja nie som ziadny velky podnikatel.Obycajny maly zivnostnik s malickov stavebnou firmickou(ak sa to vôbec tak da nazvat-najlepsie roky su davno prec,no aj vtedy som bol len velmi maly hrac na trhu.)Mam ludi ktori pre mna pracuju no su zakazky pri ktorych som len sam(napr:objednavka na izbu,omietka,ma­lovka+plavacka) tam ludi nepotrebujem.Co by sme tam aj viaceri robili.

Potom su zas dni ked sa robia na komplet dva byty naraz-tam je treba ludi.

Co chcem povedat.Nie som podnikatel so stabilne stalou pracou.Je to jak na hupacke.Hore-dolu.Leto,jesen fajn-zima jar na hovno.Teraz hovorim,prace vela.Co bude za mesiac -neviem.Mozno zas nervy v péčku.Ak pamatas zaciatok roka som mal velmi zufaly.Cvhvilu trvalo kym som sa z toho dostal(dokonca maly problem uctami).Teraz viac ako dobre.Jeden mesiac zarobim 4–5nasobok Bystrickeho platu na druhej strane vela mesiacov stoji za hovno.Jednoducho velka nestabilita,co ma ubija.

Takze ziaden podnikatelsky macher nie som.S obdivom a velkou uprimnou radostou pozeram na ludi napr. ako si Ty.Myslim,ze si velmi uspesny v obore co robis a mas stabilne dobre vysledky-zaroven Ta praca bavi.A mam z toho velku radost.Takmer ideal,nebyt vela casu straveneho v praci.Zas clovek nemôze mat vsetko.ze.

A prave nova cinnost by tej mojej nestabilite mala zabranit(môzne to nazvat malou diverzifikaci­ou).Ale zas nic velke(na to nie su investicie),zacat pekne pomaly.Spominal som -mala dielnicka kde zacnem pekne sam(ruky mam zdrave).Cas ukaze ako to pôjde aky bude zaujem.Necakam ziaden velky booom.Preto tvrdim,ze bude dobre podporit predaj okrem inych moznosti aj e-shopom(o ktorom uz davnejsie uvazujem) na zahradne potreby.Zdalo by sa ,ze chcem toho vela a neostane mi ziadne volno.No prave toho sa teda vôbec nebojim.Skôr sa bojim aby som vôbec nieco vyrobil a aj predal(ci bude zaujem).A ma to byt v obdobi ked stavby nejdu.A slovne spojenie"vies ako to chodi" som myslel tak ,ze nie vzdy to môze vyjist a fungovat a nie ze by som bol zahlteny pracou(i ked tam by som sa rad dopracoval a nasledne hladal rieseni co si vybrat a comu sa venovat)

Tak neviem ci som to dobre vysvetlil.Cas ukaze.Zatial sa nebojim a ani sa nemôzem vyhovarat ,ze by som nemal za cely rok cas na sport.Su tam(ako teraz) casove useky kedy to nejde.

MAX

>> gilwen77, 03. 09. 2015 22:31:41

""Mohl bys pošimrat devadesátdevítku a já šedesátdevítku. Oba tuším máme od této mety zhruba stejně daleko."""

Janka Ty uz vazis 86kg.........­.............­.myslim ,ze nie.(do tabuliek som sa davno nedival ale som o tom presvedceny)

Taku koko.inu môze spravit len jeb.y MAX

avatar

max39 muž 04.09.2015 00:58:38

>> gilwen77, 04. 09. 2015 00:39:54

Pocitala si dobre.Vaha 116kg.A koko.stka hranica mala byt u mna 100kg.Ved som predsa vazi uz 98kg!!!!!

No coment.

Alebo nie-som tym padom dvojnasobny kok.t!

P.S:praca so surovym drevom je fakt super.A hlavne clovek nieco vytvara.Je to pre mna velmi upokojujuce.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 04.09.2015 01:31:31

Hmotnost v době NSS není objektivní porovnávat s hmotností mimo ní. Škoda ale, že teď nikdo nezadáváte data do výzvy, už jen pro statistické účely by to bylo fajn. :-) Jinak ale super, že to tu ožilo. :-) :-) :-)

Něco k pobavení: dnes, tedy už včera, jsem byl u právníka, protože jsem chtěl probrat nějaké záležitosti, přičemž jsem se za 2 hodiny dozvěděl více méně to, že skoro v ničem nemáme šanci na úspěch. Přesto jsem ale odcházel spokojen, protože tam měl esíčka, která jsem pojídal. Tak drahá esíčka jsem sice ještě nikdy nejedl :-), ale chutnala výborně. :-) K dobré náladě ovšem přispělo i to, že jsem na schůzku i z ní běžel (v košili to nebylo takové, jako to bývá v tričku, ale i tak to bylo fajn).

Tak ať se vám všem vede!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Steven 07 muž 04.09.2015 22:32:17

>> gilwen77, 04. 09. 2015 20:27:43

Nesporně existují i rychlejší cesty, ale tato mi umožňuje skloubit radost z pohybu obecně, s během, s pobytem v lese s mým chlupatým přítelem a přináší mi to prostě takto radost:-).

Já navíc nemám proč a kam spěchat, a zatím to patrně funguje.

Moc děkuju za odpověď, mimo jiné, stále si myslím, že ta chůze v rámci řekněme „prenatálního stadia běžce“ prostě má svůj význam a ne každý skáče radostí při pomalých neskutečně dlouhých bězích, i když to bude patrně varianta, která vede nejrychleji k cíli.

Btw dneska se mi běželo prostě strašně, zafungovala formulka, Jana by se na to nevysrala:-).

Steven

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 05.09.2015 00:06:24

>> Steven 07, 04. 09. 2015 22:32:17

jj, najdolezitejsia je radost.

IMHO:horsie urcite bolo, ked si mal skoro kazdy trening unairobne. To su tie treningy (co spominal Rudo) pri nich mozes vynechanim par treningou stratit na kondicii. Ani vek nato nie je, aby dochadzalo k stalemu narastu. Za chvilu dojde k stagnacii a narasz je zaporny.

Nechces tyh 120+120 uviest v hodinach? Ma to vacsiu vypovedaciu hodnotu.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 05.09.2015 00:06:24

>> Steven 07, 04. 09. 2015 22:32:17

jj, najdolezitejsia je radost.

IMHO:horsie urcite bolo, ked si mal skoro kazdy trening unairobne. To su tie treningy (co spominal Rudo) pri nich mozes vynechanim par treningou stratit na kondicii. Ani vek nato nie je, aby dochadzalo k stalemu narastu. Za chvilu dojde k stagnacii a narasz je zaporny.

Nechces tyh 120+120 uviest v hodinach? Ma to vacsiu vypovedaciu hodnotu.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 05.09.2015 00:14:33

→ Max.

Max, zrovnaj si to v hlave. Treba byt optimistom a vidiet viac vyhody v tvojich situaciach.

Skoro vsetci tu mame akoby 2 priority: rodinu a sport. TAk:

  • ak je praca, makaj
  • ak nie, sportuj (alebo chudni)

a nenariekaj, ze raz nie je jedno a potom druhe. Sorry chcem ta nakopnut.

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 05.09.2015 00:36:11

>> max39, 25. 08. 2015 23:15:47

BTW, prebehlo trochu casu na rozmyslanie, tak pokracujem.

Inak tu 2) si tam pekne zvyraznil ;-) .Ano z tych veci co si pisal je tato ta najhlavnejsia.

MOzno si o tom trochu rozmyslal. Chcem len podotknut, ze urcite som ta nechcel „nasmerovat“ asi si sa to stalo len mimovolne.

Boli to len priklady, nechces si dat ako prioritu upne sam ? Ak by to bolo nieco podobne, si zmiereny s tým, že chudnutim sa nebudes zaoberat (pride same) napr. sa vobec nebudes vázit a vsetko budes brat z hladiska priority ?

IMHO:

  1. urcis si prioritu – to uz skore je
  2. ursis si datum od startu, do kedy budes (iba) prioritu naplnat a prehodnotíš sytuaciu az po tomto case. Tu by som ti odporucil 6 mesiacov. To zodpoveda obdobiu, ked asi nebudes mat velke mnozstvo prace.
  3. urcis si nazvime to napr. zakledne postupy, ako sa k 1) dopracujem. Nechem tu uz davat priklady, aby som ta neovplyvnoval. Ale pozor, urcite nie typu"ked shudne pod 100kg budem robit …

Len treningove dielcie ciele typu, ked sa mi podari (niakou sportovou cinnostou) spravit a) prejdem na b)

Pozor, ak si raz urcim moju prioritu nejaky sportovy ciel, tak k tomu bod 3) podriadim aspon tak, aby aspon ciastkovo k nemu viedol

Takze ak si urcim sportovu cinnost nad 1H, nebudem trenovat laktatovu odolnost, ale tukovy metabolizmus. Ak si urcim napr. 1,5K (resp 800m) tak naopak.

EDIT:

To by spociatku znamenalo v zhaldom an prioritu, ze zmenou starvovania sa nezacnem (hned zaoberat) ale mecham to nech sa to postupne kristalizuje.

avatar

max39 muž 05.09.2015 00:47:07

>> ivan99, 05. 09. 2015 00:14:33

Ahoj Ivo.

Myslim,ze je to tak ,ze moje uprimne a pravdive spovede vedu k tomu ,ze pridu druhym ako nariekanie.

No ja nenariekam.Len pomenuvam veci popravde.

Davno viem,ze ked je clovek uprimny a priatelsky tak si druhy mylne myslia ,ze je slaboch(nezosob­nujem)

>> gilwen77, 05. 09. 2015 00:25:52

Telo pravdepodobne hladuje no ja pocit hladu nemam.

A vlastne ja sa drzim RUDOVHO jedineho okna za den na jedenie:-).No a ak ma RUDO pravdu ,ze je to najspravnejsia cesta tak telo reaguje tak ako reaguje.Mysli si ze je stale asi chude:-).RUDKO tak povedal tak to dodrzujem.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.09.2015 00:54:14

>> max39, 05. 09. 2015 00:47:07

idz do pierdzele

mne staci ked ma doslova posluchaju dievcatka

ale ked chces doslova:

cez to otvorene okno sa rebrikom vysplha len zelenina a proteiny

lenze ked zelenina stoji pod tvojim oknom

to je to co inspirovalo pesnicku :

okno v prizemi je zavrene i dnes, lasko ma

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 05.09.2015 00:57:54

>> gilwen77, 05. 09. 2015 00:25:52

Janka Ty uz tiez mazes.Ty nevies ,ze my se tu na nic neurazame ;-) .

MAX

avatar

max39 muž 05.09.2015 01:05:41

>> rudo, 05. 09. 2015 00:54:14

No ved ja viem.Troska srandy.Zacinam na tom znova pracovat.A ked uz Ta tu mam hned mi sem prosim hod datum a cislo.Tak tu bude najlepsie.Poprosim kratkodobe.Ved Ty uz vies co a ako.

DAKUJEM

MAX

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.