Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 02:39:11

>> rudo, 12. 11. 2014 02:24:06

Hezký, ještě úplně poslední dotaz – jak je to s tou kůži a rychlými úbytky. Vlastně gró problému, proč jsem si dovolila žebrat tady na maxově vláknu o potlesk za svůj úspěch.

Opravdu v té rychlosti v úbytku hmotnosti, Rudo, nevidíš problém? Já to viděla u známého, jak to může dopadnout a nic moc teda. Samozřejmě to u Maxe nastat nemusí (a doufám nenastane).

Já nerozporuji jeho styl stravování, jen tu rychlost v úbytku hmotnosti.

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 03:10:29

>> rudo, 12. 11. 2014 02:24:06

Já jsem četla jak běhal (OK, tak chodil), takový šílenosti do kopce a s kopce – nejhorší věc na kolena. Týdenní plán tréninku se zařazeným rychloběhem. To jsem si já troufla až na 85kg a ještě s dohledem. Jak byl z tréninku zničený. Sorry, ale ten kluk, chudák, se dřel jak blázen. Proto jsem mu na JEHO vlákno napsala, že to jde i pomalejší cestou. Vsak mu to holky několikrát psaly, ať se šetří.

Já chtěla TAKY něco rychlého, ale naštěstí mi někdo poradil, ať neblbnu a nejsem netrpělivá.

avatar

Sloviensko

rudo muž 12.11.2014 03:19:47

>> gilwen77, 12. 11. 2014 02:39:11

jeho rychlost sa este ukaze neskor

zatial stratil len vodu naviazanu na nadbuticny glykogen a cisti sa zo soli a teda vodu naviazanu na sol

co je vodno z toho ako rychlo nabral vahu ked jedol zrejme jedla obsahujuce sol a rozne ine latky soli podobne pocas vikendu na chate

skutocny unytok telesneho tuku vobec nepozname

takze pociatocny ubytok na vahe nie je vobec dolezity a bude u kazdeho iny podla toho kto co v sebe mal

ako rychlo bude chudnut sa ukaze az neskor a to mu budeme pekne regulovat

strava bohata na mineraly a zdrave tuky je uplne najlepsia na prevenciu problemom s nadbytocnou kozou

ovsem kto mal 130kg a zide dolu na 70kg bude vzdy nadbytocnu kozu

ty si zatial presla len na 80kg uvodime ked budes na 60kg ako to bude

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 12.11.2014 03:24:48

>> gilwen77, 12. 11. 2014 03:10:29

nebehal, chodil turistocky do kopca pretoze chodza do kopca je najlepsia chodenie po rovine je viacmenej zbytocna strata casu

behat skusal par krokov a koli artoroze palca nedokaze robit ziadne bezecke pohyby aj ked to tvrdohlavo skusal musel po pra krokoch vzdy prestat

mozes chopdit do kopca akokolvek dlho v tom nie je problem trosku problem bol potom schadzat ten kopec dolu a tam som mu poradil techniku na schadzanie dolu kopcom kde kolena netrpia a naopak dalej sa posiluju svaly a teda aj tym sa palia kalorie

opakujem, ze teraz vsetko opakujem co uz bolo napisane len preto ze ty si si to neprecitala taketo debaty su potom cirkularne su umelo 3.14× dlshie ako by mohli byt a zatazuju ostatnych citatelov a beru aj pisatelom cas

ak chces debatit zacni si svoje vlakno a ak ma tam vyzves aby som ti odpovedal alebo oponoval, tak budem toto nechajme co najjednoduchsie pre Maxovu temu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 03:55:38

Maxi – doporučuji ti zajít si na InBody měření. Je to sice módní záležitost, ale prý to ty tuky měří dost přesně. Jako 250,– za měření, ale to jsme zbytečně prožrali víc :-)

Já byla už 2× – vlastně vždy cca po 10kg, abych měla jistotu, že hubnu tuky. Pomohlo mi to hlavně psychicky, že mi potvrdili, že mé tělo reaguje správně. Teď jsi jistě odpustil převážně vodu, ale tu to měří taky. Navíc porovnávat to odstrašující měření s novými, lepšími hodnotami, je příjemné pohlazení a člověka to skvěle nakopne :-)

PS: ten Rudo je tak útočný, až mám pocit, že něco tají :-)

avatar

Desert muž 12.11.2014 07:57:44

>> rudo, 12. 11. 2014 03:19:47

problematika rychlého hubnutí je v tom, že tělu seberu rychle cukry a přítom metabolismus není ještě přizpůsoben na jejich produkci, resp. glukoza je potřebná jak pro hladké svalstvo, tak pro periferní inervaci,

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 12.11.2014 08:41:54

>> rudo, 12. 11. 2014 03:19:47

Posledni 2 radky tveho textu bych mohla podepsat. To je presne to, co me napadlo. On i priklad s ministrem Chovancem a tim, ze musel na operaci – kdo ted o nem v Tv videl ten porad, tak musi chapat, ze v takove urovni obezity, kde on byl, tak uz to jinak, nez operativne nejde. Tedy co se kuze tyka. Pan Chovanec si nenechal podvazat zaludek, pekne zmena zivotnoho stylu, co tu radime Maxovi, ale byl v takovem stadiu, ze ta kuze nemela sanci se zatahnout i dkyby hubnul 500g tydne.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 12.11.2014 08:51:27

>> gilwen77, 12. 11. 2014 03:55:38 Jani, Rudo není útočný, Rudo je náš :-)), to, že ti to připadá jako útok je tvůj problém, ne Rudův, to jak vnímáme a jak si co necháme k sobě pustit, jak jsme vztahovační, je jen náš problém. Rudo má pravdu v tom, že se tady mísí dvě odlišné cesty, dvou lidí. Začíná v tom být maglajs. Mně by třeba také zajímalo, jak pokračuje TVOJE cesta a proto bych byla pro abys založila svoje vlákno a psala tam své pocity, své pokroky. Budu tvůj fanoušek :-)), stejně jako Maxův. To je jen můj názor, jinak vám oběma moc fandím a těším se jak se s tím poperete. Jinak kůži při hubnutí je skvělé natírat kokosovým tukem :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 12.11.2014 09:04:04

>> Pohoda, 12. 11. 2014 08:51:27

Mas pravdu. Take jsem si nevsimla, ze by Rudo utocil. A dokonce to s tim tukem – to tu Rudo psal. Jen si jana nevsimla…

pro Janu:

Jinak Jano, pises Maxovi, ze klidne muze zkusit behat, ale sama v clanku uvadis, ze prvni 3 mesice jsi chodila a az pak jsi ubehla neco pres 2km. A Max trenuje chuzi 2 mesice, ma problem s artrozou v palci a vahove je zase jinde, nez si byla ty. Tady vsichni radi Maxovi postupne zvykani na zatez, budovani kondice chuzi (coz jsi delala i ty), tak proc to menit, zvlaste kdyz po zkousce behu zjstil, ze to fakt nejde.

jeste gratulace k tomu, ze jsi zacala a neco menis, ale sama vis, ze nejsi ani v pulce. Preju vuli vytrvat.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 12.11.2014 09:13:26

>> jm1, 12. 11. 2014 09:09:11 a proč si myslíš, že bude neúspěšný, jsi jasnovidec ? :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 12.11.2014 09:14:32

Mně je to celkem jedno, ale přijde mi trochu divné, že tady Rudo opakovaně Janu vyzývá, ať tady nedělá zmatek a založí si nové vlákno, a teď i Pohoda. Možná jo, ale neměl by to říct spíš Max? 8-O

Jinak Rudo ráda slyším, že pro různé lidi je optimální jiná strava, vždycky mě iritovalo, že jsi prosazoval jen jednu jedinou, správnou pro všechny. Že by to souviselo s tvým aktuálním obratem k vegetariánství :-D

Lidi jsou různí a často intuitivně cítí, která strava je pro ně dobrá, já bych se třeba k nízkosacharidové musela velmi nutit, jinému je to přirozené. Ty budeš asi, Maxi, jedním z nich, asi cítíš, že ti to vyhovuje, ne ani kvůli rychlosti úbytků (ty se taky můžou zpomalit), ale spíš že je ta strava pro tebe dobrá.

Taky ti moc fandím, před čtyřmi lety jsem zhubla z 80 na 60 za půl roku, s jinou stravu, než je ta tvoje (spíš jako ta Janina), ale člověk z toho má vždycky úžasnou radost. Už teď jsi nový člověk, řekla bych :-) Ať se ti daří.

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

Praha

Celkem 8004,86 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:31 (2012)

Pavla T. žena 12.11.2014 09:19:06

>> jm1, 12. 11. 2014 09:09:11

Taky se mi zdá, že pro mnohé už to není běžné diskusní vlákno, ale spíš jakási reality show.

Motto: "Vím, že když si dobře zaběhám - nebo ani ne dobře, ale když si prostě jen zaběhám - budu mít lepší den." A. K.
avatar

max39 muž 12.11.2014 09:34:00

>> gilwen77, 12. 11. 2014 03:55:38

Ahojte.Trosku som si pospal a tolko nazorov a reakcii.Ale dobre,zas viem o nieco viac.

RUDO na predchadzajucej stranke(na konci)napisal obsirnejsie presne to co so uz aj ja povedal.Pre kazdeho je vhodne nieco ine.Ci strava,ci trening alebo liecba.Aj v skole pri vyklade ucitelky sme jeden pochopil viac ako druhy.Zo zrucnostou sma tiez na tom kazdy inac.Bolest vnimame tak isto rozdielne a rany sa nam hoja tiez inou rychlostou atd ,atd,atd.Len chcem povedad,ze nemôzeme vsetkych zaskatulkovat do nejakeho obecneho pravidla a povedat,toto rob lebo kamaradkinej kamaradke,mama toto citala a super vysledky.Ja som laik ale pochopil som,ze toto asi nebude ta najspravnejsia cesta.Ved uz len tu na tejto stranke vidno,kolko sportovcov ma rôzne treningove a stravovacie navyky a maju super vysledky.Musime sa v niecom naist,co nam vyhovuje,vyskusat si to,ci to funguje a drzat sa toho.Ak to prestane,skusit vyskusat nieco ine(ale postupne).A ja cerpam vela z tohto vlakna.Nazorov tu bolo povedanych velmi vela.A znova sa budem opakovat,ze aj tvoj nazor si obrovsky cenim.Mozno pride cas a ja budem cerpat z neho.Alebo niekto iny.Vcera som bol s kamaratom v Nitre a celu cestu sme sa bavili o sporte,zdra­votnych problemoch a strave.Bol nestastny,ze za cely rok schudol jedno kilo.A to hovoril,ze ma najzdravsiu moznu stravu,ktoru si niekde precital.Tak som sa ho popytal co papa.A zacal:ra­najky ochutene vlocky s hrozinkami,ba­nanom,susenymi marhulami zaliate mliekom s medom.To povedal,ze si musi dat pre zdravie.Hned na to si da citujem:dva drahe celozrnne chleby so suchou salamov(lebo ta ma viac masa a je kvalitnejsia)­.K tomu vypije pol litra mlieka.Potom si ide zaplavat(2–3 krat do tyzdna).Po treningu spapa vzdy cely banan,vypije energeticky napoj(videl to robit tenistov) a zje nejaku „sportovu“ tycinku.Cely den pokracuje v tomto trende vrcholovych sportovcov.A ked som sa mu jemne snazil vysvetlit,ze treba nieco zmenit,tak ved to robi Nadal,Federer a bolo to pisane(obecne) v clanku a ty tomu nerozumies,pozri kolko vazis atd…Tak sa mi ho podarilo ale len na mesiac presvecit aby tri jeho vrcholove(ma ich sest za den,tak to cital) jedla vymenil za zeleninove salaty.Dufam,ze to vyjde,lebo som mu slubil,ze to jeho rocne kilo zhodi za mesiac :) .Ale pisem to len preto,ze nie vsetko sedi na kazdeho.

Inak RUDO sa rozohnil.Ale neber to tak.Ved nanho chudaciska tlacime zdola a aj zhora :-D .A este ked nieco pekne napise,tak mu to tu vymazu.No a ma 60-tku aj na to treba brat ohlad :-D .Ale vazne ten chlap je tu so mnou od sameho zaciatku a naozaj ma uz celkom dobre pozna,takze vychadza z istych vstupnych udajov a verim,ze ich vyhodnocuje najlepsi ako vie.Nie kazdy s nim môze suhlasit ale snazi sa poradit kazdemu kto o to stoji.Ja mu verim.Ale tiez som neni zaslepeny a znazim sa vela veci obkukat aj od inych.Ale gro je velke mnozstvo zeleniny!

A s tym mojim treningom je to tiez zas inak.Najprv som ho teoreticky dal na papier,no potom mi tu priatelia povedali,ze asi este nieje moc vhodny pre mna.Tak som ho za jazdy zmenil a vratil som sa k dlhej pomalsej chôdzi do kopca a hlavne s volnymi dnami+nejake posilovanie.Aj ked teraz je to zas trosku inak kôli operacii prsta na nohe.Tak vidis ani ja sa striktne nedrzim nejakych obecnych tabulkovych predpisov.Hlavne to musi cloveka bavit.A teba to bavi,si spokojna a mas vysledky-to je to hlavne.Drz sa a ja Ti budem pevne drzat palce.

MAX

A zas sa opakujem.Ja budem rad ked tu budes pisat.

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 09:37:57

>> Pohoda, 12. 11. 2014 08:51:27

Za útok !! se smajlíkem !! považuji, když mě někdo vyhazuje z cizího vlákna, píše něco o módních časopisech a sušenkách či naznačuje, že se chci na cizím vlákně prezentovat a vynucovat si obdiv měsíc starým článkem. Na který jsem mimochodem nedala odkaz ani svým známým, protože ty tlustý fotky jsem doma obulela (hrůza, a pořád ještě je, fakt se není čím chlubit – vyžrala se, tak ať se snaží, obdiv nezaslouží – tak to cítím) Obdiv zaslouží ten, kdo se celý život chová a stravuje zdravě. Sorry Maxi, žrali jsme holt jak prasata, ale když si to uvědomíme, tak jsme na správné cestě :-)

Odkaz na článek jsem dala pro Maxe, aby viděl, že se nemá přepínat a že chůze k hubnutí stačí a běh mu nakonec přijde přirozený. Nechtěla jsem to vypisovat znova, když už to je jednou psané a aby se někdo chytal za slovíčka že doporučuji běh či nedoporučuji běh.

Jeho příběh mě zaujal, protože je hodně podobný mému příběhu. Zrovna před cca 2 měsíci jsem měla depku, že hubnu nějak pomalu. Taktéž jsem koketovala s myšlenkou nízkosacharidové diety – ovšem jednodušší „dámskou cestou“ – přes koktejly, protože to je ještě rychlejší (samozřejmě blbější než úprava stravy). Přesně jak Max – pocit, že by to šlo rychleji, zoufalá otylka, která se snaží o zázrak.

A opravdu mám reálnou zkušenost se dvěma chlapy, kteří jeli nízkosacharidovou dietu, hubli nepřiměřeně rychle (prostě víc než 0,5 – 1 kg týdně) a sice zhubli, ale vypadali jako šarpeje. Jeden jak nemocný a druhý jako svůj fotr. Ten z toho byl dost vykolejený, ale bral to tak, že sice vypadá „hůř“, ale je zdravější. Jeden od nás z práce, druhý z „hubnoucího fóra“. Dával tam fotky.

Nic víc, nic míň. Jen jsem se podělila o praktickou zkušenost.

Hihi, jedna malá kůžička a kolik nadělá paseky :-))))

Maxi – samozřejmě držím palce. Pozorovat ubývající cm je šíleně motivující – já si měřím co jde – krk, lýtko, stehno, ......snad i uši :-) Jednou za 1–2 měsíc si udělám „radost“ s krejčovským metrem. Ty už jsi dosáhl velikánského pokroku, jen tak dál!

avatar

Černošice

10 km: 0:47:34 (2014)
půlmaraton: 1:44:10 (2014)
maraton: 4:02:00 (2015)

Mary žena 12.11.2014 09:46:49

Už nějakou dobu pokládám za ztrátu času zapojovat se do debat, kterých se účastní i Rudo. Stále dokola omílaná ta jedna jediná pravda mi nic nepřináší. Zvláště, když není mojí pravdou. A myslím, že za ta léta, co běhám po světě už asi trochu tuším, kde je moje pravda. Nicméně pokládam za krajně nevkusné, pokud se Jana připojí do debaty se svým příběhem, který je určitě zajímavý, poučný a vede k výsledkům, o kterých se v tomto vláknu debatuje, je obratem vyzvána, aby debatu opustila. Protože má jiný názor. Kde to jsme, proboha! Jano, jsi dobrá. Tvůj přístup je mi rozhodně bližší a domnívám se, že má větší naději do budoucna, protože pracuje s pozitivní motivací, ne se zákazy.

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 12.11.2014 09:56:22

„Už nějakou dobu pokládám za ztrátu času zapojovat se do debat, kterých se účastní i Rudo“

…což je bohužel většina diskusních vláken :-|

Motto: ...kam až?
avatar

max39 muž 12.11.2014 09:59:15

>> jm1, 12. 11. 2014 09:09:11

Mozno mas pravdu.Ale ja aj tak si v kutiku duse zelam aby toto vlakno pomohlo aj niekomu inemu a nie len mne.Je tu z coho si vyberat.Viem,ze pre niekoho je to len rality show a mozno sa doma od smiechu za brucho drzia.Taky sme.Bol to pre mna dost velky problem sem napisat.Ale uz nelutujem.A ak mi to ma pomôst,tak pripadne posmesky prehltnem.

S pozdravom MAX

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 10:09:34

>> max39, 12. 11. 2014 09:59:15

Maxi – my už bychom nic nezdravého HLTAT neměli :-)

Počkej až budeš po 40 kg psát článek – to teprve hanbou zalezeš pod postel, až uvidíš svoje „tlusté“ fotky. Já jsem doma téměř žádné neměla – maskovala jsem svůj břuch co to dalo. Doporučuji ti nějaké fotky si udělat, určitě se nad nimi jednou rád hrůzou oklepeš :-)

A slibuji, že už psát nebudu, jen občas tiše nakouknu, jak se ti daří. Ruda je pro tebe důležitý, nechci ho provokovat – vážně! Je to TVOJE vlákno, tak to cítím. Přijdu se sem podívat za dalších 5 kg :-)

Drž se!

avatar

max39 muž 12.11.2014 10:45:35

>> gilwen77, 12. 11. 2014 10:09:34

Tak to vôbec nie je(myslene v dobrom).Vsetci su tu pre mna velmi dôlezity.A aj TY.Ale hlavne ich nadherna podpora ktoru mi davaju.Z kazdeho sa môzes nieco priucit.RUDA mam rad,velmi casto sem prispieva a niekedy humorne a to sa mi paci.Tiez su temy s ktorymi som s nim nesuhlasil ale kvôli tomu sa predsa neurazim a neodidem,ved je to slobodne diskusne forum.Fotky mam.Uz teraz to vypada dobre.Kludne pis.

MAX

avatar

svbezec muž 12.11.2014 11:29:43

>> Mary, 12. 11. 2014 09:46:49

„Už nějakou dobu pokládám za ztrátu času zapojovat se do debat, kterých se účastní i Rudo. Stále dokola omílaná ta jedna jediná pravda mi nic nepřináší.“

Keby ze mam sklony verit konspiracym vysvetleniam… vyzera to tu ako nejake testovanie medialnej manipulacie(vid napr. nizkosacharidove vlakno s absurdnymi zjavne nezmyselnymi tvrdeniami a sposobom reakcie niektorych nickov) ale skor to bude iba obycajna sektarska zaslepenost a tie manipulativne metody su iba vrodeny talent (nieco ako LenOn). Co uz, aj Svedkovia Jehovovi a Hare Krsna su ludia, vacsinou celkom fajn, kazdy ma nejaku uchylku… :-)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 12.11.2014 11:44:06

>> Petr Kaňovský, 12. 11. 2014 01:07:31

Je tu niekde ak odkaz na nahratie „hudby“ ako metronom. Pouzivam ich v mobile. Predtým som tak nabehal aj desiatky km. Teraz do kopcov pouzivam kadenciu 180 – 200. Priemer by mal byt 180 – kazdy je ale iný typ. Dost som s tým aj experimentoval. Neteba to na zaciatku cvicenia prehanat. Ja som si napr. pustil 180 po par min. ( s ) prepol na dalsiu skladbu 185 … atď. Ver, tých 5 citeľných.

Pozor, nemozes to navysovat na ukor techniky , teda mozno radsej zacat napr. od 150 … Ked sa uz pomaly blížis k svojmu stropu, velice zalezi ake mas tenisky ( cim vacsia podpora techniky, pruzenie, navysenia dropu … ) tym horsie.

Ked zacnes, tak ako ti to radi Peter na mieste rob to naboso. Pri minimuskách je to parada, ale automaticky sa mi spomaluje frekvencia – potrebujem na tom zapracovat. Uplne prirozdene to bolo cez leto, pri behu naboso. Tam to prebehne auto, male kročky

EDIT:

Co som si uz davno vsimol 95% zien s tým nema absolutny problem, aj ked behaju upne pomalsie ako muzi.

95% muzov ma stým problemi – skacu ako zajace, kadenciu odhadujem mnoho krat aj pod 110 a to behaju rýchlejsie tempá.

Dalej, ale to uz s tým nesúvysí, len pre budúcnost. Dost žien behava aj dlhsie napr. nad 30 – 60 min. U muzov to neplati. Namiesto aby radikalne zredukovali svoju rychlost a predlzila tak adakvatne svoju aktivitu. Predtym som si to aj dost vsimal, ale iba zo zabavy som si z nudy pri dlhych behoch na ovale daval som zo sebou stavku do kolko minut dotycný ukonci svoju cinnost.

avatar

Desert muž 12.11.2014 12:27:34

" někdo to rád horké"

aneb, každý jsme nějaký, hlavně že se máme rádi, :-P

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 12.11.2014 14:32:26

>> gilwen77, 12. 11. 2014 09:37:57

nějak mi nevychází to s velikostí průměrných váhových úbytků – píšeš, že rozumné je 0,5–1,0 kg / týden, ale myslíš, že má Max více? nevím, kolik toho Max sní, ale i kdyby měl zátěž 1 h / den a snědl jen 2200 kCal / den, tak úbytek bude přesně 1 kg / týden

>> svbezec, 12. 11. 2014 11:29:43

muhaha… asi bychom jako „sekta“ měli zavést i nějaký rituál – např. obřadné spálení rohlíku, zbroceného krví panen… nebo woodoo napichování jablek ve stylu ikebana… eh, sorry, nechal jsem se unést… ;o)

„… NSS vlakno s absurdnymi zjavne nezmyselnymi tvrdeniami …“

prosím, rozveď to, ale v příslušném vlákně, samozřejmě, ne zde

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 12.11.2014 15:48:05

>> skritek Hugo, 12. 11. 2014 09:04:04

jeste gratulace k tomu, ze jsi zacala a neco menis, ale sama vis, ze nejsi ani v pulce. Preju vuli vytrvat

Já už jsem dle InBody v poslední třetině – jen 10 kg tuku navíc. Mám prý svalů na rozdávání. Možná Max také zjistí, že nemusí hubnout tolik, protože má nadprůměrně svaloviny.

EDIT: Promiň Maxi, já vím, že ještě neuplynulo 5 kg, ale toto by se ti mohlo líbit a namotivovat tě to. Opakovaným měřením jsem zjistila, že místo (podle výšky) matematicky spočítaných 20 kg mám navíc jen 10 kg tuku :-) Podle neověřené teorie prý si může tělo tlouštíka vytvořit nadstandardní množství svaloviny, aby ty tuky uneslo.

Takové zjištění po měření bych ti moc přála. Při představě, že jsem o takový kus blíž k cíli se mi chtělo z radosti dělat výmyk na zábradlí :-)

avatar

Praha

Celkem 26262 km
Minulý měsíc 31 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 12.11.2014 16:23:03

>> gilwen77, 12. 11. 2014 15:48:05

A ten výmyk jsi dokázala? :-))

Prosím to není jedovatost. Já ho nedokázal snad nikdy v životě. Nebo snad někdy za mlada na osmnáctý pokus a s nakopnutím. :-))

Tak pokud bys ho dokázala, tak prosím do „Pochvalme se“ a budem gratulovat. :-))

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 12.11.2014 16:57:18

>> gilwen77, 12. 11. 2014 15:48:05

A nad horní hranici normy tuku jsi už byla jen asi o 1%. Každopádně, posuzovat potřebnost hubnutí podle BMI je blbost, a snažit se shazovat svalovou hmotu jen kvůli hmotnosti/BMI ve většině případů též.

InBody bych určitě maxovi doporučil, i když tam lze vážně brát jen údaje o aktivní hmotě a množství tuku, protože vše ostatní přístroj dopočítává. Pro lidi s „normální“ hmotností bych pak doporučil i antropometrické měření, a to nejenom kvůli tukům, ale kvůli celkovému posouzení rozložení svalů a tuků a zjištění případných dysbalancí, zkrácení svalů apod.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 12.11.2014 16:59:52

>> EvženGe, 12. 11. 2014 16:23:03

Jana je velmi šikovná, vedla i kroužek gymnastiky a třeba na trampolíně dokáže velmi šikovné věci. Já jsem si tam zkoušel jen tak poskočit, ale měl jsem celkem strach a vůbec mi to nešlo – o to více jsem obdivoval Janu. Nějaká kila navíc tedy nemusejí být překážkou pro mrštnost a tím i pro většinu sportovních aktivit.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

bjerndi muž 12.11.2014 18:27:09

Maxi drž se, dlouho jsem tu nebyl, ale vidím, že se to tady pořádně změnilo. Na tohle bych neměl nervy a šel radši na kopec :-P

avatar

max39 muž 12.11.2014 19:04:51

>> bjerndi, 12. 11. 2014 18:27:09

Citas mi z duse.Aj napriek zakazu od lekara som dnes zobral psa a vysiel som si na môj oblubeny 600m kopec.Sice s bolestou na nohe ale obrovskou radostou na dusi.Parada.Fakt som bol stasny ako blcha.Akurad si idem dat brusaky a nejake cviky.A potom este mentalny trening pri citani nasho vlakna :-D .

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 12.11.2014 22:43:14

Max za 9 tydnu zhubnul cca 10 – 15 kg a to vcetne vody. Pokud jde o rychlost hubnuti, jeji spojeni s jojo efektem je spekulativni zalezitost. Nicmene urcite da predpokladat, ze ubytek vahy se bude zpomalovat a brzy se dostane do tabulkoveho pasma 0,5 – 1 kg/tyden, ktere si nekdo nekdy vymyslel a vsichni to pak opakuji.

Ale myslim si, ze se max dotknul na pocatku tohohle flamu duleziteho bodu – jaka bude strava „po“. Myslim si maxi, ze se budes muset smirit s urcitym celozovotnim omezenim stran sacharidu, pokud tedy nechces prejit na uplne opozitum ve forme whole-food veganstvi (kde by ses zase musel smirit s absenci masa apod.). Nerikam ze tak prisne, ale telo sis huntoval dlouha leta, obezita je dusedkem velke hormonalni nerovnovahy a sama k ni prispiva (tukove bunky pousti do krve peknou radku ruznych hormonu) a i kdyz se se spravnou stravou rovnovaha obnovi, jeji stabilita nebude nejvetsi. Neber to tragicky, ale bud pripraven, ze urcite zmeny musi byt celozivotni a ze pri navratu ke stare strave se vrati stare problemy. To je ten jojo efekt, nespociva v rychlosti hubnuti, ale v (ne)uvedomeni si starych chyb.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.