Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | Další Poslední
avatar

max39 muž 22.01.2015 21:59:07

>> rudo, 22. 01. 2015 08:45:54

Tak toto nemam odsledovane.V pri­emere je to 2× denne.Skôr som si vsimol,ze v dni ked jem menej zeleniny a viac masa tak som na velkej menej.Teraz som nasadil dost prisny rezim tak je to OK.3× denne surovy zeleninovy salat(od vas viem ze ked je nieco tazsie stravitelne tak je to pri chudnuti ucinnejsie-asi),k tomu 2× len varene(ziadne pecene,grilovane,na prirodno-tvoja rada) kuracie a hovadzie maso+varene 2–3 domace vajicka.Vela vody a bylinkovych cajov.

A vzhladom na to,ze som si dal vyzvu taku aku som si dal tak som zacal ovela viac sportovat(dnesnim dnom zacnuc).

Rano 10km chodza (600m)

Poobede:posilovanie 30min

Vecer 50min plavaren alebo 1hod pes

Netusim ci to do toho 1.2. vydrzim ale pokusim sa.Tak si trochu myslim,ze uz ani tento rezim nepomôze.Nevadi pomôze v dalsom mesiaci.

MAX

avatar

Steven 07 muž 22.01.2015 23:37:14

Rano 10km chodza (600m)

Poobede:posilovanie 30min

Vecer 50min plavaren alebo 1hod pes

Tento program jsem měl v sobotu

10 km běhátko 0 výškových metrů

30 min cca intenzívní posilování

1 hodina pes

a ještě v neděli ráno jsem byl celkem grogy:-)

Ty chceš za osm let na olympiádu, nebo co:-).

Kompliment, nic víc v tom nehledej.¨

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 23:47:21

>> Steven 07, 22. 01. 2015 23:37:14

""" Ty chceš za osm let na olympiádu, nebo co:-)."""

tak neviem 2015+8= 2023 – to OH nebudu

jedine ak si myslel ze pocas 2023 sa bude dat plnit limit pre 2024

ovsem CAS limit zverejni aj tak az ako sa vravi po funuse

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 22.01.2015 23:56:34

>> rudo, 22. 01. 2015 23:47:21

Myslel jsem to tak, že Max musí mít nějakou vyšší motivaci.

vzhledem k aktuální situaci slušný, ne?

Ale jesi chce splnit limit, tak se musí ještě krapet zlepšit, jj.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 23:58:52

>> Steven 07, 22. 01. 2015 23:56:34

;-) vsechno je jenom sranda

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 23.01.2015 00:11:49

>> Steven 07, 22. 01. 2015 23:37:14

Jedine ak v SUMO.Ale to v OH nie je.Ale v World Games tam ano.Hmm,zamyslim sa nad tym :-D .

Ale vazne.Nie som si isty ci to vydrzim.A plavanie berem skor ako rege.Dnes len 40 dvadsatpat metrovych dlzok.Rameno drzi.Ani som nespominal,ze doktor krutil hlavou,ze vraj sa kalcifikat rozpusta.Tak neviem ci je to mozne.Ale je to tak.Ze by pohybom alebo stravou-neviem.Aj Dr. sa cudoval.Ale som stastny za môzem plavat.Pred dvoma mesiacmi som len tak kopkal nohami.

Bude to tazke ale viem,ze ma podrzite aj ked cielovu hmotnost nedosiahnem.Bude to dobry zaklad do buduceho mesiaca.Tam chystam zmeny.

MAX

avatar

max39 muž 23.01.2015 00:13:42

Steven zas si ma predbehol:-)

avatar

Steven 07 muž 23.01.2015 00:18:01

,ze vraj sa kalcifikat rozpusta.

Maxi, to je to, co je skutečně důležité. Další rozšíření aktivit. Navíc nejde to proti Tvým chodeckým aktivitám, naopak, nejlepší možné doplnění.

Jsi on the way up. A jako Tvůj virtuální kamarád z toho mám radost.

Steven

avatar

max39 muž 23.01.2015 00:34:45

>> Steven 07, 23. 01. 2015 00:18:01

Dakujem za pochvalu a prejavenu radost z mojej cesty.Ani len netusis ako v tomto pribehu mas aj Ty zaiteresovane prsty:-).

Ale Tvojich 180km za januar tiez o niecom svedci.Moc Ti drzim palce a verim Ti tak silno,ze som si Tvojim uspechom na 100 percent isty.Tak si myslim,ze tento rok sa bude lamat chleba.A do nasej trojky patri samozrejme aj RUDOV vertikalny 1km.Tiez sa tesim z jeho napredovania.Chlap­ci nech Vas zdravie,humor a viera vo vlastne schopnosti neopusta.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.01.2015 01:20:00

>> max39, 23. 01. 2015 00:11:49

ano kalcifikat je mozne rozpustit

ale pozro lebo to sem priliakta vedcov ktori nam budu nadavat ze klameme a pdovadazame lebo oni ten klacifikat nevideli

kalcifikat som rozpustil niekolkym ludom behom 20 minut cez reiki

pssst, nepovedz nikde, lebo pride vedecke komando

zaujimave ze vacsinou sa tiez jednalo o pleco, tam to ludom vadi najviac ked nemozu ruku zdvihnut, inde na to akosi rezignuju

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 23.01.2015 01:29:42

>> rudo, 23. 01. 2015 01:20:00

No ale mne s plecom nikto nic nerobil.Len som jemne cvicil vo vode tak aby to nebolelo a postupne pridaval a plus NW.A mozno aj ta zdravsia strava.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.01.2015 01:45:30

>> max39, 23. 01. 2015 01:29:42

jasne ja som to pochopil ja len odpovedam ze ci je mozne kalcifikat rozpustit

je a dokonca aj velmi rychlo a cielene

pomale rozpustanie stravou a cvicenim je pre mna samozrejmost ovsem malokto ma na to vydrz a dodrzi stravu a dodrzi aj cvicenie

ja som si tiez nieco spravil s plecom ale to skor bola natrhnuta ci blkonuta slacha pretoz to vzniklo behom sekundy ako uraz pri jednom neoptarnom pohybe

a trvalo to mesiace kym som stravou a cvicenim to vyriesil a teiz mi „odbornici“ z okolia tvrdili ze mam ist dochtorom a pod noz

ale kazdy den dvihat len 15kg na bench press ked som predtym dvihal v dlhych seriach 35–45kg bolo pekne na bednu, kym som si psychiku nepreladil

a nezacal somm to brat ze ak idem pomaly behat idem behat naozaj pomaly a tak mozem aj dvihat malinke cinky

ved ma pritom nik nevidel , doma v sukromi, do posilky by som to mozno nezvladol ak by tam boli aj baby

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 23.01.2015 08:16:26

>> rudo, 23. 01. 2015 01:45:30

Mám to vyzkoušené – taky jsem hodně polevil ve váhách a dělám o to víc opakování, člověk si tak nerasuje klouby a šlachy a řekněme to na rovinu už to neroste jak to rostlo dřív a k čemu na běhání hypertrofované prsní svalstvo, že jo,

ten příměr s pomalým během je perfektní když dokážu jít ven běhat tempem 8:30 / km, proč v posilce nezvedat 15 kilo na benč,

to je ještě jednodušší protože málokterá holka cvičí s váhama takže to ani moc neporovnávají, zatímco 8:30 / km mě předbíhají nejen tělnatější dámy, ale málem i lavičky a odpadkové koše.

JJ člověk si to usí srovnat v hlavě dělám to pro sebe ne pro ně.

V posilce se pak spíš soucitně pošklíbaj vysypaný bulíci s beďárama na zádech.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Bratislava

Brutto muž 23.01.2015 08:25:34

Tiez som mal obdobie, kedy som na benchi zdvihal 130% svojej vahy (a to som vazil sto kil) :). No postupom casu som zistil, ze posilovanie s vlastnou vahou ma ovela vacsi prinos a okrem toho je ekonomickejsie (da sa robit doma a nemusi sa platit za posilku).

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.01.2015 08:33:58

>> Chrosel, 23. 01. 2015 08:16:26

o to nejde ze co zdvohaju holky ale ked sa tam uratseny chlapy v lycrach zvalia na lavicku a hybu 100–200kg zelzom a pritom vrieskaju fucia a trieskaju to o zem

tak potom si tam lahnut a hybat s 15kg a ani sa pri tom nezadychat…

iank to zranenie nebolo pri cviceni, tam si davam pozor a sustredujem sa

ale prenasal som 15 litrove flase s destilkou po dome a hral som frajera a som s tym v 1 ruke tak vselijako maval a prehadzoval si… no proste stary xxx.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.01.2015 11:36:05

Tak vaha ide pomaly dole(104kg).Zostava 1,5kg do 1.2.2015

Popravde mam uz mam toho plne zuby.Uplne mi sily odisli a obrovska nechut k akemukolvek sportu.Ktomu mam dnes len „pôstny den“(len surova zelenina s nizkym obsahom sacharidov).Keby som nepresvedcil dceru aby dnes isla so mnou na turu(13km) urcite by som sa na to vykaslal.Vecer chcem dat este 1hod plavanie.Dufam,ze tym trosku zregenerujem.Dost ma boli chrbtica medzi lopatkami.Myslim,ze je to tym ako som zhrbeny ked slapem hore kopcom.Vcera znova mala bolest na hrudi(mozno od tej chrbtice alebo tie sacharidy-neviem)Cvicenie dnes vypustim.Potreboval by som aspon jeden den oddych len zo skusenosti viem,ze vaha pôjde hore.Zacinam mat pochybnosti o nejakom vyzname toho co teraz robim.Skusim este zatat zuby a vydrzat to do konca mesiaca.Najhorsie su myslienky ci to vôbec pomôze.No nic idem bojovat.Myslim,ze zajtra uz budem len taka vymackama handra:-).Drzte palce.

MAX

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 25.01.2015 12:24:06

>> max39, 25. 01. 2015 11:36:05

Ale no tak Maxi, to co se ti děje, je naprosto normální. Při hubnutí to zákonitě přichází. Já si myslím, že jsi na sebe moc tvrdý, stresuješ se výzvou…neustále počítáš ( proč ty kila musí být dole do 1.2., musí ? nemusí!!). Je to jen v tvé hlavě, nejde to jak by sis představoval ( rychle :-)) ) a přichází stres. Zvolni, nežeň se tak kupředu. Na konci tvé cesty bude 100% cíl, o tom jsem přesvědčená. Jen nemusíš být první, stačí, když doběhneš, i to se počítá ! Vrátíš tím do svého hubnutí i výšlapů do přírody radost a dobrý pocit.

Jinak význam toho co děláš je, být zdravější a spokojenější. A to přeci chceš, nebo ne ? Nebo ten význam je, poměřit si s někým triko :-))? Je to jen tvoje soukromá, osobní věc a my tady na fóru máme možnost do ní nahlédnout. Ne soudit, ne hodnotit, pomáhat, tak jak umíme, radou, zkušeností. Ale ty musíš cítit, že je to tak dobře. Začni víc poslouchat svoje tělo, víš, ona hlava je důležitá, ale někdy je špatný rádce :-))

Maxi, držím pěsti ať to překonáš a pochopíš, co je důležité. Vedeš si moc dobře, tak tomu prosím věř, jen se nežeň dopředu tak rychle. Ono se opravdu nestane vůbec nic, když si občas dáš den volna…

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 25.01.2015 14:31:38

>> max39, 25. 01. 2015 11:36:05

Nejez jen zeleninu. Jsi chlap a potřebuješ bílkoviny. Jinak se ti podělá imunitní systém. Ta váha, co naskočí za den, musí být voda. Vyprdni se na ni.

A pracuj na regeneraci (spánek a další relax).

Motto: No toto!
avatar

Steven 07 muž 25.01.2015 19:44:43

Ahoj Maxi,

bojovníku, dyť do slušně dáváš, dobrej nápad s tou dcerkou, a 13 km prima.

Vše důležité napsali Pohoda a PAM65, neřeknu nic nového, nauč se poslouchat svoje tělo. To že si připadáš vyždímanej, je naprosto jasnej signál, zvolnit. On se dá nějakou dobu ignorovat, ale pak tělo přistoupí k dalšímu stupni obrany a to většinou opravdu nebývá dobré.

Jsi stále v začátcích, na tom, že dáš den, kdy se na všechno vysereš a půjdeš třeba jen tak volným tempem třeba hodku se psem, pro radost, a že se kvalitně najíš /bílkoviny, PAM/, možná právě toto je ten nezbytný překlenovací můstek k dalším úspěchům.

Nespěchej...... bude dobře:-).

Steven

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21150,8 km
Minulý měsíc 65,11 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.01.2015 20:10:22

>> max39, 25. 01. 2015 11:36:05

MAXi, držím palce. Vydrž! Odpočinek je také potřeba. Zase to pak půjde, vydrž. Samozřejmě že to má význam, co děláš. Výsledky máš super!

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 25.01.2015 20:48:00

>> max39, 25. 01. 2015 11:36:05

Maxi,

zpomal. Rozhlédni se. Vydýchej se. Zrelaxuj.

Tělo nesílí ve fázi zátěže, ale ve fázi odpočinku po zátěži. Odpočinek je životně důležitý.

Můžu ti popsat stohy laických vhledů do fungování hormonů a jaký to na tebe, tvé zdraví a tvou váhu má vliv. Už jsem toho, řekl bych, napsal dost. Nemůžu ti napsat nic nového, než zopakovat mé upozornění, že se musíš vypořádat se spánkem (nebo aspoň vědomou relaxací), pokud se chceš posunout dál. Ne s kaloriemi. Pro zdraví, výkon i hmotnost musíš respektovat a udržovat rovnováhu mezi zátěží a odpočinkem. Neustálé přidávání zátěže bez odpovídajícího odpočinku vede zákonitě ke zranění či nemoci v lepším případě, k vyčerpání či vyhoření v horším.

To co nyní děláš jenom zvyšuje stres na tvé tělo. Utnul jsi výživu, zvýšil zátěž. Proč? Kvůli číslům. Tehdy a tehdy budu mít tolik a tolik na váze. Jsou opravdu pro tebe ta čísla tak důležitá? Jsi opravdu ochoten kvůli tomuto krátkodobému cíli riskovat své zdraví a své dlouhodobé cíle? Nediv se, že nemáš energii. Tělo toho má dost možná tak akorát dost. Dej mu tedy po zátěži volno.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2015 20:51:39

za 24D cycklus som mal 1 den uplneho volna a je tam dost dni ked sice je volaco zapiasane ale to boli len take kratke lahke vychadzky alebo zabiciglovanie do obchodu a tak

cize prakticky dni volna

okrem zeleniny mam takmer kazdy den nejake bielkoviny, a telo si povie zo kolko

typicky: 3 vajcia na tvrdo, kus lososa narychlo vnutri surovy, kuracie prsia vo vode obvarene

niekedy fazulu cocka hrach

a ked telo velmi pyta otvaram tunovo-fazulove konzervy

este to by tak bolo aby sa mi zacala svalovina palit a holkam som sa menej pacil, ved to by bolo cele sportovanie vlastne k nicomu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.01.2015 21:49:08

Ahojte.

Moc Vam vsetkym dakujem za prispevky a podporu.Mne to vzdy neskutocne pomôze.Ja som to ale asi tak trochu zle napisal.Mne islo o to ci ma vyznam sa takto trapit kvôli nejakym par dnom.Ved chudnut môzem dalej.Islo o to,ze zas ta moja palica tvrdohlava,ked nieco povie(a este verejne) tak to musi dodrzat za kazdu cenu.A len v tom som zacinal postradat ten vyznam.Urcite nie v celom mojom snazeni a mojej ceste.To nemam vôbec ani v kutiku mysle.Neurobil by som to sebe a za ziadnu cenu VAM!!!Sak by ma svedomie dohryzlo za ziva:-).Pre takych dobrych ludkov ako ste Vy sa mi vzdy oplati bojovat a dotiahnut to do konca a ked mozno pomalsie.Islo mi len o ten datum 1.2.Potom som mal v plane zmiernit a samozrejme pokracovat.

EdCable,Ty mi prepac.Tvoju vyzvu sa mi nedari vobec udrzat.Dnes sa mi podarilo zaspat az o 4:00.Mozno aj preto som mal rano trosku horsiu naladu.Ale na vine som JA.Nedodrzujem dôsledne to co ste mi aj s Pamom radili.Prepacte.No je to pre mna zatial dost narocne.Aj sa inak stravovat aj vecer nejest aj sportovat.Pritom som vecer unaveny ale aj tak to nejde.Zatial sa nedokazem odputat od TV a compu.Ja viem zle.Aj o tej relaxacii si musim nieco prestudovat.Mozno mi poradite nejaky dobry link,lebo ja sa v tychto veciach az tak nevyznam.Ved to poznate.Na internete najdete toho vela,len ci je to to pravé.Ale ver mi,ze v nasej vyzve budem pokracovat a snazit sa.

A co sa tyka tych bielkovin tak to si myslim,ze ja ich mam asi aj moc.Ja som totizto totalny masozravec.To len teraz kvôli tej vyzve som vypustil syry a bravcovinu.Inak vajicka(aj ked teraz pomenej) jem aj kuracinu a teraz som si bol nakupit ryby(file).Tie budem jest cely tento tyzden ako posledny mozny utok na dosiahnutie 102,5kg+velke mnozstvo surovych salatov(aj ked len nizkosacharido­vych).Neviem ci som to dost dobre vysvetlil.Islo mi len o tychto par dni,ktore ma vcelku vycerpavaju.Potom samozrejme pokracujeme v miernejsom tempe.Zeleninkovy den mam tiez len jeden krat za tyzden.Na take precistenie.Kdeze by som ja mohol byt len o zelenine:-).Ved uz teraz som hladny jak bernardin :-D a tesim sa na zajtra ako si dam aj ked len ryby a vajicka.

Ste strasne fajn partia,este raz dakujem.NEVZDAME TO.Som Vam velmi vdacny za vsetko co pre mna robite.

A aby som to na krajsie obratil.Tak dnes sa mi podarilo(aj napriek rannym zlym myslienkam) 13km(600m),20min posilovanie,60 dva­catpat metrovych dlzok plavanie-z toho mam najvacsiu radost.Teraz papam salatik mam prijemnu unavenu naladicku a je mi celkom fajn.

A Vam vsetkym prajem tiez krasny,prijemny vecer.Ste SUPER.

DAKUJEM

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2015 22:29:08

>> max39, 25. 01. 2015 21:49:08

dobre si vysvetlil, pochopene, davas si sibenicne terminy, lebo sa rad stresujes

a ked som ti dal jemnejsie terminy a kg tak si bol z toho namakko.

1.2. sa nic neudeje

na obalke THE ECONOMIST boli datumy : 11.3. a 11.5.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

svbezec muž 26.01.2015 09:35:07

>> Chrosel, 23. 01. 2015 08:16:26

„V posilce se pak spíš soucitně pošklíbaj vysypaný bulíci s beďárama na zádech“

:-) to mi pripomenulo jeden zabavny moment: namakanci nafukovali svaly na hrazde a predvadzali sa pred babami, jeden svalnac spravil asi 10 zhybov, druhy 12 a citil sa ako king. Potom prisli dvaja stupli chlapici a zacali sa rozcvicovat pred lezeckym treningom na liste. Jeden dal v kuse 99 zhybov a zahlasil „kua nejak nevlazem“ :-), druhy meter sesdesiat cm vaha pod 55 kilo si o pas uviazal 60kg zavazia a zacal robit zhyby na hrazde… Svalnaci viditelne zvadli a zahajili urychlene balenie…

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.01.2015 10:24:21

spanok, dnes na TV nejak MUDRovali a som to cele nezachytil, najprv potraviny ze ktore zabranuju tvorbe melatoninu, to som nevidel a potom ze bananay maju daku chemikaliu co je prekursor a telo si z toho melatonin vyrobi

viac som nevidel z tej relacie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 26.01.2015 11:17:28

>> jm1, 26. 01. 2015 10:39:44

to som bral ako doplnok, celkom dobre mi to robilo

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 26.01.2015 11:30:38

>> max39, 25. 01. 2015 21:49:08

Maxi, blahopreji ke sport. vykonum Klobouk dolu. Ten bazen me prijeme prekvapil, do nemocnice na operaci nastoupis uz jako poradny sportovec. Volne dny zapojuj, neprojevi se druhy den, ale az par dni pote a ver, ze pozitivne. Ve volny den vem jen psa na vychazku po rovine, at mas zmenu a jen si to hezky uzij, haz mu micek… proste na pohodu.

Jo a tva rozpoustejici se kalcifikace v rameni mi pripomela zacatky tohoto vlakna, kdy jsme ti vsichni psali, ze se zmenou stravy a snizenim vahy se budou zdrav. problemy zlepsovat, ale chce to trpelivost. Vidis, co udela lepsi jidlo a pravidelny pohyb? I tem palec te najednou k pohybu pusti. Boli, ale muzes se hybat. Ted uz jen premluvit zenu a muzete zacit vyrazet na rodinne tury :-D.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.01.2015 13:42:05

http://www.namaximum.cz/…/tryptophan/

kdy sis chtěl „sypat“ (možná to vyjde levněji než banány a není v tom cukr, ale je tam zas hořčík :-) )

Motto: No toto!
avatar

Pally muž 26.01.2015 16:22:22

>> pam65, 26. 01. 2015 13:42:05

a sakra, pred par dnami som si odtial objednaval srvatkovy protein, mohol som aj toto supnut do kosika

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.