Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další Poslední
avatar

max39 muž 17.09.2014 23:28:48

Ahojte.Znova by som sa rad nieco opytal.Snazim sa jest potraviny s nizkym podielom sacharidov(aspon si myslim).Neviem ako sa taketo stravovanie(di­eta)vola ale zatial sa mi zda,ze to funguje(pomaly ale funguje).Tak ostavam pri nej.Vypustil som uplne jedla z muky a snazim sa redukovat na minimum zemiaky aj naturalnu ryzu.Pijem len vodu caje a vyvary.Takze ostalo mi maso,vajicia,syr a vela zeleniny.(sice dnes rano som dostal neodolatelnu chut na sladlke tak som si dal jeden pomaranc :-( ).Ale podme k otazke.Je k tomuto stylu stravy vhodne(pripustne) mlieko.Mam ho velmi rad.Pred tym som ho vypil aj viac ako liter za den.Samozrejme sa snazim aj sportovat.4× tyzdenne chôdza do kopca.Prvy den 52min,teraz 45nim.Nic moc.Mozno by bolo aj lepsie ale ten prst na nohe viac nedovoli.Posilku zatial vynehavam.Je mi luto psa.Oboje nestiham.Daku­jem MAX.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.09.2014 23:37:07

>> max39, 17. 09. 2014 23:28:48

mlieko z hladiska chudnutia, na to nemam nazor

pokial ho travis a nerobi ti ine problemy tak ho pi

v prechodnej faze je aj tazke si vsetko naraz odporiet

pzori nemusis ist do posilky ale hocikde sa da cvicit ked sedis mozes sa nadvihovat ako by si robil psudedrepy a potrebujes hybat hornu cast tela vsetky svaly

aj koli prstu na nohe nemozes spoliehat ze vsetko odcvicis prave nohami

velke svaly chrbta dokaze spalit vela energie

vselico sa da doma

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 18.09.2014 00:07:10

>> rudo, 17. 09. 2014 23:37:07

No, to co sa dnes predava by som nazval hocijako, len nie mlieko.

Ta podivna tekutina v krabici mlieko nevidela ani z rychlika

Ked uz, tak z mliecneho automatu…

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.09.2014 00:46:46

>> Craig, 18. 09. 2014 00:07:10

my tu kupujeme A2

to je od tych krav s inymi genami

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 18.09.2014 07:22:20

>> max39, 17. 09. 2014 23:28:48 Myslím, že mléko není z hlediska tvého hubnutí žádný problém, stejně jako bílý jogurt.

Pokud jde o pohyb, tak moje pubertální dcera každý druhý den cvičí bez potřeby jakýchkoliv pomůcek takto : 3km běh, potom doma 100 dřepů, 150 leh-sedů, 80 kliků, nakonec 15 minut protahování. (To posilování samozřejmě nedělá najednou, ale v sériích, aby jí to v součtu dalo uvedená čísla). Já bych jí to sice ještě upravila, zejména na posilování břicha bych jí doporučila střídat více různých cviků, ale má teď to období, kdy ví všechno nejlíp a rodiče tomu vůbec nerozuměj :-) No ale hlavně to uvádím jako konkrétní příklad toho, že kvůli posilování se nemusí chodit do posilovny.

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.09.2014 22:08:57

>> BlankaM., 18. 09. 2014 07:22:20

haha dalsi rodic co pochopil ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 22.09.2014 02:32:19

>> max39, 15. 09. 2014 13:39:32 Ahoj Maxi, minulé pondělí jsi měl 127,1 kg a 133 cm v pase. Jak jsi na tom po dalším týdnu ?

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

max39 muž 22.09.2014 17:41:13

>> BlankaM., 22. 09. 2014 02:32:19 „Ahoj Maxi, minulé pondělí jsi měl 127,1 kg a 133 cm v pase. Jak jsi na tom po dalším týdnu“

Ahoj Blanka.Velmi ma tesi,ze si si spomenula.Ty uz tiez nemozes spavat?(02:32:1­9).Je pravda,ze dnes rano som sa vazil aj meral.V tyzdni sa to akosi zastavilo(neviem preco),ale dnes vaha ukazala 126,3kg a pas-130cm.Som jemne spokojny(a trosku nedockavy ;-) ).Nakoniec som nasiel stroj z ktoreho ma neboli(len mierne) prst na nohe.Je to stepper.Striedam ho s chôdzou a bicyklom(snazim sa do kopca).Ani som nevedel,ze ho mame doma,az ked mi ho dcera ukazala.Velmi by ma zaujimal vas nazor na tento stroj vs stacionarny bicykel vs chôdza(co sa tyka chudnutia,pripadne naberania kondicky).Mam svoj taky treninkovy okruh do kopca na ktorom som sa v chôdzi zlepsil o 5min a na bicykli-21:40nin predtym a teraz 21:05min.Je to neskotocna drina.A zatial nic moc.Ale verim,ze sa to zlepsi.Ten stepper by som rad pouzival hlavne teraz ked zacina byt horsie pocasie.Tak ak niekto myslite,ze je to blbost,napiste­.Budem rad za postrehy.

No a dalsia otazka na ktoru som sa chystal,ze sa opytam(kedze strava je asi najdôlezitejsi­a)je,ci zeleninovo-bielkovinova strava(dieta) je ucinejsia pripadne vhodna zo zdravotneho hladiska ako bezna dietna strava aj so zemiakmi,naturalnou ryzou,celozrnnym pecivom…?Ja som tieto potraviny uz uplne vylucil zo svojho jedalnicka(a je to dost tazke ale zvykam si)Pytam sa preto lebo v poslednej dobe si dost o tom citam na nete(ja viem,nie vzdy su to odborne clanky ale aj tak) a je tam velmi vela nazorov o kratkodobej ucinnosti takejto diety a hlavne o jej skodlivosti.Mam stanoveny ciel do konca roka schudnut na 120kg.Som odhodlany drzat sa aj takejto stravy ak moje sance maju byt vacsie.No teraz neviem ci to je dobre alebo nie.Viem,ze v stravovani sa vyznate velmi dobre tak vas prosim ak mozte ,keby ste sa mi k mojim otazkam pokusili vyjadrit.Daku­jem MAX

avatar

Steven 07 muž 22.09.2014 20:21:15

>> max39, 22. 09. 2014 17:41:13

Ahoj bojovníku. Budu k Tobě hodně upřímný, překvapils mne. Výsledky, kterých dosahuješ vzhledem k výchozí situaci jsou, z mého pohledu velmi velmi dobré. Cíl, který sis stanovil, pokud nepolevíš, velmi velmi reálný.

Pár poznámek – stepper, stacionární kolo, procházky, jakákoliv forma pohybu excelentní, důležité je, abys to měl co nejpestřejší.

Píšeš o časech a zlepšení. Gratuluji. Dál jdi tou cestou, že budeš prodlužovat, at už na stepperu, na procházce, na kole, kdekoliv. Prodlužuj čas cvičení, prodlužuj vzdálenosti, jak Tvůj zdravotní stav dovolí. Tedy nikoliv zlepšovat čas, to at přijde spontánně, ale prodlužovat......

Ohledně Tvé otázky na stravu, nechám povolanějším, některé účastníky diskuse podezírám, že jsou profesí lékaři, osobně neznám, velmi fundované odpovědi:-). Nicméně názor laika, prověřený praxí. Jakákoliv dieta, kdy si budeš počítat výdej a příjem a budeš se množstevně omezovat v jídle, povede k tomu, že zákonitě zblbneš. Je potřeba přenastavit základní parametry Tvého organismu, aby ten metabolismus začal fungovat jinak. A k tomu je ta jak říkáš zeleninobílkovinná strava jak dělaná. Rovněž tak se neboj, že se budeš omezovat až do konce života. To je prostě nesmysl. A až zhubneš a začneš pravidelně běhat, tak tu svoji aktuální stravu obohatíš o chutné, zdravé potraviny sýry. ořechy, atd, atd. Ale to ted prostě není možné vzhledem k nízkému energetickému výdeji, který zatím máš.

Poslední námět k zamyšlení, už jsem Ti ho psal. Neber tuto životní etapu velmi zjednodušeně tak, že je jen jeden cíl zhubnout. Ve výčtu Tvých aktivit postrádám¨ výkon. Je pěkné, že vím, že ses zlepšil o 5 minut na svém okruhu, ale neznám bázi. Vraž do sebe nějaké menší peníze a kup si sporttester, zapisuj si své aktivity, všechny. Ted je třeba problém být na stepperu třicet minut, za dva měsíce bude možná běžné padesát minut, nevím. Ale až zas budeš mít pocit, že stagnuješ, tak si to prolistuj. Opět z vlastní zkušenosti. Když se mi nějaký běh nepodaří, tak se podívám, jak jsem běhal v lednu. Jak. Blbě:-). A je po stagnaci. Měl bys mít pocit, že vítězíš na všech frontách. Zastavila se Ti váha? Ale v pase o další tři cm méně? Asi se něco pozitivního děje, že:-)

Tak, ..... stručnej fakt být neumím.

Good luck Steven

avatar

Partizánske

maraton: 3:20:21 (2017)

HARDCLIMBER muž 22.09.2014 21:13:50

Steven mi píšeš zo srdca…raz si to spomenul že sme na tom psychicky a kondične podobne a po tomto príspevku sa to potvrdilo…a MAX 39 zvyšuj výdaj a ser na diéty typu ktorý si spomenul…odstráň zo života biely cukor a všetko s ním súvisiace…a uvidíš zmenu k lepšiemu…kofoly a podobne veci zabudni že sú a keksíky ku sladkej káve tiež…zmenil som to a ver mi kombinácia s behom je za 8–9 mesiacov –16kg dole…a nebol to ale cieľ schudnúť ale nabrať kondičku a kilá dole boli bonus…a kofoly som dal aj 4 litre denne…pomaly som prešiel na čistú vodu na jeseň a potom som ten sladký bordel hodil za hlavu…prelúskaj pozorne vlákno o nízkosacharidovej strave…nemusíš na ňu nabehnúť ale dozvieš sa 1 0000000 uži­točných vecí a zmeníš pohľad na stravu ako takú…

držím päste a nevzdávaj to…

Motto: nie je hamba padnúť...ale zostať ležať...
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 22.09.2014 21:23:26

>> max39, 22. 09. 2014 17:41:13

Ahoj, gratuluji a to hlavne k tem centimetrum. Zjednodusenne se vyjadrim ke zdravotnim dopadum – nizkosacharidova dieta je dle ruznych experimentu v prumeru stejne uspesna ci uspesnejsi ve snizovani rizika civilizacnich nemoci, presneji tedy rizikovych faktoru (bohuzel ty experimenty nejsou dost dlouhe, aby se mohla hodnotit realna umrtnost).

Nazory na jeji skodlivost vychazi z cca 50 let stare hypotezy o skodlivosti tuku, zejmena nasycenych. Tato hypoteza sice nikdy nemela solidni vedeckou oporu, ale sledem urcitych udalosti se z ni stalo oficialne podporovane temer dogma, ktere se stale papouskuje. Pokud umis anglicky, muzu ti doporucit jednu knihu, ktera to perfektne popisuje – Good Calories, Bad Calories, autorem Gary Taubes.

EDIT: Zrovna srozumitelně rozebraná jedna z posledních studií.

mj. komentář Petera Atii dává problematice snížení rizika SCO u nízkotsacharidové skupiny zajímavý kontext.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Tachlovice

Celkem 7759,5 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:24 (2015)
půlmaraton: 1:23:23 (2015)
maraton: 3:17:32 (2015)

kaz67 muž 22.09.2014 22:21:42

>> max39, 17. 09. 2014 23:28:48

ahoj držím palce, hlavně bys měl mít vůli to všechno zvládat.a mít někoho NA BLÍZKU, kdo tě bude motivovat, chválit a tak, což tu již kolegové a KOLEGYNĚ JIŽ DĚLAJÍ

mám kamaráda kolegu v práci , měl 130kilo 170cm 51let, taky chtěl s sebou něco dělat a tak jsme se do toho společně pustili. 5× denně menší porce, ty svačiny ovoce a ta zelenina, postupně jsem ho motivoval do procházek, on mi vždy druhý den hlásil co ušel kde a kdy odolal a to něco nesnědl (hranolky , knedlíky a tak ), hlavně jsme na vše najížděli pozvolna,(přestat žrát a hned hromadu pohybu a hromady jiného stravovacího režimu ti to může brzy znechutit)

no a za 10měsíců byl na 90kilech, cítil se fajn, omezil prášky na tlak, ušel v pohodě 10kiláků. jedl zdravě, protože si to i přál takto jíst – měli jsme i nastaveno, že vždy v neděli můžeme zhřešit a něco ošklivého sníst – on pytlík gumových medvídků a já třebas jednu topinku s volským okem 8-O (k behu se nikdy nedostal, ale on ho nepotřeboval)

bohužel se naše cesty trošku rozešly, nyní má zase někde kolem 110kilo, je pracovně jako já docela vytížený, a když přijde večer domů, tak manželka řekne ty můj chudáčku, ty tolik pracuješ a nandá mu husičku s 10knedlíky, on neodolá a zbodne to a ví , že druhý den nemusí podávat mi hlášení. no jo no .

Motto: hrozně rád běhám
avatar

max39 muž 22.09.2014 22:33:29

>> Steven 07, 22. 09. 2014 20:21:15

Steven dakujem pekne za podporu.Opakujem sa ,ale fakt mne to pomaha.(neviem,ne­viem,keby som sa na to dal len tak sam so sebou,ci by to islo tak ako to ide.Predsa len ked uz som tu odhalil kusok zo seba, poprosil vas o pomoc a vy ste naozaj velmi ochotny a trpezlivy mi pomost tak by ma aj tak trochu hamba bicovala ak by som sa nesnazil.(aj ked viem,za to robim hlavne z vlasteho rozhodnutia a pre seba)).Zas na druhej strane viem,ze cez to vsetko, zlyhanie môze prist.No ale aspon zatial mam v sebe obrovske odhodlanie(aj vdaka vam) a ked uz si ma nazval bojovnikom tak budem zo vsetkych sil bojovat!!!Preto sa aj pytam na tu stravu aj pre mna vhodny sport aby som tu „vojnu“ vyhral.Popravde som zatial este nikdy takto dlho nevydrzal tak male obavy zo zlyhania mam.No ale prec s takymi myslienkami.

"Ve výčtu Tvých aktivit postrádám¨ výkon. "

Prosim upresni mi to.Myslel som,ze ak mam urcitu dlzku trate a ja znizujem cas za ktory ju prejdem,tak zvysujem vykon(vykonnos­t).Alebo si to myslel tak,ze ked budem predlzovat cas fyzickej aktivity tak zvysim vykon? Dakujem.

>> HARDCLIMBER, 22. 09. 2014 21:13:50

" ser na diéty typu ktorý si spomenul"

Mas na mysli tu „zeleninovo-bielkovinovu“? Lebo pri nej som vynechal nielen biely cukor a vsetko s nim suvisiace(kola­ce,sladene vody,zmrzliny,keksy atd.) ale aj muku,ryzu,zemi­aky.Jem len velmi vela zeleniny(a to aj mrkvy,ktora ma asi dost cukrov,tak neviem ci je to vhodne),maso,va­jicia,trochu syrov.Pijem vela vyvarov(celkom dobre mi zahanaju hlad) a dost bylinkovych cajov.Alebo si myslel nieco ine.Vopred dakujem za vysvetlenie.

>> EdCable, 22. 09. 2014 21:23:26

Dakujem za vysvetlenie.Dost ma to potesilo a ukludnilo.

Vsetkym za rady dakujem MAX.

avatar

max39 muž 22.09.2014 22:48:50

>> kaz67, 22. 09. 2014 22:21:42

Ty kokso tak presne ta vaha je môj ciel a sen(len ta prva cast).Aj ked 85kg by bolo pre mna este lakavejsich.Takze sa to da.Hovorim to stale,je to aj o tej podpore.Nech podava hlasenie cez telefon.Nevzdaj to snim.Ja sa za neho prihovaram :-) .Som si isty,ze by mu tvoja podpora znova pomohla.Pre toto(pre tu podporu) vam vsetkym opat dakujem.Velmi.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.09.2014 23:10:09

cas nesnizuj a najlepsie neber si vobec hodinky

ten okruh na kole daj pomalsie asi o 5 minut ale daj ho hned po sebe 3×, najucinnesjie palenie tuku bude ked prvy okruh pojdes velmi pomaly a postupne budes zrychlovat

napriklad prvy za 30, druhy za 26 a az treti chod na plne gule

kazdy stepper je dobry a z tvojho hladiska – bolavy prst a vysoka nadvaha stepper uricte lespi ako pokusy o behanie

drzim palce

najvacsi sval na tele teda aj ten co dokaze spakit najviac energie a kalorii je zadok

a stepper rozhodne lepsi ako beh na rovine

chodza do kopca a kolo do kopca taky dobry

ked si doma a nemas na nic viac cas tak sa presuvaj po dome v podrepe akoby si musel znizit svoju vysku lebo nizky strop v jaskyni ale trup musel zostat vzpriameny takze musi ist dolu do kolien a takto chod

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 22.09.2014 23:17:20

>> max39, 22. 09. 2014 22:33:29

Ahoj Maxi. Výkon, výkonnost. Máš pravdu, použil jsem nesprávný výraz, nesprávné slovo.

Pokusím se lépe. Máš nějaký okruh. Řekněme čtyři kilometry, vymýšlím si. A zpočátku jsi tento okruh dal za 45 minut a nyní ho dáváš za 40 minut. Příklad. Co bude dál? Vzhledem k tomu, že nadváha se sice výrazně zlepšila, ale pořád tady významným způsobem je, tak můžeš pochopitelně bojovat dál, a zlepšit se řekněme na 38 minut. A dostaneš se k maximu, další zlepšení bude velmi náročné, vzhledem k Tvému současnému potenciálu. TO MY NECHCEME.

Cesta je velmi jednoduchá. Použiji čísla z příkladu. Nyní řekněme umíš 4 km za 40 minut. Následující vycházku navyš cca o 10%, aby se to lépe počítalo a jdi 4,5 km za 45 minut. Takto navýšenou vzdálenost párkrát zopakuj a to do té doby, dokud si neřekneš, už se krapet flákám a pak navýšíš na 5 km, které zvládneš za 50 minut. Pokud to bude za 52 minut, nic se neděje. Důležité je, abys navyšoval za a vzdálenost a za b celkový čas pohybové aktivity.

Za určitý výraznější úspěch ber, pokud intenzívní aktivita, v rámci Tvých možností přesáhne hodinu. Opět, neumím přesně vysvětlit proč, ale aktivity nad hodinu, značka) ideál alespoň devadesát minut mají výrazný vliv na zlepšení kondice a snížení váhy.

Napsal jsem to možná více rozvlekle, ale nejsem si z hlediska Tvého formulování dotazu jist, zda by zkrácená verze byla přínosem.

Steven

avatar

max39 muž 22.09.2014 23:46:44

Na bicykli cca 22min a peso cca 45min.Obidva pripady fakt na doraz z vypatim vsetkych sil.(nemozne zopakovat este raz ten okruh).Ale je mi to jasne:radsiej dlhsia sportova aktivita so strednou intenzitou ako kratka a vysoko intenzivna.(aj ked u mna to je momentalne kratke a pomale).Neskutocne ma ten kopec vycerpa asi zvolim ten stepper alebo inu trat kde by som si mohol lepsie nastavit intenzitu zataze a predlzit dobu cvicenia.

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.09.2014 23:50:21

>> max39, 22. 09. 2014 23:46:44

akoze ho nemozes zopakovat

ak pojdes na kole za 30 ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 22.09.2014 23:51:51

>> jm1, 22. 09. 2014 23:32:27

Oponenturu beru. Byl to příklad. Pokud bych znal délku okruhu, nějak jsem nevyčetl, aktuální rychlost, 10 min/km chůze dobře se to počítá a je to moje rychlost když venčím po běhu psa...... Prostě zjednodušeně fakt beru… příklad je těžké při nedostatku dat dát dokupy optimální řešení

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
22.09.2014 23:58:13

>> max39, 22. 09. 2014 17:41:13

Měl jsem rozepsanou delší odpověď, ale musel jsem restartovat stroj a skončila v křemíkovém nebi. Tak jen stručně: (1) Nevěřil bys, jakou jsem měl radost, že ses ozval i když tě neznám a jsi z odněkud z druhého konce federace. A navíc ses ozval s dobrými zprávami. (2) Mám zkušenost, že správná změna jídelníčku nebo životosprávy obecně způsobí, že na ty věci, o kterých si člověk myslel, že bez nich je život nuda, tak na ty si ani nevzpomene. Takže vůbec nemusí litovat, že se jich vzdal. (3) večerní ponocování je někdy způsobený tím, že jsem se nechal někým naštvat. Ale teď jdu fakt spát, snad to do 0:00 stihnu.

držím palce

dobrou noc.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

max39 muž 23.09.2014 00:00:01

>> rudo, 22. 09. 2014 23:50:21

Ten cas na bicykly je asi najmensi aky sa da dat(inak by som asi spadol z bicykla pre pomalost) a pritom je maximum co je v mojich silach.Hore na kopci sa fak o seba niekedy bojim,za dostanem infarkt.Preto chodim s kamosom.

avatar

max39 muž 23.09.2014 00:08:10

>> Steven 07, 22. 09. 2014 23:51:51

Podla mna si to myslel dobre.Len jm1 bral cas 22min na bicykly a ty 40min peso.Asi ste sa nerozumeli.

avatar

max39 muž 23.09.2014 00:21:53

>> poohDA, 22. 09. 2014 23:58:13

Dakujem :-) .

avatar

max39 muž 23.09.2014 00:27:37

>> rudo, 22. 09. 2014 23:10:09"kazdy stepper je dobry a z tvojho hladiska – bolavy prst a vysoka nadvaha stepper uricte lespi ako pokusy o behanie

drzim palce

najvacsi sval na tele teda aj ten co dokaze spakit najviac energie a kalorii je zadok

a stepper rozhodne lepsi ako beh na rovine"

Tak toto ma fakt potesilo.Dakujem za radu.

avatar

max39 muž 23.09.2014 01:50:40

>> jm1, 23. 09. 2014 00:42:07 „Pokud uz ted ujdes 40 min v kuse, jsi – pro ilustraci, jak moc mohou byt ty pomale zmeny davek fyzic. aktivity pomale – na konci 1. mesice SEDMIMESICNIHO trening. planu, jak se ze stadia uplneho americkeho nechodice propracovat k behu na 5 km jako jedne z disciplin pro ten uplne nejkratsi triatlon.“

Nehnevaj sa ale vôbec neviem co mi chces povedat.Asi som mimo.Ci sa ti tych 40(45min) zda vela alebo velky pokrok,pripadne malo a maly pokrok.Neviem ,je to proste chôdza do kopca na hranici mojich moznosti.Ak sa ti da skus mi to objasnit.Ale s tym co si mi napisal pred tym plne suhlasim:„Nesnižuj čas (= prehnane nezvyšuj tempo), ale POSTUPNE MIRNE PRODLUZUJ dobu sport. vykonu“ Dakujem MAX.

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 23.09.2014 08:15:14

>> max39, 22. 09. 2014 17:41:13 „Ty uz tiez nemozes spavat?(02:32:19)“ Teď toho moc nenaspím, protože syn je nemocný, ale jinak spávám jak mimino :-) Stepper je skvělý, já ho teď používám denně, protože jsem po operaci menisku a zatím nemůžu běhat. Sice to není zdaleka tak zábavné jako běhání někde venku mezi stromy, ale když na něm cvičím u televize u nějakého oblíbeného pořadu (například včera u Startreku), tak ani nevnímám, že cvičím a uteče to jako voda. Pokud jde o jídlo, tak já dávám přednost pestré stravě obsahující všechny složky, i sacharidy (ovoce na dopolední svačinu a přílohu na oběd), ale jestliže tvým cílem je hubnutí, tak to jistě bez sacharidů půjde lépe. Nemělo by to ale být za cenu, že bys kvůli tomu nebyl v psychické pohodě. Pokud by tě úplné vynechání sacharidů deprimovalo, tak by podle mě bylo lepší je v omezené míře ponechat v jídelníčku a třeba postupně snižovat. Koneckonců o tom, že změny by měly být postupné, se tu už psalo hodně. Ona totiž ta psychická stránka věci je nakonec stejně pro úspěšné hubnutí nejdůležitější. Jinak mám velkou radost, že jsi po dalším týdnu zase o krok dál !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

max39 muž 23.09.2014 09:32:59

>> jm1, 23. 09. 2014 07:02:25

Dakujem za odpoved.Zacinam si uvedomovat,ze som z toho celeho asi moc premotivovany­.Snazim sa trenovat(ak sa to tak vôbec da nazvat-ale neflakam to) 4–5 krat do tyzdna(casom chcem viac) + pre mna dost radikalna zmena jedalnicka.Ale za to vdacim aj vam(toto je myslene najsrdecnejsie ako sa len da).Ja tie zmeny aj tazko znizim lebo sa konecne zacinam citit lepsie.A dnes rano ked som po vcerajsom vecernom treninku a bez nocneho jedenia(prvy krat) videl na vahe posledne cislo trojcisla 5tku, tak moja radost je obrovska.Uz som si tak akosi aj na stravu a trenink zvykol.Pre mna ani nieje tak tazke vydrzat tych 40min treninku(zas aj vdaka vam+ vidim pred sebou stale ten vytuzeny ciel) ako najist ten vhodny(kvôly tej artroze a ramenu co ma bolia).Ale fakt mas pravdu,ze by som mal spomalit.Ked konecne zacinam mat z toho radost a uz ani tie depky nie su take ako boli.Este raz dakujem MAX.

>> BlankaM., 23. 09. 2014 08:15:14

Ahoj.S tym synom ma to moc mrzi a prajem vam velmi ,velmi skore uzdravenie.Tak ako aj Rudo aj Ty si ma velmi potesila s tym tepprom.Smiem sa spytat kolko ty na nom denne trenujes.(nie ze by som aj tak chcel).To len pre zaujimavost,ze ked dokazes odbehnut maraton kolku je treba takemu dobremu sportovcovy ako si ty odtrenovat.Podla teba da sa zrovnavat napriklad 30min na steppri s 30min behania(co sa tyka narocnosti).Dakujem a drzim Tebe aj synovi palce.MAX

P.S. Startrek je fajn.Kedysi som bol zadivany do Stargate SG-1 ;-) .

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.09.2014 10:06:58

so steperom doma bud flexibilny nerob si nejaky treninkovy plan, vzdy ked mas par minut tak na nom zacni slapat

ci uz pred telkou alebo prirozhovore s niekym, ale kym davas pri sporaku pozor ci nevykypi z hrnca alebo aj ked telefonujes

ja som mal kedysi steper a aj stacionarny cyklotrenazer pred pocitacom a tak som citaval clanky na nete, pisat bol problem

pocas cvicenia aj potom si vsimaj kde to citis kotre svaly

ak ta zadok neboli a vsetko su len predne stehna, tak to nerobis spravne

vela sportovcov nejak prestane pouzivat zadok, je to aj specialna diagnoza v sporte a potom sa musia preucovat ako zadok ako sval pouzivat

rovnako ked chodzu do strmeho kopca zadkove svaly by si mal citit

ako aj po schodoch hore

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 23.09.2014 10:07:54

>> max39, 23. 09. 2014 09:32:59

Ahoj Maxi není důležité jít furt na 100% to tě časem unaví.Důležitá je kontinuita.Uvažuj v širším časovém horizontu abys když vynecháš trénink či trochu zhřešíš ve stravě nebyl zbytečně vynervovaný.Víš jak to je stokrát nic unaví i …hodně štěstí.

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
23.09.2014 11:15:14

>> rudo, 23. 09. 2014 00:55:31 tak co stihnuls?

hodiny už ukazovaly 0:00, takže ne, ale bylo to těsný :-)

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.