Vrabcová Nývltová úspěšná v Německu

Barbora Soukupová | 16.08.2015 | přečteno: 2141×

Netradiční závod na 10 mil se konal o víkendu v dolnosaském Schortens. Eva Vrabcová Nývltová skončila druhá v čase 54:25 za vítěznou Keňankou Winny Jepkorir (53:55). V mužském závodě doběhl Jirka Homoláč šestý za 50:45.

Jever Fun Lauf je celodenní akcí, běží se dětský závod na 1 km, potom dospělí 5 a 10 km a hlavní závod na 10 mil startuje v 19:30. Jde o velmi rovnou trasu, běží se čtyři stejné okruhy a zhruba třetina je po kostkách.

Byl to Evy vůbec první start na trati delší než 10 km a tento výsledek slibuje zajímavou podívanou při její půlmaratonské premiéře v Ústí nad Labem příští měsíc. Homoláč skončil za čtyřmi Afričany a Nizozemcem a časem 50:45 si otestoval formu v rámci přípravy na podzimní maraton v Berlíně.