Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | Další Poslední
avatar

max39 muž 19.11.2014 20:20:57

>> ivan99, 16. 11. 2014 18:32:28

""Kedy dostat poslednu jesenu bryndzu ?""

Len tak pre info.Volal som kamaratovi bacovi a povedal,ze u nich na salasi kam chodim aj ja,zacina predaj bryndze okolo Velkej noci a konci koncom oktobra(ŕíjen).

MAX

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 20.11.2014 08:55:16

>> max39, 19. 11. 2014 20:20:57

Vdaka.

avatar

svbezec muž 20.11.2014 10:00:12

>> rudo, 18. 11. 2014 22:04:58

„v stave ketozy mozog zacne rozmyslat 1000× rychlejsie a presnejsie toto sa da umyslene vyuzivat pri rieseni zlozitych problemov uloh“

Keby to bolo aj iba 1,1krat, bolo by to super… :-)

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 20.11.2014 11:29:14

..mozog rozmýšla 1000krat rýchlejšie a presnejšie...­.............­.............­..... Vidím v tom advantage..mi­nimálne deuce v tom,že ked si v prvom dni trojmesačnej prípravy na maratón,mozog je vpredu a presvedčí ťa,že na to máš už zajtra…takže získaš čas a ak máš chuť môžeš,( asi za tri roky) prekonať Simona.Rýchly mozog sa dá využiť aj v predvolebnom období na skladanie slubov-nezabudneš na nič…ale pozor!…ked neskôr telo z ketózy nie je dostatočne rýchle,ako ATP,(na úseky,interva­ly,rovinky),nes­tihneš takmer nič zrealizovať :-/ (predpokladám,že vačšina politikov je v ketóze)…tak si vyber..večný rozpor: mozog vs telo..

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

max39 muž 24.11.2014 17:29:02

Ahojte.

Tento tyzden zas nemam vôbec dobre spravy(aspon pre mna).Pondelok aj utorok prebiehal v starom-dobrom rezime.V tom case som ale dostal ponuku na jednorazovu pracovnu akciu mimo bydliska so zabezpecenym ubytovanim a stravou.Ja viem poviete si,ze som si mohol kupit a jest to co jedavam.No nepoznali sme to tam a bola to praca od rana do neskoreho vecera.No co sa budem vyhovarat,uz som nemal chut chodit neskoro vecer hladat nejake potraviny a bol som rad,ze sa na ubytku najem niecoho tepleho a hlavne rychlo.Je to z môjho pohladu zlyhanie.Viem si predstavit,ze niekto iny by si aj s touto situaciou asi poradil.To iste sa tyka aj sportovania-tiez zlyhanie.Asi 3× som si spravil cvicenie na brusaky a to bolo bohu zial vsetko.Viac moznosti som nemal a .....ale co budem pisat aj keby som mal,neviem,ci by som taky unaveny dokazal odcvicit nejaky vytrvalostny trening.Mozno prave v takychto krizovejsich situaciach sa oddeluju ty uspesnejsi od tych menej uspesnych(a tam patrim aj ja!!!)

Takze jedine z coho mozem mat radost(a teraz to humorne odlahcim) je financna stranka veci.Ja viem dost uboha vyhovorka na to,ze sme na behej.com.

Ked sa na to tak pozeram,tak na mojej ceste za cielom sa budem musiet este velmi vela naucit, riesit rôzne necakane situacie.No co,v zivote nie je nic idealne.Ako som uz povedal.Tento tyzden zlyhanie na celej ciare.

Chôdza : 10km(pondelok,u­torok)

hmotnost : 113,9kg(+0,4kg)

pas : 120

MAX

avatar

bjerndi muž 24.11.2014 17:33:00

maxi zabereš další týden. Nikdo není dokonalý

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 24.11.2014 19:11:34

>> max39, 24. 11. 2014 17:29:02

Myslím, Maxi, že to je bezvýznamná epizoda na cestě k cíli. Ty víš, co chceš, víš jak toho dosáhneš a máš motivaci a vůli. Pár dní mimo „režim“ na tom nemůže nic změnit.

To, co jsi zažil minulý týden se občas stává. Nahlížej na to, jako na zkušenost, která ti pomůže do budoucna.

A závěrem trocha inspirace ode mě: občas taky jezdím na služební cesty a stravování řeším následovně:

  • pro případ ztroskotání s sebou vozím škatuli ořechů a kokosové sušené lupínky
  • v místě si vybírám v restauracích buď saláty nebo jídla bez příloh
  • pokud se dostanu do obchodu, koupím si třeba sýr, olivy, nebo nějakou zeleninu (s těma ořechama ze škatule chutná luxusně)

Nevěš hlavu, příště už to zmákneš o dost líp.

PS: Finanční stránka není zanedbatelná, za co by sis asi chtěl koupit ty parádní běžecký boty, ve kterých na jaře vyběhneš :-D

avatar

Steven 07 muž 24.11.2014 21:11:16

>> max39, 24. 11. 2014 17:29:02

Ahoj Maxi, nevěš hlavu. Nejprve ve stylu zmiňovaných Jiránkových králíků pobavím. Minulý týden čtyřdenní firemní porada, celodenní dřepění na prdeli, jednotné menu Segedín s knedlíčkem, kamarád měl čtyřicet, přivezl soudek Svijany, atd, atd. V pátek po příjezdu domů 4 kg nahoře.

Dnes /co sem dělal jsi čet na Postěžujme si:-)/ už lépe. Ale dvě kilča zbývají.

Patrně nemáš tyto akce, ale máš x jiných s kamarády, atd, atd. Přístup je různý. Od toho, že všem vysvětlíš, že se o něco snažíš a najedeš důsledně na svůj režim, až po řešení, kdy prostě určité akce řešit nebudeš.

Osobně bych se na tyto typy jednorázových selhání vykašlal, důležitá je Tvoje snaha z dlouhodobého hlediska. A už nikdy nechci číst, že patříš k nějaké méně úspěšné menšině, jasný?

Btw, jak zmínil PaKo, až budeš mít palec v rychtiku, už bych asi na nic nečekal a koupil ty parádní běžecký botky. Jakmile začneš běhat, a něco málo odběháš, dostanou Tvoje snahy a psychika úplně jinou dimenzi. To hubnutí Tě začne strašně bavit.

Hodně štěstí Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 24.11.2014 21:37:23

povedz mi akych mas kamaradov a ja ti poviem kolko kg priberes ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 24.11.2014 21:40:44

Kluci to napsali úplně dokonale, nemám co dodat. Hlavně si nic nevyčítej, takových „ujetí“ ještě bude, to je život.Peněz budeš výhledově potřebovat dost, nejen na běžecké boty, ale asi budeš muset obměnit šatník, myslím, že už teď ti jsou věci trochu větší, ne? Zatím to nemusíš uspěchávat, ale kvalitní kožené pásky si dopřát můžeš :-)

avatar

max39 muž 24.11.2014 22:34:37

Vsetkym pekne dakujem za povzbudive slova.

V ziadnom pripade to nevzdavam.Len ma vytacaju takto premrhane tyzdne(z hladiska toho o co sa snazim).A tiez to,ze patrim medzi menej uspesnich som to myslel len ohladom chudnutia a zacatia sportovania.Ne­budeme si tu nic nahovarat,su ludia,ktory sa dokazu v tychto veciach posuvat ovela rychlejsie.Na tom nic nezmenime.Preto som napisal,ze to povazujem za zlyhanie.Ked nieco zacnem,viem byt na seba az neprijemne kriticky.Dalsia pravda je tiez ta,ze odkedy som zacal,musel som dost akci odmietnut a na ostatnych,velmi pracne vsetkym vysvetlovat o co mi ide.Niekedy ma to fak az do zurivosti privadzalo.Fakt je,ze som pred tym chodil velmi casto na rôzne akcie typu chaty,gulase,sutaze vo vareni,narode­niny,meniny atd.Od malicka som bol ten typ,co chcel byt s kazdym kamarat.No a velke mnozstvo kamaratov, prinasa velke mnozstvo krasnych ale teraz pre mna rizikovych akcii.

No a na tie tenisky sa naozaj tesim :-D .

RUDO ak by si spoznal mojich kamaratov,tak by si povedal,ze priberem dalsich 100kg :-).(do konca 11.mesiaca som chcel dosiahnut Tvoju vyzvu-ale nedosiahnem.Do vianoc vsak isto ANO!!!)

Preto potrebujem Vas ako protivahu ;-) .Velmi pekne dakujem.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 24.11.2014 22:57:49

>> max39, 24. 11. 2014 22:34:37

priatelstva nie su na cely zivot, nie je to katolicke manzelstvo

teraz sa meni vsetko vztahy nefunkcne sa rozpadaju a vytvaraju sa nove na vyssej urovni

ked sa zmenim, tak si zmenim aj kamaratov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 24.11.2014 23:09:30

Ted budu s Rudou prvně v životě zásadně nesouhlasit. Příklad. Ta moje banda, já ty lidčky znám třicet let. To jsou kamarádi. O ty se můžeš opřít. Nový kamarády stejné kvality dost těžko najdeš i když to nevylučuju.

Dobrá zpráva. Jsem tvrdák, ale taky mám složitější období. Konečně jsi pochopil. Není problém nahradit kachnu s knedlíkem tuňákem s rajčátky. Není problém pochopit, že když místo sledování fotbalu a konzumování chipsů zašňeruješ tenisky a vyrazíš na tůru. Ale je veliký problém někam směřovat a přitom neztratit funkční vztahy, rodinné, přátelské, pracovní.

Nebojuješ s tím sám. Tohle forum mne obohatilo. Holčičky, které mají rády běh, vstávají v pět ráno, aby stihly rodinu a běhat. Chlapečci totéž, aby stihli práci a běhat. Kamarády zatěžovat nebudeme, v ty takzvané nové stejně kvalitní nevěřím. Ale můžeš mít i jiný názor.

Ale tohle je posun. Chápání reality. Maxi, dost dobrý:-)

Steven

avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 24.11.2014 23:27:08

>> max39, 24. 11. 2014 22:34:37

kamarády potřebuješ, pracovní akce taky. Takže musíš promyslet VEČÍRKOVOU ( a jinou příležitostnou ) STRATEGII, abys pak nebyl na místě zaskočen, stejně tak si v klidu promyslet, co říkat.....vždycky se mi líbily články hnutí STOBB, paní Málková má takový normální lidský přístup k lidem kolem sebe. Mám pocit, že to je ona, která říká – hlavně si nic nevyčítat.....

avatar

max39 muž 24.11.2014 23:52:20

>> Steven 07, 24. 11. 2014 23:09:30

Tak nejak.Teraz si uz tu peralelu medzi nami trafil uplne presne.

Svoj ciel sa budem snazit dosiahnut ale radsej pomalsie ako stratit dlhorocne,casom zocelene priatelstva.

Ale suhlas v niecom aj s RUDOM.Nie kazde priatelstvo vydrzi naveky.A fak,ze hlavne ked sa clovek snazi o nejaku zmenu(napr. k lepsiemu,alebo nieco dosiahnut).Za uvahu ale potom stoji ci to priatelstvo za nieco stalo,pripadne by malo nejaku perspektivu do buducna.

MAX

avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 25.11.2014 00:12:03

>> max39, 24. 11. 2014 17:29:02

K…a Max každý tě tu chválí a chlácholí ty máš tedy život.Naposled jsi chl…al na narozkách.Výhovorky nebo jak to je u vás.Už tam zařaď aspoň dvojku ať vyjedeš z garáže.Ber to z úsměvem držím ti palce.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 00:46:05

>> max39, 24. 11. 2014 23:52:20

ano mnohe „priatelstva“ su len docasne vzajomne vyhodne znamosti

az prestanu byt vzajomne vyhodne nemaju dovod dalsieho trvania

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.11.2014 00:59:57

>> wagi, 25. 11. 2014 00:12:03

V mojom pripade to teraz o chlastani nebolo.Toto ja mam uz vyriesene.Je pravda mal som 40-tku a priatelov vela.Na 4× som to musel oslavovovat-nevadi.Tu ale ide o spustu dalsich skvelych akcii,kde nemusim vôbec pit ale zabava je tak skvela a jedlo ,sutaze,program tiez,ze cloveka to vcucne do deja.Asi tak.Ten chlast som tu predtym nemal vobec spominat,ten nie je môj problem.Problemom je radost z akcii s priatelmi a nahla premena 40–50 rocnych na 20 rocnych junakov :-D .No a comu das prednost????

A teraz spat do reality.Teraz riesim svoj problem.Su to dobry priatelia-pockaju.Ale obcas ich budem skadlit a oni mna.Asi tak.Ja sa fak nevyhovaram.Je fak tazke najist tu spravnu mieru medzi karierou,spor­tom,rodinom,zme­nov stravovacich navykov a priatelstvami a ja nesmiem zabudat aj na môjho verneho psika Boxera.No fak OT

A bez toho,ze by som sa nemohol opret o Vas,tak by ta asi neslo

S pozdravom MAX

avatar

max39 muž 25.11.2014 01:04:19

>> rudo, 25. 11. 2014 00:46:05

100-percentny suhlas.

A teraz Ta poprosim vratit sa o 2–3 stranky dozadu a pomost mi s problemom.Zabudas na mna :-D .DAKUJEM MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 01:39:14

>> max39, 25. 11. 2014 01:04:19

spytaj sa znovu a skus aj ponuknut odpoved uz mas na to

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 25.11.2014 03:46:04

>> max39, 25. 11. 2014 00:59:57

Dobře ty:-)

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 25.11.2014 08:17:43

>> max39, 25. 11. 2014 00:59:57 :-)), a co kdyby ti tví kamarádi(junáci :-)) ) s tebou chodili třeba po kopcích ? Asi by to šlo, říkáš, že to jsou dobří kamarádi a určitě ti fandí a chtějí ti pomoct. Znám takovou jednu větu, která se mi zdá hodně pravdivá : " Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody " :-)). Ta cesta co sis zvolil nebude přímá, vypadá to, že bude klikatá, ale jsem přesvědčená, že o to víc ti dá a o to víc se poučíš. Když už z té cesty na chvíli slezeš na odbočku, tak si to nevyčítej, užij si to a vrať se zase zpět. Jo a ty tenisky bych si rozhodně u Ježíška objednala, pomůže ti to :-)). S pozdravom Pohoda :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 08:45:59

>> Pohoda, 25. 11. 2014 08:17:43

vdaka cakal som ci niekto to napise aby som ja neprovokoval so vsetkym

presne tak

ak su kamarati budu pomahat sportovat a zdravo sa stravovat a odopru si nejake obzierky a hostiny

budu hladat nove pohybove aktivity pripadne si to podelia a kazdy pomoze s niecim a kazdy sa prida iny den na nieco ine

to je ten rodiel voci „kamaratom“ ktori budu chciet aby nekazil partiu a prisiel na vsetky hodovacky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 08:47:54

boty by som kupoval az bude po operacii a plaec sa zahoji odpuchne a uvidi sa aka velkost aky model a co dobre sedi na nohu

teraz to nema zmysel boli to vyhodene peniaze

teraz by spravne bity ani nemohol skusat lebo by ich neobul

a medzi nami dievcatami:

ziadny jezisko nic nenosi

Dedo Mraz

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.11.2014 09:08:13

>> Pohoda, 25. 11. 2014 08:17:43

Ahoj.To by bolo super.

No bohuzial,realita je uplne ina.(myslene na tuto vytazenu dobu).Su to ludia s rôznymi pracovnymi zameraniami a rôznymi casovymi moznostami.Isty cas sma sa aj poniektori snazili stretavat pri bedmintone a stolnom tenise,no dlho to nevydrzalo.Fakt sa to neda.Sme radi ak sa stretneme(aj to
ani zdaleka nie vsetci) na chate,narodkach,gri­lovani,atd…No a este nie kazdy by so mnou chcel zdielat moje nadsenie na zmenu.Az to by bola sranda,ak by som poniektorych chcel vyteperit na tie kopce co chodim :-).

Na tieto aktivity ale ja uz predsa priatelou mam.

VAS.

AJ ked so mnou fyzicky nie ste,ja si na Vas vzdy pomyslim ked uz toho
mam dost.Vôbec prosim nepodcenujte silu Vasej podpory.Ta ma uz parkrat vratila na moju cesticku zmeny.DAKUJEM.

MAX

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.11.2014 09:14:12

>> max39, 25. 11. 2014 09:08:13

Zajimava debata o pratelstvich a odpirani si mnoheho. Zivot by nemel byt o tom, ze si neco zakazujeme a odpirame. Staci znat miru. Zmeny, co se provadi, by mel clovek prijmout za sve a pokud to jde, drzet se jich. Az zhubnes na nejakou rozumnou mez, uz jeden vikend resit nebudes, proste pak najedes na sve a treba se nasledujici tyden vic potrapis, das jeden cistici den a hotovo. Ted je proste navrat ke staremu zpusobu vic videt.

Ja treba nepiji alkohol. Moji pratele to respektuji a kdyz se nekde bavime, oni popijeji sve a ja svou vodu. Ale paradoxne ze strany jedne casti rodiny i po x letech celim stale dotazum: „das si vino/pivo/panac­ka…“. Je to obtezujici a prijde mi to i trapne – od nich. Nic s tim neudelam, drzim se sveho. Je to jednoduche, neb mi to nechuti.

Ale treba vcera vecer jsem byla na akci s rautem, ktery zacinal v 9 vecer. Rada muzu si dala 4 –5 taliru, neb cas byl pokrocily a od doby bezne vecere (ktera nebyla) jim vyhladlo. Ja si dala 1 kousek ryby se zeleninou a naberacku omacky z kokosoveho mleka s krevetkami. Ryzi, kachnu, kure… vse jsem vynechala. A to bylo jako predkrm sushi. Vse se na me jen smalo, dany podnik patri k nej v Praze a jidlo opravdu umi. Ale tak vybrala jsem to nejzajimavejsi, bylo to vynikajici, ale zustala jsem u jednoho poloprazdneho talire. A vychutnala si kazde sousto. Dobreho pomalu, o to vic nas tesi. Muz si dal t talire sushi a 2* kousek ryby s tim, ze se pak projdeme domu (45min chuze), aby sme se trosku pohnuli. Takze jde to. Vsecho jde, jen musim znat miru a mit sebekontrolu. A pak jit treba jeste prochazkou domu, pokud mam tu moznost. Jsme li na chate, da se rano snadno vstat a jit se na hodinku projit a nebo naucit kamarady, ze je treba do vyctu zabavnych aktivit zaradit i vylet. Po celodennim vyslapu si pak veceri muze uzit kazdy.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.11.2014 09:22:15

U prace je to, Maxi, samozrejme velmi tezke. Sama jsem nekolik let celila faktu neustaleho cestovani. Cely den v kancelari, pak do letadla a cesta nekam. Tam x dni, cely den jednani, pak pracovi vecere… nedostatek pohybu jsem resila tim, ze jsem stejne, jako rada lidi na foru, sla behat v 5:30 rano. Na hodinku se protahnout. Nebo po prijezdu vecer nekam, to jsem sla klidne behat/na vychazku/do bazenu i ve 21:30. Hezky v klidu, pak se o to lepe spalo. Pri jednanich tuny susenek na stole – po nejake dobe jsem se naucila, ze tam nesmi tu ruku strkat. Jinak se to neda.

Proste: Kdyz jsem v restauraci na jidle, snim tu vyzivnou cast jidla a knedlik jim tam necham. Je li to gulas se sesti, bastim maso s omackou a reknu si, ze z knedliku snim jen jeden – dva. At se to rozkouskuje. To si myslim, ze je udrzitelne i pro manuelne pracujici. To maso jim da vice, nez knedle z mouky.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

max39 muž 25.11.2014 09:37:37

>> skritek Hugo, 25. 11. 2014 09:14:12"""Az zhubnes na nejakou rozumnou mez, uz jeden vikend resit nebudes, proste pak najedes na sve a treba se nasledujici tyden vic potrapis, das jeden cistici den a hotovo. Ted je proste navrat ke staremu zpusobu vic videt."""

Krasne povedane.A do toho casu sa musim prebojovat.A hadam to aj dokazem.Uz teraz som s odhlasil od „vsetkych rusivych podnetov“ az do 3.1.2015.To je zas u mna na chate tradicne novorocne grilovanie.

Dakujem MAX

avatar

max39 muž 25.11.2014 09:43:54

>> wagi, 25. 11. 2014 03:46:04

:-D .Ale dakujem.Treba mat nado mnou stale zdvihnuty imaginarny prst.

MAX

avatar

max39 muž 25.11.2014 09:58:42

>> wagi, 25. 11. 2014 03:46:04

A este.

Obrovska gratulacia za Tvoj vykon na pretekoch.Hlava mi to nebere.A to este malo mat nejake pokracovanie???(uz neviem na ktorom vlakne som to cital).Nechapem­.Dalsi patriaci do skupiny supermanov :-D .

MAX

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.