Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | Další Poslední
avatar

max39 muž 25.11.2014 10:07:51

>> rudo, 25. 11. 2014 01:39:14

Ahoj.

Tak ak si najdes cas(alebo aj niekto iny),tu su moje zabudnute otazky:

1:Dakujem.Tak trochu si ma potesil.K posi­lovaniu chrbtovych a brusnych svalov musim nieco este pridat.Najradsej by som nieco s vlastnym telom.Ked z hrazdy a klikov ma boli to rameno.Hmm,hadam nieco vymyslim.

RUDO kde si? Ty mas dobre napady.

EdCable este raz dakujem.

2:Mal by som par otazok.Tak tyzden pozorujem taku tahavu bolest(stredne intenzivnu) v bedrovych klboch prechadzajucu do slabin.Môze to spôsobovat chôdza alebo cvicenie brusnych svalov a spodneho chrbta(plank,bru¬sa­ky rovne,striedavo sikme,lah na chrbte a rôzne pohyby so zdvihnutymi nohami a lah na bruchu a ktomu striedave zdvihanie nôh-spodny chrbat)???Snazim sa cvicit brusne svaly hned po chôddzi alebo je lepsie v den ked nechodim? A este ak môzem.Ma pre mna nejaky vyznam v suvislosti s regeneraciou-masaz? Ak ano kedy a kolko je jej vhodne?Pripadne sauna.Alebo zvazujem vo volne dni ist na plavaren a splyvat(s nad¬na­sacou doskou) s jemnym kopanim nôh(aby som nepouzival ruky-bolestive rameno).Co je podla vas na regeneraci nôh,mozno aj toho bedroveho klbu,vhodnejsie?Zas nie som na takej urovni ako Vy,tak ci to plavanie nebude zas len urcita forma treningu a tym kontraproduktivne na regeneraciu? No a este.Vôbec nerobim strecing.Je pri mojej zatazi,nutny?Ak ano mam strecovat aj pred chôdzou aj po???

Pekne dakujem MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 10:40:55

>> max39, 25. 11. 2014 10:07:51

Max

toto je tazke

pokial ta nemozem vidiet prehmatat a pohybovat tvojimi klbmi a dat si skusit orzne pohyby a zistit kedy to boli atd

tak ti nemozem na dialku nejak poradit cvicenia to by bolo nezodpovedne

uz som ti radil ze pleco by mohlo tolerovat bicepsovy zhyb v stoji

dalej mozes skusit posilovat tak ze dvihas plecia hore k usiam ruky su pritm vystrete smerom dolu

ovsem toto chce nejake zavazia do ruk ale aj kus nabytku atd

prave cvicenie s valstnym telom je zavisle od funkcneho pleca

liecenie klbov a sliacj sa zvycajne uspesne robi tak ze sa cvici mnozstvo opakovani s minimalnou zatazou

naprikald plecia sa liecia tak ze sa kruzi rukami velmi pomaly aa len v rozsahu v ktorom to neboli moze sa to skusit s ovisnutymi rukami ale aj s aktivnumi rukami vystretymi alebo len zohnutymi v laktoch

znama ja prupovoidka medzi joginmi

kde sa stazuje cviceniec na zranmene pleco a ucitel jogy mu povie ze ma kazdy den pomaly kruzit opatrne pleciami a ma spravit 1000× opakovani kazdy den

pokial sa pleco nevylieci za niekolko tyzdnov, znamena to ze nerobil kazdy den 1000 opakovani a ze ich robil ryhclo neopatrne bez kontroly

je to podobne ako pomalicky poklusuvat ked sa liecia nohy z behu

striktne pomaly kazdy krok pod kontrolou a dodrzat pohyb kazdy den

ja som si tak voackrat dal dokopy plecia alebo lakte ze som zobral jednorucky 2×500 gramov a s nimi som optarne cvicil pomale pohyby donekonecna, bez ratania

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 25.11.2014 13:43:21

>> skritek Hugo, 25. 11. 2014 09:22:15

Miluju časné ranní běhy v cizích, nejlépe zahraničních, městech. Pokud si na něco ze svých cest s odstupem vzpomenu, tak jsou to právě zážitky z těchto ranních běhů. Bosoběh po čerstvě zavlaženém trávníku v Madridu, chladné ale prosluněné ráno v Innsbrucku, východ slunce na Elbě …

Promiň Maxi, je to těžce OT, ale sedíce zde v setmělé a vydýchané kanceláři a mžourajíce do počítače, lehce jsem se zasnil :-)

avatar

Steven 07 muž 25.11.2014 20:41:00

Max každý tě tu chválí a chlácholí ty máš tedy život /Wagi/

A tak já to poruším a rejpnu si jako první. Maxi tak ty čtyři kila z porady jsou pryč. A jakpak Ty? :-D:-D:-D

avatar

max39 muž 25.11.2014 21:51:18

>> rudo, 25. 11. 2014 10:40:55

Pekne dakujem.Ak môzes,vyjadri sa mi aj ohladom regeneracie(otazka č.2) a bolesti bedroveho klbu.

MAX

avatar

max39 muž 25.11.2014 21:59:15

>> PaKo, 25. 11. 2014 13:43:21""Miluju časné ranní běhy.....

Zacal si pekne k teme,takze ziadne OT :-D .Inak sa to aj mne dobre citalo.Pekne zazitky.Len pis,nemusi byt vsetko len o gramoch,kilo­metroch a centimetroch :-).Dakujem,pekné odlahčenie témy.

MAX

avatar

max39 muž 25.11.2014 22:27:23

>> Steven 07, 25. 11. 2014 20:41:00

Ahoj.Uprimne mam z Teba radost.

Tak v pondelok vecer vaha este stale prudko stupala(114,8kg).No uz rano(pondelok) som si povedal,ze tento tyzden bude môj najtvrdsi aky som mal(zas ta moja povaha).Ako Ty hovoris:aj keby som sa mal zacyklit!!!Fakt som sa nasr.l!Uz som bol 2× na mojej najdlhsej treningovej trase(9km a 305m prevysenie) a chcem ju tento tyzden spravit aspon 6× !!!! + posilovat!!!!Do­teraz som ju daval max.2× do tyzdna.Tento tyzden spravim 60km do kopcov!!! Zaludok si to tiez pekne odse.e.Dostane len to co potrebuje,ani o deko viac.Zamozrejme nebude to na ukor zivin.Ja proste musim dobehnut to,co som stratil!!!

No aby som to nemal take jednoduche,zas ma poziadali aby som isiel na buduci tyzden pracovne do Nemecka.Znova som to prijal.A zas problem.Ale tento krat sa na to dobre pripravim.

Vaha uz sas klesa a kondicia stupa.Uvidime co dosiahnem tymto sprisnenym rezimom do konca tyzdna.Inak uz druhy tyzden pouzivam(uplne som na to zabudol) NW palice-SUPER

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 22:36:08

>> max39, 25. 11. 2014 21:51:18

ak myslis masaz to je take kontroverzne ja osobne ju nemam aj preto ze nema pristup k lacnej

ale kazdy maser to robi inak a mnohi podla mna nevedia co robia

takze to sa neda odporucit alebo nie

skusaj robit striedave sprchy tepla studena a tiez rychle na par sekund ponaranie do ladovej vody a okamzite prehriatie oblecenim a a zakrytim

ale rychle saunovanie

bedrovy klb naozaj nemozem na doalku to je prilis komplikovane a najme ked nevidim ako posilujes brucho a chrbat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.11.2014 22:36:52

>> max39, 25. 11. 2014 22:27:23

Ahoj Maxi, zase to tak netrhej, at nemas zanety slach. hezky v klidu. Zalzi, zda pristi tyden budes makat fyzicky, ci na nekoho dohlizet.

Vzhledme k tomu, ze o ceste predem vis, nachystej si jidlo na par dni. Na cestu si udelej krabicky zeleniny – nakrajej si okurky, papriku, mrkev, redkvicky… at mas co ukusovat, cestovani je v tomto zradne. A kdyz se x hodin nudis v aute, tendence"zobat" je casty nesvar. Mrkev lepsi slanych tycinek :-)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Steven 07 muž 25.11.2014 22:51:53

>> max39, 25. 11. 2014 22:27:23

Ahoj Maxi, ne já mám z Tebe radost. Skřítek to psal dobře, nepřepínat, vyhnout se zánětům šlach, atd, atd, ale ...... mně se Tvůj přístup zdravýho nasrání neskutečně líbí, sám ho vyznávám a žiju:-). A podle mne je to cesta. Za mně,/pouze za mně/ konec vycizelovaným příspěvkům, a jít trošku na krev. Limita je daná. Pokud by to nevydržel Tvůj palec vyser se na to. Ale trošku víc máknout, aspoň poznáš sám sebe. A budeš si sám sebe víc vážit.

Jsem rád, že si takhle vzal můj příspěvek. Jdi do toho.

Steven

PS a do toho Německa jed a dej to jak nejlíp můžeš. Jestli Tě drží nad vodou paralela, v noci ze čtvrtka na pátek budu s mými VIP pařit do rána, než sednu v pátek ráno do auta, bude deset kilometrů běhu.

Fakt držím palce. Lepší zdravý nasrání než sladkobolné litování, joooooo:-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2014 23:22:58

v nemecku sa predava zelenina aj v obchodoch aj v restikach

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 26.11.2014 00:10:27

>> rudo, 25. 11. 2014 23:22:58"""v n­emecku sa predava zelenina aj v obchodoch aj v restikach"""

:-D

No len aby bolo kedy hladat mrkvičky po regaloch:-)

„Skriatok“:

Sice mam svoju partiu ludi ale po ekonomickom zazraku v r.2008 uz musim ruku k dielu velakrat prilozit aj ja(minimalizovanie nakladov).Ja sa ale prace nebojim.Dokonca si myslim,ze do r.2008,ked vsetko perfektne prosperovalo a ja som v mojej firmicke pôsobil len ako riadiaca osoba,tak som na seba nabalil dost kil a chytil peknu lenoru :-( (pracovne stretka a obedy).Teraz to zas môzem brat ako istu formu treningu ;-) .

MAX

avatar

max39 muž 26.11.2014 00:19:24

>> Steven 07, 25. 11. 2014 22:51:53

Tak to si fakt frajer.Ja ked idem pařit tak som rad,ze dôjdem domov.Nie tak este odbehnut 10km.To mi hlava nebere.Dalsi do rodiny supermanov :-D .

MAX

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 26.11.2014 08:09:49

>> max39, 26. 11. 2014 00:10:27 mrkev, ředkev, cukínu klidně s sebou :-)),vydrží a nezkazí se, abys nemusel shánět po regálech :-)), kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody :-)), tak ať se pracovní týden vydaří k tvé spokojenosti :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 26.11.2014 08:14:23

>> rudo, 25. 11. 2014 23:22:58

Prodavaji sice vsude, ale zvlaste na zacatku, kdy je se zarizenim prace a nastartovani cinnosti nejvice starosti, tak je tezke do toho obchodu odjet a casto se stava, ze az ma clovek cas, uz neni kde nakoupit. Proto je lepsi si na 2 dny vzit veci s sebou a pak se zaridit z mistnich zdroju.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Steven 07 muž 26.11.2014 20:49:50

>> max39, 26. 11. 2014 00:19:24

Maxi, díky, bohužel není to pravda. Superman nejsem, pouze s sebou beru jako tradičně alkoholtester. /autíčko čeká/. A už se skouslo, že běhám, sice to není normální /podívej jak dopad Viewegh, tak dopadneš taky:-)/, na ty prášky na tlak bys neměl /žádný neberu/, a co ty křečáky /žádný nemám narážka na návleky na lýtka za účelem chránění achilovek/, patříš do Bohnic /narážka na běh při pěti stupních v dešti/, a tak. Opět OT ve stylu Jiránkových králíků, ale tohle sem si fakt poslech.

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.11.2014 20:59:56

>> Steven 07, 26. 11. 2014 20:49:50

ja som pocuval od rodicov taketo:

dost si sa vybehal ked si bol decko zazavodil si si ako student

teraz ked uz si dospely tak sa spravaj ako dospely a prestan behat a usad sa a venuj sa praci a kariere

a potom sklamane : ty nikdy nevyrastes!

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 26.11.2014 21:06:36

>> rudo, 26. 11. 2014 20:59:56

:-). Výšezmíněné byly reakce mých VIP klientů. U svých pokrevních jsem se dozvěděl něco jiného, že místo běhu bych moh na zahradě pěstovat česnek, cibuli, rajčata, brambory, a ne tam mít jen nějakej přiblblej hustej trávník:-). Běh je k ničemu, netvoříš hodnoty:-). Takže Ti rozumím. Btw nevyrastes.

avatar

max39 muž 26.11.2014 22:47:22

>> Steven 07, 26. 11. 2014 21:06:36

Aha,tak ja som si zas myslel,ze VIP mali byt Tvoji TOP priatelia.Ale aj tak na posmesne reci bych sa vyprdol.Ty vies najlepsie preco to robis(behanie)­.Osobne si myslim,ze v mnohych pripadoch ide o zavist.

Tym supermanom som skôr myslel,ze dokazes odbehnut 10km po pareni.S tym testerom-velmi dobre.

No a o tom travniku by som mohol knizku napisat.Vzdy na jar ked hnojim,vertiku­tujem,aerifiku­jem,postrekujem,do­sievam a v lete na vecer polievam a kazdy tyzden kosim,reakcie mojich starsich susedov,pestujucich len zeleninu a ovocie su najneuveritelnejsie ake si len dokazete predstavit.Naj­krajsie je ako si navzajom z dialky poklepkavaju po cele :-D .Alebo idu okolo a dlho takto na mna kukaju 8-O .Pritom ale aj ja mam take mensie policko na pestovanie zeleninky a zopar ovocnych stromkov.No ovela vacsiu cast zabera okrasna zahrada(spolu 1000m2) a to je pre nich nepochopitelne­.Sranda.Zrovna dnes som vysadzal kusok ziveho plota.Asi styria sa pri mne zastavili a zas len,to muselo byt drahe? A naco Ti to je? A ine pekne otazky:-).Teraz budem asi trosku skaredo uprimny ale niekedy mi to celkom dobre na dusi robi ako im to spavat neda.Asi tak.

Rob,co neublizuje druhym ale Tebe radost prinasa.

MAX

avatar

max39 muž 26.11.2014 22:55:30

>> rudo, 26. 11. 2014 20:59:56"""a potom sklamane : ty nikdy nevyrastes"""

RUDO,Ty si davno vyrastol.Len Tvojou perfektnou zivotospravou a spravnou orientaciou :-D ,vypadas velmi mlado :-).

MAX

avatar

Steven 07 muž 26.11.2014 23:09:32

>> max39, 26. 11. 2014 22:47:22

Ahoj Maxi, tohle už je ultra OT, ale nestihl jsem se vrátil domů, tak jsem před včerejší akcí zůstal na Moravě. Jsem v Třebíči, tady mám dvě běžecké trasy, ale běžel jsem je vždy za světla, čelovku nemám a lze velice lehce zabloudit /teda já/.

Jasně, nemám absolutně nic proti tomu, když si někdo pěstuje zeleninku, protože to má rád. Ale zahrada v mém pojetí je součást obydlí, takže tam chci pěkný trávníček, pes mi to dost silně kazí, ale protože tam samozřejmě jako integrální součást rodiny může, naučil jsem ho lecos, ale když se vyčůrá, tak se prostě vyčůrá. Žlutej flek a je po trávníčku.

Abych nebyl úplně OT, VIP jsou mí zákazníci a jsou to taky kamarádi, ale svého druhu. V řadách svých nejbližších mám jen jednoho sportovce, cyklomaratonce, chtěl se mnou v červnu běžet půlmaraton, z toho nakonec sešlo kvůli mně, rodinné důvody. Ale neskutečně si ho vážím, měsíc před půlmaratonem přijel na Zbraslav, je z Podkrkonoší, takže společné tréninky vyloučené, a zkusili jsme dvanáct kilometrů, jako jak nám to půjde. On nenaběhal víceméně nic, přesto by do toho se mnou šel. A kdyby měl dolézt po čtyřech do cíle tak by to nevzdal. Nicméně možná je dobře, že to dopadlo jak to dopadlo, po společném výběhu /zapojení jiných svalů než na kole/, chodil po schodech pozpátku. Totálně se odrovnal. Samozřejmě zhruba po týdnu si dal svejch obvyklejch stopadesát na kole.

No nic, píšu blbosti, fakt se kopu do zadku, snad mi to bude Tebou a účastníky fora prominuto.

Pěkný večer Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.11.2014 23:14:42

>> Steven 07, 26. 11. 2014 23:09:32

pokial sa kopes do vlastneho zadku, tak jo, prominuto

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 26.11.2014 23:23:07

>> rudo, 26. 11. 2014 23:14:42

:-)ano, místopřísežně prohlašuji, do vlastního. Kdysi jsem měl tendence kopat do zadku lidi, který byli líní pracovat, ale z toho už jsem fakt vyléčenej.

avatar

max39 muž 26.11.2014 23:31:08

>> Steven 07, 26. 11. 2014 23:09:32

Ultra OT-to je dobre spojenie:-).

Uz si niekedy bezal 1/2 maraton? A cas? Ak nie tak ma motivuj aspon na 10-ku.

Inak uz mam tento tyzden 25km(len chôdze) a teraz brusaky robim.Vaha uz je skoro pôvodna-radost.

MAX

avatar

Steven 07 muž 26.11.2014 23:43:45

Nejprve Tě musím pochválit. Váha povodna, velmi dobře, 25 km hodnotím výše, a teraz brusaky, nejvyše. Akorát nevím, pokud tedka cvičíš, v kolik usneš. Ale......Good performance:-):-):-).

Nevím, jestli Tě konkrétní odpovědí budu motivovat. Ale zeptal ses. Dost jsem tady inzeroval, že poběžím půlmaraton v červnu v Budějkách. Dal jsem si ho týden předem nanečisto, teda ne půlmaraton, ale 22 km, aby se to líp počítalo. A neběžel jsem naplno, šlo o to ho uběhnout. Po devíti měsících snažení, myslím, že jsem měl 6:10 min/km. Asi bych dopadl líp, motivuje mne, když mne někdo předběhne. Pak jsem odvez dva dny před Budějkama mámu do nemocnice a všechno bylo v prdeli.

A pak jsem udělal chybu. Vzal jsem si do hlavy, že uběhnu desítku pod padesát a to v terénu. A začal jsem běhat ne dlouhý pomalý výběhy, ale každej běh na krev, a ne u řeky na rovině, ale v terénu. A to jsem vzdal koncem září, prostě ještě na to nemám.

Na tu desítku, až budeš zdravotně v poho, ideální by bylo jí vůbec uběhnout. Pokud ji dáš pod hodinu deset, budeš prostě skvělej. Vycházím z Tvých zdravotních problémů, abysme si rozuměli. A až ji dáš pod hodinu deset, tak artroza bude v pohodě a váha zcela jinde, pak to půjde dolů úplně jiným tempem, tak pak snad asi ne já, ale třeba Rudo, nebo kdokoliv jiný poradí, jak nejlépe a nejrychleji.

Takže závěr ta desítka uběhnout setsakra dobrej začátek. A čas bych neřešil.

Steven

avatar

max39 muž 27.11.2014 00:04:09

>> Steven 07, 26. 11. 2014 23:43:45

Dakujem.

Velmi pekne casy.Len preco si siel 10-tku trenovat do terenu?Chces behavat cross?Alebo len tak hobby v prirode(to je inak mojim cielom).

MAX

avatar

Steven 07 muž 27.11.2014 00:19:54

Ahoj Maxi,

abych byl upřímný, cross mne tak nevábí. Ale uvědomil jsem si dvě věci. Za prvé, léto bylo velmi velmi teplé, a pobíhání na asfaltu podél Vltavy bylo v červenci méně příjemné než v únoru. Za druhé, v rámci krosu, to znamená občas do kopečka a občas z kopečka zas pracují trochu jiné svaly. A já nechtěl a nechci být v pozici, trochu běhám a docela mi to jde, ale musí to být na asfaltě a po rovině, jinak mi to zas až tak nejde. Takže všestrannost. A pak jsem si přečetl nějaký článek o tom, že kdo je schopen něco udělat v terénu, tak tím podstatně rozvíjí běhy typu půlmaraton, takže dobrý trénink.

Steven

avatar

max39 muž 27.11.2014 00:33:20

>> Steven 07, 27. 11. 2014 00:19:54

Spravny pristup.

To by mohlo znamenat,ze moja chôdza v terene je mozno akym-takym treningom na buduci beh aspon o dlzke 5 mozno 10km.Dufam a snivam.

Dobru noc MAX

avatar

Steven 07 muž 27.11.2014 00:37:33

>> max39, 27. 11. 2014 00:33:20

Maxi, jednoznačně, děláš absolutní maximum. Pokud to vezmeš, jsme v naprosto stejné kategorii. Tu desítku do půl roku zmákneš v super čase. Pak začnou rozhodovat ty drobné maličkosti, jako životní styl, spánek, atd...... A protože jsme tady asi poslední:-)

taky přeju dobrou noc Steven

avatar

max39 muž 27.11.2014 00:54:42

>> Steven 07, 27. 11. 2014 00:37:33

Mozno ano a dik.Ozaj sme tu asi posledny.Mna este taka hodinka caka.

Dobru

MAX

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.