Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | Další Poslední
avatar

max39 muž 26.01.2015 17:23:27

>> rudo, 25. 01. 2015 22:29:08

Ved viem,ze zas mas pravdu:-).Skoncim tuto vyzvu a idem na pohodu.Popravde som niekde uz pisal,ze ani do tejto vyzvy sa mi uz moc nechcelo a len kvôli tej mojej povahe.Nieco poviem a potom to za kazdu cenu sa snazim dodrzat.Vedel som,ze to bude pre mna urcity spôsob stresu.Zas na druhej strane ma tak trocho nuti nieco robit.U mna je to tazke,je len biela alebo cierna.Zacnem akceptovat aj sedu.Viem,ze asi len tadial povede zdrava a dlhodoba cesta.

S pozdravom MAX

avatar

max39 muž 26.01.2015 17:51:23

>> skritek Hugo, 26. 01. 2015 11:30:38

Skriatok Hugo,dakujem.Ty vies kam mas udriet a ako zdvihnut sebavedomie.

Ze poradny sportovec :-D .Tak to ma srdecne pobavilo ale aj potesilo.Dik.Ano tie volne dni samozrejme budem zaradovat,ved som ich mal vzdy a robili mi naozaj dobre.Fakt su dôlezite.To len teraz na chvilocku idem hlavou proti muru.No dnes som si aj tak naordinoval vo stvrtok volno.

S tymi bolestami klbov ste mali tiez pravdu.Vtedy som tomu vôbec neveril.Ale je to tak.Rameno sa naozaj zlepsuje a palec s ktorym som skoro vôbec nemohol chodit je na tom podstatne lepsie.Ved niekedy na nom prejdem aj 16km 8-O . To by som sa kazemu zasmial do tvare keby mi to pred 5-timi mesiacmi niekto povedal.A po operacii,ktora pevne verim,ze dopadne dobre,tak to uz bude ina kava a posune ma to zas o riadny kus dopredu.Dufam.

No a k tej mojej Stanke.Ona je to najlepsie co ma mohlo v zivote postretnut.Je mudra,milujuca,kras­na,obetava,sta­rostliva, velmi tolerantna a este raz krasna ale na tie kopce so mnou chodit nechce :-( .Ved ma nakonec s nami doma aj v praci toho dost.Je jej navzdy odpustene.

Tak este suhrn:

Vaha:103,1kg(-1,4kg)

Pas:111cm(-2cm)

Chôdza:59km

Plavanie 2×hodina,4×20min posilnovanie

MAX

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 26.01.2015 20:06:21

>> max39, 26. 01. 2015 17:51:23

Sákryš, se mi to smazalo. Tak znova. Maxi, ten tvůj sportovní výčet vypadá slušně, tím spíš, že ty km jsou nachozené hore dole … palec hore!

Tak ať se ti dnes dobře spinká! Já si ještě udělám oběd na zítra a za půl hodiny už budu pod duchnou. :-)

avatar

Steven 07 muž 26.01.2015 21:59:56

Vaha:103,1kg(-1,4kg)

Pas:111cm(-2cm)

Chôdza:59km

Plavanie 2×hodina,4×20min posilnovanie

MAX

Maxi, jako obvykle, nelze než Ti poblahopřát a jak jsem se naučil tady na foru palec hore, sánka dole:-).

Až se dostaneš pod tu stovku, tak by to chtělo zařadit další kriterium, beru-li v úvahu, že základním motivem je sport a že chceš běhat a tak.

Možná by stálo zato zakoupit sporttester, evidovat výkony, km, převýšení, čas, lze z toho už za dva měsíce, například udělat nějakou analýzu. Ale to je side efect.

Píšeš o únavě. Aby ne..... Ale bylo by zajímavé začít sledovat tepovou frekvenci při srovnatelném výkonu. A začít posuzovat míru fyzické únavy /často subj/ se skutečným výkonem, resp. s danou úrovní tepové frekvence.

Zamezí se tím excesy. Nemůžeš se šponovat donekonečna, budeš mít jasně zdokumentováno, jak je to s tou únavou, zda by bylo dobré přidat, nebo zda je naprosto nezbytné ubrat, abys nezkolaboval. /občas z Tebe mám pocit, /jsem stejný/, prostě to dneska urvu, at to stojí, co to stojí........­....špatně.

A to by měl být jeden z ukazatelů, jak se sportovně vyvíjíš… ta váha je skutečně, jak jsi jistě pochopil od zkušenějších, velmi subjektivní ukazatel.

Jinak ještě jednou gratulace, JSI SPORTOVEC A NE ŽE NE...........

PS pokud radím blbě, kritiku od zkušených rád přijmu:-)

Steven

avatar

max39 muž 26.01.2015 23:36:00

>> PaKo, 26. 01. 2015 20:06:21

Ahoj.V prvom rade som rad,ze ta voda co sme s RUDOM spominali Ti robi dore.To je fajn.Teraz uz spis tak ked sa zobudis vezd,ze obdivujem ako môzes zaspat o 9:00.Tak to by mi mnoho veci vyriesilo.Uprimne a v dobrom Ti zavidim.Nech Ti to cely zivot vydrzi.

MAX

avatar

max39 muž 26.01.2015 23:54:44

>> Steven 07, 26. 01. 2015 21:59:56

Ahoj Steven.

Tebe zas prajem uspesne odbehnutie tych 20km do konca mesiaca.A za mna tiez palec hore,sanka dole:-).Si chlap co sa len tak nevzda.To si cenim viac ako samotny ciel.Aj ked u Teba som si aj s uspesnym cielom isty.

K tomu sporttestru.Ja som nad nim aj uvazoval ale nie som si isty ci ho az tak nevyhnutne potrebujem.Ja chcem byt fakt len taky hobik pre radost zo sportu.Tu a tam sa zo psikom v prirode dobre prebehnut.Preteky urcite nie.

A aj tak nerozumiem ako si to myslel s tym porovnanim unavy.Ved je asi normalne,ze niekedy pri rovnakom case,tepe a vzdialenosti sa budem citit po kazde inak.Ako by mi v tom tester pomohol.Ano ak by som chcel trenovat na vyssej urovni podla tepov a rôznych rychlosti(inter­valy,OV,fartle­ky a neviem co este-tomu tiez az tak nerozumiem) tak by sa hodil.Ale som v tomto najvacsi laik z Vas vsetkych tak sa mozno mylim.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 00:01:16

>> max39, 26. 01. 2015 23:54:44

na tester sa vykasli

to je jak si na stopkach merat sex a pisat si osobne rekordy

a co sa tyka spanku:

spim jak male decko:

kazu chvilu som hore, revem a neukludnim sa kym nedostanem bradavku do ust

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 27.01.2015 00:26:18

>> max39, 26. 01. 2015 23:54:44

Ahoj Maxi,

tak po Rudově odpovědi snad ani nemám chuť odepisovat. že jsem mentál vyjádřil dost slušně:-).

Uvedu Ti příklad jak jsem to myslel, domnívám se, že jako začátečník to máš podobné. Abych byl upřímný, bez chytrých hodinek bych nikdy nebyl schopen nějak zařadit svůj denní výkon. U mně to bohužel funguje /blbě/, že když mám všechny předpoklady běžet dobře /spánek, žádný extra starosti/ tak ten běh stojí za hovno. A když jsem ve stresu, jako například dneska, a vážně jsem uvažoval, že se na to vykašlu, tak se mi běželo prostě parádně. To je jedna strana mince. /vytěsnit subjektivní pocity/.

Ten základní důvod, proč jsem Ti to radil je jiný. Opět vyjdu ze sebe. Protože mám málo času /jedno proč, nejsem sám, to není merito/, tak když už vyběhnu, tak se snažím něco odvést. A to je, jak Tě vnímám Tvůj případ. A šlo mi o vyloučení Tvé únavy. Pokud jsi pouze unavený a nevyspalý, a jde se Ti do toho kopce blbě, je potřeba rozlišit, zda je to psychikou anebo jestli tvůj tepák nedosahuje resp. nepřesahuje nebezpečné hodnoty, limitně se blížící nějakému průseru. Zatím nejsi, IMHO, stavěný na to, abys do kopce makal dvacet minut na /příklad/ dvoustech tepech za minutu s tím, že to vydržíš. takže šlo mi o to, vyloučit excesy, hraničící se zdravím a mít možnost porovnat v tom smyslu, příklad dnes se mi šlo blbě, pocit, ale doma jsem zjistil, že tepák byl výrazně lepší než včera, kdy jsem měl subjektivně lepší pocit, ale byl jsem na hranici infarktu. /úmyslně přeháním/.

To byl smysl mého příspěvku.

Ale asi zbytečná starost. Dej si bradavku do úst. To je ta správná rada.

Steven

avatar

max39 muž 27.01.2015 00:27:48

>> rudo, 27. 01. 2015 00:01:16

:-D

Teraz ale rozmyslam,ze Steven to myslel asi tak,ze pri rovnakom pocite unavy(co je subjektivny pocit) môzem mat rôzne tepy a tie by som si mal odsledovat aby som to neprepalil.No ale to by som zas musel vediet ake su pre mna tie tepy idealne.

MAX

avatar

max39 muž 27.01.2015 00:37:16

>> Steven 07, 27. 01. 2015 00:26:18

A zas si ma predbehol.

Tak som to po druhom raze precitani spravne pochopil.To vies,niekedy mi to zapaluje naz na druhy krat.

""Ale asi zbytečná starost. Dej si bradavku do úst. To je ta správná rada.""

:-D :-D Tak toto si dobre povedal.To sa rehocem az placem.To je zatial najvacsia bomba co tu padla.Toto isto nezabudnem. :-D :-D

No ledva som to dopisal…

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 02:12:32

>> max39, 27. 01. 2015 00:27:48

ano, ale prezradim to ako to robila nasa neelektronicka generacia:

ked ides naplno zrazu zastva chyt sa pod krk a cum na hoidnky a pocas 15 sekund rataj buchanie srdca, vynasob x4 a mas to

ked to zopakujes parkrat mas dobru predstavu ze asi na ake obratky ides

tak jak ked poznmas svoje auto nemusis kukat na otackomer alebo podlau zvuku vies ako vytacas motor

ale mzono ti pomoze Lydiard system ked sa treninky chodili podla zlomkovej intenzity

ked narauidil ze sa bezi nejaka trasa – jej dlzka je znama aj kopce tak povedal celej skupine : bezite dnes na 1/4

co znamenalo ze ked dobehli tak boli tak sviezi ze ked zavelil : otacote a este raz to iste v tom istom case

tak to museli zvaldnut bez toho aby niekde umreli po ceste

a obcas im to urobil ze ich poslal este raz aby to brali vazne

ked povedal 1/2 znamenalo to ze sa za 1 noc z behu zregeneruju tak ze zajtra by dali to iste v rovnakom case a neumreli by a dokazali by dalsi den to zase zopakovat

3/4 po dobehnuti znemanalo ze zajtra bude len lahky den napriklad 1/4 a budu potrebovat 2–3 dni kym to budu vediet zopakovat

a ked sa slo 7/8 tak to bol takmer test naplno bez zaverceneho sprintu a atle tempo na tej dlzke v podstate si mohli dopvoplit len 1× za tyzden aby ich nevykotilo

a taka predstava ze dnes idem tak aby som sa mohol otpocit z valdnut to rovnako

alebo tak ze zajtra budem zotaveny a zopaknem to v rovnakom case…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 27.01.2015 20:59:40

Teraz ale rozmyslam,ze Steven to myslel asi tak,ze pri rovnakom pocite unavy(co je subjektivny pocit) môzem mat rôzne tepy a tie by som si mal odsledovat aby som to neprepalil.

Přesně tak to myslím. A jde o vnímání vlastního tempa a porovnávání aktivit. Já osobně nikdy neodhadnu, jak rychle běžím. Taky hraju hru, že se na sporttester vůbec nedívám a domnívám se, to bude dneska pěknej čas. A ono ne. A platí i naopak.

Navíc získáš přehlednou statistiku. Když mám pocit, že se nikam neposouvám, tak se podívám, jak mi to šlo loni v únoru. A hned mám lepší náladu.

Můžeš porovnávat objemy, můžeš porovnávat výškové metry, rychlost, tepy, aktivity.

Věřil bys třeba tomu, že když se snažím po těch našich kopečcích /Brdy/ jít se psem nad 7,5 km/hod, že mám občas vyšší tepák, než když běžím desítku po rovině řekněme za 9,8 km/hod? Ona ta rychlá chůze do kopce, to je dost zapeklitá záležitost.

Zjednodušeně řečeno, hodně se toho o sobě dovíš.

Btw Rudo má přesně obrácený přístup, a má taky pravdu. Nevyhazovat peníze, zastavit se, změřit si tep, nezacyklit se do dalších úkolů typu, tady vždy chodím rychleji, musím přidat, nezbavit se té radosti z pohybu. No a pravda je, že když budeš makat a budeš mít vysoký tepák, je pravděpodobné, že Ti tělo dá signál i bez sporttesteru.

Ale já jsem takovej statistickej hračička, jsem rád, že vím, kolik jsem uběhl a nachodil měsíc po měsíci, jak rychle atd. Jak se to všechno vyvíjí.

V posilovně je to jednoduché. Když si přidáš dva kotouče, na každou stranu činky jeden, myslím, a odjedeš série, tak jsi se patrně zlepšil.

U toho běhu nikdy nevíš, /aspoň začátečníci, tj já/ a máš tendenci podceňovat další aktivity /chůze, chůze do kopce, btw nevím jak rameno a kalcifikát, ale takový veslařský trenažer, mňam, to je výživné, pár hodin svého života jsem na něm strávil a je to fakt super na všechno, zapojíš maximum svalových skupin a opravdu se zadýcháš, no a ten tep i tady by mohl být taková nějaká indikace pro Tebe, jak na tom jsi/.

Tak tak nějak jsem to myslel.

Pěkný večer Steven

avatar

max39 muž 27.01.2015 20:59:51

>> jm1, 27. 01. 2015 06:49:36

Ahoj.

Tak ja by som si tiez ten prvy kupil aj v obchode a dalsie cez e-shop.Len nikde nemôzem najist take ktore by mi sadli.Nemyslim tie co spominal RUDO.Ale klasicke bezecke.Vsetky su mi uzke.No a este ty pseudopredavaci,no strach!Nevedia nic.Tak ako ja.Ani len to rozdelenie podla doslapu(alebo ako to je).

Viac krat ste sa ma pytali na moje tepy,tak som si ich dnes pomeral tym najobycajnejsim spôsobom(spominal ho aj RUDO) a to prstom na krku.Dnes na mojej 3-hod chôdzi som si prvy usek nemeral.Ale ten posledny najtazsi(45min prudke stupanie) som urobil 3 merania:184/min,19­2/min,188/min­.Pomeram aj ostatne.Tie budu isto nizsie-mensie stupanie.

Teraz som sa vratil z plavanie a tam bol(60 dlzok/­hodina) 132–140/min.

Tak neviem ci to k niecomu bude.Ak ano budem velmi rad ak sa k tomu vyjadrite.

Dakujem MAX

avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 27.01.2015 21:19:23

>> max39, 27. 01. 2015 20:59:51

Ty tepy jsou fakt dost vysoko.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

Steven 07 muž 27.01.2015 21:22:38

>> max39, 27. 01. 2015 20:59:51

Souhlasím s Otou. Rozbor nechám na zkušených, pouze poznamenám, toto jsem tak trochu očekával, proto jsem toto téma otevřel....... a je potřeba s tím něco udělat....... aby ses necítil vyždímanej jak citron a byl schopen pokračovat v hubnutí a zlepšování kondice dlouhodobě.

Podle mne se zbytečně moc trápíš.

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 27.01.2015 21:30:26

>> max39, 27. 01. 2015 20:59:51

Tý brďo, tep 192. Já měla teď na 3 km závodě průměrný tep 174 a „omylem“ jsem natočila max 181. Rozhodně jsem ho pocitově neodflákla, dokonce padl můj směšný osobáček, ale odmítám opouštět svoji komfortní zónu, což je max 175. Jsem hobík, chci si pohyb užívat.

Chlape, ty dřeš jak kůň (a mohl by to být dvojsmysl, ale výjimečně není).

Z tvého příspěvku mi úplně spadla brada 8-O Jsi na sebe hrooooozně přísný!

Edit: při „tréninku“ mám průměrný tep od 125 do 150, nejčastěji 134.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 21:50:16

>> gilwen77, 27. 01. 2015 21:30:26

Doplním ale, že neplatí, že čím vyšší tepovka, tím vyšší tréninkový efekt.

To, že trénujeme na nízkých tepech, považuji za jeden z hlavních důvodů pro tak výrazné zlepšování, však jsi měla bodově kvalitnější výkon, než já. To ovšem neznamená, že bychom se neměli někdy dostat tepově výše. Průměrné tempo 4:52 při průměru TF 175 je u ženy po necelém roce sportování výborný výsledek!

Každopádně souhlasím s ostatními, že podle toho, co zde Max píše, se pravděpodobně přetěžuje, takže mám trochu strach o dlouhodobou udržitelnost jeho cesty. Třeba to ale zvládne, moc mu to přeji!

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 21:57:16

chcem upozornit ze tepy nasmimane pocas kratkych pretekov 800–1500–3000m nemaju vely vyznam ak sa porovnavaju s tepmi z vytrvaleckej dlhodbej zataze kedze tep je napriklad viac fukciou teploty ako rychlosti behu a tela potrebuje makat aspon 20 minut aby sa zacal roadne prehrievat tak ze vznikna ta teplotna tepova korelacia

Viem ze Petr uvadza svoje tepy napriklad priemrny tem z 1500m zavodu a skonstatuje ze bol nizsi ako ANP, akoby to malo nieco vypovedat

mozno on chape ako to mysli a neka to vyhodnocuje ale take udaje su pre neznamych velmi zavadzajuce a davaju do hlavy rozne mylne koncepty

ked Max slape na dlhy kopec a je to cele 10km

tak v poslednom najtazsom stupani uz slape asi to hodinu a je uz roadne prehriaty, takze provnavat s tepom v zavode na 3km je nemzysel

navuyse holky maju vsetko mensie a nozsie

tep pri plavani je uplne o inom, lebo ked sportujem a pri tom lezim tak srdce nepracuje proti gravitacii a za druha voda sustavne ochladzuje

z triatlonovych sportv pri rovankej intenzite najvyssi tep ma beh – lebo stojis

nizsi ma cyklo lebo sedis a vzduch ochadzuje lepsie a najnozsi plavanie lebo lezis a voda vsetko teplo odoberie

ja by som to povedal takto : Max urcite vie aky ma najrcyhlejsi cas na ten kopec

tak by som zajtra povedal : chcem vysledny cas o 30 minut pomalsi ale rovnomerne nie ze ked pod vrcholom zistim ze som moc rychlo tak tam vyrazne spomalim

a davat si taketo ulohy: o 30 minut pomalsie jak osobak, o 15 minut pomalsie atd

urcite sa rychlo nauci jak to vyslapnut aby sa trafil do casu

co je ekvivalent toho Lydiarda: dnes 1/4 alebo 1/2

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 27.01.2015 22:03:13

>> Petr Kaňovský, 27. 01. 2015 21:50:16

Petře, já přeci neřeším nějaké své výkony. Jen jsem chtěla Maxovi přiblížit, že i když jsem jela na své maximum (tj. závod), tak jsem ZDALEKA nedosáhla jeho astronomického tepu při jeho „tréninku“.

Nevím, o kolik se liší mužská tepovka od ženské, ale moc daleko to asi nebude – jsme přeci lidi, i když vy z Marsu a my z Venuše :-)

Edit: při běhu 22 km za cca 2:30 průměrný tep cca 165. Při tepu nad 180 už mě brní ruce a přestává to být únosné. Ale za cca 6 měsíců se mi tato nonkonformní hranice posunula ze 155 na těch 177. Ale Maxi, toto je jen můj amatérský příspěvek, pokud by sis chtěl porovnat údaje od amatérské začínající bězkyně.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 22:08:52

>> rudo, 27. 01. 2015 21:57:16

Co je na tom pomýleného? Třeba Vlasta se dostane během pár set metrů poblíž TFmax, já se tam dostanu možná na konci pětky, pokud ovšem mě nelimituje něco jiného. Na druhé straně, mně při rovnoměrném tempu roste tep vesměs jen pomalu, třeba Vlastovi naopak mnohem více. Jeho tepy na krátkých i delších vzdálenostech jsou ovšem zcela srovnatelné, na rozdíl ode mě, který má tepy na krátkých vzdálenostech nižší, protože k maximu prostě nestihnou dostoupat.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 22:13:42

>> gilwen77, 27. 01. 2015 22:03:13

Však už máš také srdce mnohem trénovanější než on, jinak se projevuje i to přehřívání u delších výkonů, zejména pokud by byl příliš oblečený.

K ostatnímu – reagoval jsem na to spojení „směšný osobáček“, protože Tvé výkony jsou už v porovnání s běžnými ženami, běžkyněmi, velmi slušné.

Poslední reakci Rudy jsem úplně nepochopil – je tedy v pořádku, že Max chodí v tréninku na 190?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 22:16:17

>> Petr Kaňovský, 27. 01. 2015 22:08:52

pomylene je porovnavat tep z 1500m s tepom z hodinovky – ANP

tepy z kratkych usekov sa porovnaju inak : meria sa len tep na konci useku nei priemer a ten tep sa porovanva voci rychlosti useku a vzdy len medzi rovnakymi dlzkami useku

naprikald klasicky trenink v zavodnej chodzi su useky 2km a cas useku voci tepu na konci sa zapisuje z kazdeho useku, dke trenik je typicky 10×2km ak sa valdze alebo sa to zapichne po 6×2km

a tieto udaje sa neporovnavaju s tepom pocas zavodu na 20km

alebo iba medzi sebou z roznych treninlov a sleduje sa zlepsovanie trenovanosti alebo naopak nastupujce pretrenovanie a nedostatocn regeneracia

ale nik nepovie ze siel som 2km usek v takom tempe a mal som tep nizsi ako v zavode na 20km

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 22:19:00

>> Petr Kaňovský, 27. 01. 2015 22:13:42

Max moze ist obcas na 190 ale ako bezny trenink to nie je vhodne preto som napsial – mat osobak na ten kopec a potom trenovat tak aby vysledny cas bol pomalsi o predpisane casove predlzenie

az sa nauci to pomalsie tempo a zmeria si pri tom tep v stupani budeme mudrejsi

samzorejme raz za 6 tyzdnov je dobre zopakovat pokus osobak pri vhodnom pocasi a upravit tak pozadovane vysledne casy

ale to je klasika kazdeho systemu ze sa raz za cas treba prestovat a upravit tempa

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 22:22:10

>> rudo, 27. 01. 2015 22:16:17

Třeba u Vlasty ovšem průměry z 1500, 3000 či 10000 vycházejí velmi podobně, vliv prvních několika set metrů na výsledný průměr není příliš velký, takže ty průměry jsou dle mého názoru velmi dobře porovnatelné. A je to velmi dobře porovnatelné i v mém případě, zejména když běžím 1500m taktikou mirného zpomalování, takže tep je skoro konstantní, třeba právě poblíž toho ANP.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 22:24:48

>> rudo, 27. 01. 2015 22:19:00

Teď už se v tom nevyznám vůbec. :-) Testovat se přece dá i na 130,150 či 170, nebo ne? Prostě se sleduje, jak se na těchto tepech zrychluje, aniž by bylo třeba chodit do maxima.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Steven 07 muž 27.01.2015 22:33:03

>> rudo, 27. 01. 2015 22:19:00

Max moze ist obcas na 190 ale ako bezny trenink to nie je vhodne preto som napsial – mat osobak na ten kopec a potom trenovat tak aby vysledny cas bol pomalsi o predpisane casove predlzenie

Já to téma otevřel proto, protože se domnívám, že Max jede při své váze těch stodevadesát jako standard a dělá to už opravdu hodně dlouho. U něj to není výjimka v poslední fázi kopce, o tom jsem přesvědčen.

Ty příspěvky, typu, už to dlouho nevydržím, nasvědčují tomu, že volá tak trochu o pomoc. A jak psala Jana, dře jak kůň.

Vůbec bych ho nesrovnával s nějakými výkonnostními běžci, z toho, co jsi psal, jsem pochopil tak polovinu.

Možná jsem naprosto mimo, ale vycházím z toho, cos mi poradil kdysi před rokem, když jsem se chtěl zlepšovat v běhu. Poradils mi dvakrát denně čtyřicet minut a kašlat na čas, co nejpomaleji pro radost. A kdybych se toho držel, tak jsem dnes jinde.

190 tepů není pro radost, já jako netrénovaný stařík nad hrobem mám tenhle tep když běžím pod něco pod čtyři čtyřicet a to fakt nevydržím moc dlouho. tak trochu tuším jak se Max cítí, tot vše.

Steven

avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 27.01.2015 22:52:42

>> Steven 07, 27. 01. 2015 22:33:03

Na své trase mám dokopec, kde se poslední dobou snažím zhruba 750m běžet na aktuálně nejvyšší tep. Ale na radu „kouče“ to nedělám často a je k tomu rozklus a následný výklus.

Tím že to není dlouhé a často, tak mi to ni nevadí, pozoruji díky tomu toleranci stále vyšších tepovek, a to měření tepu s hračkou na ruce je příjemný bonus.

Max je ale jak tank. Když se rozjede, tak je tězké ho zpomalit :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.01.2015 22:53:38

>> Petr Kaňovský, 27. 01. 2015 22:24:48

zakaldna podmienka testu je rovnaka dlzka useku alebo rovnake casove trvanie testu

prweto napriklad MAFtest ma svojou strujkturu = 5 mil kde sa na registruje cas kazdej mile a tep sa drzi konstantne teda z rozklusu sa nabehne do testu a spomaluje sa ak by tep mal rast ovsem chyby v reguklacii konstantnosti tepu sa tiez zapisuju tazke vidno ze ta mila naprikald mala tep o 2 viac ako bolo treba

tazke alebo naprikald provnavan 8 minut trvajuce useky pri roznych rychlostiach a tep na konci 8 minuty

alebo porovanvam zavody z rovnakej trate naprikald 5000m medzi sebou, kde uz mozem zobrat priemer z celej trate ale neporovnavam to s tepom maratonu ani s tepom na 400m

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 27.01.2015 22:58:13

Tak som hladal radu a popravde som sa tu uuuplne stratil:-).

Takto.Prve 3km prevysenie 200m rychle tempo.Pocit zadychany ale nie vycerpany.Posledny 1km prevysenie 400m(niektore useky ak sneh stvornozky) idem nie na cas ale aby som to vôbec vysiel.Na rychlost nemam ani pomyslenie.Hore pocit:busenie srdca,moc zadychany,a vycerpany.

No upozornujem,ze inak by som ten kopec pri terajsom ladovo snehovom povrchu nevysiel.Na cas nejdem.Len ho chcem vyliest za kazdu cenu.

Maly postreh z minulosti:Ked som hraval sutazne hadzanu a pod velmi dobrym trenerom(v PB legenda a ziskali sme pri nom titul majstra stredoslovenskeho kraja a druhy na MSR) tak pri treningoch sa ma veru nikto nepytal na tepy.A pri boxe tobôz.Proste sa drelo jak vami spominane kone.A bolo dobre.Kto nemakal ,dostal trest vo forme zas tazkeho cviku.Tak neviem.Nikto sa nezaujimal ci vladzem.Existovalo len slovo MUSIS!!!

Tak som mozno zmagoreny z detstva-neviem.

MAX

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 27.01.2015 23:02:01

>> rudo, 27. 01. 2015 22:53:38

Však si provedu dopočet na jinou vzdálenost, vytvoření regresního modelu zohledňujícího i délku běhu není pro mě těžké.

Test ovšem nemusí dělat do maxima, ani kdyby chodil stejný kopec na tepu 130,150 či 170, aniž by musel provádět nějaké přepočty, prostě jde to na submaximum a pak sleduje, jak se zlepšily časy na tomto submaximu.

Nevím ale, proč se tu řeší záležitosti, které nemají s Maxem nic společného. Tep 190 prostě znamená, že srdce udělá 190 úderů za minutu, což je pro něj celkem náročné, ať už je to po pár set metrech v rámci krátkého závodu, tak po mnoha kilometrech na konci desítky, či kopce. Je otázkou, jestli zrovna taková zátěž srdce je pro člověka s malou trénovaností a vyšší nadváhou zatím vhodná, byť jen někdy, zejména pak v kombinaci s nízkoenergetickou stravou a několikahodinovými tréninky.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.