Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 16.02.2015 22:42:39

>> EdCable, 16. 02. 2015 21:27:41

Jinak ale samozřejmě s radami, aby Max byl opatrný, souhlasím.

Možná tu i něco napíše Jana, k loňskému letnímu pobytu na horách, náročných túrách, a poměrně dlouhých a nepříjemných problémech ještě i pár týdnů poté. Přepínání se má své hranice, a pokud se nerespektují, tak si tělo odpočinek vyžádá nedobrovolně …

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.02.2015 22:49:05

>> EvženGe, 16. 02. 2015 22:19:29

zazraky na pockanie, nemozne do 2 dni

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 16.02.2015 22:54:53

Uz mozno po 1000× DAKUJEM.

A kludne vam aj dalsich 1000× dakovat budem,lebo so 100 percentne presvedceny,ze bez Vasej pomoci by som to nedokazal.Ste fakt SUPER partia.Uz ani neviem ako som sa na tuto stranku dostal.Myslim,ze moje hladanie na zacatie sportovania a chudnutia ma hodilo sem na nejakeho chlapca co zacinal tiez chudnut a sportovat.Ale bohuzial to asi nedopadlo dobre-co si pamatam.To ma mrzi.Skoda.

Teraz som v stave,ze mi je prijemnejsie nieco stale robit lebo ked si sadnem tak sa vzdy ledva postavim:-)(svalovica jak hrom).Esteze je to s pracou o cosi lepsie ako v januari a nemam tolko casu na sedenie.Zas na druhej strane nebyt toho volneho januara asi by som v tych kopcoch tolko nenachodil.Vsetko zle je na nieco dobre.

STEVEN:Priatel môj mna hlavne tesi ak si uz zdravy a citis sa lepsie.To je to najdôlezitejsi­e.Teraz uz asi chapes ako som to pred casom myslel ked som ti pisal ako velmi mas v tomto pribehu namocene prsty :-) .

TINKA: Tak to ano.Vase tvaruzky su moja srdcovka.Nejeden krat ma zachranili od nocneho obzerstva.

PETER:Len toto nie .Toto mi nehovor :-D .Ved mi das dalsieho chrobacka do hlavy.A to tam uz mam jedneho od Stevna a pozri co to so mnou robi:-).

Ale vazne.Maraton nie.Na to nemam.Ja len tie hory,lesy a luky s mojim vernym priatelom(nie toho od JM1 :-D ).A dalej chcem to cele prekladat aj s cvicenim,plavanim atd.Len uvidime ako sa bude rameno spravat.Zatial sa mi neda ani poriadne klik spravit kôly bolesti-skoda.Esteze môzem uz to plavanie a NW.

SKRIATOCEK:Az bude v Stomovke polka tak mozno ;-) .Moc Ti za vsetko dakujem.

POHODA:Dakujem pekne.A niekedy to fakt neviem rozlisit :-( .

RUDO:Veru ano.To posledne kolecko bolo bez psa a nemusel som ho stale tahat.Inak ostatne na mna sedi presne co si napisal.

Vsetkym Vam krasne dakujem a len co sa dam trosku do kopy zacinam uz s bezeckym treningom.Obden.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.02.2015 23:01:37

>> max39, 16. 02. 2015 22:54:53

zaver je – poucenie z krizoveho vyvoja:

ten pes mal predsa len viac rozumu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 16.02.2015 23:02:18

>> EvženGe, 16. 02. 2015 22:19:29

Hlavne ziram JA.Stale tomu nerozumiem ako je to mozne.

A tu dvacku si nacal prvy kedysi Ty so Stevnom :-) .Tak mas aj ty v tom prsty namocene.Dakujem.

MAX

avatar

max39 muž 16.02.2015 23:13:21

>> Petr Kaňovský, 16. 02. 2015 22:42:39

To by ma Peto zaujimalo co sa stalo Janke.Pre moju vystrahu lebo ja fakt niekedy neviem kedy dost.A prosim Ta kolkokrat do tyzdna by si mne ako totalnemu zaciatocnikovi odporucil behat.Dakujem

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.02.2015 23:24:18

>> max39, 16. 02. 2015 23:13:21

su 2 druhy unavy a rizika:

1. ciste nohy, pretazene clenky klenba kolena a hrozi unavove zranenie to je vtedy ked sa robi len 1 druh sportu alebo len podobne sporty

2. celkova unava celkove pretazenie co je skor mozne ak sa sporty striedaju napriklad klasika su traitlonisti co ked uz nevladzu behat idu plavat a ked uz ani to sadnu ni cicigel…

ale aj tak ti odporucam setrit nohy a striedat sporty

a teda nebehat vela dni v tyzdni

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.02.2015 00:15:15

>> rudo, 16. 02. 2015 23:24:18"""a teda nebehat vela dni v tyzdni"""

A mas na mysli kolko asi?

Dakujem

MAX

avatar

max39 muž 17.02.2015 00:18:46

>> jm1, 16. 02. 2015 23:43:50

To je presne.Tak ho budem bravat na dve kola(12km).Ak sa niekedy zlepsim,kupim si Huskyho :-D .

avatar

max39 muž 17.02.2015 00:27:34

>> jm1, 16. 02. 2015 23:56:05

"""…a predikoval 20km v case vyrazne pod 2 hodiny."""

Jaromire ale toto sa mi uz fakt zda nemozne.A asi na rychlost sa mi ani nechce behat(a mozno sa to zmeni).

To by som aj tych 10km musel odbehnut vyrazne pod 1hod.Ved si videl akym slimacim tempom som siel tych 24km.Je to fakt nemozne.Po rovine by som to mozno dal a malo rychlejsi ale tiez by to nebola ziadna slava.Ale dakujem za podporu a az neuveritelnu vieru v moje schopnosti:-).Ja ale pre istotu ostanem pri zemi.Dakujem.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.02.2015 00:51:39

>> max39, 17. 02. 2015 00:15:15

to zalezi co v tie dni nabehas dlzku a rychlost

mal by si si evidivat tyzdenne davky zvlast beh a zvlast chodzu

je take pravidlo ze zvysit tyzdennu davku je mozne maximalne o 10% co znamena ze lepsie napriklad pro 5%

pricom to nie je ze kazdy tyzden sa prida

navysis o 5% a pockas par tyzdnov kym sa telo prisposobi a po napriklad 6 tyzdnoch pridas zase 5%

z toho potom vychadza ze kolko dni

na zaciatok by som ale odporucal iba 2 behacie dni a venovat sa chodzi a inym sportom

iny sport ale nie je myslene futbal basketbal kde nohy dostanu zabrat este viac

skus dat v posilke veslovaci trenal, aj ked to sice nohy zatazi ale su to len svali kosti a klby bez zataze, takze to je ok

zaroven ti da svaly na tie kopce

medzi nami dievcatami

skus si hodinovku polodrepy ze kolko das prestavky lubovolne ale cas bezi

polodrep je do paralelne stehna so zemou ted bedrovy klb len do vysky kolien

v posilke musis ale dat zaberat velkym svalom chrbta tahat kladku dolu a tahat k sebe

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 17.02.2015 18:09:53

Maxi, podívej se na stránky www.horskavyzva.cz, mám pocit, že by to pro tebe ( nebo spíš pro vás :-) ) mohlo být zajímavé. Tři různé vzdálenosti, účastní se dvojice-musíš si zajistit nějakou vhodnou oběť, ale kategorie dogtreking je tam taky :-). Průběh je takový-každý závod startuje zvlášť, část startovního pole ( ta menší ) celou trasu BĚŽÍ, část startujících ( například já ) běh a chůzi STŘÍDÁ a část si stoupne v pohorkách a s batohy dozadu a celou trasu JDE; je tam nějaký časový limit, ale ten je nastaven tak, aby se to dalo zvládnout. Tak o tom popřemýšlej, je na to spousta času a nějak moc s předstihem se taky přihlašovat nemusíš, loni se lidi hlásili až na místě před startem.

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 17.02.2015 18:39:59

>> tinaB, 17. 02. 2015 18:09:53

tak to je jasný, ta oběť bude Steven :-))

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 17.02.2015 19:10:00

>> Pohoda, 17. 02. 2015 18:39:59

tak nějak :-), pokud nedostane přednost přítel domácí nejvěrnější

avatar

max39 muž 17.02.2015 19:11:13

>> rudo, 17. 02. 2015 00:51:39

RUDO dakujem.Tu hodinovku niekedy vyskusam,no nie hned,dnes este vacsia svalovica:-(

MAX

avatar

max39 muž 17.02.2015 19:21:27

>> jm1, 17. 02. 2015 08:19:09

Teda rasu fakt nie.Ale system ESP(hlavne jemu analogicky DSC)ano.No ale co by toto malo so psom a behom spolocne??????

Tak na toto som prikratky.

MAX

EDIT:Tak uz viem.Stryko GOOGLE pomohol.ESP-Europsky sanovy pes.

avatar

max39 muž 17.02.2015 19:43:33

*>> tinaB, 17. 02. 2015 18:09:53

Dakujem za info.Vypada to dobre.No z okruhu mojich kamaratov by som len tazko hladal niekoho kto by sa na to dal......ale zopar by sa ich predsa len naslo.

>> Pohoda, 17. 02. 2015 18:39:59

Ved Steven nema cas ani na jeho oblubene lyzovanie ,nie tak este aby sa so mnou po horach trepal :-D .

Ale raz si mozno nieco sutazne vyskusam aby som mal aj nejaky oficialny vysledok(no zatial ma to nelaka).

MAX

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 17.02.2015 22:03:37

>> max39, 16. 02. 2015 18:18:04

Velka gratulacia, to ta v budúcnosti posunie dopredu – toto myslím z uprimneho srdca.

Mal som take tusenie, že to pojde takýmto sposobom, tak som pre teba akoby vypracoval pred 3–4 dnami treningový plán. Nie ze by si ho mal dodrziavat, ale aby si sa mohol na niecim zamysliet. Proste aby si sa vrámci moznosti vyvaroval chýb, ktoré sme mi zacinajúci bežci zazili. Tvoja skutocnost ma ale ohromila (aj pozitívnom , ale aj negatívnom smere ).

Nebol cas, aby som to tu nahodil a dalej som nechcel byt zodpovedný za to, ze ta niekam zeniem.

Tyzdené navysovanie objemu ( ale v minútach, asi uhadnes preco ) bolo okolo 10%. Aj ked to bolo niekedy viac, proste startovacia pozicia je mensia, ako predpokladam je uz tvoja súcasna skutočnosť.

Sú tam uvedene tepy na 135 – ano je to Maffet. Ma to jednu hlavnu vyhodu. Ak si neni dostatočne zregenerovaný pulz ti ide auto hore (cca 10 )ti sa o to nemusis starat a zamyslat sa nad svojou intenzitou. ( aj tak by si to nedpoznal a ak ano urcite by si to nedodrzal)

Ak by si nechcel ist na pulz, tal odhadom som tam dal tempa – samozrejme po rovine. Tie su pravdepodobne o nieco vacie ako by malo zodpovedat tepu ( nemusi to ale zodpovedat pravde )

Nechce sa mi vsetko rozpisovat co by ti to mohlo priniest . Najdolezitejsie pre teba je aby si tvoje telo zvyklo na beh.

Urcite tu každý úznava, že treba behat co najcastejsie, ale tak aby si este zregeneroval. To znamená lepsie 6× do týžna ako 1 –2 krat, ale s vela km.

Viem, že nechces iba behat, tak by si si v ten den vyskrkol a cvicil na niecom inom.

Takýto typ behu by som ti neodporucal, ak by som ho aj ja nemal za sebou. A mimochodom dobre sa pri nom chudne ( viem za uz ta to tak nezaujima), ak ostanes na NNS a 4H pred nim nebudes jest a 2H po nom ziadne S. Objemy su najhalsie zvadnutelne a hlavne je to malý stres pre telo, t.j. aj pre hormonalny system.

Ale teraz k veci :

Dalej prijmi gratulaciu k maratonskej intenzite. To mi nieco pripomína, ale v opacnom garde. Ak nechapes, tak Rudo ti to vysvetlí. Cas tvojho behu bol vlastne maraton. Vies kolko trva upna regeneracia po takom vykone ? Podla toho co som tu cital, tak aspon 1 mesiac. Kedze ti si nemal nic nabehane a isiel si na taký doraz tak predpokladám, že by si to mal vynasobit ešte napr. dvomi.

Z toho sa ale dostanes. Trosku si ale prejdi toto forum, kolko ludi resp. ich telo maraton nezvladlo aj ked napr. behali rok okolo 50km/ týžden. Iba z jedneho takeho behu mali zranenia.

Inac, aby som ostal pozitívnom duchu ti dakujem, že som si pripomenul, že som podobný magor ako ty. Ja mam ale aspon nejake zakladne znalosti a mozno sa uz aj trochu poznám v tomto smere. ( napr. nedavno ked som zabehol dokopy za 4 dni 12H behu)

Takže ja ako magor magorovi ta prosim, aby si si aspon pozrel tu tabulku , pripadne sa zamyslel. Nestaci ti napr. za rok behat cca v takej kondicii ako mam ja ? 15rokov si cakal, uz sa nikam nenaponahlas. MOzes skoncit na velice dlhe obdobie bez sportu.

MOzno si este zvas, ci si nekupis sporttester. Rudo je uz taký, že ho zo zasady odmieta. Ale on ho ani nepotrebuje, ma skusenosti na rozdavanie. Dopadol by si sice ako ja, že som si tam nastavil pipanie nad urcite HR a bolo mi napr. 10 behov jedno, že to stale vydava zvuk, ale postupne sa to znormalizovalo.

Nemysli si, ze tvoj 1. dlhý beh bol pomalý. Aj Peter behava podobným tempom a uz ma za sebou aj zavod na 100km.

Dalej, ked ze sa zda ze zacinas behat, tak si jednu dobru radu od neho. Jedna sa o kadenciu. Bol tu aj niekde odkaz na stiahnutie MP3 zvokov. Hodnotu ti naschval nenapisem, 2. mozu. Urcite si na tu radu davno zabudol resp. si nemyslel ze je dolezita pre teba.

Nech ti to beha. NIe je vylucené, že na jesen sa stretneme na nejakom krose. MOzno to Jaromir aj nejaky vyhlada v tvojom okolí, ktorý bude v 5.,6. mesiaci, ktorý si zabehnes sam pre seba.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.02.2015 22:12:55

>> max39, 16. 02. 2015 23:13:21

viz zde

>> ivan99, 17. 02. 2015 22:03:37

Já tu tu kadenci napíšu, cca. 180 se hodí pro každého, zvýšení kadence se osvědčilo i Janě. A běhám podobnými tempy, přestože závodní maraton běžím skoro dvakrát rychleji a i závodní stovku mám průměrné tempo o skoro o polovinu rychlejší než toto. Jinak se vším uvedeným souhlasím.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 17.02.2015 23:23:10

>> Petr Kaňovský, 17. 02. 2015 22:12:55

Peter dakujem pekne.

MAX

avatar

max39 muž 17.02.2015 23:45:15

>> ivan99, 17. 02. 2015 22:03:37

Ivo tak fakt diky.S tymto si musel mat ozaj dost prace.Isto sa pokusim z toho si zobrat co najviac.Len tie(druha-prava polovica tabulky sa mi neda otvorit,zatial) tempa nevidim.

Len sa obavam,ze cele je to pre mna mozno trosku zaskatulkovane.A to nielen pre moju dost nezavislu povahu ale niekedy aj pracovnym povinnostiam,ktore ja niekedy nedokazem ovplyvnit(Niektore dni casu na rozdavanie a niekedy by som sa ani k behu asi nedostal alebo nedonutil).Ale hlavne to prisne dodrziavanie(ni­ecoho) casov a rychlosti ,tepov no to bude oriesok.Rozhodne sa o to pokusim.Predstavu som mal o velmi slobodnom hobby behu.Ale viem ze asi myslis na zaciatky aby som sa nezranil.Tak skusim sa ovladat a prinucovat.Pôvodne som mal na mysli behat obden striedavo s chôdzou do prirody.

Toto by som ale mal asi na zaciatku dodrziavat.Potom by sa mi celkom pacil spôsob co pisal RUDO.Ku koncu behu vystupnovat beh alebo kopec a riadne si dat do tela.Ale mas pravdu-pekne poporiadku a pomaly.

Dnes sa mi podarila len chôdza 6km.Boli ma uz cele telo.Ale hlava sa usmieva.Zajtra ak stihnem/bude chut skusim plavanie.

Moc pekne dakujem.Velmi si mi pomohol.

MAX

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 18.02.2015 02:38:28

>> max39, 17. 02. 2015 23:45:15

Z tou tabulkou nebolo vela prace, bolo tam treba dat len ten „spravny“ údaj v 1. týžni na zaklade mojích krátkych skusenosti. Ale mozno to je trochu moja vyhoda. Zda sa mi ze som sa celkom dobre strafil, bolo to este pred tvojim dlhym behom. Je to velka zodpovednost hodit sem nejake cislo, ale zda sa mi ze ta viem celkom dobre odhadnut ( hlavne co sa tzka tvojho zmýšlania)

Takto to vidím ja: ide len o pochopeniu planu, najlepsie je si to prisposobit na seba. Spravit si ho podla sebe, vsak ja budem sportovat.

Ale, musim si sam zhodnotit, chcem sa dorazit, alebo si spravit kondiciu ? (oprednostným dnesok, alebo co bude za mesiac)

Ty si na najlepsej ceste svoju relativnu nevyhodu premenit – zurocit. Vsak nosis na sebe este dajme tomu 25Kg vestu. Ak sa ti podari nerozhodit si svoje telo, kondicia pojde radikalne hore.

K planu. ten mozes priebezne menit. Chcem plavat, neste sa mi behat, tak idem plavat. Zaroven si ale pre seba stanovym, že beh ( aspon na to obdobie) je pre mna prioritným sportom.

Merac tepu dava do toho jednoduchost + spatnu vazbu na zaklade ktorej ziskas skusenosti a cim dalej ho budes menej potrebovat. Ale u nas doch sluzi hlavne na to, aby sa intenzita neprehnala.

Ci je to rovina, kopce, beh chodza zacne to pipat spomalým. Dobré je , ze tam je vlastne system autoregulacie. Napr. aj napriek snahe som nestacil dostatocne zregenerovat z predch. dna, to znamena že tepy sa mi pri tej istej intenzite navýšia takže vlasne idem mensou intenzitou ( intenzita je vlasne rovnaka, len rýchlost je mensia)

V plane ide o to aby som minuty behania nenavysoval viac ako o 10% z predh. týžna . Ale jedn. treningy nepredlzujem, nespajam atd.

Ja by som to spravil asi nasl. ide o to ab ysom sa spoznal. prve 3. týzne ( teda aj s tými pripravnými) by som behal len po rovine. Nastivil by som si sportester na 135HR a zacal by som 30 minutami. Dosiel by som chodzou tam kde chcem zacat (nerozhoduje ako daleko), mozno niekedy pripada do uvahy aj skolska draha co si spominal. Spustim tester, dodrziavam tepy po 30minutach pipne – skoncim beh.

V tomto 3 tyznovom období by som ST nosil aj na prechádzky, aby som neprekracoval tých 135, zaroven by som sa spoznal aj v tomto smere. Plavat by som sa tiez snazil do tejto intenzity.

Presiel „1.“ týžden, teda vskutocnosti treti, spocital minuty napr, bolo 4×30 =120 minut. Nezabudni, nikdy by som nenavysil v jednom dni napr. na 35 minut t.j. nedohanal. Chodzu plavanie by som v tom nezohladnoval.

Tak teraz by som sa zamyslel, vyjde mi behat budúci tyzden asi tiez len 4 krát ? OK navýšim si to na 35 minut. MOzno viac ? ponecham 30 minut, v priebehu tyzna nemením.

Škatulkovanie :

na 1. pohlad ano, ale len prechodne obdobie.

Pomaly sa mi bude zlepsovat kondicia, na tých istých tepoch pojdem ryclejsie. Pomaly mi bude klesatvaha detto. Behat budem asi tesne pod hranicou tukoveho metabolizmu, post. zvysovanim rychlosti pojde aj tato zona hore ( to by sa mohlo zist, k planovanemu cielu – 1,5H beh v lese)

Po „1.“ ( teda 3 tyzni ) si verim natolko, ze si verim ze sa budem kontrolovat aj v kopcoch. Vyrazim aj tam. Samozrejme ze viem, ze tam to pojde pomalsie.

Napr, mam viac casu. Idem pesi ( do 135hR) Kedy chcem zacnem behat. Odbehnem stanovenu dobu. Prestanem behat, idem na lubovolne dlhu prechadzku, alebo peso sa vraciam dole kopcom.

Tym že budes stacit regenerovat, tak pridu aj ondorfiny z behania ako takeho. Ked sa prekroci nejaka hranica, samozrejme radost sa nedostaví ( tu by to nemalo hrozit). Radost z tojho dlheho behu dosla aj preto . že si bol predtym dobre zregenerovaný – to si si teraz na dlhsie obdobie prerusil.

Do predu by som si stanovil, že napr. bez 1. dvoch pripravných týžnov budem behat tymto systemom napr. 10 ( 9,8) týžnov , bez ohladu na knecny týždený objem. Potom by ta aj potesilo niekedy v polovicke, že fuha tento týžden mam nabehqane 5H a zacal som 1,5H a pritom sa mozno citim lepsie.

Po tom to období by som si spravil Petrov 6 min. test postupne navysovania rychlosti, na zaklade ktorého by si vedel, kde sa asi nachadza tvoje APN, pripadne nasledne „konecne“ na dorazenie – beh na plne gule po rovine na 1H.

Tento údaj by sa ti aj zisiel na budúce porovnanie ako napredujes.

No a potom uz len beh taky aky chces – teda na svoj pocit. To sa uz ale obrat na skusenejsich.

avatar

Steven 07 muž 19.02.2015 23:19:35

Rad by som prehanal ako sa mi dari. Ale nedari.

Cely den som akysi podrazdeny.Tazko sa mi dodrzuje aj strava.Ani nejde o nocne jedenie ale mam obcasne chute na sladke.A bohuzial aj si dam:-(.

Maxi, taky nedaří. To co momentálně prožíváš je zcela normální.A pot­řebuješ negativní příklad, ne ABY SES JIM ŘÍDIL, ale abys v tom nebyl sám.

Jsem na Moravě na SC, den stál ohledně jednání za ....., poté, co jsem si po příjezdu na hotel přečetl e maily, tak jsem dal noční běh, hodinu poté jsem šel do restaurace na dvě piva, /pivo u mne doma nenajdeš ani jedno/, a ted řeším ty e maily a objednal jsem si velikou ale opravdu velikou studenou mísu plnou moravského uzeného, sýra, oliv, hermelínu a dalších věcí. To tak do dvou do noci sežeru, do té doby vyřeším ty e maily.

Proč Ti to píšu. Potřebuješ nějaký odstrašující příklad, jak to nedělat, abys neměl výčitky svědomí. Bylo mi ctí a potěšením být odstrašujícím příkladem.

Na svoji obhajobu, abych nebyl jako úplně debil:-), až zítra přijedu večer domů, okamžitě převezmu psa /rodina i pes to očekává/ a pak půjdu opět běhat. Své fitness jak mne Rudo správně zařadil.

tak tak jak to dělám já Maxi, tak by se to dělat opravdu nemělo. takže se svou chutí na sladké, atd jsi absolutní hvězda. A to byl cíl příspěvku.

Měj se pěkně:-) Steven

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.02.2015 23:35:49

>> Steven 07, 19. 02. 2015 23:19:35

Také napíšu, jak to mám. :-) Kvůli různým problémům mám v posledních týdnech tak silnou chuť na sladké, že třeba dnes mám vypito sedm hrnků horké čokolády (175g prášku) a čtyři hrnky kakaa smíchaného s cukrem (42g kakaa, 79g cukru). A to ještě jeden hrnek horké čokolády asi dám, aby se mi lépe spalo. :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Steven 07 muž 19.02.2015 23:38:43

>> Petr Kaňovský, 19. 02. 2015 23:35:49

Petře, rozumím:-)

avatar

max39 muž 19.02.2015 23:41:18

>> Steven 07, 19. 02. 2015 23:19:35

Steven dakujem.Je to fajn,ze som v tom neni sam.No myslim ,ze tymto smerom by sme sa nemali povzbudzovat :-D .Ja som priam tiez dojedol.(sice len spenatove listy,rukolu s jogurtovym dresingom).No ci je to konec-neviem.

A mas tam syry,olivy a fitness.

Za mna si jednoznacne hviezda TY:-).

MAX

avatar

max39 muž 19.02.2015 23:45:49

>> Petr Kaňovský, 19. 02. 2015 23:35:49

Uz aj ja Ti rozumiem.

Sam mam nejake zle obdobie-po viacerych strankach.

MAX

avatar

Steven 07 muž 19.02.2015 23:58:19

>> max39, 19. 02. 2015 23:41:18

Maxi, možná měli. Vyslovuju hypotézu do budoucna a bude se týkat nás obou. Začnu zase blbě od sebe, ale někde začít musím. V mém systému mám cca 90 minut denně na sport. Polovina je pes, polovina běh. Když domyslím do důsledku, mé výkony by měly být úplně jinde.

Kde je problém je jasné. Připouštím si stresy, a to ty pracovní jsou požehnáním, a hlavní důvod, proč se nezlepšuju je ten, že dnes, i když mám důvod, budu dlouho vzhůru, málo spím a blbě žeru.

Co tím chci říct je jasné. Ted jsi dal čtyřiadvacítku v horském prostředí:-), ta cesta nepovede tím směrem, že příště dáš třicet dva, ta cesta je o tom, dát si do pořádku život, to znamená chodit pravidelně spát, pravidelně vstávat, ráno se nasnídat /už vidím oponenty/, převážnou část jídla sníst přes den, /já vlastně 70% jídla sežeru večer, přes den není čas, absolutní blbost/, vlastně k tomu aby ses posunul dál stačí málo.

Žít normálně, spát normálně, jíst normálně a určitou dobu běhat na nízký tepy a zlepšit Ov.

Hodně jsem to zjednodušil, schválně, ale my nemáme problém v tom, že bychom byli líní, my máme problém v organizaci životního stylu.

Nic nového, Ti úspěšní to už dávno napsali přede mnou.

btw není o tom, kdo je hvězda, nejsme soupeři, jsme virtuální kamarádi. Nikdy s Tebou nebudu soupeřit, přeji si, abys na tomto foru byl hvězda Ty.

Jiná situace bude u mého kamaráda, kterého znám od svých deseti let, je cyklomaratonec, ale běh mu zoufale nejde. Ale i tady je to hra. Je to celkově o změně životního stylu, a to se daří. O nic víc mi v podstatě nejde.

Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 20.02.2015 00:15:37

>> Steven 07, 19. 02. 2015 23:58:19

o 8 vecer Caucescu vsetkym vypol elektrinu a islo sa spat zrat nebolo co a ladnicky nik nemal

na namesti sme si vicingali blahobyt

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 20.02.2015 00:21:23

>> rudo, 20. 02. 2015 00:15:37

No comment:-). Souhlas. Ale přes to přese všechno, je hodně dobře, že si o svým životě rozhoduješ sám. Pominu – li drobný detail, přes všechny žádosti o devizák, samozřejmě negativně vyřízený, jsem se do plyšáka podíval do Madarska, Polska a k Baltu.

Těch tzv dalších drobných detailů by bylo víc, ale to sem opravdu nepatří.

Steven

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.