Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest na vnitřní straně nohy mezi holení a lýtkem

bolest na vnitřní straně nohy mezi holení a lýtkem

Nalezené položky: 36 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Murray muž 26.01.2009 14:09:41

Ahoj, už delší dobu mě trápí problém. Jedná se o bolest na vnitřní straně nohy mezi holení a lýtkem (jakoby nad vnitřním kotníkem), která sahá přibližně až do výšky půlky holeně. ZAčalo to asi před rokem, mám za to po intenzivním trénování v hale. Bolest se projevuje tak, že čim déle běhám nebo nohu zatěžuji, tim více se bolest stupňuje, dá se říct že po dvou dnech intezivního běhání už to bolí celkem hodně a přestává to hodně hodně pomalu. Tak v řádu měsíců. Po dvou měsících, kdy se zdá vše OK, začnu bez problémů trénovat a uplně to samé, bolest pomalinku přichází a trvá v řádu měsíce než odezní. Co s tím? Ve fázi bolesti to bolí i na mačknutí… v klidu nic necítím. pokud mám tréninky jednou dvakrát týdně, bolest cítím tak nějak pořád s malou intenzitou, stačí ale pořádně zabrat a po několika denním běhání to přijde hodně intenzivně. Na běhání venku jsem pořídil vložky do bot (možná to trochu pomohlo ale nic moc). Zhruba před rokem jsem to dost dost přemáhal, tak že jsem nemohl prakticky ani chodit,ale po 3 měsících to odeznělo a chová se to jak jsem psal. Nwjhorší je, že tohle místo snad nejde ani protahovat… díky za příspěvky. Míra

avatar

Brno, aktuálně Japonsko

10 km: 0:49:57 (2007)
půlmaraton: 1:46:36 (2008)

helusha žena 05.03.2009 04:32:47

Ahoj, mam uplne stejny problem, ale bohuzel neporadim, naopak stejne jako ty hledam reseni. koukala jsem na dotazy v poradne milose skorpila, radi navstivit pediatra popr. zkusit vymenit boty. ja nemuzu ani jedno. beham pravidelne cca 3 roky a ted cilene trenuji (ale nijak extreme) od ledna na marathon (teprve muj druhy). bolest se u me objevila najednou pred 3mi tydny a tedy 3 tydny uz nebeham a marathom mam uz 22.3!!! noha v klidu ani pri ruznem krouceni neboli, pri behu (vcera jsem byla poprve) ano (ze zacatku to jde, bolest se ale s delkou behu stupnuje) a nejvic boli, pokud se toho mista dotknu. bolest asi nevyresim, proto je moje otazka jina. marathon chci bezet v kazdem pripade a za jakykoli cas (jen se vejit do tech 6h :) otazka tedy je, jakym (co nejmene bezecky narocnym) zpusobem co nejvice natrenovat? chodim jen plavat. diky vsem za rady. Helena

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 05.03.2009 05:54:55

Tak tohle sem resil, pred par lety a sem se toho nemohl ani dotknout.Ale vyresil jsem to tim, ze jsem zmenil boty.A zmizelo to.De hlavne o kvalitu tlumeni a asi i doslap.

avatar

Brno, aktuálně Japonsko

10 km: 0:49:57 (2007)
půlmaraton: 1:46:36 (2008)

helusha žena 05.03.2009 06:01:58

Diky za nazor, shodujes se s m. skorpilem. je fakt, ze me botky uz toho maji dost za sebou. asi bych si mela poridit nove. jen aby mi 3 tydny pred zavodem neudelali nejakou jinou neplechu. Helena

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 05.03.2009 06:24:26

Takhle popsaná bolest může být téměř cokoliv. Taky jsem se s tim trapil do pulky srpna. Stalo se mi to při tréninku na první maratón. Důvod u měl byl jednoznačne skokový nárust kilometrů. 3týdny před maratonem jsem prakticky neběhal. Spočátku jsem měl problém i chodit. Počas běhání to ale nebolelo, spíš až po něm. Takže maraton jsem zvládnul. ale bylo to hrozné trápení, nohy si od běhu odvykli. |Taže Helusho, jestli na ten maraton pujdeš taky v takovém stavu, tak skutčně uber tempo hned na začátku, protože to bude od půlky fakt boj. Po maratonu se to kupodivu temeř vůbec nezhoršilo. Zřejmě podobně jako Murray, jsem měl problém hlavně po rychlích tréninzích. Ale stejne jsem se pak přinutil 10týdnů vůbec neběhat, jen plavat a na kole jen do takové intenzity, aby to nebolelo. Postupně se to zlepšovalo, a za daší cca 3 měsíce – tedy doteď jsem se vrátil k mé původní výkonnosti, ale to místo je pořád trochu citlivé na intenzivní tréning. V regeneraci mi pomohl strečing = hlavně hluboký dřep s výdrží i několik minut, celé chodidlo na zemi. Ale to až když už je noha trochu víc v pohodě, v čase když jsem kulhal i při chůzi mi to strečing ještě zhoršoval. Asijsem měl natržené nějaké úpony a strečingem je natrhával pořád znovam. A druhým, jěště účinnějším prostředkem bylo střídání teplé a studené sprchy a následně lehká masáž – skutečně lehounká. Tak snad to pomůže taky vám.

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 05.03.2009 06:31:17

No ja s tihle zapasil asi rok, ale tenkrat se behal fakt hodne a pouzival pomerne stare seslapane boty.Koupil sem nove a hlidal si doslap, tedy presneji receno prestal sem behat tolik po lese po kamanech a spis zpevene cesty, kde se mene namaaji vazy v kotniku, ale podle me hlavne pomohly ty boty.Jinak za tri tydny se daji boty rozslapnout, ale chce to snima chodit i pres den obcas vzit si je treba do prace a hlavne eventuelni mista, kde by moh bejt puchyr, tak to treba zalepit naplasti.

avatar

Praha

Celkem 259 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:20 (2009)
půlmaraton: 2:11:05 (2010)
maraton: 4:59:05 (2010)

pulec žena 05.03.2009 09:33:28

Taky s tím zápasím, dokonce jsem šla k lékaři, který mi řekl, že to mám z nošení lodiček, což mi bylo divné, protože jsem četla, že tím trpí i muži (a zde je další důkaz). Takže jsem si pořídila lýtkové bandáže a mám klid, opravdu mi pomáhají a běžet bez nich bych si vůbec netroufla, protože nikdy nevím, kdy bolest začne. A že začne je jisté http://www.zdravotniprodejny.cz/index.php?…

avatar

Ostrava

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km

Ovca muž 05.03.2009 23:40:12

zdravim ten to problem mam taky ale postihl mě až nedavno asi před 14 dny je prada ,že sem si koupil nove boty a změnil sem extremni cros za asvalt a lesni cesty jenže doho došlapu na paty se nemužu zbavit a na tom asvaltu docela trpim. Běhal sem docela často ale ne dlouhe tratě tak co druhy den 6 kilometru jen v lese same kopcea rozorané cesty od traktoru, ale tedom sem prave změnil lesy za cestu a peknou lesni cestu stim že narust na kilometrech je asi 16–20 kilaku co druhej den todlenc tempo sem po změně terenu vydržel asi 3 tydny potom mě žačlo bolet pravě to mezitim lytkem a kotnikem z vnitřni strany už 2 tyden neběham protže po 2–3 kilomtrech jdu dokolen a neumim chodit bolito a moc .
Poradi někdo jak se mam zbavit zdošlapu z lesa a naučit se pohybovat po asvaltu skoušel sem se soustředit ale marně je na to njakej figl a nebo se budu muset učit běhat na asvaltu :(

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 06.03.2009 05:58:28

[quote=Ovca]zdravim ten to problem mam taky ale postihl mě až nedavno asi před 14 dny je prada ,že sem si koupil nove boty a změnil sem extremni cros za asvalt a lesni cesty jenže doho došlapu na paty se nemužu zbavit a na tom asvaltu docela trpim. Běhal sem docela často ale ne dlouhe tratě tak co druhy den 6 kilometru jen v lese same kopcea rozorané cesty od traktoru, ale tedom sem prave změnil lesy za cestu a peknou lesni cestu stim že narust na kilometrech je asi 16–20 kilaku co druhej den todlenc tempo sem po změně terenu vydržel asi 3 tydny potom mě žačlo bolet pravě to mezitim lytkem a kotnikem z vnitřni strany už 2 tyden neběham protže po 2–3 kilomtrech jdu dokolen a neumim chodit bolito a moc .
Poradi někdo jak se mam zbavit zdošlapu z lesa a naučit se pohybovat po asvaltu skoušel sem se soustředit ale marně je na to njakej figl a nebo se budu muset učit běhat na asvaltu :([/quote] No hele tak todle je presny, ja tenkrat behal porad v lese, a pak na silnici to bylo hodne bolestivy.No principielne, rozdil mezi behani v lese, teda bavime se o terenu oproti na silnici je v tom, ze nemusis tolik zvedat nohy, spis jen ty nohy jen tak tahej na silnici.Pak ty narazy budou urcite mensi.Rozhodne se lip zvyka a z terenu na silnici nez na opak.To zvladnes.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 06.03.2009 08:38:42

Bolest vnitřní strany holení jsem vyřešila novýma botama…u odborníků na běhátku si mě prohlídli a pak doporučili vhodný boty na silnici.Občas se v menší míře objeví bolest znovu,když moc navýšim počet uběhnutých km během krátké doby.Pomáhá mi masáž a střídání ledové a teplé vody.

avatar

Bratislava

Celkem 78591 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:21:58 (2009)

Pranjal muž 06.03.2009 14:21:21

Pokiaľ používaš staršie topánky, radšej ich vymeň. Niekedy takáto zmena pomôže. Ďalej by si možno mohol vyskúšať špeciálne vložky vyrobené na mieru. V Bratislave sa tomuto venuje veľmi dobrý ortopéd. Tu si o tom môžeš niečo prečítať: http://www.ultrabeh.sk/view.php?…

avatar

Ostrava

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km

Ovca muž 06.03.2009 19:28:36

Mockrat vam děkuji za rady odskoušim to všechno ale nove boty necham až na konec mam totiž, nove snad mužu napsat značku je to od asics torana byli mi doporučeny tak doufam že to pujde za njakej čas se ozvu jak to dopadlo :-)

avatar

Brno, aktuálně Japonsko

10 km: 0:49:57 (2007)
půlmaraton: 1:46:36 (2008)

helusha žena 09.03.2009 01:27:58

a ja jeste pridam dobry odkaz od kamarada na cileny stretching: http://www.thestretchinghandbook.com/…-splints.php

avatar

Murray muž 09.03.2009 10:20:30

koukám že většinou píšete vyměnit boty, to mám v plánu v nejbližší době..ty moje sálovky už toho maj opravdu hodně za sebou, jenže pokud trénujeme v létě na trávě a mam kopačky ještě s vložkami (řekl bych že dopad už je potom hodně měkký)..ten problém mám stále (možná v menší míře)… no každopádně včera jsem přijel z dvoudenního halového turnaje a ta bolest s holeněmi je tu opět, dnes navštívím tedy sportovního ortopeda a můžu napsat nějaké poznatky, co mi řekl jinak na tom hlubokém dřepu něco bude, ten když udělám, tak to teprve začne pořádně bolet a tahnout:-)

avatar

Praha 8

Celkem 1195 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:38 (2008)

sirpetr muž 09.03.2009 16:06:24

Už se to tu řešilo ve více vláknech- viz. Bolest holení, okostice…atp. Mě osobně pomohl dřep na patách a také propnutí lýtek u stromu (stehno a lýtko napnuté a špička ohnutá o kmen stromu vzhůru), ledová sprcha po doběhu a pomalejší první kilometr běhu. Běhám hlavně v lese, boty mám krosovky, vložky do bot jsem nezkoušel.

avatar

Ostrava

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km

Ovca muž 09.03.2009 19:35:20

zdravim vas tak sice moc dnu neuběhlo od nehody ale koupil sem si na tu bolest takovou masažni hřejivou emulzi stoji to asi 71 kč , a mužu vam řict že před během jak si to namažu začne to chvilku palet pak to ten sval pěkně rozpali , chvilku zadřepuju dam hlavu mezi kolena na protahnuti a lehkym poklusem vybíhám :-) zhruba po 5 km pocituji že si mužu dovolit vic že to je v pořadku neřikam že to zmizlo ale celou dobu to je pod kontrolou a mohu v poklidu trenovat…

avatar

Murray muž 09.03.2009 21:02:06

tak jsem byl dnes u sportovního ortopeda, kouknul mi na nohu a říká, že je nějaká problematická, vysoký nárt, došlap moc na patu, napsal ortopedické vložky sport profi, zítra si jdu otisknout nohu, napsal nějakou rehabilitaci (asi leketroléčba) a napsal nějakej prášek, možná proti zánětu, a zátěž ani nezakázal, mírně běhat můžu pořád, tak uvidíme co to udělá

avatar

Litvínov

Celkem 976 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:02:11 (2008)

jazzmaker muž 10.03.2009 00:10:31

mám stejný problém…je to asi rok a půl zpět co jsem jednou vyrazil běhat a z ničeho nic jsem v půlce musel zastavit a zpět domu jsem sotva dolez. u doktora (ne ortopeda) jsem dostal mazání (dolgit) a taky elektroléčbu, ale ta mi to jen rozdráždila a lepší to rozhodně nebylo. od té doby mám jiné boty, vložky používám již dlouho. po pauze to nějak odeznělo, ale v poslední době se to vrací, hlavně po doběhu. běhám po asfaltu (kde jinde v noci v praze :-/ ). údajně by to mohl být ohybač palce, což by u mě i odpovídalo, protože při odrazu jdu hodně přes palec, takže je to asi hodně namáhaný. ale lék bohužel ještě neznám a na odborné vyšetření se asi jen tak nedostanu…

Motto: http://sites.google.com/site/tragedteamlitvinov/
avatar

Murray muž 16.03.2009 10:36:22

tak jsem si tady pročítal forum, abych se něco dozvěděl…konkrétně třeba o tomto problému, ale i o jinýh, zajímalo mě především, jak třeba doma pomoct těm bolestem svalů a vazů a užjsem z toho tak nějak blbej, vjedný diskuzi se všichni shodnou, že jednoznačně teplá horká masáž vodou a v další někdo prohodí:jak můžeš léčit teplou vodou? jednoznačně ledová voda a led led a led…) tak jak to tedy je? no a dál jsem pročítal něco o došlapech, na patu na špičku? nevěděl jsem že je to tak nejednoznačné… vypochopil jsem, že na střední tratě dopad na vnější patu a kolíbka přes špičku, ale co na krátkodobý sprint? pozoroval jsem v hale lidi a někdo běhá čistě jen po špičkách…mám ale pocit, že to bych se zabil (vyjma možná rychlého rozběhu)…

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 08.04.2009 08:05:19

[quote=Murray]­..jednoznačně teplá horká masáž vodou a v další někdo prohodí:"jak můžeš léčit teplou vodou? jednoznačně ledová voda a led led a led…[/quote] Je to o pohledu medicíny. Tradiční evropská medicína veškeré bolesti hasí hned ledem. Stačí se dívat v TV na jakýkoli sport a vidíš jak všichni ledují. Naopak třeba klasická čínská medicína doporučuje teplo. Měl jsem naražené koleno, vyzkoušel jsem oboje a teplo jednoznačně zvítězilo. Údajně chlad jen zamrazí bolest zatímco teplo umožní rychlejší přísun krve a léčení. Ano není to tak bezpolestné jako zapmražení, ale mělo by to být účinější. A co se týče regenerace unavených svalů, tak si myslím, že určitě teplo. Chladem na unavené svaly určitě ne. Martin

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.04.2009 09:03:05

martinha: unaveným svalům se spoustou mikrotrhlin pomáhá na regeneraci teplo? Můžeš sem vložit odkazy na podporu věrohodnosti tohoto názoru?

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 08.04.2009 09:12:55

Nemůžu, nejsme ani doktor a ani nepoznám nějaké mikrotrhliny. Píšu jen svou osobní zkušenost. Když jsem fakt hotovej tak naložit se do teplé vany mi hodně pomůže. Taky jsem byl letos v lázních kde jsem si po výkonu dal teplou koupel a masáž a bylo to fakt prima. A loni když jsem měl velké potíže s kolenem tak mi chlazení kolena jak mi ho doporučoval ortoped vůbec nepomohlo. Zkusil jsem čínskou medicínu, konkrétně akupunkturu a při ní mi vysvětlovali, že staří čínané hodně zahřívali. Od té doby beru ty jejich byliny a když je nejhůř tak se namažu takovou smradlavou vodou. Ta hodně zahřívá bolavá místa a fakt mám pocit,že to pomáhá. Třeba je to „víra tvá tě uzdraví“. Určitě to nemám podložené žádnou vědeckou studií. A jak jsem napsal, nejsem doktor, netuším co jsou mikrotrhliny, jak vznikají. Snad jsem to tedy vysvětlil, neznamená to tedy, že je to jediná pravda.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.04.2009 10:28:50

martinha: o způsobech regenerace a prevenci proti nejruznějším běžeckým zraněním zde probíhala diskuze v minulosti mnohokrát. Máš-li zájem a dostatečnou trpělivost věnuj svůj čas prozkoumání starých témat. Zejména doporučuji věnovat pozornost příspěvkům od Mata, Puga, Foresta.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 08.04.2009 11:47:13

Mám další způsob „léčby“ různých bolístek kloubů a vazů -Priessnitz.A teď babo raď! :D Každý způsob je dobrý ,když pomáhá..

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 19.03.2011 13:01:00

**** Okosticová anabáze ****

Chtěl bych tu jen napsat rozřešení mého problému s okosticemi. Třeba to nekomu pomůže. Až do letošní sezóny mě s přibývajícím objemovým tréninkem běhu vždy někde uprostřed zimy začaly bolet okostice na vnitřní straně lýtek. Začalo to nad kotníkem a pokračovalo tak do půlky lýtka. Jen pro upřesnění – okosticí myslím obal kosti. Bolelo to nejdřív jen někdy a s přibývajícími kilometry víc a víc, pak už i v klidu a na omak. Až to nakonec pokaždé došlo do fáze, kdy běhat prostě nešlo. Vyslechl jsem si spoustu rad a většinu i aplikoval.

Co nepomohlo:

  • antirevmatika (Diclofenac),
  • trávicí enzymy (ty jsem dlouho nebral, protože jsem vegetarián a pak jsem zjistil, že jsou z krav či co :),
  • mastičky (IbuHepa, bylinkové(Trau­maplant (kostival)),
  • sprej Prontoflex
  • změna bot
  • posilování a protahování

Pořadí bylo od nejméně invazivních metod (protahování, posilování, mastička s kostivalem) až po Prontoflex. Zdálo se, že zabírá jen Prontoflex, ale pak jsem zjistil, že to bylo trochu jinak.

Ale jediné, co vždy pomohlo byla pauza a místo běhu víc kola a plavání. Protože ale většinou bolest eskalovala v tréninku na maratón, tak jsem se k pauze uchyloval jen velmi nerad (znáte to:))

Po poslední pauze jsem začal používat kompresní návleky s tím, že by měly zabránit lýtkům se otřásat a tím pomoci proti bölesti. Okostice opět trochu pobolívaly, ale jen při rozklusu a pak už ne. Plán byl klusat pomalu celou dobu, ale po pauze mě to hnalo dopředu. S návleky jsem běhat celý podzim a pak jsem metodou pokus omyl přišel na to, že okostice zlobí, pokud běžím tempem cca 5:45 a pomalejším. pokud běžím rychleji, není problém. Tuto zimu absolutně bez problémů až při jednom pomalejším běhu s přítelkyní se okostice zase ozvaly. Ne, že by hned bolely, dám ruku do ohně za to, že kdybych takových běhů absolvoval víc, tak by se to zase vrátilo.

Takže paradoxně, šetrný pomalý běh to zhoršoval a proto jsem se z toho začarovaného kruhu nemohl vymotat. Ale už jsem z něj snad (klep klep) venku a mám klid. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 25.03.2011 21:51:32

Tak konecne jsem narazila na uplne stejny problem jak mam ja :-( A kvuli tomuhle jsem vlastne prestala behat. A tim poslednim prispevkem jsi me dostal Advid. Prave jsem behala co nejpomaleji at to neboli a stejne prd. No ale zas jak jsem zkousela behat rychleji tak bolelo taky tak nevim. No uz me z toho klepne. Tak jsem mela dlouhou pauzu tak zkusim znova asi v jinych botach a uvidime. Ale citim to i u zumby coz jsou taky narazy takz eneverim, ze to bolet nebude. Taky nevim co s tim :-?

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
avatar

Olomouc

půlmaraton: 1:42:53 (2010)

Milan71 muž 25.03.2011 22:10:10

Ahojte, zkusím přidat moji zkusšenost s okosticemi: V loňském roce se mi okostice ozvaly po cca prvních 60-ti km. Laboroval jsem s nimi prakticky celou sezónu, když jsem začal běhat po pouze (která prý jako jediná 100% pomáhá), tak 2–3 běhy a bolest byla zpět. Letošní rok jsem nasadil kompresní návleky na každý běh a bolest přicházela, ale pomaleji. Druhé opatření bylo zařazení plavání vždy druhý den ráno po intenzivnějším běhu. Nicmémě bolest neodcházela. Nasadil jsem mazání – koňská mast a konopná mast. Řekl bych, že je to takový placebo…mě to nepomohlo. Co ale pomohlo fakt hodně, tak bylo protahování: jak jsem přiběhl, sedl jsem si na paty a přecházel do mírných záklonů. Teda bolest jak svině, ale 5 minut jsem to vydržel. Pak jsem někde vyčetl, že pomáhá posilování na legpressu. Zkusil jsem to a ..........jooooo. Fakt. Do fitka jsem se dovlekl, na pásu vydržel asi 5km, ale v úporných bolestech. Po sérii legpresů – posilovací fázi zakončit výponem na špičkách- jsem odešel úplně v poho a druhý den se běhalo o hodně lépe. Dneska kombinuju všechny výše popsané věci, bolest je, ale zvládám ji. Snažím se o cca 3–4 běhy za týden (40–50km).

avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 25.03.2011 22:16:06

>> Milan71, 25. 03. 2011 22:10:10

Jak pises, ze pauza pomaha to jo, ze to pak neboli, ale presne jak pises stejne po par bezich to zacne bolet znova. Jak myslis to s tema patama?? Jak si mam sednout na paty??

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.03.2011 22:35:44

>> katkaty, 25. 03. 2011 22:16:06

Katka us sme niekde na inej diskusii davali aj link na videa s tymito jogovymi poziciami. klakni si na kolena, kolena spolu, clenka za sebou spolu. prsty na noihach vytoc dozadu smerovat za teba takze clenok je maximalne natioahnuty prsty su akoby v predlzeni priamky od kolien po clenky. v tejto pozicii kolien clenkov a prstov sa pomaly spusti az si sadnes zadkom na paty vaha tela dalej natiahne slachy a svaly pred kostou.

je to mimochodom zakladny jogovy sed robi sa v nom meditacia aj spievanie OOOOOMMMMM a je to zaciatok mnohych inych pozicii

odporcucam sa zapisat na jogu.

v tpm sede potom mozes dat ruky za seba a pomaly nahynat chrbat dozadu do zaklonu opierat sa o ruky, tym sa to cele este viac stazuje pred prednu cast podkolenia, postupne sa daju ruky posuvat viac dozadu, neskor pkrcit lakte aby slo telo – hlava este nizsie a postupne sa da prist laktamio na zem a polozit chrbat – lopatky a hlavu na zem

co je extremna varianta-pozicia polohy : ryba

ale staci zacat len sedom na patach

pri velkych bolestiach alebo neflexibilnych clenkoch sa odporuca podlozit pod clenky pod narty na zem zrolovany uterak alebo nieco podobne.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bílovice-Lutotín

Celkem 916 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:59:23 (2013)
půlmaraton: 2:31:28 (2013)

katkaty žena 25.03.2011 22:42:32

>> rudo, 25. 03. 2011 22:35:44

Super moc diky pochopila jsem ;-) Takze to mam zkusit hned po behu jo? No asi to zkusim pac jsem to uz fakt vzdala. Moc diky.

Motto: Pomalu, ale jistě... :)
Nalezené položky: 36 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.