Havránková proběhla Bezručákem v osobáku

Petr Kostovič | 05.01.2014 | přečteno: 3516×

Daniela Havránková z Kerteamu se stala nejrychlejší ženou 38. ročníku Zimního běhu Bezručovým údolím. Při neúčasti loňské rekordmanky Květy Peckové nenašla výraznou soupeřku a desítku v Chomutově zdolala za 37:59. Osobní rekord si v hned úvodu roku vylepšila o 37 sekund. V mužích zvítězil Jiří Miler z AC Mladá Boleslav (33:37).

„Krásná je tu trať vedoucí v přírodě údolím Chomutovky a navíc po asfaltu. Ten mám raději než kros. A čas? Z osobáku jsem nadšená,“ radovala se v cíli závodu jeho vítězka.

Jedinou běžkyní, která vedle vítězky dokázala běžet pod 40 minut, byla na druhém místě klasifikovaná domácí Jitka Bělohlávková. Cílem proběhla v čase 39:41. Třetí Hrstková, závodící stejně jako vítězka za Kerteam, doběhla v čase 41:18. I pro ni tento čas znamenal osobní rekord.

V mužích za Milerem o stříbro bojovali ústecký Roubíček a Jakub Coufal z AK Bílina. Roubíček nakonec doběhl druhý (33:45), o devět sekund před Coufalem (33:54).

Osmatřicátému Bezručáku přálo počasí. V Bezručově údolí téměř nefoukal vítr, vlhký vzduch umožňoval volné dýchání a teplota kolem 5°C byla k vytrvalcům na úvod ledna milosrdná. Možná že tyto podmínky, nedostatek sněhu na horách, při němž řada sportovců volila místo lyžování jako náhradní variantu účast v závodě a nekončící běžecký boom byly za novým účastnickým rekordem.

„Pořádání závodu jsem již předal mladším, ale navrhnu pořadatelskému týmu, aby při této účasti zvážil měření časů čipovou technologií,“ říkal bývalý lídr organizačního týmu Jan Pirich. Pořadatelé si však i bez čipů poradili s měřením časů 253 závodníků se ctí. Škoda, že při rostoucí účasti se od závodu v době ekonomické krize odklonili někteří partneři. Přesto nechyběly finanční odměny, které se promítly i do tradiční tomboly.

„Někteří partneři s námi zůstávají, a tak se nám daří finanční odměny zachovat. Děláme to pro lidi s nulovým ziskem,“ uvedla při vyhlášení redakci behej.com jedna z členek pořadatelského týmu. Její úsměv byl nejlepší pozvánkou na dubnovou patnáctku na stejné trati.