Starají se o děti s handicapem. Nyní je můžete podpořit během

„Staráme se o postižené děti od pěti do 26 let,“ říká na první pohled maličko nesrozumitelně běhající učitelka Jana Ptáčková z Ústí nad Labem. A vysvětluje: jsme nejen specializovanou základní školou, ale i střední. Ona a její kolegyně a kolegové se starají o žáky z velkého okolí a práce s nimi občas mají nad hlavu. Ovšem v sobotu to o práci nebude – pořádají den otevřených dveří spojený s Prima běhy Školy hrou. Přijeďte si zaběhat a pomoci vybrat nějakou tu korunu na pomůcky pro postiženou mládež!
„Akce Prima běh pro školu hrou je spojena s veřejnou akcí Den otevřených dveří a jeho posláním je představit školu široké veřejnosti a rodičům našich žáků, při které je prezentována péče o mentálně postižené, děti s PAS a je veřejnosti otevřena budova včetně sportovišť a bazénu,“ říká další z pořadatelů sobotního programu Václav Brhel. „Celý den probíhají kulturní a sportovní akce. Na pozemcích školy a v jejích vnitřních prostorách jsou organizovány workshopy a soutěže. Kapacita účastníků není omezena. V minulých letech se účast odhadla na cca 1000 osob.“
„Naší patronkou a několikanásobnou účastnicí je i místní běžecká ikona Zuzana Rusínová, jejíž partner u nás také pracuje. Ovšem je otázkou, zda se Zuzka letos zúčastní, asi dá přednost Birell Grand Prix v Praze, kde má šanci být do pátého místa mezi českými ženami,“ ukazuje Jana Ptáčková velký přehled o běžeckém dění.
Pokud nemáte na tuto sobotu jiné plány, přijeďte si zaběhat pro dobrou věc do severočeského Ústí, kde se v září bude konat i stále oblíbenější Mattoni 1/2Maraton. Severočeši si běh velmi oblíbili a běhá se tu na stále více místech a rovněž místní termínovka je každoročně nabitá. Místní patriot Jarda Hercík vede prima portál www.primabehy.cz a krom toho na řadě závodů zajišťuje i časoměřičské služby. Setkat se s ním můžete i v sobotu v parku u Speciální školy Pod Parkem 2788.
Na výběr je pětiokruhový běh na 6,5 km, k dispozici jsou však i charitativní běhy a běhy pro děti. Novinkou bude letos závod handbiků, prozrazuje Jana Ptáčková. Program začíná již od 10 hodin.
Více informací naleznete na Facebooku: https://www.facebook.com/…20366314694/ a na stránkách školy: https://zakladniskolaspeci.wixsite.com/…o-skolu-hrou. Na sobotu je předpovídáno oblačno a pro běh přijatelné teploty 9–16°C.
Komentáře (Celkem 0)
Radek Narovec
02.09.2019 16:37:22
„Staráme se o postižené děti od pěti do 26 let,“ říká na první
pohled maličko nesrozumitelně běhající učitelka Jana Ptáčková z Ústí
nad Labem. A vysvětluje: jsme nejen specializovanou základní školou, ale
i střední. Ona a její kolegyně a kolegové se starají o žáky
z velkého okolí a práce s nimi občas mají nad hlavu. Ovšem v sobotu to
o práci nebude – pořádají den otevřených dveří spojený s Prima
běhy Školy hrou. Přijeďte si zaběhat a pomoci vybrat nějakou tu korunu na
pomůcky pro postiženou mládež!
Odkaz
na článek
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.