Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

VÝZVA VLÁDĚ ČR: Za zdravé Česko

VÝZVA VLÁDĚ ČR: Za zdravé Česko
foto: Běhej lesy

tisková zpráva | 24.04.2020 | přečteno: 4131×

Vážený pane premiére, paní ministryně, páni ministři, vážení členové Ústředního krizového štábu, obracíme se na Vás jménem pořadatelů sportovních akcí, které jsou zaměřeny na širokou aktivní veřejnost a celoročně se jich účastní více než 1.200.000 spor­tovců, sportovních nadšenců, a to průřezově věkovými kategoriemi včetně velkého počtu dětí. K VÝZVĚ SE MŮŽETE PŘIPOJIT JAKO JEDNOTLIVCI I SUBJEKTY

Primárním posláním nás pořadatelů je dlouhodobě přinášet lidem příležitost radovat se z pohybu na čerstvém vzduchu. A zároveň, což je za současných podmínek zejména důležité, je dlouhodobě motivovat k péči o své fyzické zdraví, kondici těla, výkonnosti a duševní pohody.

DOSTALI JSME SE DO SLOŽITÉ SITUACE

Vládní rozhodnutí tuto činnost – v době startu klíčové sezóny – naprosto zastavit, přivedlo mnoho z nás do velmi složité situace:

ekonomické nesnáze našich spolků a firem

vypořádání přesunutí či zrušení našich závodů směrem k zaplaceným startovným a partnerům nutnost redukovat počty interních, či externích spolupracovníků

opět vyřizovat s municipalitami a dotčenými organizacemi povolení pro náhradní termín

Ekonomické problémy se bude velká většina z nás snažit vyřešit vlastní obětavostí, akceptací skromnějších podmínek, a to možná i s pomocí vládních kompenzačních programů, ačkoli ty na spolkový život nemyslí. Ale to nejde vydržet dlouho. Hrozí v mnoha případech ukončení této činnosti.

NAŠE NEČINNOST ZPŮSOBUJE DRUHOTNÝ ÚTLUM EKONOMICKÝCH AKTIVIT

Důsledkem zákazu pořádání venkovních sportovních akcí trpí celý dodavatelský řetězec na ně navázaných. Ať už jde o produkční společnosti, pořadatelský personál, měřící technologie, materiální zajištění zázemí a tras, sportovní oděvní průmysl, dopravci, audio-foto dodavatelé, výrobci cen a medailí, potravinářský průmysl, stanaři, zdravotníci, apod. V neposlední řadě jde i provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení.

POTŘEBUJEME ZNÁT PLÁNY

Velmi oceňujeme, že Vláda ČR zveřejnila načasování postupného uvolňování bezpečnostních opatření. Jeho časová osa ale končí povolením akcí do 50 osob k 8.6. Věříme, že opomenutí venkovních sportovních akcí není záměrem. Pro plánování a komunikaci s účastníky akcí potřebujeme znát plány vlády na uvolnění venkovních sportovních akcí. Rozumíme tomu, že bude v závislosti na vývoji epidemiologické situace.

POTŘEBUJEME OBRATEM UMOŽNIT ORGANIZOVAT AKCE VE PROSPĚCH NAŠÍ SPOLEČNOSTI

Proto Vás žádáme, abyste nám umožnili pořádat venkovní závody, které mají naprosto jednoznačně pozitivní vliv na zdraví společnosti, jsou celoroční motivací pro pravidelný pohyb. Věnují se jim lidé, kteří jsou mimo rizikovou skupinu – jsou fit a konečně dokážeme ve venkovním prostředí, pomocí hygienických a organizačních kroků, efektivně regulovat sociální kontakt a přijmout účinná opatření k minimalizaci rizik šíření nákazy.

Proč jsme přesvědčeni, že u našich projektů to je možné:

jsme připraveni obratem zareagovat a naše akce se budou řídit hygienickými pravidly pro sportovní akce (viz níže)

s námi sportují lidé, kteří nepatří do rizikové skupiny

dokážeme, v době potřebné, řídit průběh akcí s určitým omezením kontaktů mezi jednotlivými účastníky

společnost potřebuje motivaci k pohybu, zvyšuje tím svoje zdraví, kondici, tedy imunitu nepatříme do kategorie pořadatelů sportovních akcí, kde jsou stovky a tisíce neaktivních fanoušků, kteří sedí vedle sebe i několik hodin (fotbal, hokej)

naše akce pořádáme ve venkovních prostorách, často trasy vedou v přírodě s minimálním rizikem nákazy. (v hobbymarketech a na trzích se často pohybuje daleko více lidí než na našich závodech)

tímto povolením zachráníte významnou část sportu, která do této chvíle státní rozpočet nikterak nezatěžuje, a naopak je důležitým pomocníkem celého sportovního a současně zdravotního systému.

ŽÁDÁME VÁS TEDY O POVOLENÍ ORGANIZACE SPORTOVNÍCH AKCÍ PRO AKTIVNÍ VEŘEJNOST A TO ZA DODRŽOVÁNÍ ZVÝŠENÝCH HYGIENICKÝCH PRAVIDEL, A TO NEJPOZDĚJI OD 15. 6. 2020.​


!!!CHCI PŘIPOJIT SVŮJ PODPIS!!!


Tuto výzvu může podepsat kdokoliv, nezávisle na věku či místě bydliště. Vyplněním a Odesláním formuláře prohlašujete, že jste se seznámil/-la s našími Zásadami ochrany osobních údajů a souhlasíte s nimi.

PROČ BY TO MĚL PODEPSAT BĚŽEC / CYKLISTA – SPORTOVEC?

Potřebuji motivaci pro pravidelný trénink

Chci vést k pravidelnému sportovní i svoji rodinu, se kterou objíždíme závody

Zážitky a zkušenosti ze závodů mě motivují k lepšímu sportování

Chci prodat trénink a porovnat svojí výkonnost s ostatními amatérskými sportovci

Chybí mi bezpečný sociální kontakt s podobně naladěnými lidmi

PROČ BY TO MĚL PODEPSAT ORGANIZÁTOR?

Za léta pořádání jsme vybudovali fungující organizaci, kterou nevíme, jestli v současné nejistotě budeme s to finančně udržet

Na závody máme přihlášené stovky, či tisíce nadšených amatérských sportovců. Odkládáme, pídíme se po informacích a potřebujeme jim dát vědět jaký plán dále.

Máme partnery – často také procházející těžkým ekonomickým obdobím – kteří naší pořadatelskou činnost pro volnočasové sportovce podporují. Jsou pro ekonomickou udržitelnost pořádání akcí zásadní. Nemáme pro ně plán.

Současné opatření mohou ve svém důsledku vést k zániku dlouhá léta budovaných sportovních akcí a ke snížení sportování obyvatel.

PROČ BY TO MĚL PODEPSAT DODAVATEL?

Desítky procent našeho ročního obratu tvoří služby pořadatelům venkovních sportovních akcí, které jsou v důsledku vládních opatření zakázané. Potřebujeme vědět jak plánovat budoucnost našich firem.

Výpadek sportovních akcí představuje vážnou hrozbu pro obchodní směřování naší firmy, či dokonce pro její samotnou existenci.

ZA INICIATIVU ZA ZDRAVÉ ČESKO

Za touto iniciativou stojí zkušení organizátoři sportovních akcí pro aktivní veřejnost (od malých až po velké), přes spolky, obecně prospěšné organizace až po obchodní společnosti.

Author Pražská padesátka

Author Šela Marathon

Bedřichovský bastard

Běh Dobrého Draka

Běhej lesy

Běhej.com

Běh republiky

Bobolopet

Cardiolab

Čertovskej ultratrail

Česká asociace překážkových sportů

ČT Author Cup

Event media

Gladiator race

Hornettlon.cz

Christmas Run

Ještěd Skyrace

Jizerská, o.p.s.

Jizerská 50

Johnny Servis

Kayak Beach

Livebros

Milada Tour

Mimoňští Sršni z.s.

Mistrovství světa v orientačním běhu 2021

MTB Trilogy

Neon Run

Night Run

Noční triatlon

NoMen Run, z.s.

Prohěhni.se

Raul

Running2.cz

RunTour

Seven Days Agency

Silesia bike marahton

Silvini Madhus team

SimplyRelax, s.r.o.

Ski Fanatic

Ski klub Jizerská 50

Skiroll classics

Skitour klub

Sokol Čertovka

Sportvisio

Škoda Fit půlmaraton

TKF

Tour de Ralsko

Tři pro zdraví, z.s.

Vaše liga

Vltava Run 2020, s.r.o.

Winter Run

V případě, že chcete přidat Váš spolek, klub či společnost, kontaktujte nás na emailu info@zazdravecesko.cz.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA PRO POŘÁDÁNÍ SPORTOVNÍCH AKCÍ

Dezinfekce k dispozici na všech klíčových místech (vstup do zázemí závodu, registrace, toalety, mycí žlaby, občerstvovací stanice atd.)

Zrušení společných šaten a výzva “Převlékni se u auta – minimalizuj kontakt”

Roušky a rukavice pro veškerý personál, který přijde do styku se závodníky (úschovna, výdej startovních čísel, občerstvovací stanice, promotéři promostánky)

Non-stop průběžná dezinfekce (toalety, mycí žlaby, registrace)

Jednorázová čipová technologie

Zrušení hromadného vyhlašování výsledků – vše online

Doporučení pro běžce nosit zakrytý nos a ústa po celou dobu

Komentáře (Celkem 65)

Nalezené položky: 55 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 28.04.2020 14:02:34

>> turekm, 28. 04. 2020 12:24:45

Namatkou, citace z pravidel Sokola : …U větších akcí je nutná spolupráce s hygienikem… ;-)

avatar

Motor České Budějovice

Celkem 258 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:04 (2013)
půlmaraton: 1:23:45 (2015)

Jachym muž 28.04.2020 16:37:13

Všechny velké závody typu Runczech a Runtour byly přesunuty na druhou polovinu roku, ale i tak je dost možné, že budeme letos běhat většinou spíše jen pro sebe pro radost. V létě budou prý povoleny jen akce do nějakých 200 účastníků a najednou začátkem září by měli vypustit po Praze tisíce půlmaratónců s tisícovkami diváků natěsnaných na sebe? Výzvu jsem z kolegiality podepsal, ale lobbistická síla běžecké komunity je příliš malá na to, aby si tato vydupala speciální výjimky. Na červenec mám přesunuté dva závody Runtour a Běhej lesy, ty už jsem v duchu odepsal úplně.

Motto: "Do what you love and love what you do." Ray Bradbury (1920-2012)
avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 28.04.2020 17:52:50

>> turekm, 28. 04. 2020 12:16:48

Jinými slovy ses mistrně vyhnul všemu, co jsem ti napsal a nechal svůj příspěvek vyznít tak, že ty tu na rozdíl ode mě přispíváš slušně a fér…

K tomu, že ty taky určuješ co je úchylný a směšný se nevyjádříš, na omluvu za příspěvek plnej nadávek nemáš koule.

Můžu svůj předchozí příspěvek rozšířit o to, že každej, kdo se bere smrtelně vážně a není schopnej nadhledu, je pro mě trapnej. A je jedno, jestli je to běžec, hudebník nebo podnikatel. Nicméně cokoliv se dá dělat tak, že to má pro lidstvo přínos, pak má smysl to brát zcela vážně. Jenže to není případ tvýho ani mýho závodění.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 08:37:39

>> turekm, 28. 04. 2020 18:34:25

Neviem sice kto si a ani po tom nebudem patrat, ale pokial nemas ekvivalent vykonnosti sub 29min/10km (M za 2:12–14, ci 5ku pod 14min), tak akekolvek reci podobného typu su iba zvastami hobika, co sa berie privelmi vazne a dava prioritu niecomu, co je obycajnou zalubou. Ani pri takejto vyssie opisanej vykonnosti sa nejedna o profi uroven, ale povedzme, ze v nasich stredoeurópskych podmienkach, pri tej biede, co tu posledných 20 rokov v behu mame, je to uroven, pri ktorej sa s odretymi usami nejako uzivis, ak sa vies prezentovat… Vtedy sa aspon navonok musis brat vazne, inak o teba ani sponzor nezakopne. Takze by som sa zamyslel nad tonom aky tu pouzivas a samozrejme aj nad slovnikom. Beh tu mame asi radi vsetci, vykonnost roznu (niektori mozno aj vyssiu ako ty) a aj tak nemusime beh povazovat za nejaku drinu, ktorej sa MUSIS podriadovat vzdy a za kazdych okolnosti. Ak sa da, mas cas a ide to, vezmes za to riadne, ak nie, svet sa nezruti, ide len o hobby aktivitu. Aj o par rokov sa da bezat po hrebenoch hor… A mimochodom, beh, ci sport ako taky, pokial je vykonavany v excese, na ukor telesneho, ci dusevneho zdravia, je diagnoza, casto iduca ruka v ruke s anorexiou, orthorexiu a inými poruchami.

A co sa tyka vplyvu na svet, ak by vymrela polka Europy a cela Afrika – to vies, ze by to malo sakra vplyv na cele ludstvo. Neviem v akom svete to zijes, ale dnes suvisa amaju vplyv na seba aj zdanlivo omnoho mensie faktory, ako vymretie vyse miliardy ludstva. A co potom? Ako by sa asi tak zmenilo spravanie ludi, ich hodnoty, moralka, kultura? Neverim, ze si az tak obmedzeny…

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.04.2020 10:42:41

Vrcholoví sportovci jsou údajně ohroženi koronavirem víc, viz článek

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 11:19:37

>> Petr Kaňovský, 29. 04. 2020 10:42:41

Keby napisali, ze vrcholovi sportovci su viac ohrozeni, kvôli permanentnej zatazi a moznemu pretazovanie, potazmo kompromitovaniu imunity, tak poviem OK, nic prevratne nevyskumali, ale maju pravdu. Ak vsak citam toto: „Není náhodou, že většina profesionálních sportovců poté, co odehráli poslední zápas před přerušením soutěží, si stěžovala na horečku, suchý kašel a malátnost,“ Zdroj: https://www.idnes.cz/…9_sporty_rou

Tak sa spytam, aka vacsina, akého sportu a ktori sportovci? Je to naprosty vymysel.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 11:28:10

>> turekm, 29. 04. 2020 11:15:27

Ty musis byt fakt tvrdas, to sa musi nechat. A ver tomu, ze po asfalte a dokonca aj drahe si zabehnu aj taki borci, co by ti nadelili desiatky minut, ak nie hodiny v horach. Skutocne dobri horski bezci a bezci do vrchu, sa totiz neboja konfrontacie s realitou a dobre vedia, ze nemozu byt top v kazdej discipline. Beztak vidia potrebu sa otestovat na niecom meratelnom. Vidiac tvoju neadekvatnost, nizke sebavedomie a potrebu si nieco dokazovat na internetovom fore, si dovolim tvrdit, ze to dokazem polahky aj ja- aj vo svojom veku, pri dost obmedzenom tréningu.

Homobuzny – to musi byt nejaky novotvar druhej mocniny, nie? Pri urazkach si odpusti smajliky, to urobi len pubertiak, ktori sa boji, ze mu jedna prileti po tom, co si neodpusti drzacinu a ma hned nalozene v gatiach.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 29.04.2020 11:31:55

>> Petr Kaňovský, 29. 04. 2020 10:42:41

>> Mato, 29. 04. 2020 11:19:37

preprint ve forme PDF TADY

avatar

Ostrava/Praha

10 km: 0:33:31 (2019)
půlmaraton: 1:13:55 (2020)
maraton: 2:30:31 (2021)

mourasek muž 29.04.2020 12:07:31

>> Mato, 29. 04. 2020 11:28:10

Zkusil jsem osobně apelovat u redaktorky, jestli by toto individuum radši nezabanovali, aby ještě to málo užitečného, co jsem se zde dozvěděl na fóru, hlavně od Vás, už tady neustálo úplně kvůli pár frustrovaným jedincům. :)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 13:15:40

>> jm1, 29. 04. 2020 11:31:55

Dik, ale dany preprint – podla ockavani neobsahoval odpoved na to, na co som poukazoval – vid bod 4.4.2, str. 9, len opakuje nieco, co nema podlozene presnymi cislami (Not by chance, a great proportion of professional football players claimed the occurrence of fever, dry cough and malaise (and dyspnea in some cases) immediately after, or a few hours following their last official match. Bez akejkolvek referencie na zdroj. Tiez ich posudzovanie toho, kto je profesional, ci semiprofesional (napr. prvy nakazeny v ITA – „participujuci v behu a na hrani futbalu“ – to je akoze kazdy klubovy hraci dedinskej ligy semiprofesional?). Celkovo mi to prijde ako zhrnutie uz davnejsie známych faktov pod hlavickou SARS COV2. Vid napr. mechanizmus moznej nakazy pri namahavejsej fyzickej aktivite. To akoze sa snazia tvrdit, ze sme predtým nemali ako vediet, ze hlboke dychanie moze zaniest virusy do dolnych ciest dýchacích a mozu znizit koncentraciu IgA protilátok na sliznici? Ci to, ze dlhsia a opakovana expozicia osob, ktore sa staraju o nakazených pacientov zvysuje ich sancu nakazenia?

A ked uz takuto polo-hypotezu, polo-fakt znamy desiatky rokov dam do „studie“, chcelo by to seriozny vyskum, cisla, kontrolne studie, doba expozície, typ virusu, pocet skutocne nakazených (nieln neurcity pocet „profesionálnych futbalistov“ reportujúcich subjektivne pocity symptómov). Takto vedecka studia, ktora sa viralne cituje v mediach, nema vyzerat.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 29.04.2020 15:50:55

>> Mato, 29. 04. 2020 13:15:40 …preprint – podla ockavani neobsahoval odpoved …

Presne proto (+ jako demonstraci, z jak slabych tvrzeni v odbornem clanku se da udelat PR cirkus pro novinare ;-) ) jsem sem ten link daval …

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.04.2020 15:51:56

>> mourasek, 29. 04. 2020 12:07:31

Koukám, že reakce byla rychlá, tak fajn, že tu ještě nějaká redakce funguje.

>> Mato, 29. 04. 2020 13:15:40

Též mi to přišlo dost nekonkrétní – navíc při subjektivním posuzování mohla hrát roli i skutečnost, že fotbalisté o epidemii věděli, psychika zde hraje nemalou roli. Takže díky jm1 za odkaz i Tobě za komentář.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 16:13:59

>> jm1, 29. 04. 2020 15:50:55

Pochopene. Nikedy je dobre dopisat aj dovod, preco link uvadzam ;-)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 29.04.2020 19:18:38

Masové závody letos nebudou

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

půlmaraton: 1:57:59 (2020)

Suiciderpol muž 30.04.2020 15:26:15

>> Desert, 27. 04. 2020 09:45:55

Tento virus nepodceňuji. O virech toho vím docela dost, a proto zrovna z tohoto konkrétního strach nemám. Nikomu nemám za zlé, pokud uvěřil mediální masáži trvající nekolik měsíců a neustále nás zahrnující údajnými počty mrtvých na Covid-19, ale vím co vím a rozhodně je spousta věcí a virů, ze kterých mám nahnáno mnohem více, než z tohoto. A to patřím do údajně nejohroženější skupiny obyvatel.

avatar

půlmaraton: 1:57:59 (2020)

Suiciderpol muž 30.04.2020 15:36:23

>> Mato, 29. 04. 2020 13:15:40

Pěkně shrnuto.

avatar

půlmaraton: 1:57:59 (2020)

Suiciderpol muž 30.04.2020 15:51:59

>> Petr Kaňovský, 29. 04. 2020 19:18:38

Výborně, tak koncem dubna tento „odborník“, který má významný vliv na kroky, která naše vláda dělá a které nemají jakýkoliv systém a nevěřím, že kterýkoliv z členů vlády má byť sebemenší představu, co by jimi chtěl dosáhnout (pokud se nebudu pouštět do konspiračních teorií o tom, že bohužel moc dobře vědí, proč je dělají a co jimi chtějí dosáhnout), tak tento „odborník“ už dnes předvídá, co bude za 4 měsíce. U toho se mi vybavuje jeden citát od Jana Wericha. Bohužel posedlost mocí je pro některé jedince příliš velkou hnací silou.

avatar

Celkem 21779,5 km
Minulý měsíc 74,6 km

Momo11 muž 30.04.2020 20:16:31

Tak konečně jsem měl čas tu „výzvu“ přečíst. Stejně jako někteří zde ve fóru ji nevidím důvod podepsat. Pod výzvou jsou podepsány především komerční akce, které rýžují na účastnících. Už dříve to pro mě byla banda lichvářů, ty běhejlesy, nomensrun, gladiatorrace a podobně. Osobně jsem výkonností běžec, co rád podká kamarády na akcích, ale to jsou poutáky do 200 osob, že jo :). Moje vrcholy sezóny jsou taky mistrovství čr a tam se moc lidí nepotká, natož 200. Jinými slovy, pokud někteří z upsaných organizátorů zaniknou, tak mě to žíly rozhodně trhat nebude :)

avatar

Černé Voděrady

Celkem 20946,54 km
Minulý měsíc 74,71 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 30.04.2020 20:41:05

>> Momo11, 30. 04. 2020 20:16:31

Trochu se obávám, že když zaniknou ty megaakce, tak ti účastnící, co si díky nim zvykli běhat a závodit, se přesunou na ty „pouťáky“, které přežijí, což není tak úplně moje přání :)

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

půlmaraton: 1:57:59 (2020)

Suiciderpol muž 30.04.2020 20:58:08

>> MartiNo, 30. 04. 2020 20:41:05

Toho bych se až tolik nebál. Vyjma tak první třetiny, možná ještě mnohem méně účastníků těchto megaakcí je úplně jiná cílová skupina a spíš počítám, že by svou pozornost odklonili od těchto akcí někam jinam, ale to udělají i ti organizátoři a vytvoří něco tak akorát pro ně.

Ale jinak je ta výzva asi dobře shrnuta v té jedné větě:

„POTŘEBUJEME OBRATEM UMOŽNIT ORGANIZOVAT AKCE VE PROSPĚCH NAŠÍ SPOLEČNOSTI“

Asi tak, ve prospěch jejich společnosti :-D

avatar

Celkem 21779,5 km
Minulý měsíc 74,6 km

Momo11 muž 30.04.2020 21:13:08

>> MartiNo, 30. 04. 2020 20:41:05

Já bych se toho nebál. Tam není moc možností pro selfíčka a sdílení rádoby přátelům na internetu. Osazenstvo těchto akcí zůstává už hodně moc let víceméně stejný, jen se tak šoupeme mezi věkovýma kategoriemi. Stějně tak vítězové a první a druhý poražený. Už na startu víme, kdo jak asi dopadne; koneckonců bychom si mohli rozdat medaile a diplomy i bez závodu, protože všichni předem ví, jak to zhruba skončí… :-P

avatar

Desert muž 30.04.2020 22:12:44

>> Suiciderpol, 30. 04. 2020 15:51:59

" tento odbornik, – alespon, jak ty rikas",

se za sve praxe urcite setkal s timto typem infekce, urcite vi oc se jedna,

prakticky jizni amerika 1965–67, i kdyz tam pravdepodobne castecne pouzili bcg vakcinaci, virus nepotlacili, virus ustoupil, kdy po nejakych cca 50 generacnich cyklech ( x asi 14 dni) uz prestal byt nebezpecny,

kdyz si odectes 5×9 let, jsi u spanelske chripky, kdyz odectes 89×9???

v povalecnem obdobi v cr zacala bcg vakcinace po roce 1950, po ni nasledovala akce PN, proc asi???

pokud se neprovede plosna revakcinace, a selektivni dle potreby, bude se s nahubkem behattreba rok,

a ta jugoska, tam bylo neco 1983, ale preci si nebudou nicit turistiku, pred tim 1974 mongolsko, chi­na,

avatar

Desert muž 30.04.2020 22:20:58

>> Desert, 30. 04. 2020 22:12:44

sorry, trochu to zavani okultismem, ale neco pravdy na tom bude, :-P

avatar

půlmaraton: 1:57:59 (2020)

Suiciderpol muž 30.04.2020 22:50:19

>> Desert, 30. 04. 2020 22:12:44

BCG vakcinace a koronavirus? To jako vážně?

avatar

Desert muž 01.05.2020 08:17:54

>> Suiciderpol, 30. 04. 2020 22:50:19

to vazne nezalezi na me,

nejaky tyden zpet se vyskytovaly clanky na toto tema, obecne to vychazelo, ze vyskyt v zemich, kde byla vakcinace provedena je asi 4× nizsi, prubeh nemoci podstatne jinsi, BCG pokud neni primo na TBC zlepsuje celkovou odolnost, a prubeh nemoci u nakazenych

za nejaky tyden potom vydava WHO prohlaseni o nedoporuceni tohoto typu vakcinace, hlavni sponzor teto organizace je i majitelem mnohych i kontraverznich laboratori, ktere maji zajem na uziti remdesiviru,

remdesivir na zaklade uniku informaci neni ucinny, tedy dalsi vyjadreni je, ze ucinkuje az po peti dnech, ale to se bud tvuj organismus probere, nebo ne

nicmene zkus vyhledat dle kombinace hesel, clanku je fura

australie k tomuto zahajila vyzkum vzorku 40000 lidi ( BCG x remdesivir)

Nalezené položky: 55 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.