Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Zmatená GPS aneb proč nejede Moira na olympiádu

Zmatená GPS aneb proč nejede Moira na olympiádu
foto: Miriam Stewartová

Radek Narovec | 31.05.2021 | přečteno: 10542×

Taky vám přišlo úchvatné sledovat shluk běžců kolem Moiry Stewartové běžící strojovým tempem prakticky celý nedělní maraton? A taky vám přišlo divné, proč stále běží na 2:30, když tato závodnice potřebovala pokořit čas Terezy Hrochové o půl minuty lepší? Pak vězte, že za vše může až příliš velká důvěra v moderní techniku a možná také triviální chyba pořadatelů. AKTUALIZOVÁNO – PŘIDÁVÁ KOMENTÁŘ JINÉHO VODIČE

Zatímco tempo Evy Vrabcové v průběhu mistrovského a kvalifikačního maratonu lítalo sem a tam (a proč ne, Evě to sedí víc a hlavně jí to přineslo vytoužený postup na její již pátou olympiádu), tým vodičů kolem mladé běžkyně Spartaku Praha 4 se držel od prvních mezičasů zuby nehty plánu. Na 2:30:23. Že vám to nesedí? Čtěte dál…

Tento cílový čas vycházel skupině až do 24. km. Tam sice zrychlili, ale nijak výrazně, predikce hovořily o nejlepším výsledku 2:29:41, což by také sympatické bojovnici se skotskými geny na Sapporo nestačilo. Co se tedy dělo?

Odpovědi jsme se nedočkali ani po závodě, kdy Moira zachovala tvář a s velkým smutkem přijala Černého Petra čtvrté v pořadí o tři letenky na Hry. Až o pár hodin později to konečně vyšlo najevo – pořadatelé po trati neumístili tradiční ukazatele sledovaných mezičasů na desítku, půlmaraton atp. Kroužilo se na tříkilometrovém okruhu skrz centrum Prahy. A jsme u celé pointy – každý uživatel GPS hodinek ví, že v zástavbě a třeba v lese tento systém měření vykazuje hrubé chyby. To, co promine hobík během běžeckého výletu, je tragické pro závodníka honícího vteřiny na olympijský limit. Screenshot se záznamem trasy od jednoho z týmu vodičů Moiry hovoří za vše. Tragická chyba hned skupiny zkušených atletů a fatální prohřešek ze strany pořadatelů!

„Všem nám pípaly hodinky s mezičasy prakticky stejně, takže jsme byli spokojeni, jak to hezky klape. Hezky jsme se střídali, komunikovali mezi sebou a spokojeně běželi do cíle v iluzi, že jdeme na plánovaných 2:27. Když jsme pak sto metrů před cílem zahlédli na cílové bráně čas 2:29, byli jsme všichni jak opaření,“ prozrazuje jeden z vodičů.

Trochu jinak však zní komentář jiného z týmu běžců kolem Moiry. Petr Muras z SSK Vítkovice uvádí pod tímto článkem v komentářích: „I přes to, že na nás hulákali všichni okolo, že je v měření samozřejmě odchylka, tak jediným důvodem neúspěchu je hlavně to, že jsme u stoupavého Štefánikova mostu v protivětru měli solidní krize a Moiře to nechutnalo, a i přesto ze sebe vymáčkla solidní závěr… Primární vodiči se snažili poslední třetinu tempo samozřejmě zvyšovat, ale často jsme se jen roztáhli a smrskli jako guma.“

Tvrzení proti tvrzení, sama matka Moiry Miriam vidí příčin neúspěchu své dcery hned několik.: „Je to ponaučení. Jednoznačně jsme neměli šťastnou ruku při výběrech maratonu, ale už se stalo. Moira měla v neděli krize, ne že by běžela na pohodičku, ale mít tuhle zkušenost s GPS mezi domy, šli by (Moira s vodiči) asi s jiným nasazením a vědomím nespoléhat se na hodinky.“

Bohužel nepomohl ani tradiční vůz s časomírou na střeše. Do úzkých uliček centra se prostě nevešel a mohl by ohrožovat samotné závodníky.

Oproti očekáváním se naopak nepotvrdilo, že trasa závodu s přeběhy mostů a úseky s dlažebními kostkami nedovolí bojovat o olympijské limity. Není to ideální povrch a profil trati, ale zase zafungovalo povzbuzování v místech, kde se shlukli fanouškové či ranní turisté. Běžci dokonce hovořili o magické atmosféře a o tu přeci jde při takto klíčových závodech. Honit limity někde po opuštěných dálnicích, letištích či mezi zemědělskou technikou, to je spíš anomálie daná dobou, nad kterou se budeme časem usmívat.

Je tedy asi zbytečné přilévat olej do ohně kritiky na adresu pořadatelů, kterak naložili s domácím mistrovstvím. Bohužel jej opět „utopili“ ve své akci, byť se tentokrát nejednalo o masový závod. Nachystali zajímavé představení, a i sami účastníci MČR si pochvalovali atmosféru, a hlavně možnost závodit.

Pohříchu opět zklamala Česká televize, která se nechala unést nakažlivým entusiasmem vášnivého Carla Capalba a zbaštila mu myšlenku, že jde o světovou akci. Včetně zkušeného, leč špatně informovaného komentátora, který se radoval až do posledních sekund na Moirou splněným limitem pro olympiádu. To už věděla, že včerejšek pro ni bude černým dnem její kariéry. Nemluvě o absenci mezičasů během přenosu na klíčových metách a přespřílišném focusu kamer na nezajímavé čelo závodu a překombinovaná pravidla souboje týmů, kde se mezi sebou neznali ani sami jejich účastníci. Online výsledky od TDC tekly na webu tradičně líně. Jaký rozdíl oproti nedávným závodům ve Švýcarsku, Itálii či Nizozemsku! Prostě honit současně tři zajíce (olympijskou kvalifikaci, MČR a ještě nějakou umělou marketingovou nadstavbu) není dobré…

Ale stalo se, jak říká Miriam Stewartová. I takové věci ke sportu patří a tvoří jeho pestrou historii.

Komentáře (Celkem 110)

Nalezené položky: 111 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 25620 km
Minulý měsíc 49 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 01.06.2021 22:10:03

>> Skritek Hugo, 01. 06. 2021 21:38:03

Ti rychlíci to na začátku rozběhli pomalu. Já byl jako pořadatel kousek za Klementinem a zíral jsem, že Petr P. byl v první brázdě. A odpoledne mi řekl, že hned za ním byl i Vítek a Jirka a Keňanům se do tempa moc nechtělo. Přidali až později.

avatar

Desert muž 01.06.2021 22:41:52

>> Skritek Hugo, 01. 06. 2021 21:38:03

jj. mas pravdu na ty kratsi mi pripadali lepsi stare petipruziny :-P

avatar

Desert muž 01.06.2021 22:44:08

proc by moira nemela jet na olympiadu, kod je 31:24/10000, tak trochu ji to i preji :-P

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 08:07:40

tak se forum odbrniku shodlo, ze Capalbo je genius

I Pernica to musel rpiznat ve svem clanku.

jak si vsichni mysleli ze bezet 26× pres mosty a bezet o dlazbe z kamnnych kocek je blbost ze trat je tak narocna a ze spusobi pomaljsi beh a zvysi svalovou unavu a vysledni vykony tak budou pomalejsi.

tak ted vsichni akceptovali novej ceskej vynazlez ze takova trat je nejlepsi nejrychlejsi a ze umoznuje necekane osobaky i o 3 minuty.

pouceni Capalbovou genialitou ted Berlin a Dubai ve vzajemnem honeni za svetakem rozkopu silnice, postavi 26 mostu a vytrhaji asfalt a vydlazdi celou trat kockama a bude se behat pod 2 hodiny uz uplne bezne.

kdzy se zjevi vzajemene si odporujici NE-logocnosti

sou na behej forum akceptovany, jako by cele forum melo vypnutou intuici i logiku.

Pernica kazdeho utvrdil v tom ze takova trat je tedy rychlejsi i kdyz si pred tim myslel ze neni.

zrejme je to prevzato z cyklistiky kde rychlej Sagan dokaze vyhrat klasiku na kostkach.

ted uz jen aby na draze vytrhali tartan a vydlazdili to kockama.

zrejme se do toho pusti v Zurichu pro Weltklasse

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 02.06.2021 08:11:27

>> Mejla, 01. 06. 2021 07:19:15

Tak si to rozoberme:

Zpět k vašemu aktuálnímu bludu: Jak si vysvětlujete to, že na údajně kratší trati zaběhl vítěz “podprůměrný” čas 2:10 (o 5 minut pomalejší než je traťový rekord na klasické trati)?

Africká elita nemala žiaden záujem bežať rýchle časy. Nominácie na OH sú v ich krajinách už uzatvorené, na tomto podujatí neboli vypísane žiadne bonusy za dosiahnute časy-jedine za WR bol bonus-, a premie za individualne umiestnenie do Top 5 neboli nič extra. Tak prečo sa štvať keď odmeny mali isté?

Proč Pavlišta, Homoláč i Sahajda na údajně kratší trati běželi výrazně pomaleji než jsou jejich osobní rekordy?

Sahajdove Top3 časy z maratonov, nemaju nič spoločneho s maratonom podla atletických pravidiel. Všetky su z MMM, kde sa dialo toto: 1. Prítomnosť a pohyb trenéra na trati počas pretekov. 2. Udávanie tempa bežcami ktorí neboli súčasťou preteku-vodičov a tempárov mu robili buď polmaratónci a/alebo účastníci polmaratónskej štafety (to som nikde na vyznamnom, slovutnom maratone nevidel ani nezažil). 3.Podávanie a prijímanie občerstvenia v rozpore s pravidlami

O tom, že roky fičí na PED ani nehovorím…

Sahajda v Prahe bežal to, na čo mal, nakoniec ešte aj lepšie ako by mal podla jeho tohtoročných časov na 10km či 1/2M. Jeho forma zdaleka nedosahuje uroven roku 2019.

Homoláč nemá formu na osobák ani náhodou, a to nielen v tomto ale aj minulom roku, jeho ,,keňský efekt" máva krátke trvanie.

Pavlišta bežal tak, aby získal domáci titul, čo sa mu aj podarilo. Dosiahnutý čas je dokonca lepší ako jeho aktuálny 1/2m výkon.

Trať tohto maratónu kľudne mohla byť kratšia. Pri takomto jednorázovom-ad hoc-maratóne by to nebolo nič mimoriadne. Nebolo by to po prvýkrat. Pri všetkých takýchto maratónoch je namieste mať zdvihnuté oči. Nikde som nenašiel protokol o zmeraní trate. Na takomto podujatí by to mala byť samozrejmosť.

Nakoniec, trať určite nebola dlhšia. Prvá žena osobák a elitný čas, viacero osobákov u mnohých pretekárov.

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 08:27:17

>> Ondriško, 02. 06. 2021 08:11:27

pravidla tusim hovoria ze obcerstvovacka kazdych 5km

ako to ne okruhu 3km chceli zabezpecit ?

cize IAAF=WA by nemala uznat tie kvalifikacne vykony

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.06.2021 08:31:50

>> Ondriško, 02. 06. 2021 08:11:27

Ja sice nespochybnujem dlzku trate, kedze k tomu nemam dovod a ani zaujem to riesit, ale… Protokol s certifikatom by mal byt verejne dostupny. Ak nie je, pochybnosti su namieste.

To je, ako ked cinske Maove zverenkyne v 93tom a v 97om rozbili vsetky zenske svetaky na 1500m-10000m na drahe na stadionoch, ktore neboli certifikovane IAAF a hned po Vsecinskych hrach bol stadion zburany a prestavany (teda 2×). Rekordy boli uznane, ale aj z tych par neuplnych zaznamov bolo zrejme, ze kolo na drahe nemalo 400m, mozno tak 350–370m.

Niet nadto hned za ebou zamiest, ak nieco smrdi.

Ak nechcem zivit pochybnosti, musim byt otvoreny overovaniu a nie ho zosmiesnovat (plati pre vsetky oblasti zivota, nielen sport).

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 09:05:21

>> Mato, 02. 06. 2021 08:31:50

niekolko vykonov z AUS tiez tak a boli v tom aj svetaky alebo narodne rekordy

hoci to nebolo z regulernej drahy na stadione, takze stadiony sa neburali

predsa len stavanie a buranie ide v Cine ovela rychlejsie – vid obrovska nemocnica za 1 tyzden

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 09:07:14

>> Mato, 02. 06. 2021 08:31:50

to mohli bezat v Blave na Metodke = 333 metrov teraz hned za obchodakom Central

ked som behaval, ja somar som si to ratal ako 333 a nie ako 400

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Desert muž 02.06.2021 09:10:04

>> Mato, 02. 06. 2021 08:31:50

>> rudo, 02. 06. 2021 09:05:21

ona se bude bourat praha???? :-P

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 09:15:55

>> Desert, 02. 06. 2021 09:10:04

ale ne kuli Capalbovi

na to se prdi.

de o aktivaci Golema

a neni to ftip

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.06.2021 09:16:27

>> Desert, 02. 06. 2021 09:10:04

Nie, teda aspon nepredpokladam. Ale ist to premerat za plneho provozu by chcelo paranoju typu – kuknem sa do ropovodu Druzba, ci dodavka fosilnych paliv netecie opacnym smerom :-)

Ako som uviedol. mna ani nenapadlo spochybnovat dlzku trate. Certifikat o zmerani a jej dlzke by vsak mal byt pristupny pre kazdeho.

avatar

Brno

Celkem 76967,94 km
Minulý měsíc 595,4 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.06.2021 09:25:09

>> Mato, 02. 06. 2021 09:16:27

Ne, že bych chtěl PIM zpochybňovat, vůbec nic o něm nevím, ale na závodech s chybnou délkou býval problém spíše v tom, že trasa neodpovídala protokolu, například v Ostravě chybně byla otočka, podobně kdysi Pardubice, případně se běhalo přes chodník zkratkou, když se měla trasa obíhat po silnici. Nepředpokládám, že by profesionální měřič udělal chybu v certifikátu.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

10 km: 0:42:07 (2019)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 02.06.2021 09:54:11

>> Mato, 02. 06. 2021 08:31:50

„Ak nechcem zivit pochybnosti, musim byt otvoreny overovaniu a nie ho zosmiesnovat (plati pre vsetky oblasti zivota, nielen sport).“

Já si nemyslim, že by tady kdokoliv nebylo otevřený ověřování, spíše nejsme otevření zpochybňování všeho a vždycky. A pokud Rudo píše, aby si běžec, který si tam zaběhl osobák šel dráhu přeměřit, tak to už mi přijde jako naprostej úlet.

>> Mato, 02. 06. 2021 09:16:27

Máš naprostou pravdu, že certifikát o změření trati by měl být dostupný. Divím se, že to v tomhle (a mnoha dalších) případě tak není. Vůbec neznám pravidla, jsem hobbík, ale předpokládal jsem, že pokud se na nějaký trati běží o olympijský limity, tak by tohle mělo být pod větším drobnohledem i ze strany mezinárodní. Nebo si příště můžu udělat ofiko maraton na 35 kilometrový trati a kvalifikovat se z něj bez problému na OH??? (teda já bych se samozřejmě nekvalifikoval ani na 35km trati :)

A poslední bod – není přece třeba to přeměřovat za plného provozu, myslím, že v sobotu nebo v neděli ráno tam bude provoz minimální i třeba okolo 8:00.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.06.2021 10:12:36

>> Petr Kaňovský, 02. 06. 2021 09:25:09

Ak mas certifikat, da sa skontrolovat zo zaznamu, kadial sa bezalo a ak chyba v nastaveni trate bola, da sa zistit.

Ak vsak certifikat neexistuje, je tu problem.

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 11:27:13

>> Mato, 02. 06. 2021 10:12:36

MATO ako dlho trva premeriavanie trate prvykrat, ked sa to protokoluje?

moj odhad je by to trvalo niekolko hodin na 3km okruhu

kedy bola Praha zastavena na niekolko hodin lebo sa merala trat pred zavodom?

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 11:29:46

>> MIKR, 02. 06. 2021 09:54:11

ja som napisal ze ak niekto si chce sam pre seba byt isty, ze naozaj dosiahol regularny vykon a teda vediet aku ma vykonnost, nic ine mu nezostane ako si to sam premerat.

ja si pamatam ked Kanovsky prvykrat dal pod 3H a nasledne sa zjavili pochybnosti – Ostrava Petr vtedy nezaujal tu poziciu co tu predvadzate ale aktivne sa snazil skutocnu dlzku, akceptoval zistenia a len si pre seba prepocital cas, kedze vedel ze by este kusok v tom tempe odbehol a bral to potom ako vykonnost.

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.06.2021 11:45:48

>> rudo, 02. 06. 2021 11:27:13

S Jonesovym pocitadlom a nakalibrovanym bikom? To je otazka desiatok minut na kratkom okruhu, plus privesok. Samozrejme opakovane merania.

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 12:01:13

>> Mato, 02. 06. 2021 11:45:48

no a bolo to ?

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 02.06.2021 12:44:41

Horší průšvih byl na Valmsleyově pokusu o rekord na 100 km. Tam se bohužel (a u běhu na tak pěkné číslo jako 100 km je to s podivem) běželo na nezvyklé délce okruhu. Okruh měl myslím 11 km. Myslím, že na trati byli opravdu mezičasy po 5 km, což znamenalo, že jich tam muselo být umístěno zbytečně hodně a přitom se používala data vždy jen po těch 5 km. Problém ale byl ten, že vzdálenost mezi kilometrovníkem na 95 km a kilometrovníkem 100 byla o něco delší než 5 km. Celý závod proto Walmsley měl informace, že běží pohodlně na rekord, ale ten poslední měřený úsek mu prostě trval asi o 30 sekund déle než by trval úsek o 5 km. Tam se ale dala ta neschopnost organizátorů vysvětlovat tím, že Amíci nepracují s kilometry ale mílemi a tedy to pro ně bylo příliš těžké vyměřit, hlavně na okruhu co neměl ideálních 10 km. Obecně v těchto případech nelze věřit oficiálním mezičasům. V Praze to ale neměl být vůbec žádný problém. Na tak krátkém okruhu se prostě člověk musí řídit časem při průběhu cílem. Samozřejmě čím podivnější délka kola, tím je to složitější. Je si samozřejmě potřeba udělat rozpis a ten pak mít k dispozici. Určitě by nebyl problém, kdyby v prostoru cíle organizátoři umístili tabuli s hodnotami mezičasů, které musí běžkyně splnit, aby jeli na Olympiádu. Bohužel obecně vím, že pro většinu lidí je i základní matematika a logické uvažování španělská vesnice. Ale snad by v okolí závodníka a nebo pořadatelů mohl být aspoň jeden člověk, který disponuje logickým uvažováním a kritickým myšlením a opravdu by neměl být sebemenší problém tyhle věci ošetřit.

avatar

10 km: 0:42:07 (2019)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 02.06.2021 12:47:30

Já jsem zaslal na RunCzech mail, zda je certifikát k dispozici. Že ho nikde nemůžu najít a zda je možný ho poslat nebo zveřejnit. Je to to nejmenší, co člověk může udělat a stálo mě to asi 5 vteřin života. Tak uvidíme, co (jestli vůbec) odpoví…

avatar

Ostrava/Praha

10 km: 0:33:31 (2019)
půlmaraton: 1:13:55 (2020)
maraton: 2:30:31 (2021)

mourasek muž 02.06.2021 13:34:27

Je mne většiny z Vás, hlavně společně s komentujícími na fb, opravdu líto, a to z důvodu toho, že berete všechen dřyst z tohoto rádoby senzace-chtivého článku jako samozřejmost. I přes to, že na nás hulákali všichni okolo, že je v měření samozřejmě odchylka, tak jediným důvodem neúspěchu je hlavně to, že jsme u stoupavého Štefánikova mostu v protivětru měli solidní krize a Moiře to nechutnalo, a i přesto ze sebe vymáčkla solidní závěr, kterému můj tlustej zadek sám nestačil. Primární vodiči se snažili poslední třetinu tempo samozřejmě zvyšovat, ale často jsme se jen roztáhli a smrskli jako guma. Asi jsme se s Milanem měli krotit a vůbec toto nekomentovat. Člověk se zde ještě div nedočte, že i dopuje.
Je dojemné, co za další nálož exkrementu je zde schopen vyplodit uživatel Rudo za jedno jediné ráno, než stihnu udělat většinu práce a jít si zaplavat. Té energie tomu evidentně věnuje opravdu hodně. Fórum je nejspíše i díky němu nekonečným dialogem pěti vševědoucích uživatelů a jejich zaručených konspiračních teorií a nezlomných pravd. (určitě nemyslím Mata). Jinak obsahově prázdný web asi dosáhl dočasné zvýšené návštěvnosti a všichni si své ego zahojili. Díky bohu za Štrekaře či Oběžník.

avatar

10 km: 0:42:07 (2019)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 02.06.2021 13:52:31

>> mourasek, 02. 06. 2021 13:34:27

Já si třeba naopak myslím, že je dobře, že to komentujete vy – přímý účastníci. Některým to sice ústa nezavře, ale aspoň tu zbytek nemusí pořád číst jen ten nekonečný dialog pěti uživatelů, jak tomu (podle mně trefně) říkáš.

A že dopuješ, to je tady všem jasný, o tom se vůbec nemusíme bavit :D

avatar

Desert muž 02.06.2021 13:54:03

>> mourasek, 02. 06. 2021 13:34:27

jses sikovnej, zlepsil jsi se o 8 minut za par mesicu, :-P

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 15:03:48

>> Desert, 02. 06. 2021 13:54:03

jo tak to je cela pointa jeho vybuchu na foru.

jeste ze sem nikdy v zivote nebyl na fakbuku, protoze by mne jiste obvinil ze to tam diriguju, haha.

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Ostrava/Praha

10 km: 0:33:31 (2019)
půlmaraton: 1:13:55 (2020)
maraton: 2:30:31 (2021)

mourasek muž 02.06.2021 15:13:46

>> Desert, 02. 06. 2021 13:54:03

Víte naprosté prd o okolnostech závodu u pro Vás neznámého člověka, kor v naprosto přeplácané sezóně 2020, stejně jako o dalších 9/10 faktorech u účastníků ze závodu v Praze, takže jste propásl unikátní příležitost mlčet, jelikož marathon se snadno zvrhne ve fiasko navzdory očekávání, což zažil snad každý.
A jestli mám reagovat na další exkrement uživatele Rudo níže, já určitě nevybouchl, jen se vám směju, napříč vaší připosrané anonymitě.
Já jsem si užil naprosto jedinečný, doslova týmový, pokus o něco úžasného a vy si užívejte svoje tisícáté blablabla.

avatar

Zem

rudo muž 02.06.2021 15:23:11

>> mourasek, 02. 06. 2021 15:13:46

si sa prezentoval ako dalsi priklad, ktoremu 10k a 21k nesedia s Capalbovymi 42k

a zadne zlostne zvaneni to neukecaj

Motto: 528 citaj: geopolitics.co
avatar

Desert muž 02.06.2021 15:41:11

>> mourasek, 02. 06. 2021 15:13:46

mlcet jsi mel spis ty, jen jsi se odprezentoval,

co se tyka toho prdu – je to nedokonaly pokus prirody naucit prdel zpivat, no a tobe se to v prenesenem slova smyslu povedlo, rad bych vedel jak :-P

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.06.2021 16:04:41

>> MIKR, 02. 06. 2021 12:47:30

>> mourasek, 02. 06. 2021 15:13:46

Doteraz ma nic v suvislosti s dlzkou trate z pretekov v Prahe nevrusovalo a bolo mi to jedno. Teraz sa vsak moj zaujem zvysil a som fakt zvedavy na certifikat a aj na zaznam z protokolu merania. Ak RunCzech poskytnu certifikat, poziadam ich aj o protokol a ak budu spolupracovat, hadam to pochybovacom zavrie usta. Ak nebudu – nuz,… radsej nespekulovat.

Diky za oslovenie organizatora a prosim o update, az sa ozvu.

avatar

Praha

Celkem 25620 km
Minulý měsíc 49 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 02.06.2021 16:40:18

>> Desert, 02. 06. 2021 15:41:11

Hele, klid. Petra M. já i Sára známe !!! A Sára má kontakty na holuby :-))

P.S. Petře, doufám, že jsi si všiml, že Sára fandila, co jí zobák stačil :-))

Nalezené položky: 111 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.