Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Profesionální outdoorové obchody - ideální volba pro náročné cestovatele

Profesionální outdoorové obchody - ideální volba pro náročné cestovatele
foto: archiv

komerční prezentace | 27.07.2022 | přečteno: 877×

Pokud rádi trávíte svůj volný čas nejčastěji v přírodě, pak jistě občas hledáte funkční oblečení, obuv nebo vybavení. Ať už se zajímáte o turistiku, lyžování nebo běh, vyplatí se vybrat si kvalitní outdoorový obchod.

Proč? Protože pouze zde najdete výrobky špičkové kvality, jejichž vhodný výběr vám zajistí kvalifikovaný a profesionální personál. Ideální volbou jsou také internetové outdoorové obchody, které nabízejí mimořádně široký sortiment.

Výběrem špičkových řešení si zajistíte pohodlí a bezpečnost. Pohodlný pobyt v horách není možný bez předchozí přípravy: kondice, znalostí a vybavení. Správné oblečení nám umožní užít si zdolávání tras a ochrání vás před rozmarným horským počasím, které si s vámi může v mžiku pohrát.

Běh – způsob života a skvělá kondice

Jednou z nejoblíbenějších outdoorových aktivit je běh. Na úplný začátek od nás nevyžaduje další vybavení, k zahájení běžeckého tréninku stačí pohodlná obuv a trocha vytrvalosti. Po nějaké době a mnoha uběhnutých kilometrech však začneme pociťovat jiné potřeby. Počáteční, méně intenzivní tréninky netrvají příliš dlouho a ani vzdálenosti, které zdoláváme, nemají s maratonem mnoho společného. S přibývajícími zkušenostmi a formou však poběžíme dál a déle. Tréninku se nevzdáme ani v případě, že počasí bude hodně nepříznivé.

Pak je čas investovat do běžeckého šatníku. Správné oblečení a obuv vám zajistí větší pohodlí. Je to proto, že potřebujeme zajistit dostatečné tlumení a ochranu před ztrátou komfortní tělesné teploty. Pak se vyplatí navštívit běžecký obchod, jehož sortiment nám umožní doplnit náš šatník. Skvělou volbou jsou také funkční doplňky, jako jsou běžecké vesty, sportovní hodinky, a dokonce i speciální běžecké hole.

Běžecké boty – klíčová součást běžeckého šatníku

Boty jsou zdaleka nejdůležitější součástí naší běžecké výbavy. Je to proto, že pouze boty nám umožňují kontakt se zemí. Kvalitní běžecká obuv nám poskytuje maximální pohodlí. Různé typy běhu samozřejmě vyžadují, abychom měli správně padnoucí obuv. Trailové běžecké boty se budou lišit od bot na asfalt. První z nich mohou být výrazně lehčí a prodyšnější, zatímco měkká síťovaná konstrukce nemusí nutně fungovat na technické horské stezce poseté ostrými kameny a kosodřevinou.

Proto se vyplatí přizpůsobit nákup obuvi svým běžeckým plánům. Vyplatí se využít rad profesionálů, které vám umožní sáhnout po modelu, který se k vám ideálně hodí. Na co si dát pozor? V první řadě je to úroveň tlumení a podrážka běžecké obuvi. Ty jsou zodpovědné především za to, k čemu je bota vhodná. Dalším důležitým prvkem je samozřejmě svršek, který je vhodný do správných teplot a povětrnostních podmínek.

Dynafit – značka pro lidi, kteří rádi překonávají své hranice

Profesionální běžecký obchod nabízí produkty od mnoha výrobců. Pokud vám však záleží na maximální propracovanosti kupovaných výrobků a jejich nekompromisnosti, je těžké nevěnovat pozornost značce Dynafit. Její výrobky využívají nejmodernější materiály a technologie dostupné na trhu. Vyznačují se extrémně nízkou hmotností, solidním zpracováním a módním designem. Společnost má mnoho specializovaných kolekcí nejen pro běh. Každý výrobek spojuje maximální důraz na detail. Dokonalé zpracování zajistí, že nám zakoupené zboží bude sloužit po mnoho sezón. Běžecké kolekce jsou určeny běžcům na střední vzdálenosti i ultramaratoncům. Do portfolia značky patří také oblečení a vybavení pro příznivce skitouringu nebo turistiky, zejména speed hiking.

Hoka One One pro milovníky maximálního pohodlí

Ne každý však hledá nekompromisní a ultralehká řešení, že? Mnoho lidí se z různých důvodů rozhodne pro pohodlí. Někteří lidé prostě rádi nabírají kilometry na dálkových trasách, jiní si v životě prošli nejedním zraněním a chtějí se starat o své klouby. Právě s ohledem na ně Hoka vytváří své produkty. Tato relativně mladá značka má za sebou řadu velkolepých úspěchů. Ve svých začátcích, které se datují do roku 2009, vytvářela společnost boty s podrážkami, které byly na svou dobu obrovské. Koneckonců, boty Hoka One One byly navrženy tak, aby uživatelům poskytovaly nekompromisní tlumení, a tedy i pohodlí. Zpočátku používali výraznou obuv této značky především ultramaratonci, kteří jako první rozpoznali výhody této „podivně vypadající“ obuvi. V průběhu let si však značka získala mezinárodní uznání a obrovské zviditelnění a její obuv začala vyhrávat stále více prestižních soutěží. Dnes značka nabízí mimořádně rozsáhlé portfolio produktů jak pro lidi běhající v terénu, tak na zpevněných cestách.