Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Rodinné zimní běhy v šesti městech. innogy Winter Run startuje v Hradci

Rodinné zimní běhy v šesti městech. innogy Winter Run startuje v Hradci
foto: innogy Winter Run

tisková zpráva | 05.01.2023 | přečteno: 1540×

Začátek roku již tradičně patří seriálu innogy Winter Run a v roce 2023 tomu nebude jinak. Města, kam běžci zavítají, budou stejná jako každý rok. Je jich půltucet a stejný počet je i důvodů, proč se zúčastnit. Tím prvním je, že má člověk možnost závodit i v zimě. V lednu a v únoru bývá termínová listina dost prázdná a příležitost proběhnout se v rychlém tempu přijde vhod.

Na výběr je tradičně trať na čtyři nebo osm kilometrů, někteří zvládají i dva starty během dne. Kratší trať totiž vždy startuje hodinu před polednem, ta delší o hodinu později. Za připomenutí stojí, že pořadatelé vypisují i tratě pro děti, a tak ani nejmenší nebudou ochuzeni o závodní zápolení. Novinkou budou štafety 2×4 km při osmikilometro­vé trati.

Rovněž lze díky závodům poznat česká města. Seriál začíná 7. ledna v Hradci Králové, pokračuje v Brně a dále zamíří do Českých Budějovic, Ostravy, Olomouce a končí 18. února v Praze. To vše jsou krásná města, která stojí za to blíže poznat. Mnoho pravidelných účastníků spojuje cestu na běžecké závody s výletem.

Mezi důvody, proč běžet patří i nijak vysoké startovné. To je pět set padesát a v ceně je medaile, startovní balíček a tradiční servis jako je občerstvení, šatna a úschovna zavazadel, SMS s výsledným časem, slevy u partnerů a diplom ke stažení s online výsledky. Děti mají startovné na kratších tratích 200 korun. Pokud už zvládnou čtyři nebo osm kilometrů, je také možnost přihlásit jednoho dospělého a jedno dítě, celkem zaplatí osm set. Tratě mají omezenou kapacitu, a tak je radno přihlásit se co nejdříve. Kdo nebude s přihlášením otálet, může si za stovku přiobjednat čelenku innogy Winter Run 2023 a za čtyři sta padesát funkční tričko ve stejném designu.

Při závodech innogy Winter Run běžci každý rok dostávají v cíli na krk zdařilé designové kousky. Letos na ně v cíli budou čekat medaile s tučňáky. Navíc nechybí kouzlo pohárového závodění, koná se totiž Českomoravský pohár v zimním běhu. Kdo nasbírá bodů více než ostatní, může se po posledním závodě v Praze těšit na pohár – počítají se čtyři nejlepší výsledky ze šesti závodů. Vyhlašují se tři nejlepší v každé věkové kategorii, muži a ženy zvlášť.

Rekreační sportovce potěší, že ačkoliv se účast počítá na stovky, z většiny se účastí běžci a běžkyně, kteří si chtějí závod hlavně užít. Často se účastní lidé ve větším počtu – bývají to partneři, rodiče s dětmi nebo parta kamarádů. Pokud si někdo chce zkusit první závod v životě a nechce být poslední, má ideální příležitost.

Zatímco si spousta běžců a běžkyň winter run hlavně užívá, na čele běží pořádně rychlí borci. Pořadatelé však nezvou českou špičku a o Afričanech ani nemluvě, ambiciózní závodníci tak mohou dosáhnout na velmi pěkný výsledek, klidně i na medaili.

Důvodů, proč běžet, by se našlo určitě daleko více. Pokud patříte mezi tradiční účastníky, jistě souhlasíte a znáte jich ještě několik. Pokud ne, zkuste alespoň jeden start a přesvědčte se na vlastní kůži. „Počet účastníků každý rok roste. Těší nás, že se známé tváře vrací a k nim se stále přidávají noví běžci a běžkyně,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel.

innogy WINTER RUN 2023:

07. 1. Hradec Králové

14. 1. Brno

28. 1. České Budějovice

4. 2. Ostrava

11. 2. Olomouc

18. 2. Praha

www.winter-run.cz

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 05.01.2023 13:56:38

Začátek roku již tradičně patří seriálu innogy Winter Run a v roce 2023 tomu nebude jinak. Města, kam běžci zavítají, budou stejná jako každý rok. Je jich půltucet a stejný počet je i důvodů, proč se zúčastnit. Tím prvním je, že má člověk možnost závodit i v zimě. V lednu a v únoru bývá termínová listina dost prázdná a příležitost proběhnout se v rychlém tempu přijde vhod.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.