Bratislavský maraton: Pomodlil se a zvítězil

Petr Kostovič | 28.03.2011 | přečteno: 5323×

Etiopan Erkolo Ashenafi se stal časem 2:22:09 vítězem nedělního Bratislavského maratonu. „Večer před závodem jsem se pomodlil a poprosil Boha o vítězství. Vzhledem k poměrně silnému větru se neběželo rychle,“ řekl v cíli vítěz závodu.

Erkola Ashenafiho vídáme poměrně často i na závodech v České republice, kam jej vozí společně s dalšími vytrvalci maďarský manažer Benedek. V poslední době nedosahoval příliš dobrých výsledků, proto je jeho bratislavské vítězství poměrně překvapivé.

Nejlepším slovenským maratoncem v cíli byl na desátém místě klasifikovaný Jozef Urban (JM Demolex Bardějov), který dosáhl času 2:31:36: " Krizi jsem měl na začátku, od 25. kilometru se mi už běželo dobře. Věděl jsem, že maraton začíná až od 35. kilometru a pak to bude nejtěžší. Byl to náročný maraton."

V závodě žen zvítězila v rekordu závodu keňská běžkyně Lilian Koechová (2:45:30). „Jsem spokojená, protože se mi podařilo zlepšit rekord závodu. Trať se letos lišila od té loňské, byl to středně těžký maraton. Za rok se pokusím o získání hattricku,“ uvedla vítězka po závodě.

Ze slovenských běžkyň se nejlépe vedlo Ingrid Petnuchové, která na šesté příčce dosáhla času 2:56:56 a na podzim by dle jejích slov chtěla tento čas ještě zlepšit.

Z českých účastníků byli nejrychlejšími na 12. místě celkového pořadí reprezentant České republiky v dlouhém triatlonu Petr Vabroušek (2:34:34) a devátá mezi ženami Hana Šutová (3:20:18).

Rekordy závodu padaly i v půlmaratonu, v němž dominovali keňští běžci. Mezi muži zvítězil časem 1:03:45 Hosea Tuei a v ženách Lucy Wambuiová-Murigiová (1:11:51). V půlmaratonu se dařilo české zástupkyni, veteránce Aleně Krchákové, která zvítězila v kategorii žen nad 50 let časem 1:32:02.

V cíli bylo klasifikováno 683 maratonců, celkem se všech závodů zúčastnilo 5783 sportujících nadšenců, kromě běžců a běžkyň zahrnuje toto číslo i účastníky in-line závodu na bruslích a lezce.

V textu byly použity citace z oficiální tiskové zprávy Bratislavského maratonu.