Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Kolíne, Kolíne, ležíš v pěkné rovině... přijeďte na festival běhu

Kolíne, Kolíne, ležíš v pěkné rovině... přijeďte na festival běhu
foto: Martin Symon

Daniela Havránková | 05.06.2011 | přečteno: 6756×

Ryba plave. Pták létá. Člověk běhá… Tak zní motto nové akce pro celou rodinu, která se odehraje v Kolíně 11. června. Nevylije se tu řeka z koryta, ani neotevřou nebesa jako v Hitchcockově slavném horroru. Jen první Mezinárodní festival běhu nabídne běžecké závody na 7 a 15 kilometrů a spoustu doprovodných akcí.

Prezentace a cíl je na Medvědí louce u Kolína, kde se kdysi potkali dva plyšoví medvědi, hrdinové oblíbeného seriálu Pane, pojďte si hrát.

Organizátoři akce, občanské sdružení „Kolínská 14“, se rozhodli využít potenciál města Kolín a labského nábřeží, ideálního pro nejrůznější sportovní vyžití včetně atletiky, a tedy i běhu. „Naším cílem je založit tradici sportovního a celospolečenského setkání všech obyvatel a návštěvníků města Kolína a krásného okolí řeky Labe. Chceme jim umožnit objevit krásná místa a vytvořit možnost setkávání se s přáteli či kamarády,“ dodává člen organizačního výboru Leoš Bešťák.

Festival zahájí dětské choreografické vystoupení na Medvědí louce. Průvod závodníků a diváků s fanfárami trubačů se pak vydá přes lávky do centra města ke katedrále svatého Bartoloměje. Odtud odstartuje v 10:00 hlavní závod na 7 a 15 km.

Trasa povede centrem královského města, dále po lávkách až do lesoparku Borky, podél řeky Labe k jezu Klavary, s cílem na Medvědí louce poblíž památníku slavných pohádkových medvědů. Z povrchů se bude střídat dlažba, asfalt a zpevněné lesní cesty. První tři v každé kategorii obdrží pohár a vouchery na sportovní potřeby, vítěz hlavního závodu získá šek na 5000 Kč. Nebude chybět ani tombola.

Rodinný běh na 1,5 km povede příjemným prostředím historického města a lesoparku. Všichni účastníci budou vybaveni startovními čísly a v cíli sladce (ovocně) odměněni.

Festival rovněž láká na další bohatý program se soutěžemi pro děti, autogramiádou a živou muzikou. Vše se odehraje na Medvědí louce, kde bude také probíhat prezentace účastníků závodu, vyhlášení vítězů a slavnostní ceremoniál.

Organizátoři festivalu běhu navázali partnerství s organizátory tradičního festivalu dechových hudeb Kmochův Kolín a chystají rovněž průvod půvabných mažoretek vyzdobeným městem.

Vyražte tedy 11. června do Kolína tedy za sportem i za zábavou!


PROPOZICE ZÁVODU

Komentáře (Celkem 30)

Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Kamhajek

Celkem 10023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:29 (2003)
půlmaraton: 1:39:09 (2013)

Kajmann muž 10.06.2011 10:07:28

>> datlos, 09. 06. 2011 10:50:23 >> Juran Juran, 09. 06. 2011 16:51:01

Včera jsem byl proběhnout trať a musím říct, že tam je místy skvělá „dálnice“. A krosky určitě, je to hodně měkké. Určitě na nich ztratíš méně na asfaltu, než naopak.

Motto: Proč vlastně běhám, když mě nikdo nehoní?!
Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.