Bratislava zažila „aprílový“ maraton, šestý byl vítkovický Miko

behej.com | 01.04.2012 | přečteno: 3891×

Slovenská metropole hostila první dubnovou neděli Bratislavský maraton, který dokončilo na šest stovek borců. Podle neoficiálních výsledků zvítězil v čase 2:21:09 Micah Kiplagat Samoei z Keni. Nejlepším českým běžcem v cíli byl na výborném šestém místě letos osmadvacetiletý Aleš Miko z SSK Vítkovice, který doběhl v čase 2:28:05. Přitom do závodu vyrazil se startovním číslem 589.

První desítku uzavřel brněnský Daniel Orálek za 2:35:27. Počasí během závodu bylo doslova aprílové – svítilo sluníčko, pršelo, padal sníh i foukal vítr. Z dalších českých běžců doběhl hned za Orálkem profesionální triatlet Petr Vabroušek v čase 2:39:54.

Ženskou soutěž vyhrála Keňanka Lucy Wambui Murigiová, časomíra jí ukázala 2:42:41. Čtvrtou v cíli a v čase těsně pod tři hodiny (2:59:52) byla Jana Dorazilová z AK Kroměříž. Veteránskou kategorii žen starších čtyřiceti let ovládla Ivana Martincová solidním výkonem 3:05:32.