Čadek si dojel do Ústí pro skalp mumie

Petr Kostovič | 15.04.2012 | přečteno: 3891×

Ondřej Čadek, běžec AC Tepo Kladno, zvítězil v premiéře Ústecké pětky s Mumií. Jen den po startu v půlmaratonu v Pardubicích ustanovil časem 16:51 ustanovil základní rekord tohoto nového závodu na severu Čech. Vítězkou závodu žen se stala bývalá reprezentantka České republiky v biatlonu Jana Vápeníková.

„Dnešní závod jsem b?žel ze zv?davosti, a abych také poznal více místních b?žc?. Nemohl jsem myslet na kvalitní výkon, nebo? v?era jsem b?žel Pardubický p?lmaraton a navíc jsem ve?er po závod? byl ve spole?nosti, kde jsem si neodpustil ani n?jaké to pivo na dopln?ní vitamín?. Se svým výkonem jsem tedy po v?erejším náro?ném dni spokojený, avšak ?as 16:51 je výzvou pro závodníky p?íštího ro?níku,“ uvedl po závod? jeho vít?z. Pravideln? b?há šest let, závodn? se atletice v?nuje t?etím rokem a na dálku jej trénuje další výborný kladenský b?žec Josef Poduška.

„Na dálku je to kv?li tomu, že p?es týden pobývám v Ústí nad Labem, studuji tu na univerzit? filosofii a spole?enské v?dy,“ vysv?tlil ?adek vazbu k ob?ma m?st?m a p?idal i informaci o tom, že více než na dráze mu to „sedí“ na silnici a v terénu.

Jeho vít?zství v závod? se zrodilo 1,5 km p?ed cílem, kdy se utrhl pronásledovateli, Tomáši Fliedrovi z F-Bike klubu Sádek. Ten si dob?hl pro druhé místo ?asem 17:26, t?etí p?í?ku obsadil stále výborný ústecký veterán Vladimír R?ži?ka (18:23).

Vít?zku závodu žen, Janu Vápeníkovou, si p?íznivci ústeckého sportu pamatují hlavn? pod jejím dív?ím jménem Kulhavá. Jde o bývalou reprezentantku v biatlonu, dvojnásobnou ú?astnici zimních olympijských her a držitelku zlaté medaile ze závodu štafet v biatlonu na MS v roce 1993.

„Pro m? byl dnešní závod letošním prvním. Ne?ekala jsem, že zvít?zím,“ byla Vápeníková trochu zasko?ena tím, že v závod? nenašla p?emožitelku. Zvít?zila ?asem 20:55, na druhém míst? dob?hla v ?ase 21:13 Tereza Rusínová, t?etí p?í?ku obsadila Klára Ullrichová (22:15).

P?i premié?e startovalo v hlavním závod? 78 vytrvalc?, více než dvacítka d?tí se postavila na start d?tského b?hu, v n?mž nešlo o po?adí, hlavn? o radost z pohybu. O tu však ur?it? šlo i v?tšin? ú?astník? hlavního závod?, jejichž po?et se hned v prvním ro?níku šplhal ke stovce. Pot?šilo na ?eské pom?ry nebývale vysoké procento žen ve startovním poli, bylo jich tém?? polovina!

„Ne?ekali jsme takový zájem. T?ší nás to a zavazuje ke kvalitní p?íprav? dalších závod?, které chceme organizovat hlavn? pro hobíky a kondi?ní b?žce, jimiž sami jsme,“ zhodnotil ú?ast za po?ádající EC Lokomotivu Mumii ?editel závodu Jan Kostovi?.

„Celá akce byla velmi p?kn? zorganizována, vše prob?hlo hladce, tra? byla rychlá. T?ší m?, že se v Ústí za?ínají rodit nové b?žecké závody, protože popularita tohoto sportu, jak se zdá, stále roste,“ ohodnotil ješt? práci organizátor? vít?z Ond?ej ?adek.

P?íštím závodem, který EC Lokomotiva Mumie po?ádá, bude 17. ?ervna Ústecká desítka, a pak již ?eká 16. zá?í Ústecký p?lmaraton.