Z Čechů byl nejlepší Faschingbauer

behej.com | 01.04.2006 | přečteno: 7165×

Vítězem Pražského půlmaratonu se stal keňský běžec Stephen Kibiwott, který dosáhl času 1:01:15 a jen o osm sekudn zaostal za traťovým rekordem. Z českých běžců byl nejúspěšnější celkově pátý Pavel Faschingbauer z AK Kroměříž, jenž cílem proběhl v čase 1:06:35. Závod žen vyhrála v novém rekordu trati (1:10:08) keňská vytrvalkyně Caroline Kwambaiová, Jana Klimešová doběhla pátá (1:17:00).

V závodě opět dominovali Keňané a rozdělili si pozice na stupních vítězů. Druhý skončil Stanley Kipkosgei Salil a třetí byl vodič Justus Kipchirchir Kiprono.

České prvenství Pavla Fachingbauera je poněkud překvapivé, protože na podzim si přivodil při Velké Kunratické zranění a naplno trénovat začal až před měsícem. Musel odříct i dubnový maraton v Padově, kde chtěl zaútočit na limit pro ME. Probojovat se na šampionýt v Götbeorgu se pokusím při květnovém PIM.

„Foukal ale docela hodně vítr,“ citoval Faschingbaeura server Sportovní noviny. V závěsu za ním doběhli další čtyři Češi. „Utrhli jsme se s Honzou Kreisingrem a Róbertem Štefkem, ale na Palackého mostě začal Róbert ztrácet. Myslel jsem, že nás ještě začne dotahovat, ale nestalo se tak.“

Štefko i Faschingbauer zaostali výrazně za svými loňskými časy. Ale jak už štefko poznamenal před startem, po dlouhé zimě se žádné zázračné výkony čekat nedaly.

Závod žen vyhrála v novém rekordu trati keňská vytrvalkyně Caroline Kwambaiová, krajanku Hellen Jemaiyo Kimutaiovou za sebou nechala o pouhé tři sekundy. Obě pokořily dva roky starý traťový rekord jiné Keňanky Susan Kuruiové. Pátá skončila Jana Klimešová, která tak neobhájila loňský bronz.