Při podzimních Senohrabech kralovali Pechek a pohoda

Petr Říman | 15.11.2012 | přečteno: 4508×

Již počtvrté během pěti let zvítězil na tradičním podzimním běhu lyžařů v Senohrabech u Prahy Petr Pechek, jeden z našich momentálně nejlepších maratonců. Jeho kolegyně z pražského Kerteamu Helena Poborská si s perfektně upravenou krosovou tratí – poloviční proti mužům – poradila nejlépe ze zúčastněných žen.

Po Pechkovi, který na osmikilometrové trati zvít?zil v ?ase 26:08, dob?hli v závod? s intervalovým startem druhý Aleš Drahokoupil (26:54) a t?etí Tomáš Edlman (27:06). „Tra? byla letos suchá a b?želo se mi v dnešním teple dob?e, i když jsem nezvolil ideální boty. Letos žádné velké závody už nechystám, za?ínám se chystat na maraton na p?íští rok,“ zhodnotil sv?j ned?lní triumf sv??enec trenéra Jana Kervitcera.

Ženskou ?ty?kilometrovou tra? zab?hla nejlíp Helena Poborská z pražského Kerteamu v ?ase 18:07, druhá v kategorii do 35 let byla Jana Sajdlová ze Žižkovských tygr? v ?ase 18:40. Kategorii ženy nad 35 let vyhrála Magdaléna Gajdová s ?asem 18:45 p?ed Blankou Francovou (20:27).

Závod, který má za sebou p?es 50 ro?ník? a jehož raritou je stále aktivní šéfpo?adatel a zakladatel Vladimír Syrovatský z TJ Sokol Senohraby, odstartovala vícenásobná olympijská vít?zka Št?pánka Hilgertová. B?želo se za krásného podzimního po?así s prosvítajícím sluní?kem a na tuto ro?ní dobu netypicky vysokými teplotami kolem 10 stup??.

Po?adatelé letos vypsali i trochu netradi?ní ženskou kategorii 50 plus, ve které vyhrála Karla Mališová ?asem 20:47, p?ed Hankou Dvorskou z Bootcampu v ?ase 21:15. Práv? druhá v cíli, „drsná holka z film?“, pak p?la ódy na úsilí po?adatel?: „Tra? byla jako každý rok vzorn? upravená, místy snad ani nemusely být fáborky, jak byla vid?t jen vzorn? vymetená dálnice p?ed námi. V?tšinou b?háme s Bootcampem na Pet?ín?, takže na kope?ky jsme zvyklí."

V hloubi závodního pole bylo slyšet i „po koberci jsem v lese ješt? neb?žel“ – tak byl totiž zabezpe?en snad jediný bahnitý seb?h na celé trati. Závodníci, kterých se ve všech kategoriích sešlo k šesti stovkám (z toho 251 muž? a 99 žen), také ocenili vylepšení zázemí závodu o velký p?evlékací altán, který se v p?íštích letech za horších pov?trnostních podmínek bude ur?it? hodit ješt? víc než letos.

Vyhlášení výsledk? se odehrávalo za opékání bu?tík? a to?eného nealko pivka. Bylo to velmi p?íjemné zakon?ení podzimní sezony na krásném, le? náro?ném závod?.