Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běháte pro zdraví nebo "jen" pro endorfiny a osobní rekordy ?

Běháte pro zdraví nebo "jen" pro endorfiny a osobní rekordy ?

Nalezené položky: 189 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 01.11.2011 23:29:12

>> SlavoK, 01. 11. 2011 23:16:56

smiech lieči

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

muflon muž 02.11.2011 08:30:26

Profesní postižení má v určité míře každý… neboť čím kdo zachází tím také schází(doufám že u běhu se tomu dá vyhnout???) … (jen někdy to něčí postižení vadí někomu víc…, důležitější je ale připustit si to na straně jedné a od ostatních je to o ochotě brát takového člověka (nebo samorosta) takového jaký je…poté co si na něj zvyknem…) :-? ..nebo se ho budem raději snažit vtěsnat do nějaké formy…té své „nejlepší“ ?

Díky všem (i budoucím) za jejich vyjádření :-)

DOTAZ: jak se díváte na běhání na stadionu na pilinách??

PS: nejsem sdružen v žádné asociaci jak tady někdo naznačuje, a kdo klik na odkaz na můj blog v jednom příspěvku, může si udělat obrázek kdo jsem, což ale není podstatné, důležitější je podle mne jak kdo ke stáru dopadne s klouby atp. když bude následovat tu či onu okopírovanou radu od „hvězd“…(které podle mého názoru nachodili v dětství hodně km a bez nejlepší sportovní obuvi…)

PPS: nechci nikomu brát jeho „bohy“, ale mnoho z toho co píšu hodně koresponduje s tím, co sem se dočet v posledním čísle Behej o veteránech…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 02.11.2011 08:52:02

>> muflon, 02. 11. 2011 08:30:26

A ktore konkretne rady od „hviezd“ povazujes za zle a veduce k poskodenym klbom v starobe? Mozes uviest konkretne pripady. Fakt, mozno som paranoidny, ale mne to pripada, ze zase len naznacujes ze to ostatny robia zle a ty vies jak spravne na to.

A zase si editoval prvy prispevok, miesto toho aby si vysvetlil odkial pochadza tvoj nazor, ze bez castej sviznej chodze sa telo s behom nevyrovna, tak si len ubral na aspon 30minut 3krat do tyzdna.

Este by som bol rad keby si mi vysvetlil co myslis tyim sustredenim sa primarne na vykon, ktore povazujes za zdraviu skodlive.

Asi si diskusiu predstavujem inak nez, ze sa niekto postavi pred tabulu a bude hustit do posluchacov svoje nazory a blahosklonne ignorovat ich dotazy preco…

avatar

Praha 4

Celkem 3885 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:28 (2016)
půlmaraton: 1:32:45 (2014)
maraton: 3:17:37 (2016)

datlos muž 02.11.2011 08:58:21

>> muflon, 02. 11. 2011 08:30:26

Není divu, že mnoho z toho co píšeš koresponduje s tím co je v novém běhej. Je to tím, že většina z toho co píšeš, nebo kopíruješ z různých vebových stránek tady už byla.

PS: Hvězdy nachodily. Normálně bych gramatiku neřešil, ale když mám možnost opravit učitele, nemůžu si pomoct. :-)

Motto: Don´t panic!
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 02.11.2011 09:19:22

… 10 krát vyběhni, 5 krát čti a 1 krát piš … :-)

Motto: No toto!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.11.2011 09:37:10

>> milan, 01. 11. 2011 11:16:56

„Těším se na Tvoje nabité poznatky a zkušenosti. Nové a neotřelé pohledy a názory jsou solí každé diskuze.“

S lehkou paranoiou už reaguji sám na sebe. :-D

Hledám v Tvých příspěvcích nové, originální, konkretní myšlenky, které zde dosud v desítkách různých vláken nezazněly.

Buď prosím konkretní, v čem je tzv. „Alexandrova metoda“ jiná od vlastních zkušeností běžců, kteří v diskuzích přispívají.

Já to nepoznám, poraď mně, popř. ostatním, kteří tápeme ve sladké nevědomosti a ve veteránském věku díky orientaci na výkon systematicky pracujeme na potřebě umělých kloubů.

Je to otevřená diskuze, tady se může nejen naznačovat…

Prosím tě o to, díky.

avatar

muflon muž 02.11.2011 10:19:14

to Milan:

  • pravdou je, že v lecčems není Alex.technika rozdílná od přirozené chůze a běhu (tím lépe ne?), co objevím nového můžu časem sdělit až budu mít víc zkušeností, tzatím to byl „jen“ nástřel a dotaz zda se s tím někdo z vás setkal (na alex.techniku je ale zatím všeobecně v ČR jen pár certifikovaných lektorů!!!)
  • nevím proč polemizovat s názorem že opotřebované klouby se nevyhnou většině ve stáří (zatímco já bych jako své VZORY viděl raději než ultramaratonce ty lidi, co CHODÍ BEZ BOLESTÍ I V 90TI…je to možné podle vás??
  • nikde neříkám že Alex.techniku ovládám…jen jsem se setkal s lidmi kterým velmi pomohla v jiných oblastech než je běhání…

(to bych si asi neobjednával tu knihu…v češtině pokud vím NIC nevyšlo, a i v té knize Tajemství Alex.techniky, jsou pouze všeobecné info na 2 stranách…)

Zatím se neozval nikdo z vás zda se vůbec doslechl a setkal v životě s tou Alex.technikou, nebo zda uplatňuje dynamickou chůzi dle terapeuta Jana Veselého…(roze­pisovat se o tom V ČEM JE TO NOVÉ pochopí jen ten kdo si přečetl jeho knihu „Dynamická chůze“, nebo aspoň něco na jeho blogu…nemá smysl OPISOVAT z knihy…nehledě na nějaká autorská práva která pan Veselý má…

to datlos: casopis jsem si koupil až včera, a když mrkneš na datum prvních příspěvků…zjistíš že sem nezačal opisovat…a i kdyby, proč tolik povyku kolem mých názorů, pokud je berete jako korespondující s posl.číslem Behej ??

češtinu neučim…učím hudbu

z vašeho přijetí „mezi sebe“ to zatím nevypadá že by o nějaké zkušenosti a nabité (nebo nabyté?) informace někdo stál… (jak zaznělo…smích léčí, a mně nevadí si dělat srandu i ze sebe, z vás si ji ale dělat nechci…)

To že sem se podělil o své obavy z běhání a chci aby i další mně podobní neskočili RYCHLE na špek (pod dojmem třeba lidového běhu) nějakým výkonnostním euforiím, neznamená že sem chytřejší než vy…

KDE se tedyY na tomto foru píše o Alex.technice nebo zkušenostech třeba s knihou Master the Art of running, která je na ní založena???

Pokud tedy už to tady někde zaznělo, rád si to přečtu a nebudu Vás již dále obtěžovat…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

půlmaraton: 1:34:26 (2010)

Stch muž 02.11.2011 10:33:28

>> muflon, 02. 11. 2011 10:19:14

Pokud je vše jen antré k infu

  • PIM 2012 – hrají i Alexandrovci tak je to dlouhé
avatar

muflon muž 02.11.2011 10:36:26

jo Alexandrovci jsou fajn.. ;-). kazačok si dát, by klouby lecjakého běžce asi neskously(i)…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.11.2011 10:43:32

>> muflon, 02. 11. 2011 10:19:14

Pěkně popořadě: „z vašeho přijetí „mezi sebe“ to zatím nevypadá že by o nějaké zkušenosti a nabité (nebo nabyté?) informace někdo stál…“

Naopak, opakovaně zazněly výzvy k uvedení KONKRETNÍCH ZKUŠENOSTÍ od více diskutujích.

„Zatím se neozval nikdo z vás zda se vůbec doslechl a setkal v životě s tou Alex.technikou, nebo zda uplatňuje dynamickou chůzi dle terapeuta Jana Veselého…“

Pokud budu mluvit za se tak s Alex. technikou jsem se nesetkal a z Tvých příspěvků jsem nepochpil její vyjímečnost. O dynamické chůzi se zde v minulosti diskutovalo, lze dohledat.

„To že sem se podělil o své obavy z běhání a chci aby i další mně podobní neskočili RYCHLE na špek nějakým výkonnostním euforiím, neznamená že sem chytřejší než vy…“

Větě nerozumím, kdo se zde pohybuje delší dobu, tak si většinou prošel minimálně drobnější běžecká zranění bez ohledu na druh euforie. Takže obava, aby na něco neskočili rychle nedává vůbec smysl.

„KDE se tedyY na tomto foru píše o Alex.technice nebo zkušenostech třeba s knihou Master the Art of running, která je na ní založena???“

Viz odpověď č.2.

„Pokud tedy už to tady někde zaznělo, rád si to přečtu a nebudu Vás již dále obtěžovat…“

Mně to opět nedává smysl: dáváš sem odkazy, tedy znáš a tedy četl si. Pokud TO na fóru zaznělo, nebudeš již dále obtěžovat? Takže Ti stačí, aby TO někde zaznělo, ale nemáš potřebu (schopnosti), přes opakované výzvy vysvětlit detaily a odlišnosti?

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 02.11.2011 10:51:15

>> muflon, 02. 11. 2011 10:19:14

Loni i letos jsem občas při běhání potkávala jednoho staršího pána u lesíka na Čihadlech (Černý Most Praha 9), měl hůlky a chodil hodně dynamicky (takže možná uplatňoval nějaké prvky té metody?). O metodě chůze i vlivu na zdraví se tu už v minulosti diskutovalo (možná by stálo za to pohledat v tématech) a celkem také dost „plamenně“.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

muflon muž 02.11.2011 10:54:44

Je otázkou kdo z vás opravdu četl mé shrnutí Alex.techniky na mém blogu (ta Alex.technika jak už poněkolikáté píšu NENÍ primárně hlavně na běhání, přesto je v tom obsáhlém článku na mém blogu jasně patrný v čem je Alex.technika přínosná a čím se liší od jiných podobných metod !!) …jinak by jste se nedrželi jen úzkých klapek běhání…(kdyžby Váš vzor třeba začal pít čaj z ovčího trusu že je to dobré na běhání a on díky tomu vítězí…kolik z vás by jej pilo???)

Bude-li opravdový zájem(sám bych přivítal někoho kdo dané metody už vyzkoušel-ale jak vidno zatím se nikdo nenašel…), časem mohu přidat osobní zkušenosti které jak jsem psal na úvod, jsou v dohledu, mám rozečtenou knihu Tajemství Alex.techniky, a jedu na kurs dynamické chůze za J.Veselým která NESOUVISÍ s Alex.technikou), o diskusi s p.Veselým na zdejším fóru jsem četl ještě před založením tématu, tak vím jaké byly reakce (kupodivu i pár pozitivních 8-) )

CO SE SNAŽÍM NAZNAČIT :

  1. že neodsuzuji překonávání sama sebe, ale ŽE prioritní zaměřenost na výkon (PSÝCHÉ) SILNĚ OVLIVŇUJE TENSI KDEKOLI V TĚLE (odkud pramení pak ta zranění nebo časem bolesti zad, a následně problémy s kdečím v těle…)
  2. že kdo nečetl knihu „Dynamická chůze“ jako by nebyl…neboť neznat funkce chodidla a nápravy jejích dysfunkcí podle mne může časem být pro běžce velmi osudové…(neříkám že to nejde i jinak – obdivuji místní běžce naboso, ale pokud nechodí rychlou chůzí 3×týdně 30min v rámci tréninku či mimo něj, tak mám i o ně vážné obavy (mohu mít obavy nejen o sebe ale o každého z vás na tomto fóru?? dovolíte mi to?)
  3. že radost může každý mít z překonávání sám sebe, nikoli vyšvihnutím se nad někoho v nějakém žebříčku
  4. že to není JEN o chůzi, a je potřeba ODDĚLOVAT dynamickou chůzi od Alex.techniky (ta je o něčem úplně jiném…viz odkaz na můj blog v prvních příspěvcích)
  5. že mne zajímá zkušenost (nebo stačí i názor) kohokoli kdo četl Master the Art of running
Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 02.11.2011 11:25:26

Taky vam ty vazne obavy o ty co nedodrzuji jeho doporuceni v kombinaci s tou malinko ironikou poznamkou silne pripomina jineho zde diskutujiciho?

Alespon jsem pochopil, proc mi neodpovidas na dotazy, jako bych nebyl…

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21078,59 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 02.11.2011 12:19:57

>> muflon, 02. 11. 2011 10:54:44

Obecně ad nadhozené téma: běhám pro radost (tedy patrně pro endorfiny), a někdy pro výkon (ze kterého mám radost). Lékaři mi opakovaně potvrzují, že vedlejším efektem tohoto přístupu je zdraví, respektive „velmi dobrá kondice“, mám-li citovat ze zprávy.

Konkrétně k tvému pěknému přehlednému shrnutí, o co ti vlastně jde (mmch „naznačovat“ je dle mých zkušeností obvykle házení hrachu na zeď, daleko lepší efekt mívá přímé vyjádření).

ad 1) zaměření na výkon nebývá v mysli přítomno při většině běhání, a nějaká ta tenze během závodu mnoho škody nenadělá… nicméně chápu co myslíš, řekněme částečný souhlas

ad 2) Nesouhlasím s tím, že neznalost funkce chodidla a nápravy jejích dysfunkcí může být nebezpečná – k dobrým koncům lze dojít různými cestami. Vážně se obávat samozřejmě můžeš, jen tě upozorňuji že tím vzniká tenze, a viz tvůj bod 1.

ad 3) Mám dojem, že vyjádřením „překonání sama sebe“ jdeš proti bodu 1), tedy míříš k tlaku na výkon. Radost může mít samozřejmě každý z čeho chce.

ad 4) dynamická chůze mi nesedí, bolí mě při ní kolena a kyčle (asi to dělám špatně), a s další technikou práce s tělem a myslí se seznamovat nechci (mám karate), nicméně souhlas, jsou to dvě různé věci

ad 5) Master the Art of running jsem nečetla

Společně s Milanem a Slavom bych ráda četla o tvých zkušenostech s tebou uváděnými metodami, a porovnala je pak se svými zkušenostmi z vlastních metod (přežití). Možná se pak vzájemně můžeme inspirovat, poučit…

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 02.11.2011 12:29:56

>> muflon, 02. 11. 2011 10:54:44

K té tenzi je třeba říci, že NÁZOR se může stát – a v tomto případě se patrně stal – mentální tenzí. Ve starém zenovém textu (Verše důvěřující mysli) se píše: Nehledej pravdu, nezastávej názory.

Jestli se stane názor na uvolnění (třaba tělesné) obcesí, tak to není uvolnění. Jak z toho ven? Tady máme za to, že v keckách.

Motto: No toto!
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 02.11.2011 12:38:32

>> pam65, 02. 11. 2011 12:29:56

nebo naboso… :)

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 02.11.2011 12:41:27

>> SlavoK, 02. 11. 2011 12:38:32

bať

Motto: No toto!
avatar

muflon muž 02.11.2011 13:57:39

Minimalistické boty, chůze a běh naboso, kecky… -to my neříkáte nic nového, k tomu jsem dospěl ještě než jsem založil toto téma…, ale díky – opakování je matka moudrosti

to SlavoK: promiň radši sem si šel zaběhat jak mě tady vytáčíte…navíc mně tady radí abych místo psaní běhal…tak se v něčem snažím držet vašich rad ;-)

SlavoK, jak jsem psal, neměním smysl informací, pouze upřesňuju a jsem dost sebekritický a snažím se být ohleduplný na budoucí čtenáře, aby toto vlákno mělo pokud to lze od disk.fora očekávat, nějakou hlavu a patu. Těch 30minut aspoň 3× týdně jsem doplnil podle knihy „Dynamická chůze“, a zmínku o tom že lépe je každý den, jsem ponechal… …konkrétníradu od vašich vzorů jsem neměl na mysli, stačí mi když čtu v časopise Běhej, jak to velmi uznávaní a obdivovaní leckdy PROTI SVÉ VŮLI ze zdravotních důvodů zabalí a musí ukončit kariéru…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.11.2011 14:22:45

Na úvodní otázku odpovídám: Pro oboje! I když těch osobních rekordů může u mne přibývat jenom na trochu delších vzdálenostech (např. od maratonu výše :-) ).

A 30minutový trénink podle knihy „Dynamická chůze“ si nechám:

  1. na důchod, nebo
  2. až nebudu moci běhat
Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

muflon muž 02.11.2011 16:33:43

to pam65: („Nehledej pravdu, nezastávej názory.“)

Asi na tom budu muset zapracovat, je to nejspíš tak…ale jak tak koukám, tak na tom musím zapracovat nejen já…(aspoň v něčem sem mezi místní zapadl dobře… ;-) )

to mirek: a proč vůbec uvažovat že možná budeš muset přestat když pro to UŽ TEĎ LZE PROTI TOMU NĚCO DĚLAT…Ivana Pilařová říká „já naposledy zuju běžecký boty až polezu do rakve“

to MartiNo: dobrou kondici a dobré zdraví (s vyhlídkou moci běhat až do rakve), bych rozlišoval…nemusí to vždy být ruku v ruce (resp.nějaké zdr.problémy dobrá kondice určitě řeší, ale jiné může časem způsobovat běhání bez regenerační chůze a bez uvolňování tensí při JAKÉKOLI každodenní činnosti (třeba luxování, žehlení sezení apod.dle Alex.techniky)…

to SlavoK+MartiNo: ad tense – mít přiměřené obavy je podle mne znak nestrkání hlavy do písku…a co se týká TENSÍ tak mi jde hlavně o tu co vzniká BĚHEM POHYBU (odtud logicky odpověď i na ty výkony při překonávání sama sebe – pokud zjistím při zapisování dosaženého výsledku (mimoděk) že jsem se zlepšil, žádná škodlivá tense nevzniká, narozdíl od toho když na to myslím během běhání… ;-)

Vezměme tedy příklad z jednoho z nejlepších – Miroslava Krska…v 35 letech to zabalil(ztráta motivace,bolesti zad,stálé rehabilitace atd…) a pak se dal dohromady, je léčitel, DBÁ O ZDRAVÍ celkově (bylinky, klystýry a kdo ví co ještě…a ejhle běhá dál skvěle jako veterán – a jak běhá to by kdekdo z mladších mohl závidět!). Překvapil mne hlavně tím svým každodenním hodinovým regeneračním ležením s prodlouženým dýcháním.ŘÍká, že obecně se hlavně neumíme čistit …(o tom ví své léčitel Jaroslav Zajíček, jeho fórum na zdravi-az.cz každému doporučuju ) M:Krsek píše v posledním Běhej, že ho kolena bolela v 18-ti víc než nyní když mu je 62 let…

PS: Nikdo se zatím nevyjádřil jak se díváte na běhání po pilinách na stadionu…

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.11.2011 20:14:52

venujem sa chôdzi aj zävodne. moja skúsenosť je, že dynamická chôdza ma dostane zo štartu do cieľa. statická chôdza ma daleko zo štartovej čiary nedostane.

učiteľ hudby ?

bude aj pre generáciu čo teraz sedí v školských laviciach platiť :

čo čech to muzikant ?

asi tú hudbu dobre deťom znechutíš, ak s nimi jednáš tak ako tu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha 4

skalka žena 02.11.2011 20:58:59

„PS. Nikdo se zatím nevyjádřil jak se díváte na běhání po pilinách na stadionu…“

Raději jsem neměla na tohle vlákno klikat… Když už nepoložíš např. výše citovanou otázku, byla bych snad ochotna ty piliny na stadionu i sníst 8-)

>> muflon, 02. 11. 2011 16:33:43

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 02.11.2011 21:00:10

Ono se tezko hleda nekdo kdo se diva na behani po pilinach na stadionu. Takovych stadionu s pilinovou drahou na kterou by se dostal bezecky hobik moc neni.

avatar

Praha 4

skalka žena 02.11.2011 21:06:44

>> SlavoK, 02. 11. 2011 21:00:10

Naštěstí! :-)

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 02.11.2011 21:14:12

>> skalka, 02. 11. 2011 21:06:44

Proc to? Mit atleticky oval a jeste k tomu i s pilinovou drahou (samozrejme hlavne aby tam byli poradne tartanove, nebo alespon antukove drahy) by urcite nebylo odveci.

avatar

Praha 4

skalka žena 02.11.2011 21:30:03

>> SlavoK, 02. 11. 2011 21:14:12

Máš pravdu, proč ne, mohlo by to být i prospěšné. Myslela jsem to s nadsázkou v souvislosti s muflonem – a pilinami v puse a žaludku…

Motto: Běh je jen jeden, ale když se začne hejbat, je jich moc...
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.11.2011 21:48:41

pilinovka bola kedysi na Mladej Garde a bolo to veľmi fajn

pilinovka bola znútra škavarovej dráhy a len v dľžke 300m v 1 zátačke bolo treba vyskočiť na škvaru alebo preskočiť do trávy

ale divať som sa na to nedíval, proste som tam len behal, dival som sa radšej atlétkam na zadky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.11.2011 21:58:35

>> muflon, 02. 11. 2011 16:33:43

I tento Tvůj příspěvek je pro mě natolik sofistikovaný, že chápu, proč nejsem schopen takový přirozený pohyb jako je běh, pochopit v celé jeho složitosti, Tvojí optikou.

Skutečně si pedagog? Vzděláváš budoucí generace?

avatar

muflon muž 02.11.2011 22:02:58

jak se díváte= jaký máte názor…pokud budem slovíčkařit tak se nedivte že spoustu diskutujících jen odradíte a budete si hrát na svém písečku a poplácávat se vzájemně po ramenou…

to Milan: nejde o to aby jsme každý museli chápat druhého, ale proč se hned navzájem shazovat (pokud jsem Vám šláp na kuří oko, neberte to prosím osobně – já se snažím věřit že to dokážete…) …jak vidět nebyl jste na mém blogu pro učitele…já se pro změnu nepídím co děláte za profesi a čím si vyděláváte na živobytí a neposuzuju bez znalosti druhého JAK kvalitně vykonáváte svou práci…(pro ilustraci, na naší škole žák nemusí být, na rozdíl od povinné docházky jinde, takže podle počtu žáků kteří CHTĚJÍ chodit se snadno pozná kdo je jaký učitel a jak si (ne)dovede udržet žáky během šk.roku… (mohl bych mluvit o počtu diplomů žáků, ale nebudu neboť to jsme zpátky u životních PRIORIT – žebříčků…)

PS: u nás je volně přístupný takový stadion…ale faktem asi bude jak píšete že to je spíš výjimka než pravidlo.

Motto: ...během k endorfinům - se zdravým nasloucháním tělu
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.11.2011 22:21:36

>> muflon, 02. 11. 2011 22:02:58

Máš pravdu, nebyl jsem na Tvém blogu pro učitele. Nejsem učitel…

Co se týče profese, nebyl jsem to já, kdo zde opakovaně poukazoval na svoji profesi učitele a vlastní potřebu mentorování jako tzv. profesní deformaci.

Z mojí strany to vídím jako opět (a bohužel) jen pláč na špatném hrobě.

Tvůj dotaz: 8-O

„PS: Nikdo se zatím nevyjádřil jak se díváte na běhání po pilinách na stadionu…“

Stejně jako na běh po měkkém povrchu v parku, v lese, nebo třeba v Jurském parku.

Nalezené položky: 189 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.