Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Ptejte se v on-line rozhovoru bývalého reprezentačního trenéra [článek]

Ptejte se v on-line rozhovoru bývalého reprezentačního trenéra [článek]

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední

PetrK muž 09.11.2011 15:05:09

V pátek usedne do redakčního „křesla pro hosta“ Bohdan Müller, bývalý národní trenér maratonských běžců (1974–81) a reprezentační trenér běhů a chůze (1981–84). V současnosti také manažer českých běžců a tréninkový konzultant naší přední běžkyně Petry Kamínkové. Zajímají vás jeho názory na běžecký trénink či stav současného českého běhu? Nebo na olympijské maratonské limity?
Odkaz na článek

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 09.11.2011 16:29:00

Mluvite o velkem prinosu pro vykonnost v trenovani se skupine a vzajemnem soupereni. V dnesnich casech (aspon mam takovy dojem) se velky vyznam priklada aby bezec behal na presne danych tempech individualnich pro jeho aktualni vykonnost. Da se tohle sloucit s treninkem ve skupine? Nehrozi v tom pripade, ze ti mene vykonni jeste vice upadnou protoze pri soutezivych treninzich se budou systematicky pretrenovavat? Dekuji.

avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 09.11.2011 16:55:13

Vážený pane doktore. Jako cyklista a běžec vzpomínám na Vašeho vrstevníka, vynikajícího all-round cyklistu dr. Jaroslava Cihláře a na jeho pedagogickou a osvětovou činnost. Rád bych se Vás zeptal, jaký máte pohled na to, aby sport jakéhokoliv druhu – ať mezi juniory, kadety, mládeží i dospělými – měl i dnes na paměti právě i pedagogickou, resp. etickou a sociální dimenzi, a jak by k takové výchově mohli přispět i dnešní trenéři a lidé povolaní? Anebo je tento prvek sportu jako určitá „areté“ již dávno minulostí? Děkuji za Vaši odpověď i čas a přeji vše dobré! K. Šilhan

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 09.11.2011 17:17:27

Milan Kocourek letos začal pravidelně běhat desítku pod 30 minut a dokonce zaběhl na naše současné poměry skvělý osobák 29:09. Ale není už nejmladší, letos mu bude 24 let, co byste mu poradil? Neměl by vyzkoušet delší tratě?

V únorovém rozhovoru říkáte, že jediný, kdo by mohl atakovat 2:15 v maratónu je Robert Krupička a ostatní včetně Petra Pechka nemají rychlostně tempový základ. Když však porovnám jejich osobáky na 5 km, je Pechek lepší, i když Krupičkův osobák je z roku 2003. Vzhledem k jejich slabé pětce, kterou ani jeden z nich nemá pod 15 minut, je jejich letošní maratónský výkon 2:18 skvělý, nemyslíte? Neměly by oba méně běhat kopce a víc trénovat rychlost?

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 10.11.2011 16:53:52

Mohl byste alespoň řádově vyčíslit potřebné výdaje výkonnostního vytrvalce na jednu sezónu – soustředění + zátěžové testy, doplňky stravy + regenerace, obuv + oblečení, doprava a ubytování na prestižní závody. Kolik peněz putuje od sponzorů, nejsou běžci limitováni tím, že na soustředění nemají dovolenou ani peníze? Můžete nastínit třeba na Petře Kamínkové. Jak se díváte na prestiž mistrovských závodů, kdy se mimo dráhu běžně nesejde i ta úzká špička a veteránskou bednu obsadí „ten kdo přijde“. Jaký názor máte na vznikající i zaběhnuté seriály – Mizuno cup, ČBP, Salomon trail running, Xpower cup, … – kdy si díky systému bodování pořadatelé „pojišťují“ účast běžců na „svých“ závodech. Schvalujete vlnu kompresních podkolenek a různých návleků, které jsou například v závodní cyklistice již zakázány? Poslední dotaz – jak vysoká finanční odměna pro prvních šest je dle vás adekvátní na závodech typu Běchovice / Hornická 10, aby se tam skutečně sešli ti nejlepší. Děkuji

avatar

Celkem 9 km
Minulý měsíc 0 km

abuk1 muž 11.11.2011 06:44:03

Dobrý den, je mi 11 a baví mě běhat dlouhé tratě kolem 10km. Píšete, že to není dobře. Já z toho mám radost a vždy se moc těším. Mám pocit, že po dvouhodinovce češtiny jsem mnohem víc unavený :-) . Myslíte, že je to špatně? Jaký byste mi poradil trénink? Kromě běhání hraju ještě fotbal a tenis.

Motto: Kolo všem!!!
avatar

Sokolov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:18 (2009)
půlmaraton: 1:38:49 (2009)

Amater muž 11.11.2011 09:01:54

Velice zajímavý rozhovor, takových článků s názory zkušených odborníků bych si přál víc …

avatar

jogger72 muž 11.11.2011 11:29:08

Dobrý den, rád bych se Vás pane doktore zeptal jaká by podle Vás byla predikace výkonů v maratonu u našich momentálně tří nejlepších běžců na 10km(Kocourek, Kreisinger, Homoláč). A neměli by tito běžci lepší předpoklady ke splnění limitu na OH, než momentálně dva naši nejlepší maratonci(Krupička a Pechek)? Jaký je podle Vašeho názoru důvod nezařazení našich běžců do střediska VS, když jsou zde zařazeni atleti z jiných disciplín, kteří nedosahují jejich výkonnosti.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.