Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Běhání v izraeli

Běhání v izraeli

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Prostějov

Celkem 4144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:32 (2014)
půlmaraton: 1:20:46 (2012)
maraton: 3:24:10 (2008)

Fosaman muž 23.11.2011 12:05:14

Nemáte někdo informace jak se běhá v této zemi… (hrozi mi služebni cesta do Tel Avivu :-( ) Je tam běžné běhat třeba v parku nebo tam budu působit běháním hodně exoticky? Mají něco jako termínovku závodů? Je to tam pro běžce za městem bezpečné?

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 23.11.2011 13:09:26

>> Fosaman, 23. 11. 2011 12:05:14

V Israeli není s běháním problém a v Tel Avivu nebude určitě. Dá se tam běhat jak po rovině po pobřeží tak i do kopečků do čtvrtí nad městem. Pokud nebudeš zabíhat do arabských čtvrtí, měst,vesnic nebo oblastí, je to OK. Před pár lety jsem komunikoval s jedním člověkem z běžeckého klubu v Tel Avivu, který se podílel na znovuobnovení maratonu v Tel Avivu. Pokud by se mi podařilo ten kontakt ještě najít, zkusím ti ho poslat. Jediné nebezpečí, které ti může reálně hrozit na silnici jako běžci, je od řidičů. Jezdí se tam dost otřesně. Pokud budeš mít nějaký čas navíc, doporučuji zajet k Mrtvému moři na Messadu. Vyběhnout si na ní je zážitek, který v člověku docela dlouho zůstane.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.11.2011 16:31:41

mne je ľúto ľudí v Palestíne, ktorí nemajú život a behanie je to posledné čo by ich zaújimalo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 23.11.2011 17:33:16

>> rudo, 23. 11. 2011 16:31:41

Rudo, zůstaň u sportu. Toto je běžecké fórum, zde s tebou o tom nechci diskutovat. Mě je líto spousty jiných lidí, zvířat a podobně a také s tím zde neobtěžuji a nezanáším fórum.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Vesec u Turnova

Celkem 36335,3 km
Minulý měsíc 28 km
10 km: 0:45:56 (2011)
půlmaraton: 1:44:53 (2014)
maraton: 3:39:18 (2012)

Strouhal Zdenek muž 23.11.2011 17:37:47

>> sam, 23. 11. 2011 17:33:16 Máš naprostou pravdu toto vlákno je hlavně a především o sportu.

Motto: Běhám rád!
avatar

Prostějov

Celkem 4144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:32 (2014)
půlmaraton: 1:20:46 (2012)
maraton: 3:24:10 (2008)

Fosaman muž 23.11.2011 21:11:53

>> sam, 23. 11. 2011 13:09:26

Díky za informace..Jen nevim jak poznam kde ve městě začína arabska čtvrť hebrejské ani arabské nápisy mi nic neřeknou,tak snad to nevběhnu kam nemám..

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 23.11.2011 21:32:24

>> Fosaman, 23. 11. 2011 21:11:53

Tel Aviv je vesměs židovský. Jaffa je víc arabská, ale není samozřejmě součástí „Palestinské autonomie“. Běhání v Tel Avivu na pobřeží bude asi příjemnější. Podle nápisů se často nedá moc řídit. Většinou jsou hebrejsko-arabské. Jinak arabština je „kudrlinková“ a hebrejština je víc „hranatá“. To jen pro lepší orientaci. Ale fakt na pobřeží je to bez problému. Do blbých území by ses mohl dostat omylem jen ve vnitrozemí. Není třeba se bát.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 25.11.2011 15:32:12

>> rudo, 23. 11. 2011 16:31:41 Mne je zas luto ludi, ktori nevidia, kto je hlavnou pricinou ich tazkeho udelu – ich vlastni lidri a ti co tych lidrov financuju. Uz davno sa mohli mat lepsie, keby nemali pomylene priority. Velmi by ma zaujimalo, ci si tam niekedy Rudo aj bol, alebo zas cerpas iba zo svojich ultra lavicovych informacnych kanalov, ako obycajne…

No nic, spat k tematu – behanie v Izraeli je uplne v pohode a to aj do urcitej miery na miestach kde ziju ortodoxni veriaci. Tel Aviv je navyse hodne sekularizovany a ziju v nom moderne zmyslajuci ludia, ktori sport povazuju za beznu sucast zivota.

avatar

Sloviensko

rudo muž 25.11.2011 22:10:34

>> Mato, 25. 11. 2011 15:32:12

Maťo bolo mi jasné že musiš mať na to úplne opačný názor a to je v pohode

rozhodne nečerpám z tých zdrojov ako čerpáš ty, také zdroje by som nedokázal čitať

neviem čo považuješ za uktraľavicové zdroje

ja si zdroje vyberám podľa pravdivosti faktov nie podľa falošných politických nálepiek ja osobne neverím žiadnej politickej strane, to čítaš letáky ktorej strany ? ultrapravicovej ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 26.11.2011 08:03:02

>> rudo, 25. 11. 2011 22:10:34

Máš zvláštní představu o pravdivosti faktů. To, že se zde vyjadřuješ k jakékoli problematice kolem běhání mě nepřekvapuje, od toho to fórum je. Každý si může přebrat, čemu z toho, co tvrdíš věřit a co brát s úsměvem. Ale znovu tě prosím, nepleť sem politiku a mezinárodní vztahy,zvláště pak z oblasti, do které opravdu vůbec nevidíš.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 26.11.2011 09:08:58

>> sam, 26. 11. 2011 08:03:02

som presvedcený ze do toho vidim ovela viac ako ty

je zaujimave ze moja mala poznamka ze mi je luto ludi v Palestine tak vytocila niekolkych jedincov

uz vam topia Murdochovcov vas svet sa ruca

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.11.2011 08:48:51

Sorry Rudo, ale keby som Ta oznacil, ze si PAKO, tak nebudem daleko od skutocnosti. To nie je urazka, ale konstatovanie niecoho, cim Ta oznacili ludia uz na viacerych miestach a na roznych forach. S Tvojimi nazormi o behani vo vela veciach nesuhlasim, a ked to povazujem za potrebne, aj to poznamenam, najma ked miera Tvojej demagogie a prekrucania presiahne mieru nadnesenej satiry a ti menej skuseni uveria skoro vsetkemu, co napises. Uz vela krat si bol opraveny a vracany spat do svojich kolaji, s ktorych tak rad vykracujes bez zakladnych poznatkov o teme, o ktorej tak zanietene diskutujes. Ako Ti uz bolo povedane, toto je bezecke forum a vyjadruj sa cisto k behaniu, inak mozes byt sankcionovany spravcami.

Otazka znela, ako sa beha v Izraeli, nie ci Ty si myslis, ze nejaki „palestinci“ chcu, ci mozu behat (mimochodm, su to potomkovia beduinov z najmenej 70tich oblasti rotrusenych na uzemi vacsom, ako je cela Europa, tak ako mozes vediet, ake su ich podmienky, ale to je vedlajsia vec).

Zjavne si v Izraeli nikdy nebol, takze nemas relevantne cim pripiet, iba svojou demagogiou. Aj keby sa niekto opytal, ako sa beha na Zapadnom brehu, ci v „Palestine“, ani vtedy nema Tvoja poznamka s otazkou nic spolocne, kedze na nu nevies odpovedat a v Tvojich kanaloch sa o behani asi nic nehovori. Ja by som aj na nu vedel odpovedat, lebo som videl behat v Izraeli aj mnozstvo Arabov a tiez viem, ze „Palestina“ (stale neexistujuci stat) je uznavanym clenom MOV a posiela na OH svojich sportovcov (aj celkom obstojnych bezcov – vytrvalcov).

BTW, Tvoje zdroje som mal moznost si pozriet, ked si mi poslal nevyziadany mail. Ak taky HOAX, co si mi poslal povazujes za relevantne zdroje, tak dakujem pekne a radsej uz mlc, lebo sa iba strapnujes. Vsetky „fakty“, ktore v nom odzneli, boli ako agitacny clanok z casopisu Slovak, ci Gardista z pred 70-tich rokov. Uz vtedy som Ti napisal, ze to snad nemyslis vazne a urazas tym moju inteligenciu a sam seba zhadzujes do suterenu…

Tiez vobec neviem, co maju akysi „murdochovci“ spolocne s behanim v Izraeli. Ty vsak asi patris k tym, co hadzu ludi do jedneho vreca podla akejsi krvnej linie ich prapredkov, ci skor podla nejakych fam o akomsi povode, lebo to jedine dokazes uchopit a pretvarovat si na nejaku logiku v zmatku, ktory Ti tento svet sposobuje v hlave. Ale nieco Ti poradim – neexistuje ziadna celosvetova konspiracia, su len jednotlivci, co maju vplyv. Ich povod s tym ma pramalo spolocne, lebo je medzi nimi zatupenie kazdeho vierovyznania, rasy a geografie. Ak si myslis opak, tak gratulujem, nezapries v sebe praveho „Slovaka“… Nazdar, ci mal som skor povedat „Na straz“?

P.S.: Vratim sa spat k teme a sopravedlnujem sa za OT – pocasie na behanie v Izreali je prave vhodne v tomto obdobi – November az skory marec. V ostatnej casti roka je to dost neznesitelne kvoli horku. Teplumilnym to vsak zjavne nevadi, pozerajuc sa na popularnost behu v tychto koncinach.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 28.11.2011 12:29:37

>> Mato, 28. 11. 2011 08:48:51

Pokud se bude Fosaman vyskytovat v okolí Tel Avivu resp. na pobřeží Středozemního moře, tak to s počasím opravdu bude mít mnohem lepší než my zde. Jak píšeš, nelze si přát nic lepšího. Pokud by však byl například v Jerusalému, který je více než 800m nad mořem, mohl by zažít i sníh, který zde skoro každou zimu alespoň na chvilku napadne.

PS: Tvůj příspěvek (odpověď rudovi) mi mluví z duše :-)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.11.2011 02:01:19

>> Mato, 28. 11. 2011 08:48:51

som rád že moja poznámočka ťa naladila na vyklopenie všetkého čo v tebe je, snád sa ti uľavilo ?

tak ako sa vždy vedelo v tomto období všetko vyplávava napovrch a na verejnosť. tak aj tvoja malá dušička sa zdôverila svetu.

svet sa stáva krajším tomu nezabrániš svojou zlobou

a áno zavolaj si cenzúru na pomoc, doteraz také fungovalo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.11.2011 02:03:52

ked sa píše o hrach commonwealthu tak vzdy 90 % debaty je o politike a zmysle celeho systemu a prečo sa športovci stale prepoziciavaju takej idologii

akokolvek sa zopar podporovačov hier snaží predstierať že debatu musí byt len o sprote

ked sa píse o OH 1936 v Berlíne tak sa neda len o sporte to chape kazdy

toto je uplne rovnaka situacia

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 29.11.2011 07:18:33

>> rudo, 29. 11. 2011 02:03:52

Opravdu jsem se snažil doposud vyhnout tomu, diskutovat s tebou na tomto poli, ale tvé poslední srovnání již nelze ignorovat. Pokud jsi schopný srovnávat OH 1936 v Berlíně a situaci kolem nich s tématem běhání v Israeli resp. situací v Israeli, kam téma převádíš, pak tvůj primitivismus je ještě větší, než jsem si myslel. Pokud si admini myslí, že to je urážka, pak ať můj příspěvek smažou. Já si myslím, že je to ještě mírné hodnocení tvé osobnosti. Jinak je to má poslední reakce na tebe v tomto tématu, která se netýká původní otázky, tedy běhání.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.11.2011 19:00:50

Rudo, stale si nic nepridal k teme, co teda mas? Malu dusicku prezentujes leda Ty, ak Ta nevinne vlakno strhne k hodnotiacim usudkom a nutkaniu zacinat politicku debatu. O behani v Izraeli vies prd a zjavne aj o tomto regione, kde si nikdy nebol. Zostan radsej pri hodnoteni Australie, ktoru snad poznas, kedze tam zijes. Btw, poznas termin pasivna agresia? Tak Ty debatujes.

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.11.2011 07:20:06

>> Mato, 29. 11. 2011 19:00:50

Maťo tvoj príspevok tvrdí že ma sleduješ na rôznych forach a zbieraš o mne osobné informácie používaš informácie zo súkromnej korešpondencie a máš zapamätané moje príspevky

v podstate máš vytvorený osobný spis a si pripravený ho použiť hocikedy verejne ked sa ti to hodí.

mne to ukazuje dušičku typu eštébak amatér.

Na každom fore kde je viac ako tisíc debatujúcich sa nutne musí vyskytnúť veľa takých čo s niekým nesúhlasia a teda aj so mnou aspoň v niektorých otázkach. V tom množstve ľudí sa ľahko nájde jeden dvaja ktorý si niektoré názory zoberú ako osobný útok a spravia si z človeka osobného nepriateľa. Na dvoch forach z viacerých mám osobného nepriateľa ktorý sleduje všetky moje príspevky a ked len trochu môže zautočí ked nemôže k téme zaútočí hocičím osobným.

Ty si sa postavil do rovnakej úlohy na tomto fore

Dalej považuješ ľudí za idiotov neschopných si vytvoriť vlastnú mienku a pasoval si sa do pozícia vasilise premúdrej ktorá bude kntrolovať všetky príspevky aby si chránil ľudí ktorí sú podľa teba blbí a potrebujú tvoju ochranu.

Je to tvoja voľba a mne je to v podstate jedno.

čo ja vidím je hranie pozície sily a zastrašovania kde všetkým verejne ukazuješ že ak si niekto dovolí s tebou verejne nesúhlasiť alebo verejne vysloviť názor ktorý ťa irituje, že si z neho spravíš osobného nepriateľa založíš si naňho osobný spis a budeš sledovať kade môžeš na forach. Predpokladáš že tým možných oponentov zastrašíš tak že nik nebude mať odvahu si napísať čo si naozaj myslí ?

daľšia taktika eštébackej dušičky

spamätaj sa a staň sa znovu človekom, časy sa zmenili

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

maraton: 3:01:36 (2011)

Luboš Brabec muž 30.11.2011 08:17:57

>> rudo, 30. 11. 2011 07:20:06

Pokud trpíš utkvělou představou, že někdo (v tomto případě Maťo) tě pronásleduje po různých fórech a sbírá o tobě informace do osobního spisu, tak diagnóza je poměrně jasná. Už jsi s tím byl u lékaře-odborníka? Ten ti podle mého názoru pomůže víc než kdokoli na tomto fóru.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.11.2011 10:46:23

Rudo, nie, nemas pravdu, si pre mna prilis bezvyznamny, aby som sa s Tebou zaoberal do hlbsej miery, ako puhej reakcie na Tvoje demagogicke myslienky. Ak vsak trpis utkvelou predstavou o tom, ze na Teba kazdy zbiera informacie, tak by si mal mozno prehodnotit svoju pisomnu logorrheu a zacat vazit svoje slova. Ci ta chyba nebude nahodou v tom, ze pises vsade, o vsetkom a velmi casto o veciach, ktorym pramalo rozumies, alebo si o nich pocul iba z autobusu. Potom sa necuduj, ze casto celis kritickemu nesuhlasu od ludi, co nehodlaju takuto demagogiu trpiet (a ze nie som sam si sa mohol presvedcit z poctu disentov na Tvoje blaboly). O tom, ze zijes v Australiii, si sa vyjadril na tolkych miestach (aj na tomto fore), ze je to pre priemerne (ne)pozorneho navstevnika fora bezna informacia. To, ze si mi poslal hromadny mail so stvavou agendou som napisal, lebo to bol mail nevyziadany a takeho obsahu, ze by si si zasluzil niekam nakopat za jeho sirenie. Hovori aj dost o Tvojej integrite a farbisto vykresluje Tvoje motivy zaspamovat a zatrollovat toto vlakno, ku ktoremu si nicim produktivnym neprispel.

A k tym stb-akom – zahlad sa skor do vlastnej historie, mozno tam nieco najdes. Ja som nastastie prilis mlady na to, aby som mal nieco s nimi spolocne, Ty vsak na to uz mas svoj vek a aj maniere.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 30.11.2011 14:17:15

>> Fosaman, 23. 11. 2011 12:05:14

Pokud bys byl v Israeli i v půlce března, je v Jerusalemu 2. ročník maratonu. Níže je link na video trati.

http://www.israelnationalnews.com/….aspx/150227#…

Jinak jsou v Israeli pořádané tři maratony:

Tiberias – 12.1.2012 http://www.tiberias-marathon.co.il/index.php?…

Jerusalem – 16.3.2012 http://www.jerusalem-marathon.com/

Tel Aviv – 30.3.2012 http://www.tlvmarathon.co.il/Default.aspx?l=en

Já zatím běžel jen Tiberias. Běží se obrátkově z Tiberias na druhou strany Kineretského jezera. Je pod úrovní moře, takže i v zimě je zde pěkné někdy až moc teplé počasí na maraton v porovnání s lednovými mrazy u nás.

Motto: http://skyrunning.cz
Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.