Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » kolenní chrupavka

kolenní chrupavka

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

nifer muž 07.12.2011 16:38:16

dobrý den, asi před půl rokem jsem se začal aktivně věnovat sportu a nyní se mi vytvořila voda v koleni a doktor mi řekl, že je to špatná chrupavka – jsem prý ve vývoji(je mi 14 let) a chrupavka mi změkla působením hormonů. dal mi condrosulf, že ho mám brát 2 měsíce (nyní ho beru asi týden) chtěl bych se vás zeptat, co s tím mohu dělat aby se chrupavka nepoškodila ještě více? (doktor mi samozdřejmě řekl, že nesmím běhat po tvrdých terénech,…) ale chtěl bych vědět také více názorů. další věc a také hlavní věc podle mého je strečink. Na toto jsem se doktora zapoměl zeptat a mohu tam přijít až za 3 měsíce. prosím, jestli jste měli také něco s chrupavkou(nebo jste doktor), řekněte mi, jestli mohu dělat protahovací strečink děkuji za odpovědi

avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 07.12.2011 20:01:12

toto by tebe, ale aj 99% ostatnym bezcom na tomto fore malo pomoct v posilovani, resp. v prevencii kol. klbu

http://www.youtube.com/watch?…

avatar

Kroměříž

Jita žena 08.12.2011 22:05:43

>> nifer, 07. 12. 2011 16:38:16

Předpokládám, že Tě lékař náležitě vyšetřil, podíval se, jak stojíš, jak chodíš, jak běháš, které svaly jsou kolem pánve ve zkratu, které třeba nefungují ideálně, popř. Tě zrovna ošetřil… nebo se také možná jen podíval na to koleno. Ono totiž na tom, jak se chová trup a pánev v zátěži, velmi záleží, jestli bude něco (kyčel, koleno, kotník, chodidlo…)přetíženo nebo nikoli. V Tvém případě se tak nejspíš stalo, tzn. že nebude něco v pořádku a jestli je to zrovna chrupavka, no nevím, nevím, nevidím Tě. 14let? Stále školní věk… po celodenní zátěži v sedu vyběhneš, nebo se nějak na zátěž nachystáš? Strečink ano, pokud přesně víš, kde jsou rizika napětí a přetížení. Obecná moje rada: ať protahuješ cokoli, v protažení nesetrvávej déle, než 6vt. Jitka Stehlíková, www.fyziosport.cz

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

nifer muž 09.12.2011 21:30:17

jo, tak to mě takhle neprověřoval, jen mě položil na lehátko, zjistil, že se mi ta noha „kejve“ když s ní pohne (od kolene dolu) samozdrřejmě si před zátěží udělám skoro vždy dynamický strečink. kdyžtak jen doplňujcí otázka: 6vt. znamená 6 vteřin? (omlouvám se, nejsem velký přítel zkratek) jinak dnes jsem zkusil udělat i statický strečink (http://www.google.cz/imgres?…) je to zátěž i na koleno a při stečinku mě koleno často i bolelo, ale po skončení se to vrátilo do normálu v každé poloze jsem zůstal cca 20 sekund jinak děkuji za všechny odpovědi

avatar

Praha

jaja7958 žena 17.02.2012 13:10:06

Ahojte, objevila jsem web, který se zabývá chondropatií, tak kdo máte problém s chrupavkou pod čéškou, můžete tam občas juknout .. zatím tam toho teda moc není … ale zase je to nyní asi jediný web, který se tím zabývá, věřím, že do budoucna tam toho bude přibývat http://www.chondropatie.cz/

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 17.02.2012 13:54:38

prezradim ti tajomstvo – vo vyvoji je kazdy 14-rocny clovek. nasledkom vyvoja nemakne chrupavka, to by sme tu dopadli… ;)

zacni behat naboso, biomechanika sa ti upravi… na akomkolvek terene. lepsie je nechat telo robit svoju pracu, nez vedome kafrat do komplikovanej sustavy, ktoru do detailov nepozname ;)

P.S. ospravedlnujem sa, ze to nie je instantna rada a ze musis nieco urobit.

natahovanie pred behom? … no, co ja viem? naco? trup a panev? … to nie su priciny, len vysledok, kompenzacia, rovnovazny stav vyvazujuci nieco ine. odporucam zacat najmensim moznym krokom – daj mozgu dost podnetov… vyzuj sa. uvidis, ci problemy pretrvaju.

never tomu, ze len jeden pohybovy vzorec je spravny. rovnovaha je dynamicky stav, meni sa s respektom voci vstupnym velicinam…

keep on running in the free world! www.barefootambassador.net :)))

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Plzen

Lucie 24let žena 08.01.2016 22:22:45

Zdravim vas ;) pisu z telefonu tak se omlouvam za interpunkci ci prekliky pismenek.Mam vazne problem…Vazila jsem 121kg pak jsem zacala aktivne hubnout a sportovat zhubla jsem na 74kg coz pri me vysce 181cm je vyhovujici.Ovsem ma chrupavka to nezvladla jednou se mi protocilo koleno chrupavka jiz opotrebovaba krupla a bylo..diagnoza chondropatie 3ho stupne…nyni jsem 4 mesice po artroskopii kde zacistili chrpavku jim krmivo pro kone a dochodila jsem kolagen.injekce ovsem stale spatne.Sport zvladam malo co…nejvetsi problem mam v propnuti nohy ve vzduchu + samozrejme zatez do schodu ci do kolen celkove..myslite ze je jeste sance ze se chrupavka zlepsi? Nedokazu takhle omezena zit..+samozrejme bez sportu opet pribiram na vaze..doktori rikaji dat tomu pul roku ale nevim co by se jeste za ty dva mesice mohlo zmenit kdyz uz plnohodnotne chodim do prace od 18.listopadu a nohu trenuju jak muzu ;(

Motto: ,, nic spatneho netrva vecne "
avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 25.03.2016 20:52:14

>> Lucie 24let, 08. 01. 2016 22:22:45 Třtinová melasa údajně pomáhá (1 lžička do šálku teplé vody, ráno a večer), na chrupavky má výborný vliv též kombucha.

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.