Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Zánět okostice?

Zánět okostice?

Nalezené položky: 63 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

petross muž 25.12.2011 22:46:26

Ahoj,

běhám téměř denně od září. Na čas – půl hodiny hned od prvního dne, vzdálenost jsem moc neřešil (začal jsem především kvůli psychice). Měřením na mapě odhaduji vzálenost, na kterou jsem se dostal za cca měsíc a půl, na 5.5 km.

Vzhledem k tomu, že jsem nic nepřečetl, udělal jsem několik blbostí, tak vás prosím o shovívavost :-)

Běhám na asfaltu (kdo znáte – park na Jarově hned u kolejí VŠE) v běžeckých Adidaskách za 1000,–.

V listopadu jsem přestal asi na tři týdny kvůli smogu a bolesti kolenou. Pak mi spolubydlící poradil nosit dlouhý kalhoty a bolest zmizela (ano, tohle byla asi největší pitomost).

Od prosince jsem tedy znovu vyběhl naplno. Cca před týdnem jsem ale přestal pro sílící bolest na holeních, jakoby přímo oněch kostí, na povrchu rovnou pod kůží. Myslel jsem, že je to od chladného větru (až teď jsem si pořídil zateplené elasťáky). Po prostudování fóra se mi ale jako nejpravděpodobnější diagnóza jeví zánět okostice. Od bolesti jsem si pomáhal horkou sprchou (vždy se mi velmi ulevilo), což, jak jsem se zde dočetl, je pravý opak správného postupu :-)

Mohlo by jít i o něco jiného?

Pátým dnem mám pauzu, kromě občasného dobíhání tramvaje, kdy bolest okamžitě udeří znovu :-(

Pokud mě skutečně zlobí okostice, jediné, co bych měl vynechat, je běh? Můžu bez problémů např. posilovat / jezdit na trenažéru?

Díky.

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 25.12.2011 22:55:02

Jo, to by odpovídalo, klasický okostice. Hoď si na tři neděle nohy na stůl, dřív to stejně nepovolí a pak začni pozvolna znovu. Cena bot není rozhodující, rozhodující je povrch a běžecký styl. Čili, běhej po měkkým(les, tráva, hlína…) a došlapuj na přední část chodidla, krátkej krok, došlap pod těžiště – to si najdeš. Kolena Tě taky spíš bolely z povrchu a techniky než kvůli neoblečení.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

petross muž 25.12.2011 22:58:25

>> Kostěj, 25. 12. 2011 22:55:02

Díky za odpověď. A na ten cykl. trenažér můžu? Na pohybu jsem docela závislej…

Ještě dodám, že oproti typickým příznakům necítím žádnou bolest na omak…

avatar

Praha

Celkem 21393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:06 (2015)
půlmaraton: 1:18:50 (2016)
maraton: 2:50:47 (2013)

jsyrovat muž 25.12.2011 23:49:56

>> petross, 25. 12. 2011 22:46:26

S největší pravděpodobností to je zánět okostice. U mě se to projevovalo někdy dost silnou bolestí prvních 5–10km, pak to zpravidlo přestalo. Mě na to pomohlo asi několik věcí najednou: 1) vynechal jsem rychlé běhání na tvrdém povrchu, nahradil jsem to VK (výklus kopce) v lese, s velmi pomalým sklusem zpět a znova – několikrát, případně dlouhé běhy po lesních cestách, 2) podle názoru doktora chybělo magnésium, předepsal mi tablety, ale já pravidelně piju Magnésii, ředím tím i cokoli jiného – Colu, džusy…, 3) začal jsem si dávat větší pozor na došlap, mělo by to jakoby jít přes vnější stranu chodidla (ale bez přehánění), 4) na radu fyzioterapeutky – ledová voda po osprchování po běhu, prý to uvolní nějaký malý sval (nebo šlachu) těsně za kostí pod lýtkem, což je prý původ tohoto problému. 5) podle názoru dalšího doktora to je taky kompartment syndrom, při rychle zvýšené zátěži a zahřátí svalů, se nedostatečně prokrvují, poradil mi postupné rozehřívání, což znamena velmi lehký rozklus 2–4km a pak teprve tempový běh nebo závod.

Zlobilo mě to dobře víc než rok, teprve letos na jaře jsem se toho během pár týdnů zbavil, pomocí toho výše. Na podzim jsem si zaběhl několik závodů na asfaltu, vše osobáky a opatrně se vracím k tréninkům úseků, a je fakt, že se to občas velmi lehce ozve, takže to nemůžu moc přehánět.

Cyklotrenažér je v pohodě, to co tomu nejvíc vadí jsou otřesy při dopadu. To platí i pro únavové zlomeniny.

Co se týče kolen, ty mě teď zazlobily v posledních pár týdnech, dostal jsem Condrosulf 800, stejně dobré je údajně i GS Condro Forte (to si berou někteří i preventivně). Ale zase – vadí tomu nejvíc tvrdé dopady, takže nejlíp po měkkém v lese, dnes jsem dal po lese 23km a nic :-) Před týdnem jsem málem nedolezl zpátky domů…

avatar

petross muž 26.12.2011 00:02:31

>> jsyrovat, 25. 12. 2011 23:49:56

Super, díky za rady :-) Určitě změním techniku běhu.

Les by sice byl optimum z mnoha hledisek, nicméně pokud chci běhat denně svou půlhodinu před prací/školou, je to časově dost problematické :-/ Na Žižkově mě napadá snad jedině ten pruh nad Krejcárkem, budu ho muset prozkoumat :-)

Magnésii piju taky, a to téměř denně… S GS Condrem mám trochu problém, neb nejím maso (tuším v něm želatinu). Ale měla by stačit vyvážená strava s dostatkem bílkovin.

A zajímalo by mě, proč mi tolik pomáhá od bolesti ta horká voda :-)

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 26.12.2011 01:48:28

Kvůlivá půlhodince nestojí za to povolovat kravatu a přezouvat polobotky, tomu neříkám závislost na pohybu :-D, ale dělej všechno, co tě nebolí. Kolo, plavčo, posilka. Jestli jíš, nebo nejíš maso, v tomhle případě asi není rozhodující, ale jak říká můj oblíbenej autor: „…ale v tomhle mimochodem nejedu, nejsem hnidopich, každá živá bytost žere to co může“. Zásadní je to spíš pro ty kolena a jiný klouby, chrupavka je vyživovaná tuším difuzí a tady jsou důležitý aminokyseliny v krvi, otázka je, zda je z rostlinný stravy dokážeš do sebe dostat v odpovídajícím množství a kvalitě. Mimochodem, co budeš baštit, až se zjistí, že ty chudinky kytky maj taky duši ;-)

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 26.12.2011 10:12:21

>> petross, 26. 12. 2011 00:02:31 „A zajímalo by mě, proč mi tolik pomáhá od bolesti ta horká voda“

Jak píše jsyrovat, vtip je v zakončení sprchování ledovou vodou, prospívá hlavně to prokrvení…

Motto: ...kam až?
avatar

petross muž 26.12.2011 11:47:53

>> Kostěj, 26. 12. 2011 01:48:28

Věz, že i půlhodina denně může činit zázraky, pokud trpíš např. nespavostí ;-) Pak jsi na ní závislý.

Ad aminokyseliny: Bílek? :-) Jinak v rostlinný stravě jsou taky všechny, jen je potřeba kombinovat obilné zdroje s luštěninnými. A k masu a mas. produktům mám spíš přir. averzi, etika hraje minoritní roli (ale to je už trochu off-topic).

avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 26.12.2011 13:18:22

Ahoj, napiš z které straně holenní kosti Tě to bolí, zda je otok, zčervenání, pulzní či stálá bolest, zda je klidová, nebo při námaze … A kde se objevuje. Jakoby z vnitřní strany holeně? Pokud ano, ozývá se Ti nejspíše dlouhý flexor prstů, jehož se upíná po průběhu vnitřní strany holeně. pokud jsou bolesti na straně vnější, nejspíš přetěžuješ m. tibialis anterior možná nadměrnou supinací nohy. Zde je teda i otázka, jakou máš klenbu, nášlap a hlavně jaká je stabilitu hlezna i v dynamické funkci, jako je běh. Proto i výběr bot s kontrolou nadměrné pronace (u bolestí na vnitřní straně) či kontrolou nadměrné supinace (u bolestí na zevní straně) může pomoci. Uvádí se, že tyto úponové bolesti se objevují u začátečníků, kteří nejsou dostatečně adoptováni na zátěž. Dalším faktorem může být změna povrchu, ale i vlastností materiálu při poklesu venkovní teploty. Ale bylo by třeba, aby se na Tebe někdo kouknout celkově,nejlépe zkušený fyzioterapeut, protože i takový problém může mít příčinu od páteře, od pánve, a bolest se může projevit až na periferii … a je třeba ho řešit jinak, zaměřit se na stabilizaci, na úpravu dysbalance … vím o čem mluvím, sama jsem si stejným problémem prošla. Zvlášť pokud je člověk hypermobilní, má zvýšené nároky na stabilizaci těla a je třeba zapracovat i jinde, než v místě bolesti. Ještě to teplo … na akutní zánět – chladit, na chronický teplo :-) ale i to je hodně individuální, pokud Ti teplo dělá dobře, aplikuj teplo a pak zkus jemný strečink, uvolnění svalu …

Denisa (fyzio)

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

petross muž 26.12.2011 13:40:04

>> Deni, 26. 12. 2011 13:18:22

Ahoj, díky za reakci! Žádný otok, žádné zčervenání. Jen bolest podobná té při chřipce, ale jen na holeni. A spíš na povrchu přímo pod kůží (ale obtížně se lokalizuje). Bolí mě pouze při běhání, při chůzi ani v klidu nic necítím.

Je pravda, že mám plošší nohy (nosím ort. vložky, ale jen v běžných botách).

avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 27.12.2011 10:08:11

>> petross, 26. 12. 2011 13:40:04 Už se na k tomuto tématu opakuji, ale nedá mi to. Před rokem jsem měl stejný problém, okostice mi přišla jako nejpravděpodobnější varianta, nakonec jsem ale při jarním 1/2 maratonu v Praze v půlce pro silnou bolest vzdal a byla z toho únavová zlomenina holenní kosti. Proto bych možná doporučil vyšetření ortopedem, člověk nikdy neví. I když tvoje informace, že běháš po asfaltu v adidaskách za 1 000 může být prapříčinou problémů. Určitě bych zašel do nějakého specializovaného běžeckého obchodu (na Žižkově máš Triexpert) a nechal si udělat scan běhu a vybral podle toho boty.

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 27.12.2011 10:36:32

>> Deni, 26. 12. 2011 13:18:22

>> dolezalj, 27. 12. 2011 10:08:11

Jasná zpráva, hlavně ty boty, ty musej bejt co nejdražší, hlavně si nech udělat za spoustu prachů všechny možný vyšetření. Lidi proberte se, dyk ten kluk dá každej den tak pět kilo, na to ani boty nakonec nepotřebuje. Pronace a supinace jsou u výrobců bot marketingový kecy. Únavová zlomenina se vyloučit samozřejmě nikdy nedá, zejména když má člověk ptačí kosti a nebo už je trochu geront, ale vzhledem k objemům to nevidím jako pravděpodobný.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 27.12.2011 10:51:04

>> Kostěj, 27. 12. 2011 10:36:32 Přiznávám, jsem geront neb mi je už 52 let. Ať čtu můj příspěvek jak čtu, tak jsem nikde nenapsal, že si má koupit nejdražší boty. Máš také pravdu v tom, že Abebe Bikila vyhrál olympiádu bosý, podle této teorie bychom ale nadále v nejlepším případě honili mamuty. Prostě každý jsme jiný a nemůžeme být všichni jako ty z oceli. Proto znovu říkám, moje žena je lékařka a v podstatě souhlasila s mým názorem, že mám zánět okostice a když jsem po 1/2 maratonu šel na scintiografii kosti a následně na ct, tak byla holenní kost ze 2/3 prasklá a rekonvalescence byla několik měsíců. Proto jsem si dovolil doporučit to nepodceňovat a pokud to bude trvat déle než měsíc, tak bych zašel na ortopedii. A 5 km denně je určitě lepší než nic …

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 27.12.2011 13:51:43

>> dolezalj, 27. 12. 2011 10:51:04

Budiž, možná to bylo trochu tvrdý, ale tak to prostě je, s věkem dochází k odvápnění kostí, který můžem sportem a životosprávou zpomalit, zastavit ovšem nikoli. Každej si může přečíst na mým blogu jaký objemy a na jakým povrchu trénuju a jaký zranění jsem měl. To, že jich bylo tak málo a že se mi v podstatě vyhejbaj komplikace typu chrupavky, únavový zlomeniny a podobný lahůdky, připisuju tomu,že běhám v lehkejch, neutrálních botách, běhám krátkým krokem s došlapem pod sebe. Plochý nohy jsem měl taky a jediná cesta jak z toho ven je vyházet všechny vložky, takový nebo makový, a nechat makat klenbu – přesně tak jako ty naši předci, který honili mamuty.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Praha 8 Dolní Chabry

Celkem 8683 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:20 (2010)
půlmaraton: 1:43:56 (2010)

dolezalj muž 27.12.2011 14:28:16

>> Kostěj, 27. 12. 2011 13:51:43 Jasně, tvoje výkony jsou obdivuhodné A PŘEJU TI, ABY I ZDRAVÍ DRŽELO. MÁŠ K TOMU ALE I URČITĚ VROZENÉ DISPOZICE A TY NEJSOU KAŽDÉMU DANÉ. I u vrcholových sportovců (a mezi ně tě s tvými tydenními náběhy řadím) jsou sportovci, kteří nebyli nikdy zraněni (teď mne napadnul akorát Pavel Nedvěd, ale je jich samozřejmě hodně a pak také ti, kteří znají lékařské ordinace dost důvěrně (namátkou např. Havlát, Rosický, nakonec i Jágr neustále bojuje s třísly). Já jsem nikdy neměl a nebudu mít takové cíle a asi i na tomto webu je nás většina. Ono skloubit náročné povolání, rodinu se 3 dětmi, další zájmy (např. cyklistika a lyžování) a běh není tak snadné, prostě patřím do skupiny lidí, kterým stačí si jít zaběhat tak 3–4 týdně, řekněme max. 40 km za týden. A mně nepřijde nic špatného na tom, když mi ve specializovaném obchodě ZDARMA udělají analýzu mého tzv. běhu a doporučí minimálně 3 různé boty, z kterých si vyberu. Ale nikomu moji filozofii nenutím, pouzer se na to snažím koukat z pohledu hobíka, který neřeší nic jiného než se cítit fajn a čichnout si k těm endorfinům :))

Motto: Nikdy není pozdě na změnu
avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 27.12.2011 14:51:52

„Kostěji“ nečteš správně! Nikde jsem nepsala, že je nutné hned kupovat nejdražší boty s podporou kdoví čeho!!! Je to tak individuální a nejednoznačné, že takový krok, pokud by byl vůbec potřeba, by měl být nejlépe konzultován po důkladné diagnostice nejen ortopedem, ale i rehabilitačním lékařem či dobrým fyzioterapeutem, ne na základě bolesti určitého místa!!! Naopak můžou být i opravdu dobré boty víceméně k ničemu, pokud je nehodláš vystavovat na poličce, když problém primárně nebude v periferii, ale například se bude řetězit z jednostranného zvýšeného napětí v bederní oblasti!

Psala jsem jen možné body, které se můžou nevědomky sčítat a které mohou trochu ukázat, na co třeba dávat bacha.

Ale nemám defakto žádné cenné informace o petrossoci, abych mohla cíleně doporučit nějaké řešení! Proto jsem se snažila sepsat jen možné dílčí části, které mohou (ale nemusí!) vést k tomuto problému!

To, že ale Ty „kostěj“ nemáš problémy, neznamená, že je nebude mít „petross“, když bude běhat stejně a ve stejných botách, nejsi přestavitel somatometrických rozměrů 100% populace.

Proto bych neodsuzovala ani boty s kontrolami nadměrné pronace/supinace, jen je třeba trochu myslet a používat je těmi, kteří je doopravdy potřebují.

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

10 km: 0:50:22 (2012)
půlmaraton: 1:40:37 (2013)
maraton: 3:33:55 (2013)

MonikaS žena 28.12.2011 16:04:39

>> Deni, 27. 12. 2011 14:51:52 Deni, co bys mi poradila na bolavá třísla? Začalo to na začátku prosince, do té doby se mi to nikdy nestalo. Myslela jsem, že jsem se prochladla, ale nelepší se to. Týden neběhám a když vyběhnu, prvních 500 metrů je utrpení. Pak to jakž takž rozběhnu, že třísla sice cítím, ale můžu běžet. A druhý den mě bolí každý krok. Pak to postupně odezní, u chůze dobrý, ale třeba doběhnout šalinu, pajdám jak babička. Přitom na spinningu mě nebolí nic a po plavání se cítím zdravá. Budu muset jít k doktorovi. Jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti a můžete mi poradit, budu ráda, když se budu moci začít léčit co nejdříve. Zatím mažu nohy jen koňskou mastí hřejivou, ale už neúčinkuje ani placebo efekt.

Děkuji za radu a mějte se fajn. Monika.

avatar

Celkem 19702 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:29:18 (2013)

Deni žena 29.12.2011 17:59:29

>> MonikaS, 28. 12. 2011 16:04:39

Třísla … Já sama jsem se s problémy s pravým tříslem trápila tři měsíce … jednorázově jsem se tak přetížila, že nešlo jinak, než si dát opravdu pauzu od běhu, nechat tělo se trošku zvetit, protože jsem opravdu cítila každý krok. Z mé zkušenosti bych usoudila, že problém může být komplexnější. Takže bych poradila fyzioterapeuta, který by Vás instruoval, jak protahovat a relaxovat adduktory (přitahovače), m. iliopsoas, piriformis, quadratus atd., tedy svaly defakto oblasti třísla, pánve. Určitě by bylo třeba se podívat na celou páteř, klopení pánve, zkrácení svalů, bederní oblast a napojení sacra na pánev (SI skloubení), na celý Váš stabilizační systém, trup. A pak samozřejmě by bylo fajn najít možnou příčinu, dysbalanci a nejen přetíženou oblast protahovat, ale i posílil ty oslabené, dostat tyto dvě oblasti do vzájemné spolupráce a harmonické souhry :-)

Omlouvám se, že Vám nejspíš můžu pomoci jen tím, že Vám doporučím návštěvu fyzioterapeuta, který by na Vás kouknul, poradil, instruoval a pracoval s Vámi. Přes internetové fórum mnoho víc bohužel nejde…

S pozdravem a přáním brzkého uzdravení Denisa :-)

Motto: You are never given a dream without also being given the power to make it true ...
avatar

10 km: 0:50:22 (2012)
půlmaraton: 1:40:37 (2013)
maraton: 3:33:55 (2013)

MonikaS žena 30.12.2011 13:23:57

>> Deni, 29. 12. 2011 17:59:29

Ahoj Deni, díky za radu. Fyzioterapeutku znám šikovnou, chodím za ní se syny kvůli zádům, tak se přidám i já. Snad pomůže, už teď mám běhací absťák :-).

Hezký nový rok. Monika.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 30.12.2011 14:56:04

Taky jsem si namohl tříslo. Šel jsem za obvoďákem a zrovna měl na praxi svoji dceru – šikovnou mladici. Teď si dávám raději pozor.

Motto: No toto!
avatar

Chomutov

Celkem 1637,41 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:03:24 (2014)

Jiří67 muž 13.03.2012 08:03:51

Také se přidám do řady těch, které začaly bolet holeně. V lednu jsem začal běhat na pásu, cca 2× týdně po hodině bez jakékoliv bolesti. Koncem února jsem přešel na běhání venku (cca 7–8 km) a po několika bězích mě začalo bolet na vnitřní straně holeně ve spodní části. Dal jsem si 5 dnů pauzu, ale při dalším běhu to začalo hned po vyběhnutí opět intenzivně bolet. Postupem času se bolest vytratila (po cca 1 km), ale můj běh nebyl tak uvolněný. Po doběhnutí jsem se protáhl a než jsem došel do auta (cca 150m), lehká bolest se ozvala opět. Tuto lehkou bolest teď cítím i při rychlé chůzi, nebo když jdu do schodů. Běhám po lesních cestách a boty jsem koupil loni v Triexpertu, kde mi je pomohli vybrat. Takže si dám určitě několik dnů pauzu, piju magnesium a mažu si nohy veralem :-(. Asi ještě zkusím, jak uvedli výše zkušenější, studenou sprchu a doufám, že to brzy pomůže. Potřebuju nahnat fyzičku do května, kdy mi začnou mistráky v tenise. Díky za případné další rady, ciao Jirka

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 13.03.2012 09:06:00

>> Jiří67, 13. 03. 2012 08:03:51

neviem ci mi dobre pamat sluzi ale z toho co som pocul a povycitoval tak : ak to boli v klude a pri normalnej chodzi a prestane to boliet po rozbehani, tak to moze byt prasklinova zlomenina kosti. problem je v tom ze praskliny casto obycajny rentgen neukaze a treba scan

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Chomutov

Celkem 1637,41 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:03:24 (2014)

Jiří67 muž 14.03.2012 09:11:42

>> rudo, 13. 03. 2012 09:06:00 To doufám není můj případ. Postupně bolest odeznívá a je to určitě každým dnem lepší. Včera jsem byl na spinningu a celá hodina bez bolesti. Je ale pravda, že zatěžuji nohu jiným způsobem, než při běhu. Jinak mažu pořád Veralem a večer si dávám studenou sprchu na nohy. Když koukám na to jaké bude koncem týdne pěkné počasí, tak určitě vyběhnu a uvidím.

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.03.2012 10:21:44

>> Jiří67, 14. 03. 2012 09:11:42

drzim palce a daj vediet ako sa to vyvrbi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 6631 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:05 (2014)
půlmaraton: 1:14:13 (2014)
maraton: 2:47:27 (2014)

Corredor muž 14.03.2012 12:01:41

Ahoj, přiliju trochu svého oleje do ohně. Problémy diskutovaného rázu mě začaly trápit už na přelomu roku. Konkrétně bolest levé holeně na přední straně, asi 7–10 cm nad kotníkem. Nevěnoval jsem potížím patřičnou pozornost a to se ukázalo jako velká chyba. Dva měsíce jsem bolesti takzvaně „přeběhával“, někdy jsme uběhl 20 km, jindy jen 3. Vše dospělo tak daleko, že jsem po tréninku druhý den trpěl bolestmi, po závodě (kdy jsem bolest v hlavě potlačil) skoro nemohl chodit. A to mě dohnalo do ordinace. Doktor ultrazvukem diagnostikoval zánět vazu, který bohužel neléčením dost utrpěl. Jediné řešení, které pomůže je a)minimálně 14 dní klid (vybrečel jsem si aspoň rotopoed) b)aplikace protizánětlivých mastí c)podpora léčby ultrazvukem d)protizánětlivé léky (Meloxicam). Nyní dokončuji rehabilitaci a vše vypadá OK, šlacha v pouzdře nevrže, otok vymizel a já se nemůžu dočkat, až v pátek vyběhnu:) Moje rada zní – nepřeběhávejte to! Možná se vám to podaří a bolesti časem vymizí, ale na šlachách se vytváří zbytnělé vazivo a zaděláte si na problémy v budoucnu. Buďte zdraví, přátelé.

Motto: run for fun
avatar

Chomutov

Celkem 1637,41 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:03:24 (2014)

Jiří67 muž 14.03.2012 14:46:35

>> Corredor, 14. 03. 2012 12:01:41 Mě to sice bolí na vniřní straně holeně asi uprostřed, ale to asi není podstatné. Po běhání můžu normálně chodit, jen tu bolest cítím, ale není to zase tak výrazné, abych například musel kulhat. Otok také žádný nemám a jak jsem již psal výše, po rozběhnutí bolest přejde, ale jak doběhnu zase se ozve. Uvidím o víkendu, až se trošku rozběhnu.

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí :-)
avatar

Rokycany

Celkem 14775 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:31 (2015)
půlmaraton: 1:23:41 (2012)
maraton: 2:58:11 (2012)

pes muž 14.03.2012 15:44:44

>> Corredor, 14. 03. 2012 12:01:41

Klasika…jako přes kopírák. Uplně stejně proběhlo moje trápení s okosticemi loni na jaře. Pořád je cítim, ale už se to nezvrhává na záněty.8-O Doporučuju každodenní protahovací a posilovací prevenci po úplném doléčení.

Motto: "Chce-li se člověk zdokonalit, musí systematicky přeceňovat své vlastní síly!" (pes)
avatar

Brno

Celkem 6631 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:05 (2014)
půlmaraton: 1:14:13 (2014)
maraton: 2:47:27 (2014)

Corredor muž 14.03.2012 15:45:56

Ahoj, na holení a lýtkovou kost se upíná velké množství šlach, záněty (včetně okostice) vznikají dlouhodobou jednostrannou zátěží (delší běh po tvrdém) s přispěním některých dalších faktorů. Můžeš mít jen natažený svalový úpon, potom by ti ale měly stačit tři dny klidu a lehké protahování. U zánětu v počáteční fázi může vlivem zahřátí při rozběhání bolet ustoupit, ale problém se tím dlouhodobě neřeší. Pokud tě budou bolesti trápit i nadále, opravdu doporučuji navštívit ortopeda. Už jen pro klid duše. Prosáknutí měkých tkání pod svaly prokáže spolehlivě jen ultrazvuk. Únavové zlomeniny bych se asi nebál, to je velmi výjimečné. Přeju ti, aby se o víkendu žádná bolest neozvala:)

Motto: run for fun
avatar

Chomutov

Celkem 1637,41 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:03:24 (2014)

Jiří67 muž 15.03.2012 07:25:58

>> Corredor, 14. 03. 2012 15:45:56 Ještě jeden dotaz, jaké jsou vhodné cviky na protahování? Díky Jirka

Motto: Co tě nezabije, to tě posílí :-)
avatar

Brno

Celkem 6631 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:05 (2014)
půlmaraton: 1:14:13 (2014)
maraton: 2:47:27 (2014)

Corredor muž 15.03.2012 10:35:01

>> Jiří67, 15. 03. 2012 07:25:58

To je individuální, každý má své cviky, které zaměřuje na partie, které jsou pro něj nejrizikovější. Ale pěkný přehled protahovacích cviků má M. Škorpil zde http://www.bezeckaskola.cz/…k-cviky.html S konkrétními cviky na problém, který popisuješ ti bohužel neporadím:(

Motto: run for fun
Nalezené položky: 63 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.