Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest pod kolenem

Bolest pod kolenem

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ciaf muž 09.01.2012 11:38:16

Ahoj,

máte někdo zkušenosti z bolestem pod kolenem? Nevím, co to je, ale připadá mi to jako nějaké podkolenní šlachy v podkolenní jamce nebo tak něco. V koleni mě nebolí ani nelupe a při delším běhání mi nic nevadí, ale třeba doma v klidu, kdykoliv lržím či sedím na zemi a mám nataženou pravou nohu a levou nohuskrčím, abych položil patu na pravé koleno a pak takto skrčenou levou nohu dávám blíže k zemi, cítím, že něco pod tím kolenem (šlachy, vazy?) mi nedovoluje tlačit dále. Přitom po výměně nohou vše v pořádku. Někde jsem slyšel, že to může být bolest způsobená tím, že mám jednu nohu kratší, ale nějak tomu nechci věřit. Za případné rady děkuji :)

avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 09.01.2012 11:48:17

Manžel přestal kvůli bolesti kolena (pod kolenem, nebo kde) běhat. Byl na operaci, dělali mu rentgeny a utz a artroskopii a nevyléčili ho. Pak jsme se přestěhovali na maloměsto, narazili na výbornou ortopedku a ta se na něj podívala, popsala bolest a řekla mu, že tuhle bolest nemá od kolene ale od bederní páteře. Páteř mu odblokovala a můj manžel po mnoha letech zase vyběhl a běhal a běhal. A koleno nezlobilo. Takže to fakt může být od čehokoliv. A doporučuju obrátit se na někoho s dobrými referencemi.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Turnov

Celkem 9531 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:10 (2012)
půlmaraton: 1:29:27 (2013)
maraton: 3:17:47 (2013)

scott muž 09.01.2012 17:42:14

>> Kateřina G., 09. 01. 2012 11:48:17

Ahoj, mohla bys mi, prosim, napsat jmeno te ortopedky?

Motto: Always look on the bright side of life.
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 10.01.2012 10:03:50

Klidně napíšu, ale ne na fórum, nemůžu najít zprávy, tak jak to bylo dřív.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 10.01.2012 10:11:10

Máš mail? Zprávy mi tu nefungují.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Praha Zlicin

Celkem 345 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:28:06 (2012)

Vaclav77 muž 10.01.2012 13:53:17

Jen osobni komentar. O vanocich jsem si asi uskripnul nerv v krizi a po nekolika bezich me boli kycel, pod kolenem i kotnik. Takze cekam a furt to neprechazi…

Motto: Zatim dobrý!
avatar

Sonny muž 07.10.2012 17:53:04

Ahoj,

snad to sem píšu dobře, mám asi měsíc problém s tím, že mě na zadní straně kolena bolí asi vazy, nebo šlachy…právě nevím…bolest se projeví nejvíce když udělám dřep tak to bolí dost, ale stačí to chvíli přetrpět a jakoby to rozhýbu a vše je pak v pořádku a můžu normal trénovat (Crossfit), ale bolest se samozřejmě zase po skončení dostaví a tak to jde pořád dokola…nevíte o co by se mohlo jednat a jak to dát dopořádku? Díky za jakoukoli radu.

avatar

xnovak muž 10.10.2012 10:53:49

>> ciaf, 09. 01. 2012 11:38:16

Bolest muze byt zpusobena relativne cimkoliv. Jak tu nekdo psal, tak klidne pateri, bedry, spatnymi botami nebo jen spatnym protahovanim pred a po treningu. Sam jsem mel bolesti take … zadni strana nohy – podkoleni jamka, ale presne misto neslo hned napoprve poradne identifikovat. Jednalo se u me o hamstringy, ktere touto oblasti prochazi. Pri vybehu to bolelo par minut a do 10ti minut (zahrati svalu a samozrejme adrenalin), to prestalo a bolest se utlumila … pri chuzi a odpocinku jsem to ale citil. Vyreseno regeneraci, protahovanim a zarazenim ABC do treningoveho planu.

Nicmene to neni univerzalni rada – nejlepsi zajit za ortopedem nebo jeste lepe fyzioterapeutem, co ma zkusenost se sportovni medicinou. Je totiz fakt, ze to muze byt i od bot a to se projevi treba i po 4ech mesicich od toho, co sis vymenil boty. A to, ze muzes mit jednu nohu kratsi, toho se nemusis bat. To je dle hodne lidi dnes uplne normalni. Jen to neni jedna noha kratsi, ale diky zablokovanym zadum napriklad muzes jednu nohu zatezovat jinak, nez druhou. Pri behu se to pak opakuje casto a nepatrnym zapojovanim jinych svalovych partii a disbalanci tela pri behu mohou v dlouhodobem horizontu vznikat takove problemy. V dobe, kdy ma spousta lidi sedave zamestnani je to normalni.

HLAVNE – ikdyz to vyprotahujes a odpocines si a prestane to bolet, nemas po problemu. Mas jen po bolesti. Pokud nevyresis DUVOD bolesti, muze se celkem pravdepodobne vratit zpet po zapojeni se zpet do treningu. Musis vyresit pricinu toho, proc to zacalo. Pak mas vyhrano.

avatar

xnovak muž 10.10.2012 10:59:15

>> Sonny, 07. 10. 2012 17:53:04

Ahoj, viz muj prispevek pro ciaf. Popisujes skoro presne me problemy, co jsem mel s hamstringy. Kazdopadne radit po netu neni uplne gut. Vyres urcite duvod, proc s tim mas problem, pak se samotna bolest vyresi pomerne rychle. A duvod najdes u dobreho fyzioterapeuta obvykle.

Jeste jeden priklad – moje zena mela problemy s zanetem slach na chodidle a pate. Pul roku skoro kulhala, behat nemohla ani za prckem, kdyz se plazil pres mistnost. Byla na razovych vlnach, byla na jinych lecenich … po pul roce zmenila fyzioterapeuta a … ten ji diagnostikoval „jednu nohu delsi“, coz nebyla uplne pravda – ma povolene svaly trupu a diky tomu „chodi a sedi nakrivo“. To melo za dusledek ruzne zatizeni obou nohou, ktere kompenzovala nevedomky prave pretezovanim slach. Napravil ji zada, doporucil posilovaci cviceni na svaly trupu a … uz zase beha a dava zavody. Nicmene se ji to vraci, takze na napraveni zad chodi pravidelne kazde 2 mesice. A slachy jsou v poradku. :-)

avatar

Sonny muž 12.10.2012 06:55:53

Díky za odpověď, fyzioterapeuta navštívít zajdu ;-)

avatar

jostibi muž 19.10.2012 18:26:32

>> ciaf, 09. 01. 2012 11:38:16 chybou môže byť iné postavenie nôh, a ich nesprávne zaťažovanie..skrá­tené svaly, poprípade zablokovaná hlavička fibuly… môžu byť problém aj v úponoch šliach,, ale všetko so všetkým súvisí..ako fyzioterapeut by som vás musel vidieť..

avatar

jostibi muž 22.10.2012 13:37:30

>> renny, 22. 10. 2012 12:00:42

dobrý deń, pracujem ako fyzioterapeut.. odporúčal by som ešte pozrieť nohy…možu byť ploché…ďalšia vec sú boty..koľko km v nich máte nabehané?.. ďalším problémom je preťažovanie bederní pateře… može byť extrarotácia.­.vnejší rotace…posilňovanie brušního svalstva nie je len o sklapovačkách…ale potrebné je posilniť aj šikmé brušné svalstvo..ak chcete viac informácii napíšte mi na e-mail: jostibi ..skúsim vám pomocť..ja osobne behám maratony a kratšie behy..Štieber

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
26.10.2012 20:28:55

Prosím o radu. Začalo ma málinko pobolievať ľavé koleno. Registrujem to tak tri posledné behy (21.10–13km/23.10–10km/26.10–14km). Tupá bolesť, žiadne pichanie, taká jemná, v pohode znesiteľná. Začne po cca 2–3 km. Nejak sa nestupňuje, skôr miestami necítim nič a miestami to cítim. Po poslednom dobehu som to ale pri chôdzy cítil už ako bolesť, mierne aj kríval. Po chvili to prešlo, ale nemám z toho dobrý pocit…

Rozmýšľal som ako to začalo, napadli ma dve alternatívy. Doteraz som behal 95% po asfalte, bez akéjkoľvek bolesti, teraz som začal väčšinu po tráve, takže po „mäkšom“ a objavil sa tento problém, časovo by to sedelo na túto zmenu. Druhá alternatíva, tiež časove pred cca tromi poslednými behmi som to raz podcenil, a vybehol v kraťasoch, a bola slušná zima, aj kolená som teda cítil, dosť zachladené.

Ešte spresním že behať som začal 24.7, takže som začiatočník. A na základe rád z tohto fóra „netlačím na pilu“. Posledné behy na TFav 137 až 142, tz. ±75%TFmax.

Necítim sa v žiadnom prípade pretrénovaný, preto ma to dosť prekvapilo.

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
26.10.2012 20:38:08

Ešte doplním, za tie 3 mesiace som nabehal 250km, a 1000km na biku, takže som začínal fakt pomaly s 3km, resp.5km a postupne pridával.

avatar

jostibi muž 27.10.2012 09:24:53

>> vincent_vega, 26. 10. 2012 20:38:08

na ktorej strane kolena to bolí?..je to bolesť vo vnútri alebo skor vo vonkajších vrstvách kolena?..ako našľapujete pri chodzi a pri behu? bolo nejaké zranenie na opačnej nohe?napr bolesť kotníka alebo niečo podobné. odpíšte mi na e-mail: jostibi@gmail.com

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
27.10.2012 10:13:33

Nemal som žiadne zranenie, ani žiadny problém s kolenami doteraz. Preto ma to prekvapilo. Miesto bolesti neviem presne popísať, akoby vo vnútri,pod jabĺčkom, spredu, tupá, mierna. Aj pri chôdzy v polohe keď prenášam váhu a dokončujem krok. Asi to chce kľud… Ja neviem, či mám prestať behať na pár dní … Alebo ísť radšej k ortopérovi ako vo vlákne vo väčšine spomínate.

avatar

jostibi muž 27.10.2012 21:06:23

>> vincent_vega, 27. 10. 2012 10:13:33 odporúčam ortopeda alebo fyzioterapeuta.. ja pracujem v neďaleko prahy a aj behám maratony 3 roky.hoci mám 22 ale nejaké tie skúsenosti mám.. možno vyskúšať pohyblivosť jablčka či náhodou nie je zablokované, alebo hlavičky
fibuly (neviem ako sa to povie po slovensky) :D

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
28.10.2012 11:21:35

ďakujem za rady. Zatiaľ som skúsil v sobotu pokoj, mažem si to algesal-om.

Teraz ráno spinning 90minútovku, a v pohode, na trenažéry to necítim. Uvidím zajtra, skúsim ľahký beh 7–8km…

avatar

jostibi muž 29.10.2012 07:53:10

>> vincent_vega, 28. 10. 2012 11:21:35

>> vincent_vega, 28. 10. 2012 11:21:35

napíšte mi potom na e-mail: jostibi@gmail.com , ako vám to šlo a či sa objavila alebo neobjavila bolest.

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.