Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » boty - bolest v kolenou

boty - bolest v kolenou

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mačka žena 11.02.2012 11:33:32

prosím o radu. Ráda by jsem na jaře začala běhat (jen tak pro radost, pro kondici a pro hezkou postavu :-)) cca 3–5km denně a ráda bych si koupila nové boty a tady si právě nevím rady. V podstatě začínám běhat každé jaro, ale vždy mi to vydrží tak 14 dní a pak mě začnou bolet kolena a běhání radši zaměním za rychlou chůzi. Myslíte, že to může správná volba obuvi vyřešit? A jak mám při výběru bot postupovat? Děkuji

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 13.02.2012 10:07:48

kolena ta nebolia kvoli tomu v com behas, ale ako behas. su topanky, ktore stimuluju/nebrania v korektnej biomechanike behu a potom su take, ktore jej velmi nepomahaju – hlavne pokial zacinas.

skus porozmyslat nad vyberom topanok, ktore maju rovnako hrubu podrazku na spicke a na pate – to by mohol byt slubny zaciatok ;)

inspirovat by ta mohli napr. tu: www.trailpoint.cz

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 13.02.2012 12:43:34

Bolest kolenou jsem zažil, dokonce jsem kvůli tomu běhání kdysi hodně omezil. A to jsem neběhal nic moc, cca 5K dvakrát týdně. Myslím, že chyba byla v došlapu přes patu. Já bych na jaře začal hodně zlehka a snažil se o došlap na přední část nohy, pokud to už neděláš. A v těch botách pak běhat tak, jako kdybys běžela naboso. Ten styl je na kolena určitě šetrnější.

avatar

Kroměříž

Jita žena 13.02.2012 20:30:00

O tom, jak budou kolena při běhu (chůzi, stoji) zatížena, nebo také přetížena, rozhoduje pozice pánve, resp. pozice trupu, resp. pohyb paže při běhu. Položme si otázku, jak se pohybuje paže, trup, pánev při běhu? Dokážeme paži správně „zapažit“, umístit optimálně rameno, lopatku, trup pomocí břišní stěny, nepřeklopit pánev dopředu, anebo se prohnem v bedrech, necháme pánev klesnout dopředu, zaboříme kyčel do jamky, a tak nedobře zatížíme koleno a chodidlo. Myslím, že jenom boty nepomohou, pokud nezměníme stereotyp pohybu. JitkaSt.

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

Sloviensko

rudo muž 13.02.2012 23:04:11

behaj tak ze doslapavas pod telo presne pod tazisko

nauc sa behat kym pride jar doma naboso na koberci beh na mieste pri behu na mieste musis doslapnut presne pod seba a doslap je na cele chodidlo s dorazom na prednu vcast nohy

nie je to beh po spickach a neda sa buchat patamy do zeme

kolena mierne pokrcene sadni si trosku dolu zadok nizssie ale hlava je hore chrbat vystrety.

mas slabe quads ? mas ich vobec ? robis drepy jazdis na kole ? kolena bez nich nemozu fungovat.

Jitka ma pravdu ale je to tazke pochopit, ze ako ruky rozhoduju o zlej alebo dopbrej technike a ako zmena pohybov ruk moze ochranit pred zraneniami noh. ale je to tak.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 32 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:58
půlmaraton: 1:35:28
maraton: 3:27:48

MladaS muž 14.02.2012 18:15:09

Najskôr si skús prečítač všetky témy o štýle behu to jest.dopad na špičku alebo na patu,je tu toho dosť :-)

avatar

Mačka žena 14.02.2012 20:02:12

Děkuji všem za příspěvky!

Je pravda, že při chůzi došlapuji na patu, mám tam sešoupané všechny boty. Dříve jsem asi přes patu i běhávala, ale loni jsem vysledovala, že se snažím došlapovat spíš na celé chodidlo.Perfektní to také bylo na dovolené u moře, kde byla několik km dlouhá písečná pláž a běhávala jsem opravdu denně bez nejmenších problémů. Když se ale dívám na podrážku svých stávajích běhacích tenisek, které mi už slouží 10 let, zdají se mi ošoupané rovnoměrně.

Quads? Nevím co to je, ale s koleny jinak problém nemám, jezdím na kole, chodím do schodů…

Určitě bude problém s koleny souviset se stylem běhu, ale nejsem si jista, jak moc se dokážu sledovat a hlídat držení těla při běhu :-(

avatar

Mačka žena 14.02.2012 20:09:07

>> Mačka, 14. 02. 2012 20:02:12 A ještě mě napadá jedna doplňující otázka k těm botům. Mám docela malou nohu 36–37 a většinou mi v této velikosti nabídnou dětské boty. Má to svá plus – o poznání příjemnější cena, ale nen to na úkor kvality? Jsou stejně dobré jak ty pro dospělé, nebo jsou nějak ošizené? Váhově by mi asi měly vyhovovat, mám pod 60kg.

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21068,57 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 14.02.2012 21:13:03

>> Mačka, 14. 02. 2012 20:09:07

:-) jestli máš běhací tenisky již deset let, je jejich původní kvalita zcela nepodstatna :-)

Ještě jednou, co tu již bylo napsáno několikrát: nejde o boty (leda v tom smyslu, že vysoká pata boty ti kazí styl), ale o techniku běhu. Zkus podle rudova návodu nácvik boso na koberci, pak stačí si jen pamatovat ten pohyb ven a uplatnit dopad pod sebe a s tím související postavení pánve, těla, pohybu paží… prostě vše. Není třeba myslet na každou část těla zvlášť (to je opravdu těžké).

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.02.2012 22:46:38

quads = quadriceps = 4 hlavy stehenny sval, predne stehno tei svaly zpredu nad kolenom

pri dopade kde svaly noh tlmia dopad koleno musi byt pokrcene a tieto svaly robia to tlmenie v okoli kolena, ak su slabe nevladzu

preto pisem o posadeni sa dolu do podrepu a tak behaj na mieste a sleduj pocity v prednom stehne nad kolenom, ci pracuju a kolko vydrzia

detske boty su zvycajne velmi zle, detska obuv je robena velmi tvrda neohybna podrazka aby sa detom nemohla rozvinut prirodzena funkcia chodila a nemohli teda pouzivat spravne ani dalsie svaly noh a vrbta, vytabaju si tak buducu kriplovu generaciu, zakaznikov pre vsetko lekarske profesie, ortopedov atd.

bezecka boticka musi byt tak ohybna ze v jednej ruky musis vedioet ohnut spicku az takmer dovnutra boty ku pate, to u vacsine detskych bot vobec nejde su tuhe ako z dreva.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 21393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:06 (2015)
půlmaraton: 1:18:50 (2016)
maraton: 2:50:47 (2013)

jsyrovat muž 16.02.2012 00:02:49

>> Jita, 13. 02. 2012 20:30:00

Přesně o tom to je. Začátkem prosince jsem měl stejný problém a to jsem toho moc nenabíhal, spíš i několik dní po sobě klid a najednou z ničeho nic strašná bolest v koleni na vnější straně – vždy až po několika kilometrech/hodině běhu, a to výhradně volným tempem. Při závodech nic. Šel jsem s tím k doktorovi, dal mi Condrosulf 800, což není nic špatného, nicméně to řeší jen následky něčeho, co bylo špatně.

A příčina, čili to co bylo špatně, byl právě ten nesprávný pohyb, viz. výše dobře popsáno. Stačil krátký pohled z boku zkušené fyzioterapetky, která hned na první pohled viděla, že při mém postoji, postavení pánve a stylu běhu zatěžuji neúměrně vnější stranu kolenního kloubu. Dávám si na to pozor a po pár týdnech trápení a muk jsem se zase rozběhal a v lednu odběhal pro mě dost neuvěřitelných 620km a úplně bez problémů.

avatar

Kroměříž

Jita žena 16.02.2012 19:09:57

>> jsyrovat, 16. 02. 2012 00:02:49

Podstatná je tvoje informace …„po pár týdnech…“, ne vždy jde všechno vyřešit hned, protože stereotypy si budujeme také nějakou dobu (výjimkou je úraz, tam je změna stereotypu pohybu okamžitá), proto když jsou potíže u běžců zrovna někde v oblasti dolních končetin, málokdy bývá příčina v místě, je potřeba ji hledat výš a pánev je jedna z těch „křižovatek“, uskutečníme-li změnu zde, i ten došlap bude časem optimální a síla, která působí zpětně z podkladu při dopadu půjde také jinou cestou, ubude úrazů, přetížení a bolestí a já konečně budu moci s čistým svědomím změnit profesi :-):-):-). Jsem ráda, že se podařilo tvé potíže pořešit, jen tak dál, ať to běhá. Jitka

Motto: Dopředu vlastními silami. Každý krok se počítá.
avatar

ovčák muž 16.02.2012 19:11:26

>> jsyrovat, 16. 02. 2012 00:02:49 (Taky) v prosinci se mi stalo do puntíku to samé. Nikdy, ani na maratonu, jsem předtím problémy s koleny neměl, ale tohle mě přimělo k docela dlouhé pauze, takže se teď snažím pilovat techniku. Chci se zeptat, teď už se koleno neozývá, ani náznakem? Jestli tě to chytlo v prosinci a už v lednu jsi naběhal takových kilometrů, tak to je paráda.

Motto: Happiness real only when shared.
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.02.2012 21:35:41

chcem upozornit na specifiku tejto zimy. Aj bezec ktory ma uspokojivu techniku drzanie tela a beha objemy bez problemov, ked pride dlhodobe obdobie snehu a ladu, co znamena smyklavy povrch, zacne behat od strachu inak, casto kladie nohy na siroko od seba koli stabilite drzi inak panvu a celu chrbticu a v strachu a casto aj od zimi drzi mnohe svaly stuhnute. Najviac sa to prejavi pri pomalom behani. Predpokladam ze mnohe problemy ktore vy;iezli tuto zimu napovrch by inak neboli, kebo sa dalo behat na suchom bezpecnom povrchu. Podobne reaguju bezci pri behani na blate a mokrej smyklavej trave ak trenuju systematicky na nejake krosove preteky v podobnych podmienkach.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 21393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:06 (2015)
půlmaraton: 1:18:50 (2016)
maraton: 2:50:47 (2013)

jsyrovat muž 16.02.2012 22:48:51

>> ovčák, 16. 02. 2012 19:11:26

Teď už je to úplně v pohodě, minulý týden na sněhu na horách 141km za 6 dnů, po Vánocích v podobně těžkém terénu se koleno ještě ozývalo ke konci dost slušně, ale už jsem těch 34km aspoň doběhl, na začátku prosince ne. Chytlo mě to spíš tak v druhé půlce listopadu a nástup byl dost rapidní, prakticky během pár dnů. Zato ústup té bolesti probíhal velmi zvolna téměř až do půlky ledna, ale to už jsem se rozbíhal, už to prostě tolik nebolelo. Taky jsem chodil na magnetoterapii, což by taky mělo pomáhat.

avatar

Podolí u Brna

Celkem 956 km
Minulý měsíc 0 km

lodovi muž 26.11.2013 09:37:16

>> rudo, 16. 02. 2012 21:35:41

Obnovuji toto vlákno, neboť mám stejný problém a sice bolavé koleno. Teď opravdu začalo naplno bláto a každý stý krok dojde k nějakému proklouznutí ať už jen dozadu v lepším případě nebo často také do boku a vyjímčně i dopředu, což už je ovšem skoro pád. Případně pod listím šlápnu na klacek, kolem kterého se kotník jen zavlní. No a tak mě bolí pravé koleno a levý kotník :-) , jenže běhání po lese miluji a na silnici se vracet nechci ikdyž teď často běhám v úplné tmě s čelovkou. Existuje nějaký recept na zdravou běžeckou techniku v takovém terénu? Navíc jsem si koupil nové boty NB MT910BG místo původních MT710BO a moc spokojený nejsem. Boty mají krapet vyšší podrážku i vzorek, jsou krapet měkčí a nejsou tak stabilní jako MT710. Může být i to důvodem bolestí?

Motto: nejdůležitější je úsměv
avatar

ondrab muž 24.02.2014 15:01:07

>> Mačka, 11. 02. 2012 11:33:32

čau, já měl stejný problém,ale minulý rok jsem si koupil Nike air max, které všichni vychvalovali a já nemůžu jinak…Bolesti odezněly. Za super ceny je mají např. tady http://www.joha.cz/…edavani.html?…

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 26.02.2014 07:55:37

>> ondrab, 24. 02. 2014 15:01:07

s tou podrážkou je to dělané na běh po hřebíkách, ne? o.O

avatar

kattya žena 12.03.2014 12:05:58

beh naboso može pomoci?

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.