Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Sigma Onyx

Sigma Onyx

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

darwin muž 09.03.2007 17:57:01

Přeji všem dobrý den a prosím Vás o Váš ctěný názor. Můj Polar S120 dosloužil a já hodlám investovat tak maximálně 3000 do nového sportesteru (protože za víc můj běh nestojí…). Byl jsem rozhodnutý pro Suunto T1, ale teď jsem víceméně náhodou oběvil novou řadu Sigmy Onyx. Máte nějaké zkušenosti s touto řadou? Čemu by jste dali přednost Vy? Díky a hezký den!

avatar

darwin muž 09.03.2007 17:58:19

Sorry, pochopitelně „objevil“ Omlouvám se všem s jazykovým cítěním:-)

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 11.03.2007 09:16:01

Nedávno jsem si ho koupil (ve verzi pro) jako záložní (v době, kdy jsem měl v opravě forerunner) a myslím si, že to zase úplně špatná věcička není. Máš možnost si vyzkoušet na německých stránkách výrobce, jak daná hračka funguje a jaké má menu – www.sigmasport.de zde na produkt a pod demo… Relativně malinký, člověk ani neví, že to má na ruce, nastavit se tam dá poněrně dost parametrů, proti fitwatchi má výhody a nevýhody :

  • grafické menu, značně intuitivní, možnost osvětlení, možnost nastavení tří zón a alarmů mezi
  • plně nastavitelné dva typy tréninků
  • grafické zobrazení zóny či polohy vůči IAP
  • možnost vedení tréninků, náběhů na tep či požadavku na snížení – ty šipky jsou se signály dost dobré
  • většina věcí funguje, jak by člověkk čekal, ale dojem kazí pár drobnůstek
  • jednotlivých typů tréninků je zobrazená jen jedna zóna, ve které máte být, pak se ukládá, jen pobyt v ní, nad ní pod ní
  • relativně lehká tlačítka, takže se ti velice snadno může stát, že pokud si dáš po tréninku bez cooldown, zmáčknutí tě připraví i o možnost uložení dat do paměti… Tudíž trošku škoda, ověřeno cca 2* :(
  • baterky, které s pulsmetrem přišly, letěly okamžitě do koše, ančto se chovaly dost podivně, po jejich náhradě začal pulsmetr fungovat normálně
  • když si připojuje pás, ačkoliv je kódovaný, nechá se rušit jiným pásem, nekódovaným(i když z logiky věci by měl hledat jen pás s kódem) – takhle jsem si ho díky tomu, že taťka má fitwatche, přišel o záznam cca 3 hodin běžek (ve spojení s moc lehkými tlačítky)
  • menu tréninku, když se zapne, již moc dalších funkcí dál neumožňuje, na stopky zapomeň, kolik času v zóně máš strávené, se dozvíš až po tréninku… v tom je nejlepší fitwatch, škoda jen, že nemá osvětlení a kódování
  • většina tréninků je natvrdo nastavená vůči Tf max takže pokud jsi vysokotepec či nízkotepec, a běháš tak rok a nemáš zatím srovnané tepy do normálních doporučených zón, moc tyhle tréninky nevyužiješ, navíc jsou většinou pod hodinu či okolo půlhodiny. Škoda, že tyhle nejdou individuálně nastavit…
  • kalorie toto určuje podle tepovky a může to dávat relativně vyšší hodnoty, pak je nutno použít převodní tabulky dle fitwatche.
  • divná věc – ruší se s pásem forerunnera – pokud jsou někdo blízko, nic nenajde. Podobný pás jako má forerunner, jsem viděl i u hac5. Takže pokud bych chtěl partnerce půjčit tenhle sportester, pak by se ode mě musela držet opodál – alespoň než se chytne…
  • ukládání koleček /lap/ je možné jen u jednoho typu tréninku, což je celkem dost škoda :( – asi ten největší mííííínus

Jelikož neznám suunto, jak funguje, nevím…

P.S. V současné době jej především využívám na veslařské trenažéru či na crosstraineru, zde je absolutní bomba, že to ten trénink krásně vede a doba zde není problémem… I když, kdyby bylo tcm na krámě tak o dva měsíce dříve, tak jsem ušetřil minimálně 1200, ale počítám, že tohle je o třídu výš

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

darwin muž 11.03.2007 20:30:12

2 romikv – díky za odpověď, hodně mi to dalo. Jak píšeš o tom rušení, vzpomněl jsem si na jeden cca.3 roky starý zážitek, kdy jsem měl zmíněný Polar S120. Potkal jsem v protisměru nějakého běžce, pozdravili jsme se a já doma zjistil, že jsem měl maximální tep 290.....Díky moc ještě jednou!

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 12.03.2007 07:29:26

O té sigmě ONYX jsem chvíli uvažoval. Ale pak jsem díky zkoušení jejích funkcí na stránkách Sigmy zjistil, že ty předvolené tréninky jsou celkem na nic, jelikož bych musel běhat trénink předvolenou půlhodinu a ne méně či více. Jediný využitelný trénink by byl ten nastavitelný. A pak jsem zjistil, že by to chtělo něco s footpodem, ale peněženka řekla ne.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 15.03.2007 08:53:05

@ adwid : To s těmi tréninky je naprostý recht. Vzhledem k tomu, že některé mají jen 30 minut, si nedokážu představit jejich použití. Nebo by týdení kilometráž dost poklesla, či by bylo nutné běhat denně dvoufázově, logiku věci jsem zde v tomhle opravdu nepochopil. Asi je to pro začínající, či pro malý týdenní objem Ale, jak psáno, použití jsme našel a na veslák to člověka hlídá dost dobře, pravda je, že je to trochu přepych, ale nějak je dobré zálohu pravidelně používat. Navíc doufám, že Danina na inlinech po čase přijde na to, že tepovku je radno sledovat a pak bude užití jednoznačné…

@ darwin : s těmi crosstalky – to se mi stávalo něco podobného, když jsem ještě pravidelně běhal ještě jen v Dábličáku, tak jsem tam pravidelně potkával joggujícího dědulu. Jednou si to proti němu metelím a jemu začne pištět sportester. Děda se zastaví a začne jej zkoumat. Asi o 200 m dál mi došlo, že to byl crosstalk, a jemu to přečetlo můj puls a zřejmě mu to vyvolalo alarm vysokého tepu – na jeho věk asi 65 je můj puls okolo 173 asi trochu dost. Pravdou zůstává, že když jsem ho příště potkal, (to mě předbíhal), tak mi se smíchem říká, mladej, kvůli tobě jsem si musel koupit novou baterku do pásu, tys mě teda minule vylekal. Já si už myslel, že mám nějakej zdravotní problém. A to děda šel tempem okolo 5:30 :)

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Halenbeck muž 03.04.2007 13:08:50

ahoj. mel bych dotaz a moc bych ocenil nejaky nazor. nejsem zadnejultra bezec ani ultracyklista ale nejak inklinuju k temle dvema sportum . rozhodnul jsem se kaufnout si sporttester abych videl jestli a jak tepu a udelal si nazor jestli vubec beham nebo jezdim dobre. vybral sem si Sigmu (onyx pro, fitwatch), stahnul manualy ve vsech moznejch jazycich, ale nikde sem nenasel jestli to umi, podle me tu nejbanalnejsi vec, nastavit tepovy rozpeti a jen bezet a v pripade prekroceni zvolenýho tepaciho rozmezi, aby me to upozornilo. je me jedno jestli dostanu na konci behani info ze sem bezel vty a vty zone a spalil tolik a tolik … chtel bych proste jen bezet nebo jet na kole jak dlouho chci a bejt v jednom zvolenym tepovym pasmu. obvolal sem i prodejce, ale nikdo me na tohle neumel odpovedet. poradte please. danke :)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 03.04.2007 13:14:24

Onyx Pro to jistojistě umí a Fitwatch na 85% taky.

Jsou tam ty zóny 3, ale tebe zajímá jen jedna, tak budeš prostě ty ostatní ignorovat. A můžeš to hlídat průběžně (zvuková a optická signalizace) nebo kouknout na konci na souhrn.

Jen je to nastavování trochu složitější, protože musíš předělat přednastavené zóny tepů a ty jsou na sebe nějakým způsobem navázány, takže musíš nejdřív změnit jednu, pak další a pak zase tu první a tak. Ale není to nic, co by člověk nezvládl. Zkus si to nejprve na stránkách sigmy na tom jejich demu.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 03.04.2007 13:23:32

Onyx pro to umí, když si nastavíš trénink v settings na endurance a limity nahoru/dolů a dostatečný čas (je to limitované časem) a pak ho najdeš v training-endurance-own. Fitwatch co vím, tak tyhle zóny nemá. Když jsi pod, tak to zobrazuje takové běžící šipky a piští, totéž nad… Jestli jsi u rakouských hranic, tak cca před týdnem měli v Hoferu (pobočka německého Aldi) sportester s radarovým čidlem asi za 40eur od Crane sports, a to má jak rychlost, vzdálenost, puls, ale i omezení min a max pulsem při pípání. Úplně nejhezčí a nejednodušší hračka co mám, navíc kódovaná… nezahlcuje člověka tolika informacema. Jen čidlo rychlosti se musí zkalibrovat. Sonic instruments má totéž cca za 130eur…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Halenbeck muž 03.04.2007 16:31:26

super. dik chlapi. :)

avatar

Ostrava

filo01 muž 19.03.2008 09:56:38

Ahoj, jsem čerstvým 14ti denním majitelem Onyxu Fit 2007 a chtěl bych reagovat na některé komentáře kolegy romikv, z nichž mi připadá, že mám snad úplně jiný přístroj :) Nemluví se náhodou celou dobu o Onyx Classic ? Pokud ano, omlouvám se, komentáře píšu k Onyx Fit. Dlouho jsem bádal, do kterého sporttesteru jít a v cenové relaci do 1500,– jsem nenašel konkurenci. [quote=romikv]- jednotlivých typů tréninků je zobrazená jen jedna zóna, ve které máte být, pak se ukládá, jen pobyt v ní, nad ní pod ní[/quote] V režimu tréninku Free jsou zobrazeny všechny zóny graficky ve vrchní části displeje ve formě jakoby na tři části rozděleného progressbaru, tzn. je vidět ve které zóně se právě pohybuji.

[quote=romikv]- většina tréninků je natvrdo nastavená vůči Tf max takže pokud jsi vysokotepec či nízkotepec, a běháš tak rok a nemáš zatím srovnané tepy do normálních doporučených zón, moc tyhle tréninky nevyužiješ, navíc jsou většinou pod hodinu či okolo půlhodiny. Škoda, že tyhle [b]nejdou individuálně nastavit[/b]…[/qu­ote] modifikovat. Akorát je třeba dát bacha při změně některého údaje z trojice (výška, věk hmostnost), protože ručně nastavené hodnoty se zase přemáznou podle automatu.

[quote=romikv]- ukládání koleček /lap/ je možné jen u jednoho typu tréninku, což je celkem dost škoda :( – asi ten největší mííííínus[/quote] Tomu moc nerozumím, proto tam ten typ Laps je, ne ? Buď chci běhat s mezičasy nebo nechci. Když chci, zvolím si Laps, když nechci tak Free nebo Program.

[quote=romikv]@ adwid : To s těmi tréninky je naprostý recht. Vzhledem k tomu, že některé [b]mají jen 30 minut[/b], si nedokážu představit jejich použití.[/quote] Na Onyxu Fit nemám žádné omezení na čas tréninku.

[quote=romikv]Onyx pro to umí, když si nastavíš trénink v settings na [b]endurance[/b] a limity nahoru/dolů a [b]dostatečný čas (je to limitované časem)[/b] a pak ho najdeš v training-endurance-own.[/quote] V menu Settings a submenu Training žádné Endurance nemám, mám tam menu Program a v něm položky Warm up, Warm up HR, Workout, Workout HR, Cooldown Cooldown HR. Všechny tyto hodnoty jsou manuálně nastavitelné. Pokud se nemýlím, toto nastavení je použito při výběru tréninkového režimu Program v menu Training. Další tréninkové režimy jsou Free a Laps + jeden speciální FitTest.

Na závěr ještě moje postřehy (zkušení nechť berou s rezervou, je to můj první sporttester):

  • spousta informací o tréningu (doby strávené v zónách, avg a max tepy v zónách, avg a max tepovka celkem, kalorie)
  • možnost stopovat si mezičasy v režimu Laps
  • kódování
  • podsvětlený displej
  • možnost nastavit si vlastní tepové limity pro každou zónu
  • paměť na posledních 7 tréninků
  • volitelná akustická signalizace vstupu a výstupu do/ze zóny
  • tlačítka jsou „nejistá“, s vypnutým pípáním je riziko, že se zmáčkne nechtěně 2×
  • u mezičasů je jedna nelogičnost, kdy se při ukončení tréninku neukončí (a nezaznamená!!) zároveň poslední kolo, musí se začít fiktivní nové kolo a až pak dát konec tréninku. Na tohle jsem se ptal a dělají to zřejmě všechny Sigmy (minimálně PC15 ano)
  • režim podsvětlení se zapíná stiskem 2 tlačítek naráz a pak se displej podsvětlí při stisku jakéhokoliv tlačítka, tzn. není jedno vyhrazené speciálně na dočasné zapnutí podsvětlení.
  • s ukončením tréninku začíná tlačítkový maratón (opravdu ukončit, spustit recovery režim, uložit trénink) , navíc Yes a No nejsou pokaždé na stejném místě, takže si člověk musí dát bacha, co mačká.

Přes všechny výhrady jsem rád, že ho mám a doufám, že pár let vydrží ;)

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 19.03.2008 10:40:06

ahoj Mám ONYX PRO. Tenkrát když jsem jej kupoval, tak byly dostupné modely PRO, FIT a EASY. Garmina F305 jsem měl tenkrát už třetí týden pryč v opravě a podle něčeho jsem se musel řídit… Jednotlivé typy tréninků – to jsou ty předdefinované u PRO, u FIT je pouze jeden plně nastavitelný (pod program), které je i u PRO modelu (vedle těch předdefinovaných – recovery, long, medium) plně nastavitelný (endurance-own, interval-own). Navíc ty přednastavené jsou jen v předem daném rozsahu tepovky. Díky tomu jsem Free taky nejvíc využíval… Laps – jediné, kdy mi šly ukládat laps, byl mód maratónu či LAPS, kdy laps slouží k ukládání jednotlivých kilometrů či časů… Jinak mi to bohužel nefunguje. Strojek mám cca dva roky. To že nefungují laps v ostatních tréninkách mě mátlo, spíš jsem asi měl napsat, že pokud chci ukládat kolečka, musím spustit trénink laps a ne free nebo jakýkoliv jiný a čekat, že tlačítko lap bude fungoval kdekoliv (což by člověk automaticky čekal)… Ty položky, jako Warm Up, warm HR … jsou přímo nastavitelné části typu tréninku endurance či intervals… čau, Roman

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Ostrava

filo01 muž 19.03.2008 13:23:02

Romane, jsa začátečník, netuším, co si mám představit pod pojmy „endurance-own, interval-own“ a ani to snad nechci vědět, zatím mi to nechybí :) Jestli máš verzi Pro, tak tím se vše vysvětluje, tak jen doufám, že jsem ten můj post o Onyx Fit nepsal zbytečně a snad někomu poslouží. Běhu a kolu zdar.

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 19.03.2008 13:46:37

jé, sorry, měl jsem to přeložit :) , ten PRO má navíc přidaný intervalový trénink, takže tak má tréninky dělené na typy vytrvalost (endurance), intervaly (interval) a ostatní. Poslouží určitě, toho se neboj. Jinak v současnosti slouží Onyx kamarádce, co se mnou běhá. Jen pokud chceš znát skutečný kalorie, stáhni si přehledovou tabulku koeficientů od fitwatch z německých stránek výrobce. Ty zaznamenaný Onyxem jsou krapet mimo mísu, pokud si tohle hlídáš. R.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Ostrava

filo01 muž 19.03.2008 15:48:18

Díky za tip s těmi kaloriemi, vzhledem k tomu, že se právě snažím zhubnout, tak se mi to docela hodí. Chápu dobře, že se má hodnota „naměřená“ Onyxem prostě jen vynásobit koeficientem pro daný sport ?

PS: Kdyby to někdo hledal, přímý link na to pdf je [url=http://www­.sigmasport.de/en_me­dia/produkte/pul­scomputer/topli­ne/fit_watch/a­llgemein/visu­als/kcalfakto­ren_e.pdf]tady[/ur­l]

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 19.03.2008 23:23:51

No jo, naprosto správně. Pokud jsi vysokotepec jako já, pak by jsi se mohl divit spotřebě kalorií vykázané strojkem a těch ve skutečnosti vydaných. Zkušenost kontroly je spíš i v tom, buďto ty koficienty anebo si dávat aktivity do sportracks (ten link na něj najdeš ve fóru forerunner) a ten je ti ty kalorie taky schopnej relativně přesně vypočítat ze vzdáleností a hmotnosti. Na kole ti strojek může dát klidně i dva krát víc, než je skutečnost… čau, Roman

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 6356 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:35:14 (2009)
maraton: 3:14:53 (2008)

drako77 muž 04.04.2008 14:37:36

Momentálne si „vyberám“ nejaký šikovný športtester a pravdu povediac upútali ma 2: sigma PC15 a sigma onyx pro, čo sa funkcií a ceny týka. No trochu ma zaskočili nie príliš kladné odozvy na onyx pro. Ja osobne som si vyskúšal test demo onyx pro a pravdu povediac v porovnaní s ostatnými na trhu sa mi jeho pomer ceny a výkonu pozdáva. No mám otázočku na Vás, ktorý tento model vlastnia: Pri funkcii LAP, či MARATÓN si pulzmeter žiada inicializáciu vysialača (hrudný pás), inak funkcia nefunguje. Je to tak aj v skutočnosti? Neviem si totiž predstaviť, že by som mal bežať závod (maratón) s hrudným pásom.

avatar

Ostrava

filo01 muž 04.04.2008 15:18:49

[quote=drako77]Pri funkcii LAP, či MARATÓN si pulzmeter žiada inicializáciu vysialača (hrudný pás), inak funkcia nefunguje. Je to tak aj v skutočnosti? Neviem si totiž predstaviť, že by som mal bežať závod (maratón) s hrudným pásom.[/quote] Já si zas neumím představit, jak jinak bys tu tepovku chtěl měřit ;)

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

Celkem 6356 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:35:14 (2009)
maraton: 3:14:53 (2008)

drako77 muž 04.04.2008 16:56:22

Ok, vysvetlím: V tomto prípade sa mi nejednalo o tréning, ale o samotný závod, kedy mne osobne stačí, ak si sledujem medzičasy. Momentálne si neviem predstaviť, bežať napr. maratón s hrudným pásom a pravdu povediac nemám tých maratónov za sebou veľa, ale nevidel som, že by ostatný (ostrieľaný) bežci pri takomto závode hrudné pásy používali. Myslím si, že kontrola tepovej frekvencie je veľmi dôležitá pre samotnú prípravu, no v závode, by človek mal už mať určité návyky (tempo).

avatar

Ostrava

filo01 muž 04.04.2008 17:22:46

to Drako77: teď jsem to zkoušel na svém Onyxu Fit, což je očesaná verze Onyxu Pro a zklamu tě: pokud není sync s hrudním pásem, do tréninkového režimu se nedostaneš. Možná to ta verze Pro má ošéfované lépe, ale moc tomu nevěřím. Netuším, co myslíš tím „sledovat mezičasy“, pokud chceš mít jenom zapnuté stopky a mezičasy kontrolovat okem, tak to samozřejmě jde (je to v menu Time), ale nemá to režim průběžného ukládání, tj. funguje pouze start-stop jako na klasických stopkách.

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

lenkaM žena 23.04.2008 22:39:49

Ahoj. Nevíte jestli jsou ONYX PRO v pohodě i pro holky? Mám obvod zápěstí kolem 15cm a dost podobných hodinek je mi na ruce volných i s největším utažením řemínku. Na stránkách jsem rozměry nenašla a bohužel obchody v mém okolí molely ONYX nemají. Mohl by mi prosim vás někdo změřit svoje zapěstí a kolik ještě zbývá rezervy na dotažení. Teoreticky bych je mohla díky nákupu přes internet zase do 14 dní vrátit, ale chtěla bych si ušetřit zbytečné starosti. Moc díky za případné měření :-)

avatar

Ostrava

filo01 muž 24.04.2008 15:45:37

to lenkaM: v pohodě, na nejmenší „dírku“ jsem schopný utáhnout Onyxe na spinningová řídítka (průměr pod 4 cm), tak úzké zápěstí určitě nemáš ;-)

Motto: rekreační běžec a cyklista
avatar

lenkaM žena 26.04.2008 11:42:29

to filo01: Tak to už jsem naprosto v klidu. Snad mi přijdou už během příštího týdne :)

avatar

Madagio muž 17.05.2009 20:17:17

Ahoj,

koupil jsem si Sigma Onyx Fit jako pomůcku na hubnutí a celkem se daří. Ale údaje o spálených Kcal, které to ukazuje mi vrtaly hlavou, až jsem narazil na tuhle diskuzi a našel jsem si i ty tabulky koeficientů, podle kterých je to potřeba přepočítat. Ale co s tím koeficientem? Hledám už pěkně dlouho a nenašel jsem jak to spočítat. Při pohledu na ty čísla bych to skoro viděl na procenta, ale je to opravdu tak? Může mi někdo poradit? Ne že by absolutní hodnota spálených kalorií měla pro mě zásadní význam, ale rád bych věděl na čem jsem :)

Díky za odpověď.

M.

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.