Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » ranny beh a posilovanie, cim zacat??

ranny beh a posilovanie, cim zacat??

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 308 km
Minulý měsíc 0 km

kakarinka žena 02.04.2012 20:38:18

ahoj, viete mi niekto poradit, pokial chcem rano behat 3–5 km a k tomu posilovanie celeho tela na cca 12minut s cinkami a vahou vlastneho tela (podla www.bodyrock.tv), je vhodnejsie zacat behom, alebo najskor posilovanim? Ucel je spalovanie tukov.. :-) a este by ma zaujimalo, ci pred treningom je vhodne nieco jest, alebo az po treningu doplnit rychly cukor? dakujem za radu.

Motto: impossible is nothing :-)
avatar

obec Stanovice k.vary

Celkem 2220 km
Minulý měsíc 0 km

Hideosi muž 03.04.2012 23:06:22

Nejdrív bych se probehl a pak posiloval. Po behu se prohrejes.

Motto: Když už je nepřítel téměř přemožen,doraž ho! Jestli se ti totiž nepodaří výhody jeho oslabení,může se znovu postavit na nohy" Miyamoto Musaschi (1584-1645)
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 04.04.2012 07:54:58

Proč bys po tréninku potřebovala doplnit rychlý cukr, máš snad cukrovku a jdou na tebe mdloby? Hádej kam asi šáhne tělo pro chybějící energii … do tukových zásob. Nikam nespěchej, nelij do sebe žádný sladký energetický jedy a až po tréninku dostaneš hlad a žízen, dej si normální jídlo a vodu. Trocha inspirace v přírodě – co dělá lev po neúspěšném loveckém pokusu, kterých je většina – a/ dá si energy drink, aby neztratil svalovou hmotu b/ odpočine si a loví dál. Podobně to fungovalo pro člověka v době kamenné, který byl geneticky prakticky totožný s dnešním člověkem.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Jülich, Německo

Celkem 79 km
Minulý měsíc 0 km

ewerex muž 04.04.2012 13:44:29

To Mulisák: Bohužel právě, že nesáhne. Pokud nemáš tělo natrénované na čerpání energie z tuků, tak bude energii získávat odbouráváním svalové hmoty. Ranní aerobní cvičení na lačno bylo oblíbené mezi fitnesáky a kulturisty ještě tak před deseti lety. Po chvíli googlení bych asi našel i přímo metabolické procesy, které fungují při cvičení na lačno. Něco jiného jsou lidé, kteří jsou na to natrénovaní … jako třeba ten lev, pračlověk a nebo vytrvalci :).

To Kakarinka: dal bych běh a potom cvičení. Po cvičení normální snídani. Před tréninkem bych nejedl, tedy pokud tě nebaví cvičit s plným žaludkem.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 04.04.2012 15:03:24

>> ewerex, 04. 04. 2012 13:44:29

To by mě hodně zajímalo, můžu poprosit o ty odkazy. Jak podle tebe zjistím, jestli už jsem na to natrénovaný?

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Jülich, Německo

Celkem 79 km
Minulý měsíc 0 km

ewerex muž 04.04.2012 15:40:27

>> mulisak, 04. 04. 2012 15:03:24

no tak trénink na lačno prý není vhodný vůbec http://www.martinmatula.cz/…áno-na-lačno http://www.natural-sport.cz/…ninku-nalano-

bohužel v těch článcích se nediskutuje intenzita pohybu.

Já to mám tak, že pokud sním něco lehkého třeba i tři hodiny před vyběhnutím (banán, jogurt s rohlíkem etc.), tak to furt v žaludku cítím … proto já ho potřebuju mít pomalu prázdný. Kdyžtak zkus lehce pogooglit na téma tukový metabolismus, nebo trénink na lačno a mám pocit, že i Ruda tu o tom psal. A buď tě ty informace přesvědčí a nebo ne. Já to beru tak, že pokud nemám chuť sníst na co přijdu, tak onen aerobní trénink byl OK; pokud se budeme bavit jenom o hladině glukózy v krvi :)

avatar

Celkem 308 km
Minulý měsíc 0 km

kakarinka žena 04.04.2012 18:07:55

dakujem Vam vsetkym za rady a nazory :-)

takze ak som spravne pochopila:

  1. najskor beham, potom posilujem
  2. na lacno vs. lahke jedlo, tam asi nie je vyslovene uceleny nazor..ale ten clanok, ze lahke jedlo pred cvicenim sa mi celkom pozdava. Dakujem :)

Co tak proteinovy napoj pred treningom hned rano?

  1. ten rychly cukor po treningu – tak neviem, ci som to spravne napisala, ale toto mi kazal normalne fitness trener, ze do 20 minut po treningu je nutne doplnit cukor (asi som to poplietla a mali to byt sacharidy? :)) fakt som z toho mimo… – banan, alebo hrozienka… nie je to spravne?
Motto: impossible is nothing :-)
avatar

Lysá nad Labem

Celkem 2843 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:26 (2011)
půlmaraton: 1:35:39 (2012)
maraton: 3:35:39 (2012)

Mikis4318 muž 04.04.2012 21:05:53

Většinou se jako cukry myslí jednoduché rychlé sacharidy. Přítomné jsou hlavně v ovoci a v limonádách. Mám za to, že člověk na šlechtěné ovoce není stavěný, o umělých roztocích nemluvě. Inzulin lítá nahoru dolů, tělo neví, jestli se teda trénuje nebo ne, jestli spalujeme nebo ukládáme… Beru je jen jako první pomoc, jak píše Mulisak.

Pomalé sacharidy jsou škroby, glykogen atd., které se pomaleji tráví a zpracovávají, přítomné jsou v každém jídle (dejme tomu kromě oleje nebo vejce :-))

Navykl jsem si na úplně nesladké snídaně a je to skvělé. Saláty, sýry, olivový olej, sacharidy ve formě pohanky, rýžových, žitných tmavých chlebíčků (skutečně celozrnných, ne jen tmavých).

Pro ranní trénink platí také dvojnásob umírněnosti. Zatím si dávám maximálně 3 km klus, budu prodlužovat.

Motto: Hra na vlčí dech, gazelí nohy a Švejkova játra.
avatar

Celkem 308 km
Minulý měsíc 0 km

kakarinka žena 04.04.2012 22:28:30

>> Mikis4318, 04. 04. 2012 21:05:53

dakujem za vysvetlenie :-) to sa hodi.

a dakujem i za radu. Ja som to tak nejak s tym rannym treningom planovala, 3 km beh a potom fakt 12 minut posilovanie.. aby sa telo rano rozhybalo.

tak hura do toho! :-)

Motto: impossible is nothing :-)
avatar

obec Stanovice k.vary

Celkem 2220 km
Minulý měsíc 0 km

Hideosi muž 04.04.2012 22:45:13

Jinak si mislím ,ze matematika je neuprosná . Vetsí vídej nez príjem jen to neprehnat. Jím stejne a vsechno jen se víc hýbu. Jsem laik a funguje mi to zatím.

Motto: Když už je nepřítel téměř přemožen,doraž ho! Jestli se ti totiž nepodaří výhody jeho oslabení,může se znovu postavit na nohy" Miyamoto Musaschi (1584-1645)
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 04.04.2012 22:49:01

>> ewerex, 04. 04. 2012 15:40:27

Ty články jsou na teoretické rovině. Pro mě je podstatné, že hodně běžců, včetně těch nejlepších z Afriky, začíná den ranním během na lačno. Když je příležitost, dělám to taky (důležité je rozbíhat se při takovém běhu ještě pomaleji než obvykle) a vždy se po něm cítím skvěle.

Přesto jsem našel jednu novou PRAKTICKOU studii, kde zjistili, že ranní běh na lačno naučí tělo nejen lépe pálit tuk, ale také stimuluje tvorby určitého proteinu ve svalech, který pozitivně stimuluje citlivost na inzulín. Nejsem chemik, článek je zde a odkaz na studii je v něm.

http://well.blogs.nytimes.com/…e-breakfast/?…

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Desert muž 05.04.2012 07:17:06

>> mulisak, 04. 04. 2012 22:49:01

U tebe je bez diskuse, že si tělo bez problému dokáže uvolnit cukry jednoduché, ze složitých, tvůj metabolismus je na to adaptován.

Pokud uvažuji o způsobu stravování, je něco jiného, co mají absolutní profesionálové, a co má začátečník.

Platí zde pravidlo postupné adaptace, pokud ho nedodržíš, může se metabolismus i zhroutit.

I ti profesionálové poslouchají hlas svého těla, a určitě jim říká něco jiného, než začátečníkovi.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.