Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Vybavení na triatlon » MTB, přeskok překážky

MTB, přeskok překážky

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

larry 23.03.2007 16:20:41

Čau,

mám teď nově nášlapy a tretry. Máte někdo s přeskakováním zkušenost? Skákal jsem bez nich. Teď když je mám, tak musím s nimi. Dá se říct, že to jde i lépe, ale nerad bych, aby se mi nohy vyrvaly z nášlapů, nebo se urval držák na tretrách. Na MTB závodech se asi občas musí taky něco přeskočit, že? Mělo by to vydržet. Jedná se mi o skok třeba 20cm do výšky, normálně v jízdě. Sešteloval jsem si je tak, abych nohu normálně vysmek. Několikrát jsem už skočil, ale nejsem zrovna z oboru, v kterém bych veděl, co vydrží závity v tretrách a jezdit jsem v tom teprv začal.

dík

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 23.03.2007 16:29:49

To by přece mělo být mnohem lehčí. Skákat bez nášlapů chce hodně dobrou techniku, tlačit na pedály dozadu a přitom se odrazit, aby jeden nenechal kolo před překážkou a neletěl sám. S nášlapy je jedno, v jaké poloze jsou chodidla. Šrouby na kufrech drží při nadskočení jen váhu kola, to se snad ani nemůže vytrhnout. Mnohem víc dostanou zabrat při silovém záběru a tahání nohy vzhůru.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 23.03.2007 17:04:34

2 larry: já sice neskáču, ale tak nějak pro jistotu jsem si nášlapy seřídil tak, že musim hodně trhnout a stejně mi tam noha zustane, tak když chci vykufrovat, musim škubnout hodně do strany… Párkrát už se mi stalo, že jsem zastavil a nohy zustaly na pedálech… trochu to zabolí…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Jeseník nad Odrou

Celkem 8323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:20 (2010)
půlmaraton: 1:28:46 (2009)
maraton: 3:21:37 (2009)

Jan Behkolo muž 23.03.2007 18:51:46

Neznám nikoho z okolí, komu by se tretra vycvakla z nášlapu při skoku. Nášlap by měl vypínat při pohybu paty do boku, takže žádný strach. Letos chci na skocích trochu zamakat. Loni mě při závodě předjel borec, který při sjezdu přeskočil ležící kmen, když já jej zrovna pracně přelézal. Když se to umí, tak je to paráda.

avatar

larry 23.03.2007 19:10:18

[quote=rk]To by přece mělo být mnohem lehčí. Skákat bez nášlapů chce hodně dobrou techniku, tlačit na pedály dozadu a přitom se odrazit, aby jeden nenechal kolo před překážkou a neletěl sám. S nášlapy je jedno, v jaké poloze jsou chodidla. Šrouby na kufrech drží při nadskočení jen váhu kola, to se snad ani nemůže vytrhnout. Mnohem víc dostanou zabrat při silovém záběru a tahání nohy vzhůru.[/quote] 4 „rk“ Lehčí asi jo, jenom jsem bál, abych se nevyvlékl z nášlapů a nešel...... Ono je to ale víc než váha kola, protože musíš trhnout, v odrazu je to tedy v trhu víc.

4 „all“ Díky za ujištění, že se nic neurve. Budu se snažit věřit :)

4 „Oslik“ No…já to možná přitáhnu, až si vycvičím kotníky. Nerad bych někde např. při prudkém stoupaní padnul jak v šesti letech :)

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.03.2007 20:09:47

[quote=Jan Behkolo]Neznám nikoho z okolí, komu by se tretra vycvakla z nášlapu při skoku. Nášlap by měl vypínat při pohybu paty do boku, takže žádný strach. Letos chci na skocích trochu zamakat. Loni mě při závodě předjel borec, který při sjezdu přeskočil ležící kmen, když já jej zrovna pracně přelézal. Když se to umí, tak je to paráda.[/quote] Mě se to bohužel stalo několikrát. :) Když jsem jezdil na biku pravidelně a rychle (ve sjezdech), měl jsem SPD dost dotažený.Po úraze kotníku jsem musel vypínací sílu snížit a když jsem se zapomněl a silněji se odrazil při přeskoku občas jsem SPD vytrhl z „kufru“.Ztráta rovnováhy v horším případě náraz o „štangli“ mě vrátil ze sjezdové euforie do tvrdé reality.

avatar

Jeseník nad Odrou

Celkem 8323 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:20 (2010)
půlmaraton: 1:28:46 (2009)
maraton: 3:21:37 (2009)

Jan Behkolo muž 24.03.2007 00:05:40

2 „milan“ Takže příčinou bylo volněji natavené SPD, nebo se ti to stalo i při dost dotaženém SPD? Nejsem si jistý, jestli jsem tě dobře pochopil.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.03.2007 09:18:02

[quote=Jan Behkolo]2 „milan“ Takže příčinou bylo volněji natavené SPD, nebo se ti to stalo i při dost dotaženém SPD? Nejsem si jistý, jestli jsem tě dobře pochopil.[/quote] Při volněji nastavených z důvodu lepšího vystupování po úrazu kotníku.Pokud jsem se vyjádřil nejasně,tak se omlouvám.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.06.2007 09:16:49

[quote=Jan Behkolo]…Loni mě při závodě předjel borec, který při sjezdu přeskočil ležící kmen, když já jej zrovna pracně přelézal…[/quote] blázen…

2 larry: Při prudkém stoupání nespadneš. Já lehnul zatím čtyřikrát – dvakrát když jsem zastavoval, jednou když jsem přijížděl z vedlejší k hlavní, bylo to do kopce a blbě vidět, takže už jsem jel dost pomalu a pak stačilo jen škubnout do trany že zastavím a to kolo se složilo… A jednou – to je pravda – při jídzě do kopce – loni den po půlmaratonu jsem se šel projet, ale nějak mi ve stoupání přepadl řetěz za největší kolečko na pastorku a jak jsem jel pomalu, tak to bylo hned. Ale bát se toho nemusíš.

2 all: Nevím, jaké jsou vaše zkušenosti, ale mě známý říkal, když si koupil nové nášlapy, že dvakrát nějak padal a že vyhazují – ale jasně, záleží na nastavení…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.