Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Uplný začiatočník

Uplný začiatočník

Nalezené položky: 94 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Celkem 8 km
Minulý měsíc 0 km

bunnz muž 14.05.2012 20:13:13

Ahoj hltači kilometrov. Ból by som rád ak by mi vedel niekto poradiť. Začal som behať asi 2 mesiace dozadu. Pre beh som sa rozhodol pre jeho náročnosť a pekný výdaj energie. Pri mojej sedavej práci som nabral kilá a začal som to riešit stravou a behom. Skor ako som začal behať narazil som na stránku behej.com. Dosť som si prečítal na fore a tak som si zakupil svoje prvé bežecké tenisky NIKE PEGASUS 28. Boli mi odporučene v Intersporte na moju váhu co je 90kg /optimalne by som mal mat asi 78kg/:( Kupil som si aj sprtester Sigma 25.10 pc nech viem v akom pásme HR behám. Behat chodím na hradzu kde je asfalt. Behávam keď mám voľno čo je max 2–3× /week. Behavam 3–3,5 km v „tempe“ 7,50m/KM 26min/beh, čo je strašne pomalé ale ak sa chcem udržať v aerobnom pásme rýchlejšie sa už nedá. Aj tak mam vysoké HR okolo 165. Zaťia mám nebehané 40km.Jo a mám 32 rokov. No a konečne moje otázky. Rád by som behal aspoň 5km/tréning no od prveho behu sa skoro nezlepšujem. Ako každého začiatočníka ma bolia holene /vnútorná strana/ a tu si neviem rady… na fóre sa píše.. kašlať na bolesť, rozbehať a časom to prejde, nekvalitné tenisky, roztahovať /sed na paty/ no nic nefunguje:) Aby som to zhrnul. Chcem behat dlhšie trate bez bolesti holeni. Prosím poradte… Ako na to

avatar

Praha Zlicin

Celkem 345 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:28:06 (2012)

Vaclav77 muž 14.05.2012 21:50:34

Ahoj, vetsinu tech veci znam moc dobre, tak si troufnu to vzit po rade:

1. Holene – Boli a budou bolet. Krome navyku pohyboveho aparatu na pohyb a otresy v tom hraje roli vaha (sam jsem zacinal na 180/93 kg). Nefunguje nic, trochu to ustoupi, pak se to vrati, potlacis to leky a objevi se to zas. Dobra zprava: klid a leky (voltaren…) to periodicky udrzi ve snesitelne mire a casem to snad prejde (u mne to po 9 mesicich zatim preslo) 2.Rychlost – ano, clovek si vetsinou ani neuvedomi, jak se veci zlepsujou… kdyz to neni videt na case… ja beham svoji 4km trat stejne rychle jako pred rokem, akorat tenkrat jsem na tech 4km koncil mrtvej a ted jsem si stejnym tempem zabehl PIM 3. Vybaveni bych neresil 4. Bude to bolet. Kosti jsme uz probrali. Takze jeste slachy (hlavne achilovky), klouby (behem casu vsechny, jak si budes zvykat na zatez a pridavat), svaly (to je aspon u mne to nejmensi) proste se to vsechno bude muset otlouct. Ja uz to zkousim rok a furt se nektery veci vracej a objevuji novy…

Motto: Zatim dobrý!
avatar

Juhozápadné Slovensko

Imael muž 30.05.2012 20:48:27

Ahojte nechcel som zbytocne zakladat novu temu, tak je snad v poriadku ze pisem sem :). Mam 20 a tento rok som zacal behavat, za posledne 3 mesiace mam nabehanych mozno tak 200 kilometrov. Problem je v tom, ze dokazem suvisle ubehnut najviac asi iba 1,5 kilometra a potom musim prepnut do chodze, takymto stylom som uz aj niekolkokrat odbehal/odchodil aj vzdialenost polmaratonu. Popravde sa zadycham uz aj pri pokluse a tak aj behavam. Neviem cim to je, 2 roky aj aktivne bicyklujem a rozhodne nepatrim ku nejakemu gaucovemu typu :D aj ked mam nejake kilo naviac. O rychlost mi ani moc nejde skor o tu vydrz, predsa takto to je dost zle. Mozno to je aj v zlom dychani vyskusal som viacero typov ale vzdy to dopadlo mozno aj este horsie. Vyhliadol som si tento trening http://www.behej.com/…utovemu-behu Nevedeli by ste mi poradit, ci mozem behavat aj viackrat do tyzdna ako 3×, ktore je tam doporucene? Popripade ak by ste mi navrhli nejaku inu moznu alternativu bol by som vdacny :)

Motto: „Přátelé jsou jako brambory, když je sníš, umřou"
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.05.2012 21:18:22

>> bunnz, 14. 05. 2012 20:13:13

boty kupovane na radu v obchode, nuc co povedat forum si asi naozaj moc necital.

doslapujes pod seba alebo pred seba ? zmen trenink kym bolesti neprejdu – behaj len doma na koberci nabaoso namieste naucis sa doslapovat pod seba inak tonejde

na hradzi zatial davaj turisticku chodzu do cunoviec a nazad, ak si z petrzky, tak schudnes rychlejsie ako z kratkeho behu, jazdi na bicigli vzdy ked mozes, cim tazsi a horsi,lasnejsi bicigel tym lepsie na schudnutie a nabratie sily noh.

prestat pit a jest vsetko sladke tak isto prestan jest vsetko kde je muka a margarin

tep 165 je strasne vysoky na zaciatocnicky trenink je jasne ze sa tak nemozes zlepsovat

trenuj pod 140, idealne sa snaz dostat na 120

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.05.2012 21:23:42

>> Imael, 30. 05. 2012 20:48:27

behat mozes aj kazdy den aj viackrat denne ak behas naozaj dostatocne pomaly a behas technicky spravne teda doslap presne pod seba nie pred seba, ak nebehas kazdy den nebehacie dni doplnuj chodecky cyklsiticky inline a cokolvek

trenink behu – musis spomalit beh tak aby si nemusle zasta a oddychovat v chodzi, taky intrevalovy beh ked sa chvilu bezi rychlo a musi sa chodzou oddychovat nema velku cenu, je t akurat dobre aby totalny nesportovci si posilnili nohy a pripravili sa na nazozajstne behanie v tvojom veku by to ale nemal byt problem

Okrem toho ze musis beh spomalit ak mas problemy s dychanim by som sa riadne pozrel na stravu, vela ludi je tak popletenych propagandou ze su presvedceny ze maju zdravu sportovu stravu a pritom to porusuje vsetky zakladne principy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Juhozápadné Slovensko

Imael muž 30.05.2012 21:37:13

Dakujem za odpoved. No prave o to ide, neviem ako mam beh uz spomalit aby som sa nezadychal. To uz by bola snad chodza :) preto sa poohliadam po treningoch, aby som vedel ako natom som. Co sa tyka stravy, tak jem zdravo uz asi 5 rokov, ziadny alkohol, cigarety a podobne. ( sem tam :) ). Ale urcite sa pozriem na nejaky doporuceny jedalnicek, ale popravde myslim si skor, ze to je zlou technikou dychu alebo niecim podobnym :/

Motto: „Přátelé jsou jako brambory, když je sníš, umřou"
avatar

Sloviensko

rudo muž 30.05.2012 21:55:36

>> Imael, 30. 05. 2012 21:37:13

napis sem co jes na odporucane jedalnicky sa vykasli tam ti budu odporucat len to co sa odporuca pre populaciu aby rychlo starla a bola stale v cakaranach u lekarov, nic pre zdravie.

neporovnavaj beh a chodzu, 2 rozne sporty, preco bezec vzdy povie – ved bezim tak pomaly ze to uz je rychlost chodze ? co to ma spolocne

chodci vedia chodit suvsile dlhe trate tempom 4:00 a kratke useky aj 3:13 no a co ? ked beham rege tak kludne beham aj 12:00/km, ked idem chodzu tak chodim medzi 6–7 min/km, to akoze ked spomalim beh na 6min/km, tak mam prejst do chodze lebo tak uz viem aj chodit ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 8 km
Minulý měsíc 0 km

bunnz muž 03.06.2012 16:58:27

>> rudo, 30. 05. 2012 21:18:22 Ahoj Rudo. Snažím sa našľapovať pod seba ale video ktoré som si natočil hovorí niečo iné… je to stále na pätu. Bicykel mám a chcem to využívať ako druhý tréning. Priorita ale ostáva behanie. Mať tep okolo 120–130 sa mi darí iba keď idem domov z hrádze po tréningu. Neviem si predstaviť môj beh pri 130hr. To bude skôr rekreačná chôdza… nebude to vadiť? Ma niekto skúsenosti s Runner shopom v BA? Už dlhšie sa chystám do runner shopu aby mi kvalifikovane poradili pri výbere tenisiek na beh. Skúsim vysadiť pečivo a sladké aj tak nejem a ani nepijem. Už sa mi behá lepšie 2km v kuse dám :} potom 2min chôdza a opäť beh. Posledný beh som dal 4km za 29min 7,21min/km pri 150–160hr. Na dĺžku je to môj rekord. To behanie na mieste myslíš väzné? Inak som naklonený všetkému čo mi pomôže schudnúť a hlavne zlepšiť moje behanie. Snažil som ziskat viacej infa o chi-runningu ale vsetko bolo bud pisane po Eng alebo to boli informacie s malou vypovednou hodnotou cize na prd. Na fore to niekto zatracuje a niekto odporocuje pre zaciatocnikov. Tak neviem skusal som to a to nahnutie sa dopredu v clenenko mi moc nejde ako aj zakopavanie noh viac ako je pre mna prirodzene. Co si o tom myslite? Kazda odpoved potesi :P
ked clovek cita forum tak na kazdu temu su dva nazory [MINIMALNE} a tak lamka ako ja si nedokaze urobit kvalitny usudok. Tešim sa na odpoveďe

avatar

Praha

Celkem 1058 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:41 (2012)

JuroR muž 03.06.2012 18:09:09

>> bunnz, 03. 06. 2012 16:58:27

Tep 120–130 při běhu je pro nás začátečníky bez kondice nereálný. Nicméně pokud chceš zhubnout, tak se snaž jej držet co nejníže a snaž se hýbat co nejdéle i za cenu toho, že víc budeš chodit než běhat. Většinou se uvádí, že k výraznějšímu spalování tuků začně docházet až po půl hodině pohybu. To samé se týká běhání přes špičky. Nejspíš je to správnější, ale vyžaduje to už určitou fyzičku, koordinaci a zejména svaly na místech, kde je ještě moc nemáme. Takže se nestresuj tím, že běh není hned dokonalý. Zejména pokud máš nadváhu, tak buď trpělivý a raduj se z dílčích pokroků.

avatar

Celkem 8 km
Minulý měsíc 0 km

bunnz muž 03.06.2012 18:17:17

>> JuroR, 03. 06. 2012 18:09:09 dikes:>

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2012 20:17:26

>> bunnz, 03. 06. 2012 16:58:27

beh na mieste myslim absolutne vazne, ale treba to robit naboso.

preco sa nevies naklonit doprdu z clenkov ? mas tak skratene zadne svaly ?

postav sa pred stenu asi na vzidlaenost jedneh topanky od steny, rukami sa o stenu opri zostat absolutne vystrety a rukami sa pomaly pustaj ku stene. snaz sa trochu zahnut v pase tak aby si sa dotkol steny naraz bruchom aj hrudou aj hlavou, to je bezecka pozicia priblizne ked to zvladnes ustup nohami dalej od steny a zopakuj, samozrejme na boso,

kde ta to nepusti ? co mas skratene ?.

noha dozadu nezakopava akurat zostava dlshise vzadu ako predlzuje odraz a tym viacej padas dopredu a prednu nohu das len pod seba, je to kombinacia odrazu od zadnej nohy a padania dopedu – teda gravitacie.

Ja som prilis daleko od B;lavy, na opacnej strane globusu ale ak chces osobne konzultovat a mat instruktaz o spravnej pozicii nohy, behu naboso a chi running atd skontaktuj tu na fore Petra Faboka, pamatam ze obcas robil instruktaze aj mimo svojho bydliska.

ak si dal 4 km za 29 minut skus ich dat za 40–44 minut, snaz sa najprv to zabehnut cim pomalsie.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 8 km
Minulý měsíc 0 km

bunnz muž 03.06.2012 20:26:21

>> rudo, 03. 06. 2012 20:17:26

Naklonit sa viem len to neviem pri mojom pomalom behu udrzat dlhsie ako par krokov. Nuti ma to ist rychlejsie…

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.06.2012 21:50:51

>> bunnz, 03. 06. 2012 20:26:21

uhol naklonu urcuje rychlost behu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 67 km
Minulý měsíc 0 km

Kalina žena 06.06.2012 19:30:40

Ahoj, tak nevím kde bych napsala a to téma se mi zdá asi nejideálnější. Začala jsem běhat jde to pomalu ale pohybuju se 30 minut a dneska jsem se dostala pro mně už na 7 minut běhu a 3 minuty (X3)chůze což bylo před časem nemyslitelné když jsem se zadýchala už po minutě běhu takže nemám naprosto žádnou kondičku … ale snad se to časem změní a chci se zeptat jak někdo psal, že by si ze mně sovětská vlajka mohla mít za vzor tak to je tak i u mně,červenám se ale ne jen červenám to by bylo v pohodě rudnu ale tak, že když náhodou potkám něakého kolemdoucího tak má obavy o moje zdraví já přitom běžím tak, že skoro jdu fak pomalu teď když mám miCoach tam mi to ukazuje, že když běžím tak to mám 6:30 min/km a tepovka je taky v pohodě v zeleném a žlutém pásmu ale chci se zeptat jestli tady někdo taky tak rudnul a po jaké době to přejde ? doufám, že po roce snad ano … :) protože pak bych jinak nemohla na žádný závod :D by mně tam hned brali, že jsem na umření … myslím … a nebo kdy se to možná tak trochu omezí asi to je individuální, protože rudnu vždycky ani lhát nemůžu jak to hned všichni poznaj tak asi nikdy nebudu vypadat vpohodě :) ikdyž se tak cítím. Na půlmaratonu v Pardubicích jsme viděla snad jen 3 lidi červené takže se z toho snad dá vytrénovat ?

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.06.2012 23:44:09

>> Olkana, 06. 06. 2012 19:30:40

vitaj, co zneman tepovka v pohode, daj konkretne cislo, pasma tepov podla vyrobcov su povazovane za nezmysel, ti ludia co to programovali nie su zrejme znaly podstaty atletickeho treninku.

pre zaciatocnika je tempo 6:30 sialene rychle,

ja ked chodim rege klus tak tempo mam medzi 10:00 – 12:00 / km

nauc sa najprv take tempo a nebudes musiet zastavovat a prosim zase nedavaj tak ako kazdy argument ze tak pomaly mozes aj chodit.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 4754 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:41 (2011)
maraton: 3:29:25 (2011)

Esteban muž 07.06.2012 11:40:51

>> rudo, 06. 06. 2012 23:44:09

Otazka vseobecnejsie k regeneracnym behom (<40min, ozaj pomaly):

Je podstatne ze je to beh? Pre mna je prirodzenejsie si dat prechadzku/pohodovy bicykel nez taky pomaly a kratky beh.

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.06.2012 11:59:42

>> Esteban, 07. 06. 2012 11:40:51

mas pravdu ak je to ciste iba o regeneracii, tak ide o to aby sa telo hybalo predychalo sa a rozprudila sa krv a to aj vo vsetkcyh bezeckcyh svaloch, chodza a kolo je perfekt. Bezci vacsinou nahanaju celkovu km za tyzden a chcu mat pocet bezeckcyh dni v tyzdni atd tak robia aj vsetku rege bezecky. Rege beh aj ked je kratky a pomaly stala ma urcity treninkovy efekt takze treninkovo je rege beh vhodny, ale ciste ako rege moze byt nahradeny rozhodnutie je zvycajne dane tym ci su nohy v poriadku, ak je nieco ztuhnute alebo su naznaky bolesti tak rege obycajne nebezecky ak je vsetko v poroadku tak vacsinou aj rege je bezecky

ovsem v kontexte tejto temy – pre zaciatocnika by mali byt vsetky behy rege a tak nabrat zakladny bezecky objem a zvyknut si na beh

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Lysá nad Labem

Celkem 2843 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:26 (2011)
půlmaraton: 1:35:39 (2012)
maraton: 3:35:39 (2012)

Mikis4318 muž 07.06.2012 12:11:02

>> Olkana, 06. 06. 2012 19:30:40

Máš-li v pořádku tlak a tep, bude to optický efekt: geneticky daná stavba sítě cév + pigment dávající vyniknout rudé.

Motto: Hra na vlčí dech, gazelí nohy a Švejkova játra.
avatar

Celkem 8 km
Minulý měsíc 0 km

bunnz muž 07.06.2012 18:20:15

>> Olkana, 06. 06. 2012 19:30:40 Ak by som ja ako zaciatocnik odbehol 4km na 6,30/km tiez by som bol cerveny. Ja beham 7,35/km a tep mam 165. Ako sa uz pytal Rudo… Aky to mas tep pri 6,30/km??

avatar

jahu žena 07.06.2012 22:27:55

Já začala běhat před dvěma lety a taky mě bolívala holeň, přešlo to po zhruba měsící. Dej si mezi běháním tak 2 dny volno a postupně trénuj. Tady je velmi zajímavý článek o tom jak začít běhat.

avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:34:43 (2012)

Pitva muž 07.06.2012 22:51:26

Původně jsem chtěl vytvořit nové téma, ale jak vidím, tak začátečníků je tu více…

Já sice nezačal běhat, abych zhubl … tenhle proces jsem absolvoval minulý rok, kdy jsem za půl roku shodil dolů asi 35kg jen doma v obýváku, ale to nevydržíte dělat celou dobu, protože se logicky dostaví stereotyp a začal jsem to flákat. Nakonec jsem se tedy rozhodl pro běhání …

Tady přišla první velká blbost, protože mě nenapadlo nic lepšího, než se hned přihlásit na půlmaraton bez toho, že bych byl vůbec někdy zkusil běžet, protože jsem myslel, že z obýváku musím mít natrénováno :-) Až po registraci jsem si koupil boty a přišel šok, protože jsem uběhl asi jen 2 km a skončil jsem. Podruhé už jsem zvládl 3,5 km a asi po týdnu a půl už i 5km, ale tepovku jsem měl celou dobu asi na 170, občas i skoro 180, což jak tady čtu je druhá blbost :-) Časy té 5-tky byly kolem 29 minut … teď asi po měsíci a půl jsem začal běhat 10km, tepovka už trochu spadla níž … běhám asi při 156, což je pořád moc jak tady čtu a nejlepší čas zatím 56 minut.

Můj problém je ale taky trať, kde běhám … v podstatě ani chvilku neběžím po rovině … tady je ta trať, co běhám, jak ji zaznamenal mapmyrun http://i49.tinypic.com/2hhdoye.jpg Má 2,5km a běžím ji tam a zpět, poslední dobou běhám dva okruhy.

Proč to ale všechno píšu … ten půlmaraton je už za 14 dní, takže toho už moc nenatrénuju, spíš nic … můj cíl je tedy nějakým způsobem to dokončit a přežít … ta trať je ale kompletně rovinatá, tedy něco úplně jiného, než běhám já. Jde nějak říct, jestli je to na rovině lehčí, než to co běhám teď? Nebo je to stejné? Dělá mi totiž problémy se na ty kopce vyhrabat, ale potom si zase trochu odpočinu, když je sbíhám dolů … jde mi o to, aby pro mě rovina nebyla naopak těžší třeba, když tam nebudu mít tyhle „úlevy“ … je škoda, že jsem tuhle diskuzi neobjevil dřív … zkusil bych běhat od začátku jinak, pomalu a půlmaraton prozatím vynechal :-)

Motto: Don't let your fears stand in the way of your dreams.
avatar

Sloviensko

rudo muž 07.06.2012 23:04:35

>> Pitva, 07. 06. 2012 22:51:26

v prvej casti ti to pjde po rovine lahsie potom ale steretyp prace svalom privola vasciu unavu ako keby si behal vo zvlnenom terene. ovsem ak bezis pomaly a striedas beh s chodzou tak mozes imitovat zvlnenie terenu, ak mas ciel len to skusit a dokoncit tak by si to mohol zvladnut, snaz sa drzat tep prvych 10km pod 150, ale ak pridu nejake lokalne signaly ako bolest atd tak to radsej zabal.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

Celkem 1058 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:41 (2012)

JuroR muž 08.06.2012 00:04:54

>> Pitva, 07. 06. 2012 22:51:26

Je to trošku předčasné, ale klid, jsi mladý, něco naběháno máš, to zvládneš. Čas není důležitý. Zkus si ještě zaběhnout 15km pro zvýšení sebevědomí a zjištění vhodného tempa. Hlavně se nesnaž dohnat trénink poslední týden před závodem.

Osobně mám pocit, že rovina je snažší. Seběhnutí zcela nevynahradí námahu při stoupání. Zejména, když se s kopce běží rychleji. Odpočinout si můžeš při občerstvení. Nezapomeň se pak pochlubit s výsledkem.

avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:34:43 (2012)

Pitva muž 08.06.2012 07:11:14

>> rudo, 07. 06. 2012 23:04:35

Díky za reakci. S tím tepem pod 150 to zní rozumně, snad to dokážu ještě snížit, ale s tím vzdáváním … asi je to taky rozumná rada, ale já to momentálně beru ten půlmaraton něco jako svůj mezník … něco, co bych nebyl schopen loni touto dobou absolvovat s těma 115kg, nebo kolik jsem měl, takže i kdybych to měl jen dojít, tak tím cílem zkrátka projít musím. Osobně ale doufám, že nějakým způsobem to dokážu doběhnout…

>> JuroR, 08. 06. 2012 00:04:54

No počítal jsem to a moc naběháno nemám … budu rád, když se to bude blížit ke stovce km … ale čas vážně není důležitý, tak díky za uklidnění :-) Na těch 15 km se ještě chystám určitě, že to zkusím … a na ten poslední týden se chci zeptat … je lepší celý týden jen klid, nebo třeba 2× v tom týdnu … závod je v sobotu, tak třeba pondělí a středa si ještě v pohodovým tempu zaběhnout třeba jen 5 km?

Motto: Don't let your fears stand in the way of your dreams.
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.06.2012 07:48:58

>> Pitva, 08. 06. 2012 07:11:14

oddychuj kym je etse do zavodu tyzden, v poslednych dnoch sa treba zacat hybat hoci len si ist poklusat na 10 minut aj rano aj vecer

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Strunkovice nad Blanicí

Celkem 1609 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:19 (2012)
maraton: 3:13:23 (2012)

kotec2 muž 08.06.2012 07:49:52

>> Pitva, 08. 06. 2012 07:11:14

No, rozhodně bych běh úplně nevynechával, běžel bych tak 2× tu pětku, ale opravdu volně, pomaličku, tak za 35 minut. Jinak se rovinný půlmaraton za ten limit (je to tři hodiny) zvládnout určitě dá, jen je potřeba vyběhnout ze začátku fakt volně (a ignorovat, že ostatní třeba běží rychleji), tedy řekněme první km za čas přes 6:00 a hlídat si tep, prostě nebrat to jako závod se soupeři, ale závod sám se sebou.

Motto: Každý by si měl zkusit svůj maraton, a nemusí to být zrovna běžecký
avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:34:43 (2012)

Pitva muž 08.06.2012 08:40:14

>> rudo, 08. 06. 2012 07:48:58

No jedná se o Olomoucký půlmaraton, který je 23.6. takže je ještě 14 dnů … takže pokud to chápu dobře a tady ty všechny rady od vás jsem si poskládal správně, tak ten příští týden mám ještě normálně běhat, jak jsem zvyklej, s tím, že si zkusím i těch 15km, ale zkusím trochu zvolnit … a v tom následujícím týdnu si dám ze začátku párkrát 5 km úplně lehce a jak se bude závod blížit, tak už jen 10 min vyklusávat ráno-večer …

>> kotec2, 08. 06. 2012 07:49:52

Jo, limit jsou tři hodiny, ale rád bych byl o něco rychlejší … nevím, jak moc je to reálnej odhad, ale do nějakých 2:15 bych se vlezl rád … každopádně když ne, tak ne… lámat přes koleno za každou cenu to nebudu … a už vůbec ne závodit s někým jiným …

Ještě mám problém, kterej mi přijde strašně trapnej a díky kterému běhám právě po těch kopcích a lesních cestách, a ne po silnici po vesnici, že u běhu strašně funím jak lokomotiva, za což se strašně stydím, protože když vidím běhat někoho jiného, tak rozhodně tak nefuní … to je tou vysokou tepovkou, nebo zkrátka nejsou moje plíce na běh zvyklé? Tohohle se bojím i vzhledem k tomu půlmaratonu, že tam budu nějakým způsobem „rušit“ ostatní běžce, když kolem nich budu takhle funět …

Motto: Don't let your fears stand in the way of your dreams.
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.06.2012 09:05:28

>> Pitva, 08. 06. 2012 08:40:14

ja som to myslel tak, ze vzhladom na to ze nie si zvyknuty moc behat, tak by som dal noham oddych, takze mozes behat ale len kratsie trasy tento tyzden a v dnoch 8–7–6–5 pred zavodom by som dal uplny oddych a v dnoch 4–3–2–1 pred zvaodom by som poklusaval 2–3 x denne aspon po 10 minut ale naozaj len poklusaval a nesiel dlhsie ako 30 minut v pripade 30 minut len 2× denne, poklusavat myslim tempo 10 min/km takze urcite nic dlhsie ako 3km

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Černošice

10 km: 0:47:34 (2014)
půlmaraton: 1:44:10 (2014)
maraton: 4:02:00 (2015)

Mary žena 08.06.2012 09:24:47

>> Pitva, 07. 06. 2012 22:51:26

Já myslím, že každý aspoň trochu trénovaný jedinec se do půlmaratonského limitu musí vejít. Mého manžela, který normálně neběhá, přemluvili na Žebrácké pětadvacítce, aby ji běžel, protože chtěli mít 200 účastníků. Doběhl to úplně v pohodě. Co je důležité – začít velmi pomalu, neutavit se hned na začátku. Lidi tě budou předbíhat, nenech se tím rozhodit. Běh po rovině je určitě snazší. Co mně velmi pomáhalo v mých začátcích byla metoda Jeffa Gallowaye. On doporučuje dělat chodecké pauzy. Tak si urči, že třeba 4 minuty poběžíš a 30 vteřin půjdeš. Hodně to šetří síly a člověk není o nic pomalejší, než kdyby se to snažil celé běžet. Já jsem tímto způsobem dala první půlmaratony těsně nad 2 hodiny. A to jsem už zasloužilá veteránka.

avatar

Celkem 30 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:34:43 (2012)

Pitva muž 08.06.2012 11:14:41

>> rudo, 08. 06. 2012 09:05:28

Ok, tak dám na tebe :-) V tomhle máš určitě víc zkušeností, než já … hlavně to tempo 10 min/km … takhle pomalu jsem nikdy běžet nezkoušel, i když zřejmě tím jsem měl na začátku začít …

>> Mary, 08. 06. 2012 09:24:47

No jde o to, jestli jsem vůbec alespoň trochu trénovaný jedinec :-) Osobně v tom mám trochu pochybnosti … přeci jen 21 let jsem nic nedělal, ani ve škole tělocvik jsem v podstatě neznal, protože jsem měl pořád nějaké uvolnění od lékaře, i když vlastně nebyly vůbec potřeba a až teď vidím, jakou jsem celou dobu dělal chybu … no každopádně si taky myslím, že v tom limitu jsem schopen to dokončit, ale s tím střídáním běh/chůze … taky jsem o tom uvažoval, ale nakonec zvítězila zřejmě nějaká ješitnost nebo něco podobného :-) … zkrátka si chci dokázat, že to zvládnu uběhnout celé … pauzy mám v plánu jen na občerstvovacích stanicích, protože zhruba po těch 5 km mám pauzy i teď na těch obrátkách, kdy mi dělá problémy zastavit se a okamžitě běžet znovu, takže asi 10s jdu a pozvolna zrychluju zase do běhu …

Jinak s tím funěním někdo má nějakej nápad? :-D Protože já se vážně bojím toho, že na tom půlmaratonu všichni poběží v pohodě a já mezi něma budu funět a budu tam všem tak maximálně k smíchu …

Motto: Don't let your fears stand in the way of your dreams.
Nalezené položky: 94 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.