Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Oslapani bot z vnejsi strany

Oslapani bot z vnejsi strany

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Decin 10, Bělá

Celkem 7677 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:21 (2007)
maraton: 3:28:40 (2007)

drakobijce muž 07.04.2007 18:46:43

beham v Asics Gel Keyano 13. Mam na nich nabehano cca 450 km a uz zacinaji byt viditelne oslapane na vnejsi strana – takove ty cerne tuhe naslapky. Myslal jsem, ze boty by mely vydrzet cca 800 – 900 km, ale pokud to pujde takhle dal, vic jak 700 v nich nenabeham. Je to normalni?

avatar

Decin 10, Bělá

Celkem 7677 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:21 (2007)
maraton: 3:28:40 (2007)

drakobijce muž 08.05.2007 17:40:56

Tak jsem dneska spocital, kolik jsem na nich nabehal – 736 km. Boty jsou uz naprosto nepouzitelne – oslapani vnejsi strany boty je takoveho radu, ze uplne zmizela tvrda cast podrazky, dostla jsem se az na mekkou bilou cast okolo gelu. Je to normalni – myslel jsem si, ze by boty mely vydrzet alespon 900 – 1100 km? Ted jsem si koupil Adidas Supernova Cushion 6, tak jsem zvedavy, jestli vydrzi vic.

avatar

Prostějov

Celkem 2853 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:00 (2007)
půlmaraton: 1:25:37 (2007)

draver muž 08.05.2007 19:15:22

Já mám loňský Kayana, naběhal jsem v nich asi 1400km a nepozoruju výraznější opotřebení. Možná je to tím, že běhám často na dráze.

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 09.05.2007 08:06:45

To Drakobijec: Podobný problé jsem také řešil viz http://forum.behej.com/…-boty-brooks . Podle avaratu bych soudil, že jsi taky pěkný pořízek a v tom je asi cely problem. Řekl bych, že mezi hmotností běžce a výdrží bot panuje nepřímá úměra. Vlastní zkušenost. :)

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 09.05.2007 08:27:13

Já mám Kajána 12 (asi, ty modrý), mám 95kg, naběháno mají cca 600km a jsou víceméně fpoho, podrážka je ošlapaná jen minimálně. Naběhám cca 80% v terénu.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Decin 10, Bělá

Celkem 7677 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:21 (2007)
maraton: 3:28:40 (2007)

drakobijce muž 05.06.2007 22:39:51

To Tecko: Hm, ja mam pri 181 cm 83–84 kg. Neni to sice idealni chrti vaha, ale nevim, jestli je to cely problem. Mam ted Addidas Supernoa Cusion 6 – nabehano cca 350 km a uz se mi opet podrazka tensi. Takze asi to nejsou boty. Mam takovy pocit – bohuzel jen pocit – ze se problem zvyraznil, kdyz jsem zacal trenovat cadenci – zkracovani kroku.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.06.2007 08:09:00

Ked sa niekde uvadza obecna zivotnost bezeckej boty, tak sa pocita s priemernymi parametrami bezca- t.j. okolo 68–70kg. Vyrazne vyssia vaha (bez ohladu na vysku) moze znacne skratit zivotnost medzipodosve a aj samotnej karbonovej podrazky. Skratenie kroku zmensi dopady a trenie, takze Ti to zvysi zivotnost boty. Rychlost znicenia bot je velmi individualna a zalezi aj na ekonomike behu. Ja mam o cca 30kg menej ako Ty, ale boty musim menit kazde 3 mesiace (cca kazdych 1200–1500km)… po umyti mozu vypadat este zachovalo, ale viem ze ich tlmiace vlastnosti su nenavratne stratene.

avatar

Decin 10, Bělá

Celkem 7677 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:21 (2007)
maraton: 3:28:40 (2007)

drakobijce muž 06.06.2007 22:19:21

No prave, mam takovy pocit, jestli nedelam neco blbe – spatny doslap, odraz, nebo ja nevim, co tu zivotnost zhorsuje. Existuje nejaka rada?

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 07.06.2007 12:54:58

Na kayanech XI mám taky oběhaný karbon až na oranžovou, ale jen na pravé noze zvenku. Objevilo se mi to zpočátku, když jsem si nedával pozor na každý došlap. Pak jsem si začal hlídat každý došlap a nerozšiřuje se to. Co jsem si nyní koupil nike airzoomvomero+2, tak tuším, že to bude relativně vyššími vodícími deformačními schonostmi kayan – vedou deformaci podrážky výš za cenu samotného opotřebení – u nike i přes celopolštář mě pobolívá noha na špičce, která mě paradoxně na kayánech na stejné kilometráži (15km+) nepobolívá – v obou případech s formotiksy uvnitř. Jinak možný důvod vyššího opotřebení bych nehledal jenom ve váze – kayána jsou i přes cca 750 km v pohodě a platí na ně, že jsou to bačkůrky – s tím názvem od Wittyho musím jen souhlasit – a zatěžuju je cca při 190 cm metrákem. Mě se zase vypráskaly Nymbus VI po cca 550 km, ale mám pocit, že to je stářím stélky i tím, že jsou primárně určený pro jiný druh kroku – na korekci došlapu venkovní hranou. Kayána jsou určený pro neutrální došlap na silnici takže pokud jdeš na venkovní hranu a nehlídáš si každý krok, nejspíš se ti tam taky víc sjedou. Stejně tak běhat v nich v terénu je ničit je, ančto jsou vyšší a pokud máš volnou nohu, tak se ti rozkomítá do strany a nejspíš svaly na noze ti již neudrží pevný úhel na došlap. Boty můžeš zlikvidovat dřív i nesprávným zatěžováním, ale to přesně psal šéf, najít si, co ti vyhovuje. A jinak hezký názor od Miloše ze soboty, co jsme se bavili o vytřískaných nymbusech – není moudré kupovat loni vyrobený model v době na konci léta či na podzim, ančto stélka už bude taky zestárlá a vydrží míň. Lepší je si zjistit, kde jsou v obchodech sezónní slevy a koupit si letošní model na podzim ve slevě. V Runnerswordu v Drážďanech mi takhle sami řekli, kdy je bota vyrobená.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.06.2007 13:20:27

Romikv- Kayano nie su urcene na nohu s neutralnym doslapom- to si vedla. Patria do kategorie stability shoes, ktora ma usmernovat pronaciu chodidla. Narozdiel od toho take Vomero su cisto z kategorie Cushioning. Ak Ti nesedia, asi nemas neutralny doslap a to asi potvrdzuje aj Tvoja spokojnost s Kayano.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 07.06.2007 13:36:41

[quote=romikv]… A jinak hezký názor od Miloše ze soboty, co jsme se bavili o vytřískaných nymbusech – není moudré kupovat loni vyrobený model v době na konci léta či na podzim, ančto stélka už bude taky zestárlá a vydrží míň. Lepší je si zjistit, kde jsou v obchodech sezónní slevy a koupit si letošní model na podzim ve slevě. V Runnerswordu v Drážďanech mi takhle sami řekli, kdy je bota vyrobená.[/quote] Nejak si nedokazu predstavit, ze by se jeden rok navic, kdy bota jenom lezi v krabici, nejak podepsal na jejich vlastnostech.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 07.06.2007 14:18:01

to Mato: ono se mi to spíše zatím jeví, že z počátku člověk dopadá rovně(či na venkovní malíkovou hranu nohy), když začne být unavenější, tak na vnitřní stranu nohy. To by nejspíš dávalo tu malou únavu na kayánech hlavně na dlouhých bězích (1h+), kdy mi to koriguje špatné nášlapy dovnitř čistě dané únavou – mám volný kotník z hlediska kmitání do stran – (a nebo tím, že se přestanu soustředit na techniku) – díky za radu. U kayán mě zpočátku bolely přímé svaly na lýtku, u nymbusů především ty na bocích – takže to opravdu bude jen korekcí. U nike zatím více citím postranní svaly vpředu zvenku na lýtku – asi opravdu víc chybí korekce. Musím se víc soustředit na došlapy po první hodině. Anebo, až budu chrt, tak takovýhle věci nebudu muset řešit vůbec :-) Možná kdybych to poslal fotku ošlapání podrážek, asi by jsi mi přesně řekl, čím to je.

to tuta: to je moje zkušenost. Je taky klidně možné že jsem je vypráskal špatným zatěžováním, ale oboje asiky byly stejně pohodové na stejné vzdálenosti, kdy jsem je točil, aby si stélky odpočaly. V nymbusech jsem dal nejvíc 27km, v kayanech 33 oboje na silnici. Proto jsem nebral v úvahu špatné zatěžování. Každopádně i přes točení dvou párů tyhle odešly nejdřív – a to jsem je měl jenom o 4 měsíce déle, ale jsou o rok starší. Proto jsem dal teď přednost vzduchu před pěnou s gelem. Desky u tlumení taky asi nestárnou, prostě po téhle zkušenosti tolik nevěřím pěně.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 07.06.2007 16:43:22

S těma Kajánama je to zajímavý. Mám ze dvou nezávislých zdrojů potvrzené high speed kamerou, že mám dokonale neutrální došlap. Když jsem v nich začal běhat, tak mě asi týden bolela chodidla. Od té doby se v nich cítím jako kdybych je nepřinesl z obchodu, ale jako kdyby mně narostly. Nepozoruji žádné fyziologické problémy ani při/po bězích kolem 20km. Tak nevím jak moc vadí kontrola pronace běžci s neutrálním došlapem. V terénu je to horší, protože se mně už 2× povedlo vyvrknout si kotník při seběhu. Připisuji to ale spíš nevhodné technice.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 08.06.2007 09:38:29

to romikv: a kde je v dresdenu runners world? Já jsem byl akorát v karstadt sportu, kde pár věcí maj, ale ceny teda nic moc..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 08.06.2007 11:05:07

to slv: taky jsem je objevil náhodou (služebka), v centru o otto-kulz-ring – kousek od centrálních parkovišť, od haus des bueches na jednu stranu jsou obchoďáky, jako karlstadt, opačným směrem do centra k náměsí a zwingeru – přes koleje je obchodní pasáž, kde jsou v podzemním podlaží. Byla to náhoda, když jsem si tenkrát všimnul, že na podzim mají 30% slevy současných modelů asics. Z dobrý ceny tam v tý době měli ty „dražší“ modely od asics, výprodej jsem chytnul 11/8/06. Jinak slevy na asicsy tam měli cca ve 3 různých obchodech s botama, někde neměli všechny velikosti. Kayana mi tam tenkrát pomohl vybrat prodavač a doporučil mi je namísto nymbusů.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 08.06.2007 12:55:44

to romikv: fakt v tý galerii, jo? já tam právě do toho podzemního podlaží ani moc nechodím..a ani mi extra nejde o asicsy..bral bych cokoliv, co mi sedne s pořádným cushioning a neutrálním došlapem. Ale musím se v tý botě hned „cítit“. no příště to průbnu..jinak v karstadt sportu maj taky slevy na všechny typy, prakticky furt, ale většinou jsou o boty s kontrolou pronance a to není nic pro mě a jen zbylé velikosti. brooks, nike, asics, adidas. většinou tak 25–50 EUR dolu.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 11.06.2007 09:22:17

to slv: taky jsem o tom nevěděl, kdybych si nevšiml neonu na zdi. Spíš mě tam překvapili i dost výběrem, lepším jak v ostatních krámech. Jinak neutrál cushoining by měly být nike airzoomvomero+2, teď je měli v Hervisu asi o 19% levnějc, takže byly okolo 3K. Jen jsem zjistil, že původní vložky jsou v nich nanic, tak tam přišly formotiksy. Jen nevím, zdali když mají jinej profil tlumení (ty pásy v přední části jsem cca po 8 km cítil naprosto zřetelně přes originál vložky), zdali mi to ty formotiksy nezlikviduje, když prozatím byly zatěžovaný na rovné stélce asiků…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 11.06.2007 15:18:12

no jo vomero+2 jsou hodnocený hodně dobře ale ani 3k nechci dávat za boty. teĎ jsem to vyřešil nějakejma NB a budu vybírat dál..když uvidím nějakou sonderpreis, tak je čapnu. do Dresdenu jezdím celkem často, takže v srpnu či září se určitě podívám..zkoušel jsem i nike paegasus, neutrální klasika, ale nějak jsem se v nich necítil..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Decin 10, Bělá

Celkem 7677 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:21 (2007)
maraton: 3:28:40 (2007)

drakobijce muž 11.06.2007 16:57:24

to romikv: Promin, ze se vracim – pises, ze : „Pak jsem si začal hlídat každý došlap a nerozšiřuje se to“. Mohl bys mi rict co tim myslis? Jak si mam hlidat doslap? A na co si mam davat pozor?

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 12.06.2007 13:18:23

Prvořadě, tohle jsou jen zkušenosti, jak jsem to používal a co jsem po čase zjistil. Sám nevím, zdali mám dobrý krok, jestli nedělám chyby ve stylu, to můžou posoudit jen jiní. Zkušenosti jsem jen dával, jak dotáhnout tuhle svou schránku dál i přes platfus a jiné dárky… Styl ti může zkomentovat někdo hodně zkušený, nejlíp na nějaké malé části ultraběhu, kde potkáš lidi, co ti moc pomůžou s technikou a jinými maličkostmi. Sám jsem jen řešil, jak ze své výbavy vytáhnout co nejvíc a nejdál… Ultrášů se znalostma je tu spousta, nejen pražských…

Nymbusy mi připadne, že mají širší základnu a tak i korekce došlapu byla samovolnější, nejen těma systémama uvnitř. U Kayan, jakožto užších a vyšších, když jsem běhal stejným krokem navyklým z Nymbusů, tak mě zpočátku bolely boční svaly lýtka a rychlost byla nižší při stejný námaze. Po čase jsem zjistil, že Kayánům vyhovují přímější dopady a tak mě zase začaly pobolívat zadní svaly lýtka, než se posílily a pak Kayána přidaly i rychlost při stejné námaze. Před tímhle zjištěním a postupnou změnou jsem si ojel tu podrážku, ale od té doby se již neopotřebovává (asi po 400 km). Mám celkově pocit, že jsem dřív díky Nymbusům používal nesprávné svaly na odraz… Ono zrychlit přes Kayana nemusí být přes došlap přes malíkovou hranu ani špičku, ale jen pořádně využít odrazných vlastností paty a zatěžovat nohu dost napřímo – pokud máš tu smůlu do stran volného kotníku. Pozor jsem si dával na došlapy (přes patu, pak zhoupnutí vpřed přes špičku a pákový odraz) hlavně po hodině běhu, kdy únava většinou tyhle kontroly potlačuje. Ale pokud běháš víc jak dvacku tak sám víš, že pokud bys měl krok špatný, tak nohy řeknou stop dřív. U Kayan mi připadne mi že i krok upraví do správnějšího návyku… Ale pro mě jsou jen na silnice, na terén je to horší, díky vyšší patě…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Shater258 muž 17.05.2008 01:29:38

Kontrola došlapu neni všechno. Došlap může být sice v pořádku, ale klenby můžou bejt spadaný…

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.